Яку мову програмування слід вивчати далі?

Незалежно від того, чи є ви експертом-розробником або зовсім новачком, завжди добре вивчити нову мову програмування.

Звичайно, насправді не існує однієї єдиної мови, яку повинен обов’язково вивчити кожен професіонал чи прагнутий розробник. Наступна мова, яку ви вирішите вивчити, буде залежати від вашого поточного рівня кваліфікації та загальних прагнень до кар'єри.

Не хвилюйтеся: у цій статті я розберу ваші варіанти, щоб допомогти вам з’ясувати, з якою мовою програмування слід боротися далі. Я порекомендую три мови (одну для початківців, одну для середніх розробників та одну для експертів), а також кілька альтернативних варіантів, які ви можете віддати перевагу, залежно від ваших уподобань.

Але спочатку давайте розглянемо сучасні тенденції, щоб побачити, які мови набувають / падають у популярності.

Тенденції розвитку мов програмування

На діаграмі нижче показано найбільш затребувані мови програмування у 2018 році порівняно з 2017 роком.

Незважаючи на те, що Java більше 20 років, вона все ще є найпопулярнішою мовою програмування - хоча популярність вона зменшилася з 2017 року. Java вже тривалий час користується великим попитом, ймовірно, тому, що вона може працювати на будь-якому обладнанні або ОС . Наприклад, усі програми для Android засновані на Java, і більшість компаній із списку Fortune 500 використовують її для внутрішньої розробки.

Python, широко використовуваний для веб-розробки, швидко наздоганяє Java за загальною популярністю. Мова широко використовується в наукових обчисленнях, видобутку даних та машинному навчанні - саме звідси походить зростання попиту.

JavaScript залишається дуже популярним, що не дивно, оскільки його використовують більшість розробників та майже всі веб-сайти з динамічною логікою. Крім того, інтерфейсні фреймворки, такі як React та AngularJS, використовуються для інтеграції IoT та мобільних пристроїв, тому ми навряд чи побачимо, що JavaScript скоро випаде з діаграм.

C ++ та C #, що використовуються у розробці відеоігор та системному / прикладному програмному забезпеченні (C # використовується для платформи .NET від Microsoft), у 2018 році трохи подешевшали, але все ще сильні. Популярність PHP зростає як спосіб додавання веб-функцій, з якими HTML або CSS не справляються, а також для використання з базами даних MySQL. І, нарешті, Perl залишається найкращою мовою за популярністю серед системних та мережевих адміністраторів як "клейова мова" для з'єднання різних компонентів програмного забезпечення.

Одного разу на графіку, на який слід звернути увагу, є те, що найкращі мови є основними. Ці мови (як обговорюватиметься далі) важливі для початківців. Але експертам може бути більше цікаво вивчати просунуту мову.

Основні та вдосконалені мови програмування

Найпопулярніші мови іноді називають основними мовами програмування. Вони використовуються з перших днів для створення фундаменту сучасних обчислювальних машин та мереж.

Однак існує також багато-багато нішових мов із зростаючими спільнотами розробників, таких як Haskell (використовується для ШІ та машинного навчання), Scala (заміна Java), ML (функціональна мова), Схема (використовується для ШІ та веб- на базі програмування) та сотні інших.

Ці просунуті мови не підходять для початківців. Однак якщо ви плануєте стати експертом у певній галузі, як-от ШІ та машинне навчання, знання такої мови, як Хаскелл, може бути неоціненним вмінням.

Після вивчення однієї або декількох основних мов ви зможете вивчати практично будь-яку нову або більш досконалу мову програмування. Пам’ятайте, що вивчати нову мову майже ніколи не є поганою ідеєю, оскільки це допоможе вам навчитися думати про проблеми по-різному.

З огляду на це, нижче наведено три мови, які обов’язково вивчаються розробниками на різних рівнях кваліфікації (початковий, середній та просунутий), а також декілька альтернатив.

Мова кодування для початківців

JavaScript - хороший вибір для вашої першої мови програмування. Як уже згадувалося вище, JavaScript є майже повсюдним. І ви можете використовувати для розробки всіляких додатків. Багато веб-сайтів, якими ви, напевно, користуєтеся щодня, покладаються на JavaScript, включаючи Gmail, Facebook, Twitter, Instagram та Spotify.

JavaScript використовується для інтерфейсної розробки веб-програм (з використанням таких фреймворків, як AngularJS, Ember.js та React) та внутрішньої розробки (за допомогою фреймворку Node.js). Вивчення цих фреймворків займає більше часу, ніж вивчення лише JavaScript, але допоможе підвищити рівень вашої працевлаштування (і зарплати).

Можливо, найкраще з того, що JavaScript насправді вбудований у ваш браузер, тому вам не потрібно нічого встановлювати, щоб почати програмування в ньому. Це робить його неймовірно доступним. Існує велика ймовірність, що вам буде легко засвоїти основи, але не хвилюйтеся, оскільки існує безліч вдосконалених концепцій, які дозволять вам зайнятись навчанням дуже довго.

Якщо ви новачок і хочете стати професійним розробником, непогано вивчити JavaScript. З огляду на це, будь-яка з основних мов також буде хорошим вибором. В ідеалі, ви повинні вивчити більше однієї основоположної мови протягом своєї кар’єри.

