Ось такі питання ви хочете задати на співбесіді.

Співбесіда не просто дозволяє компанії дізнатися, чи хочуть вони найняти вас. Це про те, щоб ти дізнався, чи хочеш ти також працювати на них. Ви, мабуть, будете працювати там якийсь час, тому хочете переконатися, що вам це подобається.

Задавання певних питань дозволяє дізнатися більше про роботу в компанії, але також показує, що ви сприймаєте справи серйозно. І це дозволяє вам продемонструвати деякі свої знання.

Ви не повинні задавати на запитання всі запитання цієї статті - відповідайте на них якомога більше на веб-сайті та в специфікації роботи. Але є кілька готових. В кінці навіть є БОНУС-питання, яке може допомогти вам виграти роботу або дізнатись, як виграти наступну.

Я розбив кожне з питань на дві частини: що ви дізнаєтесь (Ви) і що вони дізнаються (Їх). Не кожне питання має обидві сторони, але багато з них мають.

Культура

Яка культура у компанії?

Ви - знайти компанію із сумісною культурою дуже важливо для того, щоб бути щасливим у ролі. Вони можуть висвітлити деякі інші запитання цього розділу, але обов’язково запишіть все, що вони говорять. Якщо вони згадують щось, що виділяється, добре чи погано, задайте більше питань щодо цього.

Їм - Вони тепер знають, що ви дбаєте про пошук компанії, де ви добре впишетесь. Деякі кандидати просто намагатимуться знайти пропозицію з найвищою оплатою, тому знати, що ви цінуєте речі, крім грошей, чудово. Це також означає, що якщо ви приймете пропозицію, ви, швидше за все, будете продуктивні і залишатиметеся в компанії, як ви вирішили працювати в такому середовищі.

Скільки говорять розробники щодо продуктів?

Ви - чи все визначають менеджери продуктів і просто очікуєте, що це зроблять розробники? Чи включаються розробники на кожну стадію процесу проектування, що призводить до того, що конструкції продуктів є більш ефективними? Ви хочете дізнатись ці відповіді перед тим, як почати отримувати справді складні запити на функції з неможливо короткими термінами.

Їх - Ви дбаєте про процес проектування. Вам потрібна можливість внести свій внесок у повний життєвий цикл продуктів.

Які якості змушують когось досягти успіху в цій компанії?

Ви - Ви така людина, яка може досягти успіху в цій компанії?

Їх - Ви хочете досягти успіху в компанії, де ви працюєте. Відмінний працівник має величезну цінність для будь-якої компанії.

Чи використовує компанія Agile або подібні практики?

Ви - Працюючи в компанії, практики Agile-розвитку - це те, що буде ставати дедалі важливішим. Набуття досвіду відкриває нові робочі місця в майбутньому.

Їм - Ви, мабуть, маєте досвід роботи в середовищі Agile.

Що таке дрес-код?

Ви - Костюми щодня можуть бути занадто офіційними та серйозними на ваш смак, тоді як футболки, шорти та шльопанці можуть сказати вам, що компанія не сприймає речі настільки серйозно. Ніколи не вибирайте культуру компанії з дрес-коду, але часто це хороший показник.

Які навчальні можливості пропонуються розробникам?

Ви - Ви, мабуть, не хочете, щоб за п’ять років ви робили однакові речі точно в тому самому місці. Якщо вони постійно навчають своїх розробників, це також означає, що компанія зможе краще адаптуватися до постійно мінливого світу технологій.

Їх - Ви хочете продовжувати вдосконалюватися. Це чудово для них, оскільки чим ви кращий, тим більшу цінність ви можете надати компанії.

Наскільки гнучким є робочий час?

Ви - Деякі люди вважають за краще працювати 8–4, тоді як інші віддають перевагу повільнішому ранку, який починається о 10 або 11. Перевірте, чи можете ви працювати гнучко, якщо це те, що ви любите робити.

Персонал виходить і робить щось разом за межами офісу?

Ви - Спілкування з іншим персоналом поза офісом - це те, чим деякі люди дуже люблять займатися. Якщо ви один з цих людей, знайти компанію, де це вже відбувається, чудово.

Їм - Ви хочете, щоб ваші колеги були не просто такими. Наявність компанії з працівниками, які добре ладнають, може бути чудовим для морального духу та спілкування в офісі.

