Ступінь комп’ютерних наук: квиток на технічну роботу, про яку мрієте, або марний папірець?

Рішення, яке я прийняв

Якщо ви були схожі на мене, коли вперше хотіли розпочати кодування, ви хотіли легкого шляху до технологічної кар’єри. Я шукав найшвидший, найпевніший спосіб отримати технічну роботу з найменшою кількістю задіяних ресурсів. Що я маю на увазі під ресурсами в ситуації? Найважливіше для кожної людини на цій планеті: час, гроші та енергія.

Я продовжував ходити туди-сюди, чи варто мені робити рішучість і робити ступінь. Справа в тому, що повернення до школи мене зовсім не приваблювало. Я думав, що закінчив відвідувати уроки ще в 2011 році, але отримання ступеня означало б повторне входження до класу. Я боявся думки, що мені буде нудно слухати, як хтось гуляє на тему, яка може навіть не мати значення для моєї майбутньої кар’єри.

Крім того, невдача означала величезну витрату всіх перелічених мною вище ресурсів. Як тільки я піду цим маршрутом, шляху назад вже не буде. І це було жахливо.

Я постійно намагався знайти спосіб обійти ступінь. Справа в тому, що коли я шукав, інших варіантів не було. На Udemy та інших веб-сайтах, які я пробував, було кілька дерьмових та поспішно складених “курсів”. Вони явно були нижчими, і нікуди б мене не привели. Я також не міг знайти жодної статті чи історії про людей, які досягли успіху без ступеня.

Оцінивши свою ситуацію та всі доступні для мене шляхи, я вирішив піти в Інтернет-ступінь з інформатики. Моя ситуація була досить унікальною, оскільки я тоді жив за кордоном, що ще більше обмежило мої можливості. Я відчував, що єдиним шляхом є ступінь інформатики. Коли я прийняв своє рішення, не було інших варіантів прориву в технологічну кар’єру, наприклад, дивовижна онлайн-програма freeCodeCamp. Тому я пішов із тим, що знав, і що, на мою думку, було єдиним способом досягнення успішної кар’єри.

Тож тепер, коли ви знаєте шлях, яким я пішов, і чому я ним пішов, я б знову прийняв те саме рішення? Відповідь "ні, можливо, ні".

Причини розглянути інший варіант

  • Отримані знання занадто малі щодо занадто широкого кола тем.
  • Програми інформатики, як правило, застарілі.
  • Вартість є непомірною.
  • Градуси не є необхідними для великої кількості технічних робіт.

Почнемо з першого пункту. Ви отримуєте дуже маленький смак безлічі різних речей. Справа в тому, що ви недостатньо вивчаєте жодної з тем, щоб передати свої знання навичкам, які б цінували роботодавці. Маленький зразок програми, який ви зробили у своєму класі веб-програмування, безумовно, акуратний. Але це зазвичай не справляє враження на роботодавця, якщо ви не перевищили себе. І це є головною проблемою в економіці робочих місць, яка надає перевагу навичкам. Згідно з цією статтею придатні навички кар’єри - номер один:

"Замість того, щоб підкреслювати потребу в конкретних званнях та досвіді, організації переходять до зосередження на навичках, які може принести потенційний працівник". - Ебігейл Гесс

Джек всіх професій, майстер жодної справи

Інше питання полягає в тому, що інформація з занять, які ви будете відвідувати, надходить від людей, які професійно працювали 10-20 років тому. Це приблизно 100–200 років у технічний час (пам’ятаєте, коли Yahoo міг придбати Google за 1 мільйон доларів 20 років тому?).

Техніки швидко змінюються, і знання, які ви отримуєте, можуть бути застарілими, щойно вони з’являться у вашій голові. Такі варіанти, як завантажувальні табори або freeCodeCamp, які більше пристосовані до того, щоб бути конкурентоспроможними за межами воріт, як правило, мають актуальну інформацію. Вони також зосереджуються лише на тому, що вам потрібно знати, не зосереджуючись на темах, які не стосуються вашої кар’єри.

Деякі заняття, які я брав під час навчання, включають програмування збірки, мережі, бази даних та алгоритми. Чи в підсумку я використав значну частину знань, які отримав у майбутній кар’єрі? Ні, не дуже. Принаймні не те, що походить спеціально від курсів.

