Найпопулярніші мови програмування, що використовуються при розробці блокчейнів

В даний час ми знаходимось у розпалі нової індустрії, що розвивається з розвитком блокчейнів.

Технологія блокчейн знаходиться на стадії зародження, однак ця руйнівна технологія вже встигла взяти світ штурмом і пережила такий бум, як ніхто інший останнім часом.

З багатьма добре фінансуваними проектами, котрі зараз прагнуть розбудувати свою мережу блокчейнів і розгорнути децентралізовані програми поверх них, існує велика нестача здібних, компетентних розробників блокчейнів.

Оскільки мільярди були спрямовані в цей сектор, заробітна плата та попит на розробників блокчейнів зросли завдяки проектам, які торгують один проти одного, щоб залучити найкращі таланти блокчейну, що залишились на ринку.

Ця золота лихоманка може змусити деяких розробників задатися питанням, чи є у них усе необхідне, щоб зануритися в цю галузь, і особливо, які мови програмування найбільш популярні в цій новій галузі. Майже всі популярні мови програмування використовуються у галузі блокчейн, однак розробники повинні врахувати, який тип розробки вони хотіли б здійснити, оскільки різні мови використовуються для певних проектів і додатків блокчейну.

Ось короткий опис різних мов та проектів, які використовують їх, щоб послужити базовим розумінням та основою для тих, хто хоче глибше заглибитися в цю галузь.

Солідність- Нова і проста мова програмування, популярна серед розробників Ethereum, оскільки ця мова використовується для розробки смарт-контрактів Ethereum. Solidity - це повноцінна мова програмування Тьюрінга, і кількість розробників оцінюється в понад 200 000.

Оскільки Ethereum взяв фору на основі смарт-контрактів, багато альтернативних блокчейн-платформ гарантують, що вони сумісні з Solidity (або ERC-20), що дозволяє легко переносити смарт-контракти з Ethereum у свої нові мережі блокчейнів.

Ethereum - технічно Ethereum функціонує як віртуальна машина Ethereum (EVM) як “світовий комп’ютер” і складається з декількох мов, включаючи C ++, Python, Ruby, Go та Java. JavaScript служить основою Ethereum, оскільки він функціонує як середовище виконання під час виконання сценарію.

Java - Мова програмування загального призначення, яка є одночасною, об’єктно-орієнтованою та заснованою на класах, розроблена таким чином, що Java має мало залежностей від реалізації. З моменту запуску в 1995 році Java стала однією з 3 найкращих мов програмування, і це справедливо, маючи понад 9 мільйонів розробників. NEMосновна мережа блокчейнів написана виключно на Java (незабаром це стане C ++).

C # - об'єктно-орієнтована мова, що дозволяє розробникам створювати надійні програми, що працюють на .NET Framework, принаймні з 2 млн розробників у всьому світі. C # був розроблений ще в 2000 році. З моменту свого створення він став популярною мовою програмування, що використовується для побудови потужного міжплатформеного коду, який працює в багатьох операційних системах, таких як Windows, Mac, Linux та Android. Проекти блокчейн, написані на C #, включають:

  • Stratis - постачальник послуг як блокчейн як послуга за підтримки Microsoft, дозволяє підприємствам створювати власні приватні системи блокчейнів.
  • NEOбув написаний на C #, проте він також підтримує різні мови програмування, такі як Javascript, Java, Python та Go.

Javascript - Часто скорочується як JS, це мова з багатьма парадигмами, що підтримує керовані подіями, функціональні та обов’язкові (включаючи об’єктно-орієнтовані та засновані на прототипі) стилі програмування. Це одна з найпопулярніших мов програмування у світі, якою користуються щонайменше 9,7 млн ​​розробників у всьому світі.

Lisk 's SideChain Development Kit (SDK) написаний на JavaScript і дозволяє розробникам створювати додатки поверх блокчейн-платформи Lisk.

SQL - Мова структурованих запитів або '' Продовження '' - це мова програмування, розроблена IBM, яка використовується для зв'язку з базами даних, що зберігають, запитують і обробляють дані. На сьогоднішній день існує близько 7 мільйонів розробників для SQL. Популярні бази даних, такі як MySQL, PostgreSQL, SQL Server, DB2, Oracle та інші, використовують SQL для розробки додатків. Проектом блокчейну, який включає SQL, є:

  • Aergo - рішення для блокчейнів, готове до підприємництва, розроблене Blocko за власною технологією Coinstack, використовує інтелектуальні контракти SQL. Мережа Aergo має платформу інтелектуальних контрактів на базі SQL, що дозволить підприємствам створювати та виконувати вдосконалені інтелектуальні контракти в комерційних бізнес-середовищах.

C ++ - Мова програмування загального призначення з приблизно 4,4 мільйонами розробників, її найбільша сила полягає в можливості масштабувати додатки, що вимагають значних ресурсів, і забезпечити їм безперебійну роботу, що робить її дуже популярною мовою програмування для 3D-ігор. Блокчейн-проекти, що використовують С ++, включають:

  • EOS - C ++ є основною мовою програмування EOS, переважною завдяки своїй гнучкості для запуску обширних додатків поверх блокчейну. EOS також підтримує будь-яку мову, яка компілюється в WebAssembly (WASM)
Випадковий факт: Мережа ядра біткойна запрограмована на C ++.

Golang - загальна мова програмування з відкритим кодом, вільно заснована на синтаксисі мови програмування C. Голанг легко розробникам навчитися, а тестувальникам зрозуміти. В даний час існує близько 800 000 розробників мови Golang, яка використовується мережею консорціумів:

  • HyperLedger Fabric - Більша частина ланцюгового коду (розумні контракти, побудовані з використанням HyperLedger Fabrics) написана на мові Golang. Вони також мають Java SDK для розробки блокчейн-додатків.

Сподіваємось, це забезпечило вам базовий огляд того, з чого почати і що слід копати далі, якщо галузь блокчейн - це щось, що вас цікавить. Немає сумнівів, що ця галузь буде продовжувати продовжувати розвиватися протягом наступного десятиліття або близько того, коли будуть досягнуті успіхи та з’являться випадки використання справжніх усиновлення.