Як підготуватися до технічного співбесіди

У червні 2020 року я дивився надихаючу промову Ентоні Д. Мейса, технічного тренера та засновника Morgan Latimerco. Він прийшов на пряму сесію Facebook Developer Circles Benin і розповів про те, як підготуватися до технічного співбесіди.

Під час сеансу в прямому ефірі він сказав, що "допомагати людям перетравити те, що ви сьогодні дізнаєтесь від мене, і поділитися з вашою мережею - це добре". Коли ви чомусь дізнаєтесь від когось, корисно передати ці знання іншим. І якщо ви уважно розглянете цю інформацію, це хороший спосіб навчитися.

Тож я вирішив записати те, що він обговорював під час сеансу в прямому ефірі, разом із власним особистим досвідом. В кінці цієї статті ви зрозумієте наступне:

 • Як привернути увагу провідних компаній
 • Що відбувається, коли ти звертаєш їхню увагу
 • Тип співбесіди, яку ви, мабуть, отримаєте
 • Структура для вирішення проблем (6 кроків для технічного співбесіди)

Починаємо

У 2018 році ми зі своїм другом мріяли про стажування у великих технологічних компаніях. Було досить круто мати такі великі мрії, але питання тут звучало так: «чи я готовий до завдання, яке переді мною?»

Я пам’ятаю, що вперше приєднався до LinkedIn, і навіть не знав, як орієнтуватися. Я продовжував надсилати повідомлення різним рекрутерам у великих технологічних компаніях з проханням направити мене на ролі, які, можливо, були трохи поза моїми досяжностями.

Але чи знаєте ви найсмішніше? Багато людей роблять цю саму помилку. Перш ніж намагатися привернути увагу великих технологічних компаній, потрібно:

 • Мають широкий досвід.
 • Побачити когось новаторського. Ви можете показати це кількома способами, або побудувавши щось та опублікувавши, або заснувавши власну компанію, або працюючи зі стартапом.
 • Покажіть, що Ви вирішуєте проблеми, вміючи обговорювати свій вплив.

Якщо у вас є така кваліфікація, як привернути увагу провідних технологічних компаній?

Майте чудове резюме

Деякі люди можуть бути розумними, але їх резюме жахливі. Моє перше резюме було справді поганим, і щоразу, коли я на нього озираюся, я починаю сміятися.

Я шукав шляхи вдосконалення свого резюме, проводячи дослідження та звертаючись до деяких людей у ​​LinkedIn, щоб допомогти переглянути їх. Дійшло до того, що я змінював своє резюме до двох разів на день.

Я все ще не сказав би, що я найкраще складаю резюме, але якщо порівняти до і після, я покращився.

Пишучи своє резюме, використовуйте якомога більше цифр - скільки помилок ви виправили, скільки зібрали грошей, скільки проектів у вас є на Github, який вплив ви зробили тощо.

Зверніть увагу: ваше резюме має містити ваш профіль Linkedin, тому зробіть цей профіль схожим на ваше резюме. Якщо у вас є чудовий профіль, рекрутери можуть зв’язатися з вами через Linkedin. Якщо у вас немає профілю Linkedin, вам слід розпочати його тут.

Отримати реферали

Якщо ви отримуєте направлення, воно має бути від когось, хто вас знає і знайомий з вашою роботою. Якщо ви нікого не знаєте, ви можете почати будувати стосунки з цими людьми.

Зверніть увагу : направлення не завжди приносить вам роботу, але воно може допомогти вам перейти до передньої частини лінії, щоб з вами зв’язалися.

Що трапляється, коли на вас звертають увагу компанії?

Привернення уваги компанії дозволяє поговорити з рекрутером про ваш досвід і чи може ця посада вам підходити.

Якщо це ідеально підходить, ви пройдете кілька процесів співбесіди. Нижче наведено приклад деяких типів технічних співбесід, які ви могли б пройти.

Екран телефону

З вами може зв’язатися інженер, щоб зробити телефонний екран, коли ви працюєте, через технічне питання.

Обов’язково підготуйтеся до екрану телефону - у вас може бути один або два з них. І якщо все складеться добре, і ви пройдете, вас запросять на виїзну або віртуальну співбесіду залежно від компанії.

На місці / Віртуальне інтерв’ю

Якщо ви претендуєте на посаду розробника програмного забезпечення, ви маєте спеціальний набір навичок для підготовки. Так, вас попросять кодувати. Ні, ви, швидше за все, не отримаєте комп’ютер, лише дошку.

Інтерв’ю для дошки та кодування вимагає спеціального набору навичок. Навіть найкращі кодери можуть зачепити питання кодування.

Можливо, вам доведеться пройти чотири-п’ять інтерв’ю на місці або віртуальну дошку з різними інженерами. Це тому, що компанія хоче побачити, як ви працюєте з різними інженерами, які дуже ймовірно працюють над різними видами проблем. Це також допомагає їм зрозуміти, чи добре ви закруглені.

Якщо ви робите добре на всіх співбесідах, це чудово. Просто постарайтеся бути послідовними - якщо в одному ви справляєтесь добре, а в іншому - не, це може заплутати тих, хто дивиться на ваші результати.

Цей процес є однаковим у віртуальному інтерв’ю. Єдина відмінність полягає в тому, що замість дошки вас попросять поділитися екраном, поки вони дивляться ваш код.

Інтерв’ю на основі знань

Такі типи співбесід перевіряють ваші знання. Вас запитають про такі речі, як працює фреймворк, який ви використовуєте, чому ви повинні використовувати оператори if-else тощо.

Поведінкове інтерв’ю

Менші технологічні компанії дещо відрізняються, але одна подібна річ - поведінкове інтерв'ю. Це часто перевіряє, чи знаєте ви, як вирішили проблему в конкретній ситуації, як працюєте під тиском тощо.

Також добре добре знати своє резюме, щоб ви могли поговорити про деталі, перелічені в ньому.

Інтерв’ю на основі проекту

Як правило, вам дадуть проект, над яким слід працювати. Потім ви повертаєте його через х годин або навіть днів - це залежить від компанії.

Основа для вирішення проблем

Програмні компанії шукають хороших засобів вирішення проблем. Тож питання полягає в тому - як ви стаєте чудовим вирішувачем проблем?

Хороші вирішувачі проблем задають питання, і вони знають, як придумати декілька рішень. Ось кілька стратегій, які допоможуть вам вдосконалити свої навички вирішення проблем.

6 кроків вирішення проблем, які слід використовувати на технічному співбесіді:

 • Повторіть запитання вголос
 • Подальші запитання допоможуть зрозуміти проблему
 • Скористайтеся прикладом, щоб знати, як виглядає введення - ви можете намалювати його.
 • Мозковий штурм, і зупиніться і подумайте про один або два способи вирішення проблеми. Тут у гру вступає Big O.
 • Впровадити технічне рішення
 • Перевірте, щоб у коді не було помилок.

Ці кроки також можна застосувати до повсякденної роботи. І ви можете випробувати їх, провівши фальшиве інтерв’ю з іншим інженером - це дійсно допоможе вам підготуватися до власне інтерв’ю.

Висновок

Успіх, особливо на співбесіді, вимагає багато напруженої праці та часу. Сподіваюся, поради, якими я поділився у цій статті, допоможуть вам розпочати свою технологічну кар’єру.

Кредит

Ентоні Д. Мейс за його натхненну розмову.

Ви можете слідкувати за моїм блогом тут.