Рольові

Які повсякденні обов'язки виконує ця роль?

Ви - на що, як очікується, будете витрачати більшу частину часу? Працювати над цікавими для вас речами - це чудово.

Кому доповідатиме роль і чи можу я їх зустріти?

Ви - кому ви звітуєте, це дуже важливо. Зовсім інакше буде, якщо ви подасте звіт перед нетехнічним керівником у порівнянні зі старшим розробником, який сидить за вами за трьома столами. Зустріти їх також чудово, якщо зможете. В ідеалі ви хочете добре ладнати зі своїм начальником. Якщо можете, попросіть кількох інших людей, які повідомляють їм, як вони, оскільки, сподіваємось, ви незабаром опинитеся на їхньому місці.

Скільки людей я буду працювати з ними і скільки працювати в офісі?

Ви - Ви можете віддати перевагу роботі в невеликій групі в окремому кабінеті, або можете мати перевагу, коли велика команда підрозділів працює у відкритих офісних приміщеннях.

Як буде оцінюватися рольова ефективність? Якою метрикою буде вимірюватися рольова ефективність?

Ви - чи є у них показник ефективності? Іноді це можуть бути написані рядки коду (не чудово), вбудовані функції (ОК) або додана вартість для компанії (краще, але також дуже складно визначити кількісно). Це може просто базуватися на думці вашого керівника (ще одна причина їх зустріти), а це означає, що ваші міжособистісні навички, ймовірно, вплинуть на ваш показник ефективності так само, як і на вашу технічну роботу. Це може бути добре чи погано, залежно від вашої особистості.

Їх - Ви очікуєте, що вас виміряють і знаєте, як вас виміряють. Це означає, що ви хочете добре працювати, роблячи вас більш цінними.

Що очікуватиме від цієї ролі через 30 днів, 90 днів та 1 рік?

Ви - Чи планується у них якийсь прогрес на цю роль, чи я буду робити те саме через рік?

Це нова посада чи існуюча роль?

Ви - якщо це нова посада, компанія розширюється або змінює напрямок. Якщо це вже існуюча роль, хтось пішов (вони кинули або звільнили). Вас деякий час порівнюватимуть із цим кимось. Це може бути як чудово, так і погано: якщо ви думаєте, що зможете швидко підібрати роль і почати виконувати також, якщо не краще, ніж попередній співробітник, то компанія буде думати, що ви чудові. Але якщо ви думаєте, що з вами все буде добре, вас постійно порівнюватимуть із старим працівником.

Чи очікується надурочна робота в цій ролі?

Ви - Очікується певний надурочний час на певних ролях. Вам доведеться зважити це, якщо отримаєте пропозицію. Якщо вони очікують надурочних робіт, запитайте, скільки вони зробили за останній місяць, а не скільки вони очікують зробити.

Їм - вони знатимуть, що ви розумієте, що деякі ролі, як очікується, будуть виконувати понаднормово. Якщо ви обговорюєте пропозицію, ви говорите, що приймаєте це.

Який кар’єрний шлях існує для цієї ролі?

Ви - Ви не повинні хотіти робити те саме через п’ять років. Які є можливості для змін та просування по сходах?

Їх - Ви шукаєте кар’єру і хочете прогресувати в компанії. Виховані вдома вищі працівники, як правило, кращі та дешевші за набраних.

Технічна специфіка

Вони різко змінюватимуться від роботи до роботи, але ось кілька загальних питань, які ви можете використовувати та модифікувати відповідно до ролі, до якої подаєте заявку.

Який стек технологій використовується у компанії?

Ви - Вам комфортно з усіма технологіями, якими користується компанія (керівні посади), чи є можливість вивчити нову мову, основи або методологію (молодший та середній рівень)? Ви також можете дізнатись про те, наскільки компанія зосереджується на стійкості, масштабності та наскільки вони прогресивні.

Як застосовуються послуги / продукти?

Ви - вони засновані на хмарі? Самостійні сервери? Це добре вказує на те, чи пристосувались вони до сучасної практики.

Їх - Ви думаєте не лише про код, який ви пишете. Розробник, який розглядає розгортання, швидше за все, напише код, який використовує переваги цього методу розгортання.

