Посібник для початківців по Git & GitHub

Що таке Git?

Git - це безкоштовне програмне забезпечення для управління версіями з відкритим кодом . Він був створений Лінусом Торвальдсом у 2005 році. Цей інструмент є системою контролю версій, яка спочатку була розроблена для роботи з декількома розробниками ядра Linux.

Це в основному означає, що Git є інструментом відстеження вмісту. Отже, Git можна використовувати для зберігання вмісту - і в основному він використовується для зберігання коду через інші функції, які він надає.

Проекти реального життя, як правило, мають декількох розробників, які працюють паралельно. Тому їм потрібна система контролю версій, така як Git, щоб переконатися, що між ними немає конфліктів коду.

Також вимоги в таких проектах часто змінюються. Таким чином, система контролю версій дозволяє розробникам повернутися і повернутися до попередньої версії свого коду.

Система гілок у Git дозволяє розробникам працювати окремо над завданням (Наприклад: Одна гілка -> Одне завдання АБО Одна гілка -> Один розробник). В основному вважайте Git невеликим програмним додатком, який контролює вашу базу коду, якщо ви розробник.

Репозиторії Git

Якщо ми хочемо почати використовувати Git, нам потрібно знати, де розміщувати наші сховища.

Сховище (або скорочено “Repo”) - це проект, що містить кілька файлів. У нашому випадку сховище буде містити файли на основі коду.

Існує два способи розміщення сховищ. Один в мережі (у хмарі), а другий у режимі офлайн (самостійно встановлений на вашому сервері).

Існує три популярні сервіси хостингу Git: GitHub (належить Microsoft), GitLab (належить GitLab) і BitBucket. Ми використовуватимемо GitHub як нашу послугу хостингу.

Перед використанням Git ми повинні знати, навіщо він нам потрібен

Git дозволяє легко брати участь у проектах з відкритим кодом

Майже кожен проект з відкритим кодом використовує GitHub для управління своїми проектами. Використання GitHub є безкоштовним, якщо ваш проект з відкритим кодом, і він включає вікі та трекер видань, що спрощує включення більш поглибленої документації та отримання відгуків про ваш проект.

Якщо ви хочете внести свій внесок, ви просто розгалужуєте (отримуєте копію) проекту, вносите зміни та відправляєте проекту запит на витягування за допомогою веб-інтерфейсу GitHub. Цей запит на витяг - це ваш спосіб повідомити проекту, що ви готові до того, що він перегляне ваші зміни.

Документація

Використовуючи GitHub, ви полегшуєте отримання чудової документації. У розділі довідки та посібниках містяться статті, присвячені майже будь-якій темі, пов’язаній із Git, яку ви можете придумати.

Варіанти інтеграції

GitHub може інтегруватися із загальноприйнятими платформами, такими як Amazon та Google Cloud, із такими послугами, як Code Climate, щоб відстежувати ваші відгуки, а також може виділити синтаксис у понад 200 різних мовах програмування.

Відстежуйте зміни у коді в різних версіях

Коли кілька людей співпрацюють над проектом, важко відстежувати виправлення - хто що, коли і де ці файли зберігав.

GitHub піклується про цю проблему, відстежуючи всі зміни, які були надіслані до сховища.

Як і при використанні Microsoft Word або Google Drive, ви можете мати історію версій коду, щоб попередні версії не втрачалися з кожною ітерацією. Повернутися до попередньої версії та внести свій внесок легко.

Продемонструйте свою роботу

Ви розробник, який бажає залучити рекрутерів? GitHub - найкращий інструмент, на який ви можете покластися для цього.

Сьогодні, шукаючи нових рекрутів для своїх проектів, більшість компаній переглядають профілі GitHub. Якщо ваш профіль доступний, у вас буде більше шансів бути прийнятим на роботу, навіть якщо ви не з чудового університету чи коледжу.

Тепер ми дізнаємося, як користуватися Git & GitHub

Створення облікового запису GitHub

Щоб створити свій обліковий запис, вам потрібно зайти на веб-сайт GitHub і заповнити реєстраційну форму.

Установка Git

Тепер нам потрібно встановити інструменти Git на наш комп’ютер. Ми використовуватимемо CLI для спілкування з GitHub.

