Вім не такий страшний. Ось 5 безкоштовних ресурсів, якими ви можете скористатися.

Невідомі речі можуть лякати. За невідомим зазвичай йде тип опору. Vim не є винятком. Тим не менше, незважаючи на те, що питання StackOverflow, в якому запитується про шляхи виходу з нього, бачилося більше одного мільйона разів, Vim все ще є одним з найбільш використовуваних редакторів розробниками по всьому світу.

Багато людей, які не використовують Vim, звикли до інших редакторів і вважають, що їм не потрібно переходити на нього. Вони не хочуть залишати зону комфорту. Вони думають, що Вім вимагає занадто багато часу та зусиль, щоб вчитися, і що це, зрештою, не так сильно впливає.

Не поспішаючи прочитати цю статтю, ви показали, що вже цікавитесь Vim. Перш ніж ми побачимо деякі ресурси, які полегшують вам вивчення Vim, давайте розберемося з причинами, чому нам навіть варто розглядати можливість використання цього текстового редактора 1980-х.

Чому ви повинні навчитися Vim?

"Використання Vim - це один із найкращих варіантів, який я зробив за свою кар'єру програміста". - Лукас Оман

Цілком обґрунтовано, що вам можуть знадобитися деякі причини, щоб знати, чому вивчення Vim коштує зусиль. Зрештою, це може вплинути на весь ваш робочий процес. Може навіть здатися нерозумним почати вчитися чогось, що не здається вам підходящим.

Vim використовується майже всіма на thinkbot, який є однією з найбільш рекомендованих компаній у районі Бей. Знаючи це, вам може стати примусово почати це вивчати. Окрім цього, є й інші причини, про які варто згадати. Давайте почнемо.

Це як грати в гру

Коли ви хочете почати грати в гру, ви не відступаєте від гри лише тому, що це важко. Ви насправді отримуєте мотивацію грати в неї, бо це приносить вам задоволення. Розвиток з Vim подібний. Коли ви починаєте бачити, що це швидко та інтуїтивно, ви можете почати насолоджуватися досвідом. Ви навіть можете більше підключитися до цього, коли вивчите деякі вдосконаленіші команди, що підвищують вашу продуктивність.

Не потрібно миші

У вас є багато ярликів для навігації по коду та файлах, які насправді можуть допомогти вам позбутися потреби користуватися мишею взагалі. Як результат, вам не потрібно відривати пальці від клавіатури, що пришвидшує кодування.

Іншими словами, ви можете кодувати у Vim так швидко, як можете вводити. Це швидко. Навіть слово Vim означає енергію та ентузіазм .

Багато потужних команд

Список команд, якими ви можете користуватися, досить довгий. Вам не потрібно вчитися кожному, вам просто потрібно вивчити кілька на початку, а потім намагатися вивчати нові, коли ходите. Ви можете дізнатися щось нове і важливе, що є у Віма, навіть через багато років після першого уроку.

Дуже настроюється

Є конфігурації, якими ви можете користуватися та змінювати їх залежно від власних уподобань. Є сотні кольорових схем, які ви можете завантажити. Більше того, ви можете використовувати велику кількість плагінів, які покращують ваш редактор і роблять його таким же потужним, як сучасні середовища розробки.

Він орієнтований на текст

Сучасні IDE мають багато вбудованих функцій. Зазвичай вони мають безліч кнопок і багатий користувальницький інтерфейс, щоб полегшити вам використання всіх функціональних можливостей, які в ньому є. З іншого боку, Vim, як правило, орієнтований на текст. Це полегшує вам зосередження лише на коді та позбавлення від інших відволікаючих значків та опцій, які не пов’язані з кодом.

Він присутній у кожній машині Linux

Переважна більшість серверів використовують Linux як свою операційну систему. Ознайомившись з основами Vim, ви можете почувати себе комфортно при розгортанні та обслуговуванні сервера.

Це не єдині причини, чому Вім потребує вашої уваги. Але вони представляють одні з найважливіших. Якщо вони резонують з вами, ви можете дати можливість вивченню Віма.

5 безкоштовних Інтернет-ресурсів для вивчення Vim

Ось декілька ресурсів, якими ви можете допомогти у навчанні. Не робіть вигляд, що дізналися одразу все, що пов’язано з Вімом. Є люди, які використовують Vim 20 років, і вони все ще вивчають нові речі, пов’язані з цим.

VimTutor

Якщо ви використовуєте машину на основі Unix, ви можете перейти до своєї оболонки та набрати vimtutor . Якщо ви працюєте в ОС Windows, ви можете побачити деякі відповіді, щоб відкрити його тут.

У вас буде чудовий підручник, який допоможе вам за кілька хвилин вивчити ази Vim. Закінчивши, ви вже зрозумієте, чому Вім дивовижний.

OpenVim

Це інтерактивний посібник, за допомогою якого ви можете глибоко зрозуміти основи Vim. Ви також можете використовувати його для перевірки існуючих навичок Vim.

Vim Adventures

Якщо вам подобається вчитися під час гри, тоді цей ресурс може бути для вас цінним. У цій грі ви можете навчитися використовувати команди Vim для навігації, які є надзвичайно важливими для навігації в лабіринті. Ви завжди можете ввести :helpбудь-яку підказку.

Основи Vim

Дерек Вайатт підготував альбом з 13 відео, де він викладає Віма. Ці відео були переглянуті кілька тисяч разів і є дуже цінними ресурсами для вивчення основ Vim. Якщо ви все ще сумніваєтесь, чи варто вивчати Vim, тоді ці відео можуть дати вам більше підстав для навчання.

Vim шпаргалка

Роздрукуйте цю шпаргалку і залиште біля свого столу. Час від часу займайте кілька секунд, щоб переглянути список і спробувати використати щось із нього. Таким чином, ви можете запам’ятовувати нові команди в дорозі, а також підсилювати ті, які вже є.

Висновок

Якщо ви новачок у Vim, можливо, краще не починати використовувати його відразу у своїх робочих проектах, тому що ви можете розчаруватися і ніколи до цього не повертатися. Ви повинні спочатку використовувати його у своїх побічних проектах, а починати використовувати його у своїй повній роботі лише тоді, коли вам буде досить комфортно.

Спробуйте використати Vim протягом декількох днів у побічному проекті, який у вас є, і подивіться, як це відбувається. Якщо вам подобається користуватися ним, тоді ви можете дотримуватися його.

Я пристрасний інженер-програміст, в даний час працюю розробником команди для групи ентузіастів-розробників, які спеціалізуються на розробці веб- і мобільних додатків, переважно за допомогою Ruby on Rails та React JS.

Я ентузіаст з відкритим кодом, а також блогер.

Зараз я шукаю віддалену роботу. Будь ласка, зв'яжіться зі мною щодо нових можливостей.