Як зробити програмування більш захоплюючим і веселішим

Хоча більшість розробників знають, чому програмування захоплює, ви можете задатися питанням про те, як зробити його смішнішим.

Нещодавно я запитав в Instagram HereWeCode таке запитання: "Які невеликі підручники ви хочете бачити в обліковому записі?". Один із послідовників відповів "Як зробити кодування цікавим?". Я був здивований, бо сам ніколи цього не запитував.

Після кількох годин пошуку я хотів поділитися з вами різними способами, як зробити програмування цікавішим.

Чому кодування захоплює

На мій погляд, ІТ загалом захоплююче. Ми живемо у світі, де комп’ютери є однією з найважливіших речей.

У наш час програмування - це не вміння, яке має кожен. Можливість розробити власний проект - ось цей світ дає вам шанс. Все можливо завдяки інформаційним технологіям, і ми живемо в ключовий період, коли недостатньо розробників, щоб задовольнити потреби.

Кодування - це творча майстерність, і цікаво бути частиною проекту. Хоча мобільні програми та веб-сайти є скрізь, я спілкувався з багатьма людьми, які не знають, як вони працюють.

Моя досі мова може здатися трохи перепроданою та переграною, але це причина, чому кодування для мене захоплююче.

Це одна з причин, чому я з таким задоволенням створюю навчальний контент.

Як зробити це веселішим

Подумавши над цим, хоча програмування зараз для мене захоплення, я згадав, що це не завжди було для мене цікаво.

Здебільшого, коли я починав, я цілими днями застрявав у проблемі. Іноді я повністю втрачав надію і говорив: "Це не для мене. Я все пробував, і це все одно не працює. Я не такий хороший".

Якщо це з вами так, я можу вам сказати - всі були там.

Ця ситуація може трапитися і з багатьох інших причин. Наприклад, коли вам нудно мову чи фреймворк, тому що ви занадто багато їх використовували.

У будь-якому випадку, не турбуйтеся надто про це. Тут я перерахував кілька порад, щоб доставити вам задоволення, коли вам це потрібно.

Практика

Написання коду подібно до гри в гольф. Коли ти починаєш, це не весело. Потрібно вивчити все: якого водія використовувати для нанесення удару по м’ячу таким чином, як позиціонувати себе тощо. Задоволення прийде, коли ви підете далі, почнете розуміти речі і почнете веселитися з ними.

Не просто читайте код, запустіть його

Продовження уроків шляхом простого читання коду може стати значною проблемою, коли люди починають програмувати.

Коли ви навчаєтесь кодуванню, спробуйте написати та запустити його самостійно. Не поспішайте це робити - ви це краще зрозумієте, і вам буде весело, намагаючись модифікувати код для створення своїх програм.

Ось ще один приклад: коли ви шукаєте код на GitHub, чому б не спробувати? Це може бути цікаво зрозуміти чужу роботу і мати можливість інтегрувати її у свій проект.

Додайте порції задоволення до своїх проектів чи навчання

Коли вам нудно однією технологією або якщо ви хочете збільшити свої знання, ви можете вивчити нову бібліотеку, фреймворк або мову. Це може бути цікавим процесом і може допомогти вам спробувати нові речі та отримати задоволення, роблячи їх.

Однак я не рекомендую вам лише вчитися на курсах і слідувати їм. Якщо ви так зробите, через кілька днів вам буде нудно. Щодня або з кожною новою главою створюйте маленькі проекти, щоб підбадьорити себе, і дайте своїй творчості можливість працювати.

Спробуйте знайти кілька цікавих проектів, над якими можна працювати. Наприклад, уявіть, що ви вивчаєте основи JavaScript. Навіть якщо ці навички є найважливішими, їх вивчення не буде приємним. Коли ви знаєте, як отримати введені дані користувача та надрукувати їх у консолі, чому б не спробувати створити простий "чат-бот", який відповідає на запитання користувачів?

Коли я шукав відповіді на це запитання, я знайшов цю історію від користувача Quora і мені сподобалась. Це чудовий приклад того, як розважати учнів.

"Інша справа - найгірше - це навчитися новій речі - це, як правило, дуже складно, і ваш прогрес набагато повільніший, ніж ви хотіли б. Щоб зробити це веселим, я, як правило, обдурюю свій мозок.

Наприклад, коли я вивчав мову асемблерів, і у нас був проект із програмування крихітного апаратного дисплея - по-перше, це було дуже нудно. Вам потрібно було вивчити апаратний посібник, він мав входи та виходи, і все, чого ви могли досягти, - це кілька букв, що з’являлися на екрані.