Для Ubuntu:

  1. Спочатку оновіть свої пакети.
sudo apt update

2. Далі встановіть Git та GitHub за допомогою apt-get

sudo apt-get install git

3. Нарешті, переконайтесь, що Git встановлено правильно

git --version

4. Виконайте наступні команди з вашою інформацією, щоб встановити ім’я користувача та електронну адресу за замовчуванням, коли ви збираєтеся зберегти свою роботу.

git config --global user.name "MV Thanoshan" git config --global user.email "[email protected]"

Робота з проектами GitHub

Ми будемо працювати з проектами GitHub двома способами.

Тип 1: Створіть сховище, клонуйте його на свій ПК та працюйте над ним (рекомендується)

Тип 1 передбачає створення абсолютно свіжого сховища на GitHub, клонування його на наш комп’ютер, роботу над нашим проектом та відсунення назад.

Створіть нове сховище, натиснувши кнопку “нове сховище” на веб-сторінці GitHub.

Виберіть ім'я для свого першого сховища, додайте невеликий опис, поставте прапорець біля пункту «Ініціалізувати це сховище за допомогою README» та натисніть кнопку «Створити сховище».

Молодці! Створено ваше перше сховище GitHub.

Ваша перша місія - отримати копію сховища на своєму комп’ютері. Для цього вам потрібно «клонувати» сховище на вашому комп’ютері.

Клонувати сховище означає, що ви берете сховище, яке знаходиться на сервері, і клонуєте його на свій комп’ютер, як завантаження. На сторінці сховища вам потрібно отримати адресу “HTTPS”.

Отримавши адресу сховища, вам потрібно скористатися своїм терміналом. Використовуйте наступну команду на своєму терміналі. Коли ви будете готові, ви можете ввести це:

git clone [HTTPS ADDRESS]

Ця команда створить локальну копію сховища, розміщеного за вказаною адресою.

Тепер ваше сховище знаходиться на вашому комп’ютері. Вам потрібно рухатися в ньому за допомогою наступної команди.

cd [NAME OF REPOSITORY]

Як ви можете бачити на малюнку вище, моє ім'я сховища - "My-GitHub-Project", і ця команда змусила мене перейти до цього конкретного каталогу.

ПРИМІТКА:Коли ви клонуєте, Git створить сховище на вашому комп'ютері. Якщо ви хочете, ви можете отримати доступ до свого проекту за допомогою інтерфейсу користувача комп'ютера, замість цього скориставшись наведеною вище командою "cd" на терміналі.

Тепер у цій папці ми можемо створювати файли, працювати з ними та зберігати їх локально. Щоб зберегти їх у віддаленому місці - як, наприклад, GitHub - ми маємо виконати процес, який називається “коміт”. Для цього поверніться до терміналу. Якщо ви закрили його, як я вже говорив раніше, використовуйте команду 'cd'.

cd [NAME OF REPOSITORY]

Тепер у терміналі ви знаходитесь у своєму каталозі сховища. У коміті є 4 кроки: 'статус', 'додати', 'здійснити' та 'натиснути'. Усі наступні кроки необхідно виконати в рамках вашого проекту. Давайте пройдемося по одному по одному.

  1. “Статус”: Перше, що вам потрібно зробити, це перевірити файли, які ви змінили. Для цього можна ввести таку команду, щоб з'явився список змін.
git status

2. “додати”: За допомогою списку змін ви можете додати всі файли, які ви хочете завантажити, за допомогою наступної команди:

git add [FILENAME] [FILENAME] [...]

У нашому випадку ми додамо простий файл HTML.

git add sample.html

3. “зробити”: Тепер, коли ми додали файли на вибір, нам потрібно написати повідомлення, щоб пояснити, що ми зробили. Це повідомлення може бути корисним пізніше, якщо ми хочемо перевірити історію змін. Ось приклад того, що ми можемо застосувати у нашому випадку.

git commit -m "Added sample HTML file that contain basic syntax"

4. "натискання": Тепер ми можемо розмістити свою роботу на GitHub. Для цього нам потрібно «відсунути» наші файли на Remote. Remote - це копія нашого сховища, яке живе десь ще на віддаленому сервері. Для цього ми повинні знати ім’я пульта дистанційного керування (здебільшого пульт називається походженням). Щоб з’ясувати це ім’я, введіть таку команду.

git remote

Як ви можете бачити на наведеному вище зображенні, там написано, що ім’я нашого пульта дистанційного керування походить. Тепер ми можемо безпечно «проштовхувати» нашу роботу за допомогою наступної команди.

git push origin master

Тепер, якщо ми перейдемо до нашого сховища на веб-сторінці GitHub, ми побачимо файл sample.html, який ми перенесли на віддалений - GitHub!

