Хочете отримати стажування в інженерній програмі? Ось кілька думок, які допоможуть вам

Примітка: ця публікація просто призначена для того, щоб поділитися порадою, яку я хотів би отримати.

Якщо ви студент коледжу, який шукає стажування на програмне забезпечення на літо, або просто цікавитесь, як це шукати, ця стаття для вас!

На другому курсі коледжу я був майже впевнений, що хочу бути інженером-програмістом. Я брав два вступні класи у своєму коледжі і любив їх, і був у класі вищого рівня, який мені подобався. Тож я сподівався влітку влаштуватися на стажування в інженерну програму, яке дозволило б мені здобути галузевий досвід та вдосконалити свої навички.

Не знаючи, як до цього підійти, я почав шукати лише до весни. Починаючи з січня, я подав заявку в понад 60 компаній через Інтернет і отримав щонайменше 20 автоматичних відмов. Я провів два технічних співбесіди (обидва вони пройшли згубно) і закінчив роботу, яка не мала нічого спільного з програмною інженерією.

Мої помилки:

 1. Не починаючи до весни
 2. Не використовуючи свою мережу або намагаючись її розробити
 3. Не готується до технічних співбесід
 4. Не робить жодних побічних проектів

У молодшому курсі я твердо вирішив зробити краще. Я спілкувався у мережі, наскільки міг, вкладав час на практику для технічних та поведінкових співбесід і брав кожне інтерв’ю, яке міг отримати. Я відчував, що найбільшою проблемою є забивання ногою у двері. Моє резюме губилось серед тисяч інших в недійсній заявці на Інтернет. Ніхто не мав підстав переглядати мою заявку вдруге.

Після моєї невдачі минулого року я витратив багато часу на дослідження стратегій призначення практики на посаді інженера-програміста. Я придумав чотири виноси, про що я дізнався на своїх помилках:

 1. Почніть рано
 2. Зв’язки - це ваш найважливіший інструмент
 3. Ви повинні підготуватися до технічних співбесід
 4. Побічні проекти перетворюють ваше резюме з гарного на велике

Перше, що мені довелося зробити, це вибрати, на які компанії я хочу націлитись. Я розпочав із переліку всіх компаній, чиї продукти я використовував і насолоджувався, а потім шукав “стажиста з програмної інженерії” у пошуках вакансій Glassdoor та перебирав ці списки компаній, про продукти яких мені сподобалися, про які я чув добрі речі чи про оголошення про роботу цікаво.

Починаючи рано

Сезон вербування розпочинається в серпні / вересні . Я б рекомендував починати з серпня / початку вересня або пізніше жовтня.

Багато великих компаній (якщо це те, що ви шукаєте) завершують свій набір до листопада / грудня. Якщо ви звертаєтесь до друзів, чудово розпочати достроково, наприклад до вересня. Якщо ви читаєте цю статтю навесні, ще не пізно ! Ви все ще можете застосувати всі наведені нижче стратегії та мати великі шанси пройти стажування.

Використання підключень

Ось короткий опис людей, до яких можна так зв’язатися, щоб забити ногу у двері.

 1. Випускники, які працюють у компанії, в якій ви хочете працювати
 2. Друзі / однокласники, які стажувались у цій компанії
 3. Професори
 4. Друзі друзів, які працюють у цій компанії

Спочатку потягнувшись

Будучи студентом коледжу, я відчував, що не маю жодних зв’язків. Зв’язки здавались чимось, як у справжніх дорослих, а не у мене. Але це виявилося абсолютно помилковим.

По-перше, я знав кількох випускників, які зараз працювали в компаніях, в яких я хотів працювати. По-друге, я відкрив для себе силу LinkedIn як інструменту для отримання максимальної віддачі від своєї мережі.

Моїм першим кроком у використанні моїх зв’язків було звернення до людей, яких я вже знав, які працювали інженерами програмного забезпечення в компаніях, які мене цікавили. Для мене було простіше просити часу у людей, яких я вже знав.

Якщо хтось із ваших однокласників / друзів стажувався у цих компаніях, спробуйте зв’язатися з ними. Вони часто можуть направити вас до рекрутера в цій компанії. Звернення до людей, які постійно працюють у цих компаніях, також є цінним.

Зазвичай я звертався до них через месенджер Facebook і запитував, чи є у них 15 хвилин на телефонний дзвінок, щоб поспілкуватися про свою роботу . Важливо обмежити запит 15 хвилинами - це невеликий запит і не відчуваєш великої прихильності до того, кому телефонуєш.

Важливо також, що ви не керуєте, просячи їх допомогти вам влаштуватися на роботу. Люди не люблять допомагати людям, яких не знають, і підходячи до них таким чином, швидше за все, їм стане незручно. Оскільки люди, яким я повідомляв, мене вже знали, вони всі відповіли "так". Пізніше я розберусь із тим, що сказати про цей дзвінок.

