Що таке NFC? Пояснення щодо використання на місцях, чіпів, міток та зчитувачів

NFC в ці дні є скрізь. Ви, мабуть, бачили це в налаштуваннях телефону або чули про це в Інтернеті.

Хоча використання NFC для таких речей, як безконтактні платежі, постійно зростало, на початку цього року він вибухнув через пандемію коронавірусу.

У цій статті ми розглянемо, що таке NFC, для чого він використовується, деякі творчі способи використання NFC тощо.

Що таке NFC і як він працює?

NFC означає скорочений зв’язок. Це стандарт для пристроїв для бездротового спілкування з дуже близької відстані.

NFC - це підмножина іншої технології, яка називається RFID, тому давайте трохи розберемося в цьому, перш ніж повертатися до NFC.

Що таке RFID?

Радіочастотна ідентифікація (RFID) - загальний термін для технологій, які використовують радіохвилі від зчитувача для відстеження певних міток. Всі ці мітки включають антену та крихітний чіп і можуть бути різних форм та розмірів.

Пристрої оплати дорожнього збору та пластмасові речі на одязі та інших дорогих речах у магазинах є типовими прикладами позначок RFID.

Якщо ви коли-небудь бачили ці великі пристрої по обидва боки від входу в магазин, це просто великі зчитувачі RFID. Вони постійно передають радіохвилі і слухають відповідь.

Отже, що трапиться, якщо ви спробуєте залишити магазин, а на покупці все ще є мітка?

Більшість тегів RFID не працюють, тому, коли антена на мітці вловлює радіохвилі від зчитувача, вона виробляє невелику кількість електроенергії. Ця електроенергія активує мікросхему всередині мітки, і вона посилає сигнал з інформацією, що зберігається на мікросхемі, назад до зчитувача.

У цьому випадку, коли зчитувач отримує сигнал від мітки на вашому предметі, він подає сигнал тривоги.

Як пов'язані RFID та NFC?

NFC - це нова, високочастотна версія RFID, яка також включає як теги, так і пристрої зчитування.

Вища частота NFC означає, що, хоча він може передавати дані набагато швидше, ніж RFID, він працює лише з відстані близько 4 см / 1,6 дюйма або менше. Тим часом RFID працює на відстані до 12 м.

Для чого використовується NFC?

Існує багато випадків використання NFC, але ось деякі найпоширеніші, які ви побачите.

Безконтактні платежі

У наш час найпоширенішим, для чого використовується NFC, є безконтактні платежі. Багато новіших кредитних та дебетових карток містять тег NFC, тому ви можете просто тримати свою картку трохи вище платіжного терміналу, а не проводити її або вставляти.

На кредитних та дебетових картках, що підтримують безконтактні платежі, є символ, подібний до цих:

Більшість сучасних телефонів містять чіп NFC, який може виконувати функцію зчитувача / записувача NFC та мітки.

Цей чіп у парі з мобільним платіжним додатком, таким як Google Pay, Apple Pay та Samsung Pay, означає, що вам, можливо, навіть не потрібно буде виймати гаманець.

Натомість ваш телефон може виступати як віртуальний тег NFC для вашої кредитної або дебетової картки, навіть якщо на цій карті немає фактичного тегу NFC.

Незалежно від того, використовуєте ви свою безконтактну картку або мобільний додаток для оплати, кожен ваш платіж передбачає токенізацію для додаткової безпеки.

Токенізація - це коли інформація вашої картки використовується для генерації випадкового тимчасового маркера для кожної транзакції. Тоді ваша карткова або мобільна платіжна програма може надіслати цей тимчасовий маркер безпечно, а не передавати ваш фактичний номер картки, ім’я та іншу конфіденційну інформацію.

Однак ви обираєте платити, використовуючи безконтактну платіжну картку, мобільний платіжний додаток або вставляючи чіп вашої картки, набагато безпечніше, ніж старий спосіб проведення пальцем.

Взаємодія з продуктами

Традиційно RFID використовується для відстеження запасів на складах і в магазинах. Але як тільки товар виходить із магазину, його тег RFID вимикається.

Багато продуктів тепер містять теги NFC для додаткової взаємодії після виходу з магазину. Цифри Amiibo від Nintendo є, мабуть, найпоширенішим останнім прикладом цього:

Скануючи фігуру Amiibo за допомогою консолі Nintendo, ви можете отримати спеціальних персонажів, предмети чи інший додатковий вміст, залежно від гри та фігури, яку ви використовуєте.

Ваша консоль Nintendo також може записувати інформацію назад до тегу NFC на вашій фігурі, знову ж таки, залежно від гри та фігури.

Інші компанії, такі як Nike, включають теги NFC у такі речі, як спортивні майки та кросівки. Це дозволяє отримувати персоналізований вміст на основі сканованого продукту (останні оцінки для команди, статистика для певного гравця тощо) або навіть перевіряти справжність продукту.

Передача даних

На відміну від RFID, який, як правило, є одностороннім зв'язком між зчитувачем і міткою, NFC забезпечує двосторонній зв'язок.

Деякі телефони можуть використовувати NFC для передачі даних, як-от контактів або фотографій, між двома пристроями, якщо ви їх торкаєтесь.

Творче використання для NFC

Одне з найкрутіших речей, які ви можете зробити з NFC, - це придбати пакет тегів в Інтернеті та запрограмувати їх на різні речі за допомогою вашого телефону.

Наприклад, якщо ви втомилися завжди передавати гостям свій пароль WiFi, ви можете запрограмувати тег NFC для автоматичного підключення до вашої мережі. Потім все, що потрібно зробити вашим гостям, - переконатися, що NFC увімкнено, і тримайте телефони біля позначки.

Ви також можете запрограмувати теги NFC для управління різними розумними пристроями у вашому домі. Ви можете мати ярлик, який включає або вимикає розумну лампу, або той, який встановлює термостат.

Команди, що запускаються тегами NFC, також можна персоналізувати для певних пристроїв. Наприклад, якщо вам подобається в кімнаті трохи прохолодніше, ніж у вашого партнера, коли ви скануєте мітку термостата, це може знизити температуру. Але коли ваш партнер сканує це, це може підвищити температуру до бажаного значення.

Існує безліч інших цікавих способів використання тегів NFC, щоб полегшити своє життя. Перегляньте це відео, щоб дізнатись більше про те, як запрограмувати власні теги NFC в iOS та Android:

Підсумовуючи

Хоча ви, можливо, мало що чули про NFC до початку цього року (я, звичайно, не чув), це, швидше за все, стане стандартом, за який ми платимо за речі.

А враховуючи всі цікаві речі, які ви можете зробити з телефоном та пакетом тегів NFC, дивно, що NFC не є більш широко прийнятим.

Якщо ви врешті-решт програмуєте власні теги NFC, дайте мені знати, що ви робили і як це робили в Twitter.