Як знайти стажування розробника програмного забезпечення як студент

Примітка: Незважаючи на те, що ця стаття розрахована на студентів (оскільки я є такою, щоб я легко могла з ними спілкуватися), я впевнений, що багато з цих порад все ще можуть бути корисними для людей, які не є студентами та шукають стажування для розробників програмного забезпечення.

Коли моє останнє стажування закінчується, я багато роздумував над тим, що б я зробив інакше під час пошуку стажування. Я збираюся розповісти вам усе, що знаю, але спочатку мені потрібно дати трохи передумов про себе.

Близько двох з половиною років тому я офіційно вирішив змінити спеціальність "Комп'ютерна наука". Приблизно в той час мені також довелося почати шукати стажування. Виходячи зі статистики, я не знав про технологічну галузь, але нарешті знайшов стажування як розробник з контролю якості.

Ось перший урок, який я засвоїв - вам не потрібно приймати першу отриману пропозицію про роботу. Це також було моє перше інтерв'ю! Це не завадило б почекати пару місяців, щоб знайти стажування, яке мене хвилювало. Але, чесно кажучи, я був недосвідченим і просто дуже хотів роботу в галузі.

Мені не дуже сподобалася робота, яку я виконував як стажер-розробник з контролю якості. Це просто не для мене. Але за цей час я зрозумів, що хочу стати розробником програмного забезпечення, і почав трохи більше розуміти ринок технічних вакансій і як створити привабливе портфоліо.

Тож, хоча я зараз маю честь працювати стажером розробника програмного забезпечення у компанії, до якої я відчуваю пристрасть, я не можу не побажати, що знав би те, що знаю зараз, з самого початку (я знаю, правильно - бажане мислення).

Ось чому я пишу цю статтю, щоб допомогти іншим знайти перше стажування. ?

То ось моя порада?

1. Не хвилюйтеся, якщо на ваше перше стажування як розробника програмного забезпечення знадобиться багато часу

Я був свідком того, як багато студентів подавали заявки на стажування понад вісім місяців, не пропонуючи роботи. І я бачив, як їхня впевненість руйнується, і вони жорсткі до себе, але я думаю, що важко знайти перше стажування - це цілком нормальний досвід, особливо для студентів, які ще не пройшли курсів вищого рівня. Тож не напружуйтесь.

Я можу із задоволенням сказати, що мої друзі, які намагалися спочатку знайти стажування, знайшли стажування у чудових місцях. Крім того, багато компаній шукають учнів, яким залишився близько року навчання. Вони мають більше досвіду, і компанія може легше запропонувати їм штатну посаду на момент закінчення навчання. Це відіграє величезну роль у тому, чому багато людей, які подають документи на другий курс, намагаються влаштуватися на роботу.

2. Особисті проекти так само важливі (можливо, навіть більше), як ваш середній бал

Все своє життя я був дуже зосереджений на школі, вважаючи, що мої оцінки зроблять мене успішним, і дадуть мені життя, яке я хочу, і що погані оцінки мене знищать. Але тепер, коли я згадую, я міг би дбати трохи менше про школу і зосередитися на таких речах, як пристрасні проекти, які зробили б мене щасливішою людиною. Крім того, особисті проекти, пов’язані з вашою галуззю навчання, чудово виглядають на резюме. Це показує роботодавцям, що ви творчі та ініціативні.

Коли я нарешті відмовився від надмірної турботи про свої оцінки і почав більше зосереджуватися на своїх особистих проектах кодування, я почав помічати, що мої оцінки не поступаються. Я витрачав менше часу на школу, але і в мене це було однаково добре. Можливо, тому, що я не стільки наголошував на своїй діяльності, і міг зберегти більше інформації, розслабившись.

Особисті проекти, які я побудував, безумовно допомогли мені знайти стажування, яке я маю зараз. Роботодавці дбають не стільки про ваші оцінки, скільки про ваші навички розробки програмного забезпечення. Якщо ви не плануєте йти до школи вищого рівня, оцінки не мають такого великого значення в технічній галузі.

Тож, якщо ви сильно турбуєтесь про школу, як я, моя порада буде менше хвилюватися і забруднювати руки програмним забезпеченням для будівництва.

3. Продовжуйте тестувати ринок - завжди подавайте заявки, навіть якщо ви зараз не шукаєте роботу

Завжди подавайте документи на стажування, коли можете. Популярні компанії, такі як Microsoft, проводять стажування за рік наперед, тому навіть якщо ви зараз не шукаєте посаду - просто подайте заявку. У гіршому випадку ви отримуєте більше практики співбесіди. Подання заявок на роботу часто також допомагає вам "перевірити ринок". Це означає, що ви знаходитесь там, де ви перебуваєте з точки зору конкуренції. Не отримуєш співбесід? Попрацюйте трохи важче. Побудуйте ще один проект. Потім поверніться і подай заявку ще раз.

4. Спробуйте провести дослідження культури робочого місця перед тим, як прийняти роботу

Я навчився цього важким шляхом. Але це особливо важливо для недостатньо представлених меншин. Деяким технологічним компаніям може бути незручно працювати, коли ви меншість. Опинившись на такому робочому місці, може бути неприємно для душі і повністю відвернути вас від технологій. Так робіть свої дослідження. Запитайте, чи працював хтось у вашій мережі у компанії, і якщо так, то яким був їхній досвід.

5. Націльтесь високо

До року тому я не вірив, що зможу влаштуватися на роботу в Google чи Microsoft, бо думав, що ніколи не буду достатньо хорошим. Ці компанії призначені для геніїв, які кодували все своє життя, думав я. Тепер я знаю, що це неправда.

Компанії шукають хороших розробників, а також людей з хорошими програмними навичками, які можуть дати нову перспективу команді. Тож якщо ви наполегливо працюєте, маєте досвід роботи над особистими проектами, і гідний середній бал (не велика вимога, але це допомагає вашій справі) і добре готуєтесь до співбесід - у вас точно є шанс у Google, і вам слід подати заявку.