Але я кинув собі виклик оволодіти цією справою, і для цього придумав власну "спеціальну вправу". Замість того, щоб просто написати 10101 на виставці, я придумав написати щось більш дурне, більш дитяче. Щось на зразок - ——CALL -ME - NOW -XXXX - миготіння та переміщення по екрану - це було НА ШАХ більш досконалим, ніж реальне завдання, яке нам було призначено в класі. Я просто використав цю дурну штуку, щоб спонукати себе вивчити все, що міг про мови асемблера, і хлопче, це вдалося добре! :) "

- Маркус Біл

Завжди кидайте виклик собі

Коли ви розробник, вам завжди потрібно вивчати нові речі, щоб бути в курсі подій. Все швидко розвивається, і вас не можна залишати позаду. Нудьга або відсутність веселощів виникають тоді, коли ви вже не відчуваєте, що ростете чи вчиться.

Щоб протидіяти цьому почуттю, ви можете спробувати досягти цілей, яких ви ще не досягли.

Наприклад, якщо ви ніколи не брали участі у проекті з відкритим кодом, ви можете здійснити пошук на GitHub та внести свій внесок вперше.

Ваше почуття задоволення посилиться, коли вам вдасться прийняти вашу роботу в рамках проекту. Можливо, ви допоможете десяткам, навіть сотням людей, усунувши невирішену раніше проблему.

Ви також можете взяти участь у змаганнях з кодування або використовувати веб-сайти з кодування, такі як HackerRank, CodingGame або Project Euler, щоб кинути виклик собі.

Створіть особистий проект з нуля

Бути розробником може бути неприємно, коли ви працюєте лише над невеликою частиною проекту для своєї компанії.

Можливо, ви завжди мріяли про проект, але ніколи не брали часу, щоб над ним працювати. Чому б не спробувати його кодувати? Побачите - цікаво розпочинати проект своєї мрії. Це також гідна мета - зробити так, щоб ваша звичка програмування дотримувалася.

Якщо у вас немає ідей, спробуйте знайти тему, яка вам подобається, наприклад:

  • Якщо вам подобаються відеоігри, ви можете спробувати створити гру.
  • Якщо ви займаєтесь освітою, чому б не створити підручники навколо коду?
  • Якщо ви любите обладнання та електроніку, чому б не побудувати Arduino чи малиновий пі?
"Програмування подібне до письма - в основному питання значно більше, ніж саме написання". - lifeisstillgood

Визначте мету

Цей момент завжди повертається в усіх моїх статтях щодо продуктивності. Ви повинні визначити цілі.

Без цілей складно почуватись комфортно і насолоджуватися тим, що ти робиш як розробник.

Знайдіть наставника

Наставник може мотивувати, якщо вам більше не подобається кодування.

Наставник може дати вам мету дотримуватися та навчити вас найкращим практикам. Вони також можуть допомогти вам вдосконалити свої навички програмування та стимулювати вашу професійну кар'єру.

Можливо, вам цікаво, як попросити свого «героя» стати вашим наставником.

Ну, просто надішліть повідомлення, і вони стануть вашим наставником.

Так, так, це все просто. Можливо, їм буде приємно дізнатись, що ви цінуєте їхні вміння настільки, щоб бути наставниками вас. У більшості випадків вони будуть раді супроводжувати вас у розвитку.

Спи більше

Коли ви знаходитесь у спадній спіралі, програмування стає менш цікавим. Іноді вам може бути важко рухатися вперед і процвітати у своїй роботі.

Лягайте спати на кілька ночей або спати пізніше вранці на кілька днів, і все має різко покращитися.

Покажіть свою роботу

Що гірше, ніж бути розробником і втратити будь-яку надію, бо ти один у своєму підвалі? Це трохи кліше, але, повірте, коли ви довго працюєте на самоті над проектом і ніколи нікому його не показуєте, відразу стає менш весело.

Ця порада близька до попередніх. Як тільки ви поділитесь своєю роботою, люди будуть робити пропозиції або задавати питання. Для вас це буде складним завданням і допоможе поставити нові цілі.

Висновок

Я спробував зібрати кілька важливих порад, які допоможуть вам розважитися під час програмування. Якщо у вас є якісь інші поради чи пропозиції, щоб зробити це веселішим, сміливо залишайте коментар або надішліть мені повідомлення.

Чому, на вашу думку, програмування захоплює? Як зробити програмування веселішим?

Не соромтеся поділитися цією статтею, якщо вам сподобалась.

Не пропустіть мій вміст, слідкуючи за мною у Twitter та Instagram.

Ви можете знайти інші статті на зразок цього на моєму веб-сайті: herewecode.io.

Хочу більше?

  • Щотижня отримуйте мотиваційну пропозицію з кількома порадами, коротким підручником із декількох слайдів та однією фотографією розробника в Instagram.
  • Підпишіться на розсилку та отримуйте останні статті, курси, підручники, поради, книги, мотивацію та інший ексклюзивний вміст.