Що таке XML-файл? Як відкрити файли XML та найкращі програми перегляду XML

Якщо ви коли-небудь бачили .xmlрозширення у папці для завантажень і думали, що це таке, ви не самотні.

Продовжуйте читати, щоб дізнатись, що таке XML-файл і як відкрити його як локально на комп’ютері, так і в Інтернет-редакторах.

Що таке XML-файл?

XML розшифровується як Extensible Markup Language і був створений W3C (Консорціум всесвітньої павутини) у 90-х.

Хоча XML, як і HTML, є зрозумілою мовою розмітки, вони слугують дуже різним цілям. HTML описує структуру веб-сторінки та її вміст, а XML - структуру даних.

XML надає програмам і, що ще важливіше, програмістам, стандартний, загальновизнаний формат для передачі даних через різні системи. Таким чином, XML має більше спільного з JSON, ніж із HTML.

Хоча XML більше не є найкращим методом організації та передачі даних, він все ще має своє місце. XML все ще використовується у багатьох застарілих системах, і RSS, і SVG засновані на форматі XML.

Ось простий приклад XML-файлу та спосіб його використання для структурування даних:

  Triblend T-shirt $24.99 Represent the freeCodeCamp community with pride in this jet-black Triblend T-shirt featuring the iconic "bonfire function call" logo.  Cotton-Poly Pullover Hoodie $49.99 Stay toasty and dress like a developer with this jet-black cotton-poly pullover hoodie.  Ceramic Coffee Mug $14.99 Toast to the developer community with your very own freeCodeCamp Bonfire Function Call mug. 

Як відкрити файл XML локально

Поверніться до папки завантажень та до цього файлу з .xmlрозширенням.

Якщо вам коли-небудь потрібно буде відкрити файл XML, у вас є безліч варіантів. Велике питання полягає в тому, чи потрібно редагувати дані у файлі XML, або просто переглядати їх.

Перегляньте XML-файл у браузері

Якщо все, що вам потрібно зробити, це переглянути дані у файлі XML, вам пощастило. Практично кожен браузер може відкрити XML-файл.

У Chrome просто відкрийте нову вкладку та перетягніть файл XML. Крім того, клацніть правою кнопкою миші на файлі XML і наведіть курсор на "Відкрити за допомогою", а потім натисніть "Chrome".

Після цього файл відкриється в новій вкладці.

Ось як fcc-merch.xmlвиглядає файл у Chrome:

Примітка: Інструкції для вашої операційної системи можуть дещо відрізнятися.

Відредагуйте файл XML у текстовому редакторі

Якщо вам потрібно редагувати XML-файл локально або ви віддаєте перевагу переглядати його за межами браузера, найкращий спосіб це зробити - у текстовому редакторі.

У вас є багато варіантів залежно від вашої операційної системи. Ось кілька загальних рекомендацій:

Windows:

 • Блокнот ++

Mac / Linux / Windows:

 • VSCode
 • Атом
 • Піднесений текст

Зверніть увагу, що VSCode, Atom та Sublime Text є досить важкими програмами, особливо якщо все, що ви хочете зробити, - це відредагувати XML-файл. Користувачі Mac і Linux можуть мати доступ до інших полегшених текстових редакторів, таких як gedit або Leafpad, які можуть відкривати та редагувати XML-файли.

Якщо ви хочете навчитися кодувати, тоді неодмінно спробуйте один із перелічених вище редакторів.

Після завантаження редактора ви можете відкрити файл XML із графічного інтерфейсу редактора, як і будь-який інший файл.

Ось той самий fcc-merch.xmlфайл у VSCode:

Як відкрити файл XML в Інтернеті

Відкрити XML-файл в Інтернеті легко, і найкращі онлайн-переглядачі XML також виконують функції редакторів та форматорів.

Ось декілька найпопулярніших онлайн-переглядачів / редакторів XML:

 • Код прикрасити
 • Формат JSON
 • Точка підручників

Кожен працює аналогічно, дозволяючи завантажувати XML-файл із комп’ютера або копіювати та вставляти в редактор зліва:

Завантаживши XML, ви можете натиснути «Вид дерева», щоб полегшити перегляд ієрархії ваших даних та способу вкладеності різних полів:

Просто внесіть будь-які потрібні зміни в редакторі ліворуч. Потім, закінчивши, просто натисніть «Завантажити», щоб завантажити копію відредагованого файлу.

Зверніть увагу, що завантажена копія може мати іншу назву, наприклад codebeautify.xml. Просто перейменуйте файл, перш ніж прикріпити його до електронного листа, завантажити або як завгодно, що вам потрібно зробити.

Підсумовуючи

Формат XML має довгу та багатоповерхову історію.

Even though XML files are quite dense compared to modern solutions for data transmission like JSON, it doesn't hurt to know how to open and edit them. Fortunately you've got a lot of options on your local machine and online.

Hope this helps the next time you need to open up or edit an XML file.

Stay safe and happy coding.