Те, що я отримав, було достатньо знань з цих тем, щоб поговорити про них під час обіду з іншими розробниками. Я рідко застосовував будь-які знання зі свого ступеня безпосередньо на своїй роботі. Мережі були, мабуть, найбільш корисними для мене як розробника мобільних пристроїв. Але навіть знання з цього класу можна було отримати за допомогою простого пошуку у Вікіпедії (ACK0 ACK1, це все, що я пам’ятаю).

Витрати пов'язані

Переходимо до вартості. За даними CollegeBoard, середня вартість навчання та плата за чотирирічний державний державний коледж за один рік навчання становила 10 230 доларів. Це не враховує кімнати та харчування, що призведе до $ 21 370. Помножте це на кількість років, які знадобляться вам (4 роки для більшості людей), і ви отримаєте 85 480 доларів. Також плата зростатиме, поки ви навчаєтесь, так що остаточна цифра точно буде вищою.

Отже, це багато грошей, але є ще одна вартість, яку ви понесете, отримавши диплом: альтернативна вартість. Зараз є величезний попит на технічні робочі місця, і якщо ви зможете стати життєздатним кандидатом на цьому ринку, у вас буде хороший шанс отримати роботу. Чи буде це через чотири роки? Ну, у мене немає кришталевої кулі, але я можу сказати вам, що гарантії немає.

Вам це справді потрібно?

Повернімося на ринок праці прямо зараз. Той факт, що технічні навички настільки затребувані, означає, що роботодавці готові не помітити відсутність звання чи кваліфікації. Навіть такі провідні технологічні компанії, як Facebook, дивляться на минулі ступені та інші кваліфікації. Згідно з цією статтею про навички, які зараз затребувані:

«Навички насправді мають найбільше значення», - Джанел Гейл, віце-президент з персоналу, Facebook

Якщо ви можете виконати цю роботу з першого дня, і у вас є якісь м'які навички, то у вас є сильний досвід при посадці роботи. Насправді, альтернативні варіанти, такі як freeCodeCamp та завантажувальні камери, можуть навіть дати вам кращий досвід при посадці роботи. Причиною є те, що ви навчитесь навичкам, які можна безпосередньо застосувати на роботі. Ви також отримаєте чудовий додаток для портфоліо або веб-сайт, пройшовши один із цих курсів. Наявність міцного портфоліо - це надійний спосіб привернути увагу та отримати інтерв’ю.

Поширені помилки

Ну, а як щодо отримання співбесід? Ступінь інформатики допомагає отримати співбесіди, чи не так? Ще раз, це залежить. Я вже казав, що отримав диплом в Інтернеті. Ну, деякі компанії дивляться на онлайн ступінь. Під час екранів мені прямо сказали, що «онлайн-ступеня недостатньо, щоб отримати співбесіду». Я бачив це неодноразово в чаті під час онлайн-семінару. Іронічно, так?

Мені також школа не пропонувала великої підтримки у пошуку роботи. Кожен підказка, яку вони мені дали, або відмовляла мені через те, що я здобув ступінь Інтернету, не мала гарної можливості або вимагала від мене переходу в середину нічого. Мені також не надавали великої допомоги чи підтримки мій радник з кар’єри. Зазвичай це вказується як одна з найбільших переваг отримання ступеня інформатики. На жаль, на моєму досвіді, консультації, які ви отримуєте від державних коледжів, є, як правило, надзвичайно вражаючими.

Отже, ступінь дійсно дійсно допомагає лише в тому випадку, якщо ви отримали її в хорошій школі з хорошою програмою консультування, якщо ви відвідували заняття особисто і у вас є портфоліо-проекти, які ви можете показати. Це також допомагає лише для вашої першої роботи (читайте тут, як досягти успіху на вашому першому співбесіді). Як тільки ви зарекомендували себе в одній технологічній компанії, ступінь інформатики стає набагато менш важливою.

