Пояснення щодо помилки HTTP 503 Послуга недоступна - що означає код помилки 503

Трапляються помилки - трапляється якесь несподіване обслуговування, помилка, яку не помічали, або сторінка стає вірусною, і потік з'єднань призводить до знищення сервера.

Якщо ви будь-який час були в мережі, без сумніву, ви бачили дещо туманну помилку 503 Service Unavailable.

У цій статті ми розглянемо коди стану HTTP, що означає помилка 503 та деякі можливі способи її вирішення - як для веб-сайту, який ви намагаєтесь відвідати, так і для власного.

Огляд кодів стану HTTP

Сервери, що розміщують веб-сторінки, прослуховують запити веб-браузерів або пристроїв, також відомих як клієнти. Потім сервер використовує купу різних кодів стану для зворотного зв'язку.

Ці коди стану об’єднані в різні класи, що позначається першим номером коду стану:

  • 1xx: Інформація - сервер все ще обробляє запит
  • 2xx: Успіх - запит виконано, і сервер відповідає сторінкою або ресурсом
  • 3xx: переспрямування - сторінка або ресурс перемістився, і сервер відповість у своєму новому розташуванні
  • 4xx: Помилка клієнта - у запиті від браузера або пристрою є помилка
  • 5xx: Помилка сервера - помилка сервера

Останні дві цифри кожного коду стану HTTP представляють більш конкретний статус для кожного класу. Наприклад, 301 означає, що сторінка або ресурс перемістилися назавжди, тоді як 302 означає, що переміщення є тимчасовим.

Ознайомтесь із цією сторінкою для переліку загальних кодів стану HTTP та їх значення: //en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes

Більшість кодів стану проходять абсолютно непомітно, що добре, оскільки це означає, що все працює. Лише потрапивши до діапазону 4xx-5xx, ви можете помітити код стану, оскільки ви побачите таку сторінку:

Тепер, коли ви добре знаєте коди стану HTTP, давайте трохи глибше розглянемо помилку 503 Service Unavailable.

Що означає код помилки 503?

Як згадувалося вище, коди стану 5xx означають, що існує проблема із самим сервером.

Помилка служби 503 Недоступний означає, що сторінка або ресурс недоступні. Існує багато причин, через які сервер може повернути помилку 503, але деякі найпоширеніші причини - це обслуговування, помилка в коді сервера або раптовий стрибок трафіку, через який сервер перевантажується.

Повідомлення, яке надсилається з помилкою 503, може відрізнятися залежно від сервера, з якого воно надходить, але ось деякі загальні, які ви побачите:

- Служба 503 недоступна

- Помилка 503: служба тимчасово не доступна

- Помилка сервера HTTP 503

- Помилка HTTP 503

- Помилка 503 Послуга недоступна

- Сервер тимчасово не може обслуговувати ваш запит через простої технічного обслуговування або проблеми з пропускною здатністю. Будь-ласка спробуйте пізніше.

Джерело

Якою б не була причина помилки 503, вона, як правило, тимчасова - сервер перезапуститься, трафік згасне, і проблема вирішиться сама собою.

Як вирішити помилку 503 Недоступний статус

При спробі вирішити помилку 503 існує два загальних табори.

Перший - це те, де ви кінцевий користувач, і ви намагаєтесь відвідати веб-сайт, який вам не належить. По-друге, ви є власником сайту, і він видає 503 помилки людям, які намагаються відвідати.

Метод вирішення 503 помилок відрізняється залежно від того, до якої групи ви потрапляєте. Давайте розглянемо деякі речі, які ви можете зробити як кінцевий користувач, якщо побачите помилку 503.

Як вирішити помилку недоступного стану 503 як кінцевий користувач

Оскільки коди стану 5xx означають, що помилка є на стороні сервера, ви не можете багато чого зробити безпосередньо.

Незважаючи на те, що помилки 503 зазвичай є тимчасовими, є кілька речей, які ви можете зробити, поки чекаєте.

No1: Оновіть сторінку

Іноді помилка настільки тимчасова, що достатньо простого оновлення. Коли сторінку відкрито, просто натисніть Ctrl - R у Windows та Linux, або Cmd - R у macOS, щоб оновити сторінку.

# 2: Подивіться, чи немає сторінки для інших людей

Наступне, що ви можете зробити, це скористатися такою послугою, як Is It Down Right Now? або Вниз для всіх або просто для мене, щоб побачити, чи інші люди отримують таку ж помилку.

Просто перейдіть на будь-який із цих сайтів і введіть URL-адресу сторінки, яку ви намагаєтесь відвідати.

Служба відсканує URL-адресу, яку ви ввели, щоб перевірити, чи отримає вона відповідь. Тоді він покаже вам кілька цікавих статистичних даних та графіків про сторінку:

Якщо трохи прокрутити вниз, ви побачите коментарі інших людей. Часто люди вказують своє загальне місцезнаходження та інші дані, тому це може бути хорошим способом визначити, чи впливає помилка просто на певні регіони чи конкретні пристрої.