Моїм другим кроком було потрапити на LinkedIn. Обов’язково заповніть свій профіль LinkedIn якомога більшою кількістю інформації - розглядайте це як друге резюме. Потім я розпочав процес звернення через LinkedIn до людей, яких я взагалі не знав . Це пройшло приблизно так.

 1. Я перейшов на сторінку LinkedIn компанії, в якій мені було цікаво працювати, і натиснув посилання, щоб побачити всіх співробітників цієї компанії в LinkedIn.

2. Потім я прокрутив вниз до фільтру « Школи» і ввів у своєму університеті.

Потім я отримую список випускників університетів, які працюють у компанії, яка мене цікавить. Люди, з якими у вас є щось спільне, набагато частіше готові не витрачати час на розмову з вами чи допомогу вам.

3. Натисніть "Підключитися", а потім "Додати примітку" і попросіть їх поспілкуватися по телефону. Моя типова примітка виглядає приблизно так:

У своїй записці я пояснюю, чому я зв’язуюся з ними, і своє “запитання” - 15-хвилинний телефонний дзвінок - лише кількома реченнями. Будьте короткими, доброзичливими та чіткими (LinkedIn і так не дозволяє вам перевищувати 300 символів).

4. Чекай, поки вони відгукнуться! Багато людей можуть ніколи не зв’язатися з вами, а деякі відреагують негайно або протягом декількох днів. Зазвичай я контактував із приблизно 5 людьми на тиждень, оскільки пристойна кількість людей просто не перевіряє та не використовує LinkedIn. Я не радив би контактувати одночасно з кількома людьми з однієї компанії, оскільки це трохи зайве.

Окрім спілкування з людьми у вашій мережі коледжів, зверніться до друзів батьків, якщо вони працюють у галузі техніки, друзів вашого друга тощо. Якщо ви бачите когось у LinkedIn, до якого ви пов’язані через друга, попросіть свого друга представити вас цій людині.

Як телефонувати

Цей тип телефонних дзвінків, коли ви розмовляєте з кимось про їх роботу, зазвичай називають „інформаційним інтерв’ю”. Але, називаючи це «інтерв’ю», це звучить набагато страшніше, ніж є. Після кількох телефонних дзвінків стає набагато простіше.

Я знайшов ці дзвінки однією з найбільш корисних речей, які я зробив під час пошуку стажування. Вони допомогли мені зрозуміти, в якій компанії я хочу працювати, як підготуватися до технічного співбесіди та які галузі програмної інженерії я хотів би вивчити далі.

Спочатку може бути важко знати, що запитати, тому ось кілька питань, які я задавав під час багатьох із цих телефонних дзвінків:

 • Яка культура у компанії X?
 • Чи робиться акцент на рівновазі між роботою та життям?
 • Скільки люди тусуються поза роботою?
 • Культура прозора чи більш закрита?
 • Що Вам подобається працювати в компанії X?
 • Чи є щось, що вам не подобається, або речі, які ви намагаєтеся змінити?
 • Як це бути жінкою-інженером у компанії X?
 • Чи легко змінити команди та спробувати нові речі?
 • Над чим працює ваша команда?
 • Як ви опинились у компанії X? Що змусило вас вибрати цю компанію серед інших компаній?
 • Як ви потрапили у свою конкретну галузь комп’ютерних наук (наприклад, машинне навчання, бази даних тощо) і які ресурси можна дізнатись більше про це?
 • Якими є стажування у вашій компанії?

Такі питання можуть стати чудовим способом глибшого розуміння того, як це - працювати в компанії. Інформаційні співбесіди можуть бути чудовими, навіть якщо ви не шукаєте роботу. Вони можуть допомогти вам дізнатися більше про галузь.

Але якщо ви шукаєте стажування, є одне питання, яке я задавав під час кожного телефонного дзвінка, що було особливо корисним: як я можу виділитися в процесі подання заявки на стажування для компанії X? Це запитання чудове, тому що людина, з якою ви телефонуєте, дасть вам пораду, як пройти там стажування, і, можливо, запропонує зв’язати вас з рекрутером або навіть направити до їх компанії.

Інші проспекти

Окрім звернення до зв’язків чи потенційних зв’язків, обов’язково використовуйте ярмарок кар’єри вашої школи! Ці компанії вже є, оскільки вони хочуть набрати учнів із вашої школи.

Щось, що також було мені дуже корисно, було (якщо ви ідентифікуєте жінку), подавши своє резюме до бази даних резюме Грейс Хоппер. У мене було багато компаній, які зв’язуються зі мною через цю базу даних. Крім того, якщо професор, якого ви добре знаєте, має контакти чи друзів у цій галузі, можливо, варто попросити їх про допомогу щодо встановлення зв’язку.