Альтернативи для початківців

Пітон порівняно легкий і цікавий у вивченні, з дуже мало суворими правилами синтаксису. Насправді він читається як англійська, тому навіть абсолютно новачок може зрозуміти код. Python використовувався для створення Instagram, YouTube та Spotify, тож це може бути вашим квитком на роботу у провідній компанії.

Як і Python, Ruby також легко навчитися початківцям. Для його використання не потрібно запам’ятовувати багато команд або правил синтаксису. Стартапи все частіше використовують повнофункціональний фреймворк Ruby під назвою Ruby on Rails - він використовувався для створення веб-сайтів, таких як Airbnb, Groupon та багатьох інших.

Наступний крок для програмістів середнього рівня

Отримавши досвід програмування, бажано витратити час, щоб вивчити C (разом із C # і, можливо, C ++).

C важче вивчити, ніж JavaScript, але це цінна навичка, оскільки більшість мов програмування насправді реалізовані в C. Це тому, що C - мова "машинного рівня". Отже, вивчаючи його, ви навчитесь працювати комп’ютеру і насправді полегшите вивчення нових мов.

Навчитися програмувати на C - все одно, що зрозуміти базову анатомію, перш ніж стати лікарем. Якщо ви хочете стати експертом-розробником, вам слід зрозуміти, як комп’ютери та програмне забезпечення працюють разом. Вивчення C - це просвітницький досвід, який матиме корисний побічний ефект, навчивши вас ефективнішому кодуванню.

C # широко використовується для розвитку підприємств на платформі .NET, але він також є основною мовою для Unity 3D, популярного ігрового механізму для інді та VR ігор. C ++ зазвичай використовується для настільних додатків з високою продуктивністю (включаючи ігри). Він також використовувався для створення багатьох великих систем такими компаніями, як Microsoft, Oracle та Adobe.

Альтернатива для проміжних кодерів

Java - ще один хороший вибір, оскільки його можна писати на будь-якому пристрої та використовувати на різних платформах, що робить його неймовірно універсальною мовою (пам’ятайте, це все ще найбільш затребувана мова сьогодні).

Він зазвичай використовується для створення додатків, тому, якщо ваша мета - розробити мобільні програми, однозначно вивчіть Java.

Новий виклик для експертів-розробників

Якщо ви опанували основні мови програмування, такі як Javascript, C #, C ++, Java та Python, ви готові до нового випробування. На мою думку, цим викликом має бути Іржа .

Згідно з опитуванням Stack Overflow, Rust розробники оцінили найбільш улюблену мову програмування у 2018 році третій рік поспіль. Це відносно нова мова, створена в 2010 році Mozilla і постійно вдосконалюється.

Rust - це компільована мова, порівнянна з C як за продуктивністю, так і для того, для чого вона використовується. Однак, на відміну від C, Rust безпечний для пам'яті: звисаючі вказівники, переповнення буфера або інші види помилок пам'яті не будуть знайдені в коді, написаному на Rust. Неможливо зробити такий тип помилок у Rust, оскільки будь-які помилки виявляються під час компіляції - до того, як коду дозволено працювати.

Ця функція робить Rust важким для вивчення для початківців, але досвідчені програмісти оцінять властиві вдосконалення продуктивності. Популярність вона стабільно зростає з моменту її створення, і є велика ймовірність, що Rust буде дуже затребуваний у найближчі кілька років. За даними Stack Overflow, це було другим за платою навиком кодування в 2017 році і входить в топ-6 за 2018 рік.

Альтернатива для експертів

Якщо ви вже досвідчений програміст Java, наступною мовою для вивчення може бути Scala (скорочення від Scalable Language).

Scala є однією з багатьох спроб вдосконалити Java і може бути використана як пряма її заміна - насправді вона скомпільована для запуску на віртуальній машині Java. Це складна мова для вивчення, але зрештою це того варте: Scala потрапила в рейтинг найбільш високооплачуваних технологій в опитуванні Stack Overflow за 2017 та 2018 роки.

Як і Rust, Scala стабільно зростає в популярності протягом останніх 5 років. Такі великі компанії, як LinkedIn та Twitter, вже використовують Scala у своїх кодових базах.

Висновок

Зрештою, мова програмування, яку ви вирішите вивчати далі, повинна звестися до вашого поточного рівня кваліфікації та ваших кар’єрних інтересів / прагнень.

Початківцям слід почати з простих для вивчення мов, таких як JavaScript, Python або Ruby, щоб намочити ноги і почати створювати додатки.

Програмісти з більшим досвідом були б розумними для оволодіння такою фундаментальною та універсальною мовою, як C або Java, щоб краще зрозуміти, як взаємодіють комп’ютери та програмне забезпечення. Це також навчить вас, як ефективніше кодувати.

І нарешті, досвідчені кодери можуть захотіти вивчати такі мови, як Rust або Scala, які покращують основні мови (такі як C та Java). Ці дві вдосконалені мови вже дуже популярні серед досвідчених розробників і, ймовірно, стануть ще важливішими з часом, і компанії вирішать створювати новіші, ефективніші програми.

Шукаєте новий спосіб перевірити свої навички програмування?

Мати об’єктивне уявлення про те, де ви стоїте, є ключовим фактором для вдосконалення. Для безкоштовної та справедливої ​​оцінки ваших навичок програмування просто надішліть свій код . Рецензовані оцінки Indorse можуть допомогти вам вдосконалити свої технічні навички та підняти вас на новий рівень!

Python | C # | Java | PHP | JavaScript | Ruby