Переваги

Так що досить нічого не сказати. Мають бути певні переваги, правда? Ну точно є. Перше, що це досвід із широкою тематикою технологій. Якщо ви щось вивчили, вам буде легше шукати інформацію за темою. Хтось із нульовими знаннями буде намагатися навіть поставити хороші питання, не кажучи вже про те, щоб знайти відповіді. Вивчивши ці теми, ви отримаєте невелику базу для більшості речей, з якими ви зіткнетесь у своїй технологічній кар’єрі. Це означає, що ви можете вирішувати дещо невідомі сфери у своїй роботі та встигати триматися.

Друге, що ви отримуєте - це досвід роботи з багатьма мовами програмування. Хороша частина полягає в тому, що ви використовуєте їх у сценаріях, які дещо застосовні до реального світу (це залежить від класу до класу та ступеня до ступеня).

Під час моєї програми з інформатики я зміг користуватися C, C ++, Python, MASM, PHP та JavaScript. Я зміг побудувати невеликі зразки проектів з кожною з цих мов і отримати певне відчуття того, як вони відрізняються і який з них мені найбільше сподобався. Це також дало мені певний напрямок при виборі, яким кар’єрним шляхом я хотів би піти в майбутньому. Мені сподобався C ++, і Objective-C також був надмножином C, тому розробка iOS мала сенс як кар’єрний шлях для мене.

Останнє і, мабуть, найголовніше - це той факт, що ви будете працювати з іншими, які прагнуть досягти тих самих цілей, що і ви. Навіть в моїй онлайн-програмі були групові проекти, які змушували мене працювати з іншими. Я досить самотня людина, тому, якби мене не змушували звертатися до інших учасників програми, я, швидше за все, не мав би цього. Але встановлення цих зв’язків було безцінним. Ми всі брали участь в одній і тій же боротьбі, походили з подібного походження, і всі ми прагнули досягти одних і тих же речей. Це справді допомогло, коли мені потрібна була порада на співбесіді або я хотів знати про кар’єрний шлях.

Але якщо ви цього не помітили, усі перелічені мною вище переваги могли б отримати без отримання диплому. Проходження програми ступеня просто зажарює їх у досвіді. Ви не зможете пройти програму, не скориставшись переліками, перерахованими вище. Якщо ви хочете отримати ті самі переваги поза курсом, вам, можливо, доведеться докласти трохи більше власних зусиль, щоб отримати їх.

Вирок

Тож чи всі перелічені вище переваги роблять ступінь того вартою? Я б сказав, що ні. Основною причиною для мене було те, що після завершення програми мене осіли тонною студентського боргу. Я пишу з американської точки зору, тому наявність боргу після закінчення курсу інформатики може не бути для вас проблемою. Але незалежно від того, де ви перебуваєте, ступінь інформатики, безсумнівно, обійдеться вам дорожче, принаймні, в одному із ресурсів, про які я згадав вище (час, гроші, енергія), порівняно з початковим табором або підходом до безкоштовних онлайн-курсів. Це буде повільніше точно.

То який вирок? З більшими витратами на ваш час, гроші та енергію курс інформатики може допомогти вам отримати першу роботу (прочитайте тут мою статтю, щоб отримати кілька порад щодо успіху на вашому першому співбесіді). Це може допомогти вам зберегти мотивацію через товариські стосунки з іншими студентами і дасть вам ширший рівень знань. Без ступеня інформатики ви майже напевно заощадите ресурси, про які я згадав вище. Але це збільшує шанс важче забезпечити собі першу роботу. Це справді головні речі, які я б врахував, роблячи свій вибір.

І не переживайте надто сильно, який вибір ви зробите. Поки ви робите невеликі кроки вперед, ви опинитесь там, де хочете бути. Я міг би озирнутися назад і побажати, що пройшов безкоштовний курс, такий як freeCodeCamp, і був набагато багатшим часом і грошима. Але я зробив свій вибір і все-таки опинився там, де хотів бути. Зрештою я досяг бажаного. І той факт, що ви читаєте цю статтю, означає, що ви також зробили невеликий крок до своєї блискучої нової технологічної кар'єри.

Сподобалось прочитане?

Не соромтеся переглянути деякі інші мої статті:

Моя історія про те, як я пройшов шлях від асистента викладача мови до роботи у провідній технологічній компанії.

Як досягти успіху у вашому першому технічному інтерв’ю.