ПРИМІТКА . Іноді, коли ви використовуєте команди Git у терміналі, це може привести вас до текстового редактора VIM (текстовий редактор на основі CLI). Отже, щоб позбутися цього, вам слід набрати текст

:q

та ENTER.

Витягування - це акт отримання від GitHub.

Натискання - це акт надсилання на GitHub.

Тип 2: Попрацюйте над своїм проектом локально, а потім створіть сховище на GitHub і відправте його на віддалений.

Тип 2 дозволяє створити нове сховище з існуючої папки на нашому комп’ютері та надіслати його на GitHub. У багатьох випадках ви, можливо, насправді вже зробили щось на своєму комп’ютері, що хочете раптово перетворити на сховище на GitHub.

Я поясню це вам у веб-проекті з опитування, який я створив раніше, і не був доданий до GitHub.

Як я вже згадував, виконуючи будь-які команди Git, ми повинні переконатися, що знаходимось у правильному каталозі в терміналі.

За замовчуванням будь-який каталог на нашому комп'ютері не є сховищем Git, але ми можемо перетворити його на сховище Git, виконавши в терміналі наступну команду.

git init

Після перетворення нашого каталогу у сховище Git, перше, що нам потрібно зробити, це перевірити наявні у нас файли, використовуючи наступну команду.

git status

Отже, у цьому каталозі є два файли, які нам потрібно «додати» до нашого Repo.

git add [FILENAME] [FILENAME] [...]

ПРИМІТКА . Щоб "додати" всі файли у нашому сховищі, ми можемо використати таку команду:

git add .

Після завершення проміжної області (процес додавання) ми можемо перевірити, чи успішно додані файли, виконавши git status

Якщо ці файли мають зелений колір, як показано на малюнку нижче, ви зробили свою роботу!

Тоді ми маємо "вчинити" з описом.

git commit -m "Adding web Survey form"

Якщо мій репозитарій запустився на GitHub, і я переніс його на свій комп’ютер, до нього вже буде приєднаний пульт (Тип 1). Але якщо я запускаю свій репозиторій на своєму комп’ютері, з ним не пов’язаний пульт, тому мені потрібно додати цей пульт (Тип 2).

Отже, щоб додати цей пульт, спочатку нам потрібно перейти до GitHub. Створіть нове сховище та назвіть його як завгодно, щоб зберегти його у GitHub. Потім натисніть кнопку «Створити сховище».

ПРИМІТКА . У типі 2, будь-ласка, не ініціалізуйте сховище файлом README під час створення нового сховища на веб-сторінці GitHub.

Після натискання кнопки «Створити сховище» ви знайдете зображення нижче як веб-сторінку.

Скопіюйте адресу HTTPS. Тепер ми створимо пульт для нашого сховища.

git remote add origin [HTTPS ADDRESS]

Після виконання цієї команди ми можемо перевірити, чи успішно ми додали пульт за допомогою наступної команди

git remote

І якщо він видає “origin”, ви додали пульт до свого проекту.

ПРИМІТКА : Просто пам’ятайте, що ми можемо вказати будь-яке ім’я пульта дистанційного керування, змінивши ім’я „походження”. Наприклад:

git remote add [REMOTE NAME] [HTTPS ADDRESS]

Тепер ми можемо без проблем передати наш проект на GitHub!

git push origin master

Після виконання цих кроків по одному, якщо ви перейдете до GitHub, ви зможете знайти своє сховище з файлами!

Висновок

Дякую усім за читання. Я щойно пояснив основи Git та GitHub. Я настійно рекомендую вам прочитати більше статей про Git та GitHub. Сподіваюся, ця стаття вам допомогла.

Перегляньте мою оригінальну статтю в Medium.

Дякую.

Щасливого кодування!