Підручник з JavaScript

JavaScript є найпоширенішою мовою сценаріїв на Землі. І він має найбільшу бібліотечну екосистему з усіх мов програмування.

JavaScript є основною мовою Інтернету та єдиною мовою програмування, яка може працювати у всіх основних веб-браузерах.

Примітно, що JavaScript не має ніякого відношення до Java. JavaScript: Найбільш неправильно зрозуміла мова програмування у світі

Офіційна назва JavaScript - ECMAScript, визначена стандартом ECMA-262

Якщо ви хочете дізнатись більше про мову JavaScript і чому вона так широко використовується, прочитайте статтю Квінсі Ларсона - Яку мову програмування мені слід вивчити в першу чергу? - або перегляньте це надихаюче відео від Preethi Kasireddy.

Автономні двигуни JavaScript

SpiderMonkey від Mozilla, перший механізм JavaScript, коли-небудь написаний, який зараз використовується у Mozilla Firefox. V8, механізм JavaScript Google, який використовується в Google Chrome.

Google Apps Script, хмарний інтерпретатор / серверний інтерпретатор, який забезпечує програмне «макроподібне» управління послугами та документами Google Apps.

Node.js, побудований поверх V8, платформи, яка дозволяє писати додатки на стороні сервера в JavaScript.

Windows включає JScript, варіант JavaScript у Windows Script Host.

Чакра, форк Jscript, розроблена корпорацією Майкрософт і використовується в браузері Edge.

Mozilla також пропонує Rhino, реалізацію JavaScript, вбудованого в Java, зазвичай вбудованого в Java-програми для забезпечення сценаріїв для кінцевих користувачів.

WebKit (крім проекту Chromium) реалізує механізм JavaScriptCore.

JavaScript Frameworks

Найбільш часто використовуваними платформами JavaScript є React JS, Angular JS, Create JS, jQuery, nodeJS тощо. Детальніше за цим посиланням.