Ще один спосіб навчитися адмініструванню Linux

Хочете навчитися адмініструвати комп’ютери Linux? Відмінний вибір. Незважаючи на те, що він може втримати себе в просторі робочого столу споживачів, де Linux абсолютно домінує, це світ серверів, особливо віртуальних та хмарних серверів.

Оскільки найсерйозніше адміністрування серверів у наші дні відбувається віддалено, робота через графічний інтерфейс того чи іншого роду просто додає зайвих накладних витрат.

Якщо ви хочете керувати серверами та мережевими архітектурами, які зараз привертають всю увагу, вам доведеться навчитися обійматись командним рядком Linux.

Хороша новина полягає в тому, що основний набір команд Linux буде працювати для вас через географічні та корпоративні лінії, де б не було перетину комп’ютерів та бізнесу. Краща новина полягає в тому, що, умовно кажучи, навички Linux не втрачають сили.

Оскільки це така зріла та стабільна операційна система, більшість інструментів, що використовувались чверть століття тому, досі є настільки ж ефективними, як ніколи раніше, і більшість інструментів, що використовуються сьогодні, ймовірно, все ще будуть активно використовуватися ще через чверть століття. Іншими словами, вивчення Linux - це інвестиція на все життя.

Як працює Linux in Action

Але ви зайняті і у вас є терміни. Ну, я не можу пообіцяти вам, що освоєння Linux буде таким простим, як навчитись зав’язувати взуття. Але я можу допомогти вам зосередитися як лазер, щоб ви могли залишити все необхідне, лежачи на шосе, задихаючись вихлопними газами (звичайно, якщо ви не їдете на Tesla).

Як я зроблю це? Моя книга про Linux у дії перевертає навчання технологіям убік. Тобто, в той час як інші книги, курси та Інтернет-ресурси організовують свій вміст за категоріями («Добре, хлопці та дівчата, всі виймають ваші правила слайдів та вугільні олівці. Сьогодні ми збираємось дізнатись про файлові системи Linux»), я використовувати реальні проекти для навчання.

Так, наприклад, я міг побудувати цілий розділ (або два) про файлові системи Linux. Але натомість ви дізнаєтесь, як створювати корпоративні файлові сервери, диски відновлення системи та сценарії для копіювання архівів критичних даних. У процесі ви отримаєте знання про файлову систему як безкоштовний бонус.

Не думайте, що я буду охоплювати кожен інструмент адміністрування Linux. Це неможливо: їх там буквально тисячі. Але не хвилюйтеся. Основні навички та функціональні можливості, необхідні протягом перших років кар'єри в адмініструванні Linux, будуть висвітлені і охоплені добре, але лише тоді, коли це буде потрібно для практичного, критично важливого проекту. Закінчивши, ви дізнаєтеся не менше, ніж те, що мали б із традиційного джерела, але ви також знатимете, як виконати не один десяток великих адміністративних проектів, і вам буде зручно вирішувати ще десятки.

Ви в? Я так думав.

Хто повинен прочитати цю книгу

Ця книга розроблена, щоб допомогти вам набути значний спектр навичок адміністрування Linux. Можливо, ви розробник, який хоче більш безпосередньо працювати з серверним середовищем, в якому будуть жити ваші програми. Або, можливо, ви готові зробити свій крок у адмініструванні серверів або світах DevOps. У будь-якому випадку, ви належите нам.

Що ви вже повинні знати? Принаймні, вам повинно бути комфортно працювати з файлами, мережами та основними ресурсами сучасної операційної системи. Досвід системного адміністрування, управління мережею та мов програмування точно не зашкодить, але не потрібен. Більше за все, ви не повинні боятися вивчення нових середовищ і захоплюватися експериментами з новими інструментами.

Ще одне: від вас очікується, що ви знаєте, як виконати просту і зрозумілу установку операційної системи Linux.

Лише кілька слів про те, як побудована книга. Кожна глава Linux in Action охоплює один або два практичні проекти - крім глави 1. Глава 1, оскільки вона призначена для заповнення будь-яких найважливіших прогалин, які можуть існувати у ваших знаннях Linux, буде відрізнятися від усіх інших. Не потрібні основи? Я абсолютно впевнений, що у розділі 2 ви знайдете багато цікавих нових іграшок, з якими можна пограти.

Разом із проектами книги, я також познайомлю вас з окремими навичками та інструментами, які вам знадобляться. Крім того, проекти кожного розділу, як правило, спираються на навички, про які ви дізналися раніше в книзі. Щоб показати вам, що я маю на увазі бізнес, ось досить повний перелік основних проектів (під заголовком Розділу), доменів навичок та інструментів, з якими ви зустрінетеся в ході книги:

В даний час існують десятки активно підтримуваних дистрибутивів Linux. Незважаючи на те, що більшість основ Linux є загальними для всіх дистрибутивів (дистрибутивів), завжди будуть дрібниці, які працюватимуть "тут", але не "там". Для практичності я зосереджуюсь переважно на двох дистрибутивах: Ubuntu та CentOS. Чому саме ці двоє? Тому що кожна представляє цілу родину розподілів. Ubuntu ділиться своїми коренями з Debian, Mint, Kali Linux та іншими, тоді як CentOS користується компанією Red Hat Enterprise Linux (RHEL) та Fedora.

Це не означає, що я не ціную інші дистрибутиви, такі як Arch Linux, SUSE та Gentoo, або те, що ви дізнаєтесь у цій книзі, не допоможе вам працювати з цими середовищами. Але повне охоплення сімей Ubuntu та CentOS означає захоплення найбільшого окремого фрагмента пирога Linux, якого я міг досягти, використовуючи лише два дистрибутиви.

Ця стаття була адаптована із вступу до мого Linux in Action . Окрім книги, ви також можете працювати з Linux in Motion  - гібридним курсом, що складається з більш ніж двох годин відео та близько 40% тексту Linux в дії.