Як відкрити командний рядок у Windows 10

Якщо вам потрібно запустити такі команди, як mkdir, pingі netstatв Windows, вам потрібно буде відкрити програму командного рядка.

Виявляється, існує безліч способів це зробити. У цій статті ми розглянемо деякі найпоширеніші способи відкриття командного рядка.

Примітка. Хоча ця стаття була написана для Windows 10, деякі методи повинні бути подібними для попередніх версій Windows.

Як відкрити командний рядок з меню "Пуск" Windows

Спочатку натисніть кнопку меню «Пуск» у нижньому лівому куті, щоб відкрити меню «Пуск».

Прокрутіть униз до “Система Windows” і натисніть на неї, щоб відкрити спадне меню різних програм Windows. Потім натисніть «Командний рядок»:

Як відкрити командний рядок за допомогою панелі пошуку

Одним із найшвидших способів відкрити командний рядок є використання панелі пошуку на панелі завдань Windows 10.

Просто введіть "cmd" у рядок пошуку та натисніть "Командний рядок":

Як відкрити командний рядок із програми Run

У Windows 10 є інша програма під назвою "Запустити", яка дозволяє запустити інші програми. Ви також можете робити такі речі, як відкриті папки та файли, але це виходить за рамки цього посібника.

Щоб відкрити Запуск, можна відкрити меню «Пуск» і знайти його в розділі «Система Windows». Ви також можете ввести "запустити" у вікно пошуку і знайти його таким чином.

Але найшвидший спосіб відкрити Run це за допомогою ярлика Windows Key + R .

Потім, як тільки вікно запуску відкриється, просто введіть “cmd” і натисніть “OK”, щоб відкрити командний рядок:

Як відкрити командний рядок як адміністратор

Деякі команди люблять powercfgабо chkdskвимагають відкриття Командного рядка як адміністратора. Це дасть вам підвищений доступ до будь-яких команд, які ви виконуєте.

Щоб відкрити командний рядок як адміністратор, знайдіть командний рядок, використовуючи будь-який із методів, описаних раніше.

Потім клацніть правою кнопкою миші на "Командний рядок" і натисніть "Запустити від імені адміністратора":

Можливо, вам доведеться навести курсор на "Більше", залежно від методу, який ви використовували для пошуку програми командного рядка.

Також може з’явитися вікно “Контроль облікових записів користувачів” із повідомленням “Чи хочете ви дозволити цій програмі вносити зміни у ваш пристрій?” Просто натисніть "Так", щоб продовжити.

Після цього ви побачите вікно командного рядка з написом “Адміністратор: Командний рядок” у верхній частині:

Крім того, ви можете відкрити командний рядок як звичайний користувач, ввести команду, а потім натиснути Ctrl + Shift + Enter, щоб запустити цю команду як адміністратор.

Примітка: Хоча ви завжди повинні бути обережними щодо того, які команди ви запускаєте в командному рядку або будь-якій іншій програмі командного рядка, будьте особливо уважні щодо того, що ви запускаєте як адміністратор. Одна неправильна команда може видалити важливі системні файли та зіпсувати встановлення Windows.

Підсумовуючи

Це лише деякі з багатьох способів відкрити командний рядок у Windows. Ідіть із тим, що вам найкраще підходить, і виконуйте команди до душі.

Але, будь ласка, перед запуском будь-якої команди перевірте, чи все правильно, особливо якщо ви відкрили командний рядок як адміністратор. Якщо говорити з досвіду, кілька додаткових секунд обережності можуть заощадити години перевстановлення.

І з цим, вийдіть і (безпечно) виконайте всі команди.