Що таке Dapp? Посібник з Ethereum Dapps

У криптоверсі багато уваги приділяється біткойнам. Але нехай це не затьмарює зростаючого інтересу до Ефіріуму, що революціонізує наше мислення про програми.

Отже, що таке Dapp? Dapp, або децентралізована програма, - це програмна програма, яка працює в розподіленій мережі. Він розміщений не на централізованому сервері, а натомість у одноранговій децентралізованій мережі.

Добре, це коротка версія, але розпаковувати є набагато більше. Давайте поринемо у світ Dapps, точніше ті, що побудовані за протоколом Ethereum.

Що таке Ethereum?

Щоб зрозуміти, що таке Dapp, спочатку потрібно зрозуміти, що таке Ethereum. Зараз існують інші протоколи, які використовуються для побудови Dapps, такі як EOS, NEO, Stellar, Tron та Cardano, але великою собакою є Ethereum.

Ethereum - це мережевий протокол, який дозволяє користувачам створювати та запускати смарт-контракти через децентралізовану мережу. Смарт-контракт містить код, який виконує певні операції та взаємодіє з іншими смарт-контрактами, який повинен бути написаний розробником. На відміну від біткойна, який зберігає номер, Ethereum зберігає виконуваний код.

Отже, чому ви повинні дбати?

Оскільки Ethereum позбавляє потреби третьої сторони обробляти транзакції між однолітками. Оскільки середню людину замінює код, зменшуються всілякі витрати, включаючи час і гроші.

Подібно до того, як Біткойн знімає потребу у когось утримувати ваші гроші, Ефіріум усуває потребу в тому, щоб хтось мав брокерську угоду.

Тепер ви можете задатися питанням, де всі ці розумні контракти? Ну, вони, по суті, розміщені на декількох комп'ютерних вузлах у всьому світі.

Ці вузли містять всю інформацію про всі інтелектуальні контракти у світі, включаючи код, транзакції тощо. Вони постійно працюють над тим, щоб оновлювати цю інформацію, щоб усі вони мали однакову копію. Це робить розумні контракти та криптовалюти загалом децентралізованими.

І оскільки всі вузли мають однакову інформацію і розповсюджені по всьому світу, видалення вузла не перерве виконання будь-якого розумного контракту. Надмірність забезпечує безвідмовність.

Що таке Dapp?

Тепер, коли ми добре уявляємо, що таке Ethereum та смарт-контракти, ми можемо почати заглиблюватися в деталі того, що таке Dapp.

Щоб зрозуміти, Dapp - це як і будь-яке інше програмне забезпечення, яке ви використовуєте. Це може бути веб-сайт або програма на вашому телефоні. Що відрізняє Dapp від традиційного додатка, так це те, що він побудований на децентралізованій мережі, як Ethereum.

Створюючи власні смарт-контракти Ethereum, ви фактично пишете фрагмент внутрішнього коду для свого Dapp. І хоча ваш Dapp матиме користувальницький інтерфейс, як традиційний додаток, або вся, або частина серверної бази побудована поверх Ethereum.

Dapp = інтерфейс + бекенд смарт-контракту

Цей серверний код написаний мовою, специфічною для Ethereum, включаючи Solidity (найпопулярніший), Serpent та Vyper. Нижче наведено приклад простого контракту "Hello World", написаного на Solidity.

pragma solidity ^0.4.22; contract helloWorld { function printHelloWorld () public pure returns (string) { return 'Hello World!'; } }

Якщо розумний контракт розгорнуто в основній мережі Ethereum (тобто виробничій) або навіть у локальній тестовій мережі, ваш Dapp може виконати код у смарт-контракті, викликавши функцію printHelloWorld () .

Але як щодо інтерфейсу? Чи існує якась конкретна мова, яку потрібно використовувати для свого Dapp?

Ні! Ви можете використовувати будь-яку мову / фреймворк інтерфейсу, який хочете. Але можна розмістити свій інтерфейсний код на децентралізованих вузлах сховища, щоб зробити як інтерфейсний, так і бекенд децентралізований.

Погляньте на такі технології, як Swarm та IPFS, щоб дізнатися більше про децентралізоване сховище.

Добре, отже, Dapps - це лише програми, які мають децентралізовану частину або всі свої серверні компоненти і, можливо, навіть мають децентралізований інтерфейс. Чому ви повинні дбати?

Розвиток Dapps - це ще один крок до майбутнього Інтернету, яке зазвичай називають Web 3.0.

Ethereum Dapps: Хребет Інтернету 3.0

З часу створення Інтернету обсяг інформації та взаємодія людей вибухнули. Ми можемо виробляти та споживати інформацію на майже нескінченних рівнях.

На жаль, здатність контролювати цю інформацію з часом стала сильно централізованою. Це включає інформацію про ваше соціальне життя, стан здоров’я, фінанси та багато іншого. Ті, хто контролює цю інформацію, є кінцевими власниками її і можуть використовувати її, як вважають за потрібне.

Це, по суті, середні чоловіки, які зберігають вашу інформацію на своїх централізованих серверах, щоб вони могли надати вам такі послуги, як зберігання ваших грошей, розміщення вашого веб-сайту, зв’язок з родиною та друзями тощо. І одним натисканням кнопки вони можуть повністю видалити вам доступ до цієї (вашої?) інформації та всіх супутніх послуг.

Це монополія на інформацію, яку ви виробляєте та споживаєте, а також на послуги, якими ви користуєтесь. На щастя, Web 3.0 все це змінює, і Ethereum Dapps відіграють центральну роль.

Web 3.0 - це багато речей, але в основі - технологія, заснована на децентралізації. Децентралізувавши інформацію та послуги, великі корпорації та уряди не зможуть контролювати користувачів Інтернету за допомогою монополістичної, авторитарної тактики.

Ethereum Dapps, завдяки своїй здатності децентралізувати інформацію та послуги, надає Web 3.0 платформу для забезпечення абсолютно безкоштовного (як на свободі) та доступного Інтернету для всіх. Більше не буде центральної точки контролю, оскільки не буде середніх людей, які сприяли б потоку інформації та послуг.

Деякі з найбільш перспективних токенів Ethereum та Dapps закладають основу для майбутнього Інтернету, зокрема:

  • Основний знак уваги (BAT): використовується для поліпшення конфіденційності та передачі цінності між користувачами, видавцями та рекламодавцями. Використовується в браузері Brave.
  • Голем (GNT): використовується для запуску коду на одному або багатьох розподілених обчислювальних вузлах.
  • Minds: платформа соціальних медіа, яка покращує передачу вартості між творцями вмісту та споживачами.
  • TokenSets: використовується для управління активами криптовалюти за допомогою токенізованих автоматизованих стратегій управління активами.
  • Aave: використовується для заробітку відсотків за депозитами в криптовалюті та позики криптовалютних активів.
  • IDEX: децентралізована біржа криптовалют.

Закриваючі думки

З моменту створення біткойна, першої криптовалюти, відбувся значний ріст криптоверсу.

Можливість зберігати дані децентралізовано було необхідним кроком до децентралізації виконання коду. Завдяки Ethereum тепер можна розгортати розумні контракти у всьому світі для забезпечення серверної бази для існуючих і майбутніх Dapps.

І коли все більше і більше запускається Dapps, ми наближатимемось до все більш вільного, справедливого та доступного Інтернету.