Чому одну технологію / мову / інфраструктуру було обрано іншою?

Ви - Чи відбувався процес прийняття рішень на початку проекту? Чи можуть вони виправдати прийняті рішення чи щось робити, тому що це робила людина до них?

Їм - Ви розумієте компроміси, що укладаються між однією технологією, мовою чи інфраструктурою та іншою. Мислення «більш широкої картини» - дуже цінний атрибут.

Загальні

Хто ваші найбільші конкуренти?

Ви - Чи розуміє компанія, хто їхня конкуренція? Конкуренція спонукає компанію тримати / йти на крок вперед і не розслаблятися в посередності.

Їм - Ви розумієте, що це бізнес і тому має зовнішні мотивації.

Що планує компанія на наступні 6 місяців, 2 роки, 5 років?

Ви - Компанія, яка не має майбутніх цілей або планів, не має до чого прагнути. Сильні цілі показує компанія, яка має план, і, отже, більше шансів досягти успіху.

Їх - Ви плануєте надовго залишитися в компанії і зрозуміти переваги довгострокового планування.

Що є найбільшим викликом, який зараз стоїть перед компанією / підрозділом?

Ви - Чи може компанія визначити власні проблеми? Які речі кидають виклик компанії? Це область, де я можу допомогти? Якщо у них немає жодних викликів, то чи намагаються вони щось досить божевільне?

Їх - Ви зосереджуєтесь на вирішенні проблем.

Як порівняти інших кандидатів, які брали співбесіду / подавали заявку?

Ви - Який рівень подають інші кандидати на цю роботу і де я можу поліпшитись?

Який наступний крок?

Ви - Ви дізнаєтесь часову шкалу для решти процесу. Якщо вони скажуть, що зв’яжуться з вами протягом тижня, і ви нічого від них не почуєте, зателефонуйте їм. Слідкуйте за ними.

БОНУСНОЕ ПИТАННЯ

Це дуже пряме запитання, але воно може істотно посилити ваші шанси на пропозицію або надати вам розуміння того, як вам потрібно поліпшитись. Позичений у Масіни Зіглер.

Якби ви не запропонували мені цю роботу, в чому б була причина?

Є два шляхи, що це може розіграти. "Я насправді не можу придумати жодної причини, чому б ми не запропонували вам цю роботу" і "Ну, була одна-дві речі, які вас підвели". Обидва вони хороші.

Я насправді не можу придумати жодної причини, чому б ми не запропонували вам цю роботу

Очевидно, це краща відповідь. Це свідчить про те, що ви справді сильний кандидат і дає інтерв’юеру підштовхнути. Цей поштовх пов’язаний з тим, як працює наш мозок: якщо вони не можуть придумати причину не пропонувати вам роботу, вони повинні запропонувати вам роботу.

Слідом за цим поставте запитання “Ви впевнені?”. Людина говорить проти того, що немає жодної причини, але тоді не пропонує їм роботу. Вони також можуть змінити свою відповідь на другий варіант.

Ну, була одна-дві речі, які вас підвели

Це відкриває дискусію про те, де інтерв’юер вважає, що є проблеми. ВЕЛИКИЙ! Тепер у вас є можливість переконати інтерв’юера, що у вас цього питання немає або що це не важливе питання.

Якщо вони кажуть, що вам не вистачає комерційного досвіду, запитайте, чи вважають вони, що багаторічний досвід є хорошим показником здібностей. Опишіть, наскільки різноманітний ваш досвід, і як ви продовжували свій особистий розвиток поза роботою.

Якщо вони кажуть, що вам не вистачає навички, наведіть приклади того, коли ви ним користувались.

Якщо ви не можете їх переконати, значить, чомусь навчилися. Ви знайшли область, над якою вам потрібно попрацювати, щоб отримати таку роботу. Якби ви не задавали цього питання, тоді б ніколи не знали.

Не знаєте, що читати далі?

Поради та підказки ES6, щоб зробити ваш код чистішим, коротшим та легшим для читання! Деконструкція програми Hemingway

Дякуємо, що прочитали всі ці запитання. Якщо ви знайшли їх корисними, розібніть цю клавішу і дотримуйтесь мене, щоб отримати більше подібного вмісту.