№3: Перезавантажте маршрутизатор

Іноді проблема пов’язана з помилкою DNS-сервера.

DNS розшифровується як Система доменних імен, і в основному вони виконують роль перекладачів між IP-адресами та зручними для читання URL-адресами.

Наприклад, ви можете відвідати Google, ввівши безпосередньо його довгу IP-адресу (172.217.25.206), або просто ввівши URL-адресу www.google.com.

Це DNS, який часто розміщується на сервері, який обробляє все, що відбувається за кадром.

Все це означає, що багато маршрутизаторів кешують відповіді від серверів DNS (www.google.com 172.217.25.206). Але іноді цей кеш може бути пошкоджений і спричинити помилки.

Найпростіший спосіб скинути або «змити» кеш - це перезапустити маршрутизатор. Просто відключіть маршрутизатор приблизно на 5 секунд, а потім знову підключіть його.

Він повинен перезапуститися через хвилину, і всі ваші пристрої повинні автоматично підключитися автоматично. Після цього спробуйте відвідати сайт ще раз.

Як вирішити помилку стану 503, недоступний як власник сайту

Якщо ви є власником / розробником веб-сайту, який видає помилки 503, ви можете зробити трохи більше для діагностики та вирішення проблеми.

Ось декілька загальних порад для початку:

№1: Перезапустіть сервер

Розробка важка - навіть проста статична сторінка може мати стільки рухомих частин, що важко виявити причину помилки 503.

Іноді найкраще зробити це перезапустити сервер і перевірити, чи це вирішує проблему.

Точний спосіб перезапуску вашого сервера може відрізнятися, але зазвичай ви можете отримати до нього доступ з інформаційної панелі вашого провайдера або за допомогою SSH'у на сервері та запуску команди перезавантаження.

Сервер повинен перезапуститися через пару хвилин. Якщо ви все налаштували на автоматичний запуск під час завантаження, ви можете відвідати свій сайт і перевірити, чи він працює.

№2: Перевірте журнали сервера

Наступне, що потрібно зробити - перевірити журнали.

Розташування журналів сервера може залежати від того, яку службу ви використовуєте, але вони часто знаходяться в /var/log/....

Погляньте навколо цього каталогу і подивіться, чи можете ви щось знайти. Якщо ні, перевірте посібник для своїх програм, запустивши man program_name.

№3: Перевірте, чи не проводиться автоматичне технічне обслуговування

Деякі постачальники послуг пропонують автоматичне оновлення та обслуговування пакетів. Зазвичай це добре - вони зазвичай трапляються під час простоїв і допомагають переконатися, що все оновлено.

Іноді через заплановані сеанси технічного обслуговування виникають 503 помилки.

Наприклад, деякі провайдери хостингу, які спеціалізуються на хостингу WordPress, автоматично оновлюють WP щоразу, коли з’являється новий випуск. WordPress автоматично повертає помилку 503 Недоступний сервіс щоразу, коли її оновлюють.

Зверніться до свого постачальника послуг, чи не виникає помилка 503 через планове технічне обслуговування.

# 4: Перевірте налаштування брандмауера вашого сервера

Іноді помилки 503 Недоступні служби спричинені неправильно налаштованим брандмауером, через який з'єднання можуть проходити, але не можуть повернутися до клієнта.

Брандмауеру також можуть знадобитися спеціальні налаштування для CDN, де кілька підключень з невеликої купки IP-адрес можуть бути сприйняті неправильно як DDoS-атака.

Точний спосіб налаштування параметрів вашого брандмауера залежить від багатьох факторів. Погляньте на ваш конвеєр та інформаційні панелі вашого постачальника послуг, щоб побачити, де ви можете налаштувати брандмауер.

No5: Перевірте код

Бувають помилки, як і помилки. Спробуйте як можна, неможливо їх усіх зловити. Іноді хтось може прослизнути і спричинити помилку 503.

Якщо ви спробували все інше, і на вашому сайті все ще відображається помилка 503 Недоступна служба, причина може бути десь у коді.

Перевірте будь-який серверний код і зверніть особливу увагу на все, що стосується регулярних виразів - невелика помилка регулярного виразу - це те, що спричинило величезний стрибок у використанні центрального процесора, відключення та три дні паніки для нас у freeCodeCamp.

Сподіваємось, ви зможете відстежити винуватця, застосувати виправлення, і все повернеться до звичного стану.

Підсумовуючи

Це має бути все, що вам потрібно знати про помилки 503 Service Unavailable. Хоча, як правило, мало що ви можете зробити, коли побачите помилку 503, сподіваємось, деякі з цих кроків допоможуть наступного разу, коли ви зіткнетеся з такою.

Залишайтеся в безпеці та раді, освіжаючи, поки це не запрацює :)