Як налаштувати Ubuntu MATE на Raspberry PI

Кілька днів тому Raspberry Pi, який я використовую для CI у своїх особистих проектах, перестав працювати. Помилку було легко виправити, але оскільки що-небудь на цьому PI було повільним із першого дня, я вирішив не рухатися в цьому напрямку.

Крім того, через ту саму проблему я завжди хотів перейти на іншу ОС - але у мене ніколи не було належної мотивації, оскільки все працювало на цьому Raspberry PI, так? Ну і мотивація прийшла разом із цією статтею :)

Примітка : Оригінальна установка на Raspberry PI була досить простою: ОС Raspibian, VNC Server та Jenkins.

Для вас, хто новачок у малині, тут є невелика довідка про те, що це таке, і для чого їх можна використовувати.

Raspberry Pi - це в основному невеликі комп'ютери, які найчастіше використовуються для вивчення навичок програмування, побудови апаратних проектів, домашньої автоматизації, а деякі навіть знайшли застосування в промислових додатках.

Сьогодні на ринку існує кілька різних типів ІП. Щоб дізнатись більше про них, відвідайте їх сторінку у Вікіпедії: //en.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi#Generations

Інструменти, необхідні для заповнення цього підручника:

  • Малиновий ПІ
  • Картка Micro SD
  • Адаптер картки Micro SD для вашого ноутбука
  • Windows
  • Миша для Raspberry PI
  • Кабель HDMI для підключення Raspberry PI до телевізора або будь-якого іншого екрану
  • Клавіатуру для Raspberry PI добре мати, але не потрібно, оскільки Ubuntu MATE пропонує екранну клавіатуру

Коли ми виконаємо всі кроки, ця стаття покаже вам, як:

  • Налаштуйте Ubuntu MATE на SD-карті за допомогою Windows
  • Встановіть Ubuntu MATE на Raspberry PI
  • Що потрібно зробити після встановлення Ubuntu MATE

Доступно кілька варіантів ОС для Raspberry PI, і Ubuntu Mate - лише один із варіантів. Для отримання додаткової інформації про інші варіанти ви можете ознайомитися з цією статтею:

20 найкращих ОС Raspberry Pi, доступних для використання в 2020 році У цій статті ви отримаєте список найкращих ОС Raspberry Pi та їх особливості. Виберіть підходящу ОС для створення та реалізації ваших проектів. Parijat Dutta UbuntuPIT

Перепрошивка Ubuntu MATE на карту Micro SD

Карту SD та USB-накопичувачі називають флеш-накопичувачами, оскільки в них є пам’ять типу флеш-пам'яті. Отже, прошивка означає створення завантажувального диска з певною операційною системою (ОС).

Перейдіть на сторінку завантаження Ubuntu MATE і завантажте рекомендований образ архітектури для Raspberry PI:

Ubuntu MATE | Для ретроспективного майбутнього У двох словах ... Команда Ubuntu MATE Ubuntu MATE

Налаштування SD-карти

Після завантаження образу Ubuntu MATE нам потрібно записати його на SD-карту. Для цього ми використаємо інструмент Balena Etcher. Etcher - це інструмент, який ми завантажимо звідси:

balenaEtcher - Зображення Flash OS на SD-карти та USB-накопичувачі Крос-платформенний інструмент для безпечного та легкого прошивання зображень ОС на SD-карти та USB-накопичувачі. Безкоштовне та відкрите джерело для виробників по всьому світу. balenaEtcher

Встановіть Etcher і запустіть його. Потім виберіть файл зображення Ubuntu MATE, який ви раніше завантажили, разом зі своєю SD-картою, і запустіть процес прошивки.

Примітка : Перепрошивка Ubuntu MATE на SD-карту займає певний час, тому сміливо набирайте собі чашку кави.

Закінчивши з прошивкою, вийміть SD-карту з адаптера і покладіть її в Raspberry PI. Крім того, це крок, де вам потрібно буде підключити PI за допомогою миші та екрана.

Встановлення Ubuntu MATE на Raspberry PI

Закінчивши підключення всіх периферійних пристроїв Raspberry PI, підключіть його до джерела живлення і дайте йому запуститися.

Процес встановлення Ubuntu MATE точно такий же, як і для звичайного Ubuntu. Під час цього процесу вам буде запропоновано вибрати розкладку клавіатури, часовий пояс, ім’я користувача та пароль. Ось покрокове керівництво по встановленню Ubuntu 18.04: Встановлення Ubuntu.

Після завершення встановлення вас привітає екран робочого столу.

Що потрібно зробити після встановлення Ubuntu MATE

Оновіть локальну базу даних

Ця команда оновлює / відображає локальну базу даних ваших локальних пакетів з оновленнями, згодом дозволяючи вашій системі отримувати нові версії пакетів.

sudo apt оновлення

Оновлення встановлених пакетів

Ця команда отримує нові версії пакетів, що існують на машині, яку ви раніше зіставили за допомогою команди sudo apt update .

оновлення sudo apt - -

Примітка. Оновлення Ubuntu MATE займає багато часу, тому сміливо приносьте собі ще одну чашку кави та тістечко. Якщо у вас немає тіста навколо, сміливо вирушайте до найближчої пекарні, адже до повернення ваша система, ймовірно, буде оновлена ​​на 50%.

Встановлення програмного забезпечення Ubuntu

Бутік програмного забезпечення - центр програмного забезпечення за замовчуванням на Ubuntu MATE. Однак у нього дуже обмежений вибір програм, і одна з найцікавіших програм, необхідних для мого проекту, відсутня.

На щастя, оскільки це дистрибутив Ubuntu, існує спосіб встановити стандартний центр програмного забезпечення Ubuntu, який має більше можливостей для вибору програм.

Очевидно, є спосіб встановити Центр програмного забезпечення Ubuntu через Software Bundle. Але при виборі варіанту зробити я застряг, і ніби зі мною нічого не сталося, тому я просто використав команду терміналу:

sudo apt встановити ubuntu-програмне забезпечення

Бюстгальтер gjort! Ви щойно закінчили налаштування ОС Ubuntu Mate на своєму пристрої Raspberry PI!

Перегляньте більше таких статей на моєму профілі freeCodeCamp, середньому та інших цікавих матеріалах, які я створюю на своїй сторінці GitHub.