Технічні інтерв’ю та проблеми кодування

Про технічне співбесіду було сказано досить, що я не відчуваю необхідності писати довгий пост на цю тему. Але у мене є кілька речей, які я вважаю важливими:

 • Проблеми з кодуванням - це річ . Це оцінка в стилі HackerRank, де вам дають проблему з кодуванням та обмежений проміжок часу для її вирішення, наприклад, годину. Зазвичай вони є попереднім показом телефонного інтерв’ю. Потренуйтеся робити завдання HackerRank у обмежений час, щоб імітувати це середовище, щоб ви були готові до них.
 • Особисто я знайшов Python як фантастичну мову для інтерв'ю. Це утримує вас від необхідності реалізовувати структури даних або функцій низькорівневого типу, і дуже швидко пишеть та налагоджує. Деякі з найбільш корисних речей в Python, які потрібно знати для інтерв’ю (на мій погляд), - це замовчування, сортування за допомогою лямбда , розділення / обернення / приєднання рядків та вбудовані типи даних.
 • Намагайся не духувати себе! У мене було два фінальних раунди, які, на мою думку, мені не вдалося відразу після, і в обох випадках я фактично отримав пропозиції.
 • Задавайте питання на своїх технічних співбесідах! Це показує, що ви зацікавлені в компанії. Я знайшов цю середню статтю особливо корисною на цьому фронті.
 • Спробуйте з’ясувати область комп’ютерних наук, яка вас особливо цікавить, бо мене про це запитували майже в кожному інтерв’ю.
 • Візьміть якомога більше інтерв’ю / завдань з кодування, якщо у вас є час. Єдиний спосіб покращитися - це практика!

Окрім цього, ось кілька корисних джерел щодо підготовки до співбесіди з кодування.

 • Посібник Палантіра
 • Книга «Розтріскування інтерв’ю кодування»
 • Цей допис у блозі
 • Цей список ресурсів
 • Існує новий сайт під назвою intervewing.io, який поєднує вас з інженером-програмістом для практичних технічних співбесід - я не пробував, але це здається справді крутим.

Особисто я готувався до технічних співбесід, виконуючи проблеми з Cracking the Coding Interview, проблеми з Python на HackerRank, і роблячи якомога більше технічних інтерв'ю. Насправді практиці не можна замінити - на моєму п’ятому інтерв’ю я був набагато менш нервовим, ніж на першому.

Побічні проекти

Мати побічні проекти, які ви робили у свій час і поза уроком, - найкращий спосіб показати, що ви захоплені тим, чим займаєтесь. Чесно кажучи, розчаровує той факт, що існує стандарт, коли того факту, що ти вже спеціалізуєшся в галузі комп’ютерних наук, недостатньо, щоб показати, що ти любиш його.

Незважаючи на це, допоміжні проекти - це чудовий спосіб вчитися, а також спосіб побудувати своє резюме. Для мене виконання допоміжних проектів було корисним. Я зміг побудувати свій набір навичок, практикуючи щось самостійно. Ось і ось списки побічних ідей проектів для початку. Я б порадив зробити побічний проект, яким ви захоплені, а не той, який ви просто використовуєте для створення резюме. Це буде набагато приємніше, і ви дізнаєтесь набагато більше.

У моїй школі є щось під назвою JumboCode, яке працює з кодуванням для некомерційних організацій. Мій досвід перебування в команді у складі цього клубу був одним з моїх улюблених вражень. Робота в команді, а також фантастичний досвід навчання, технічно кажучи. Якщо у вашій школі є щось подібне, однозначно подумайте про участь, якщо це вас цікавить.

Заключні думки

Використовуючи всі вищезазначені стратегії, я зміг пройти стажування у Square, що було моїм найкращим вибором! Мій друг, який минулого року працював на Square, зв’язав мене з нинішнім вербувальником, що врешті-решт призвело до моєї пропозиції.

Отримати стажування в інженерній програмі важко.

Особливо важко, коли у вас немає багато компаній, які намагаються набрати з вашої школи, або у вас не так багато сімейних зв’язків. Але якщо ви підете до школи, де випускники комп’ютерних наук, принаймні деякі з них, швидше за все, працюватимуть у компаніях, які вас цікавлять! І завдяки тому, що ви відвідували ваш коледж, вони часто готові вам допомогти.

Цей допис призначений для оприлюднення всього, про що я хотів би, щоб мені люди розповідали раніше, в надії допомогти комусь у пошуках стажування в інженерній програмі.

Якщо у вас виникли запитання, не соромтеся звертатися до мене електронною поштою на адресу tatidoyle01 [at] gmail.com!

Велике спасибі багатьом людям, які допомогли мені вичитувати та редагувати цю статтю!