Чому побічні проекти настільки чортові важливі

Trello, Craigslist, Unsplash, AppSumo, Twitter, Gmail ... що спільного у всіх цих успішних компаній?

Так, усі вони можуть простежити свої скромні початки ще до того, що ми можемо назвати «побічним проектом».

Побічні проекти бувають різних форм і мають безліч різних цілей. Деякі люди починають їх створювати гарний продукт і врешті-решт будують успішну компанію, але є багато інших причин, чому робота над побічними проектами може бути надзвичайно важливою.

Прискоріть своє навчання.

Вивчення та оволодіння новою навичкою може бути важким, але за умови достатньої наполегливості та мотивації ми можемо багато чого досягти. Як і навчання кодуванню, це може бути важко, неприємно і забирає багато часу. Врешті-решт, найголовніше, що потрібно зробити - це продовжувати й набиратися досвіду.

Звичайно, це допомагає, якщо ви добре володієте математикою, логічним мисленням і маєте вищу освіту в галузі інформатики. Але для людей з нетехнічним досвідом, таких як я, все одно можна стати чудовими розробниками з достатньою мотивацією та наполегливістю.

На власному досвіді я знайшов, що у вільний час працюю над побічними проектами не лише весело, а й справді корисно в розвитку своїх навичок кодування.

Кожного разу, коли я читав щось цікаве у щоденнику, або стикався з викликом на роботі, або дізнавався щось нове від колеги, я хотів реалізувати це в одному зі своїх побічних проектів.

Читайте про кращий спосіб зберігання зображень? Давайте спробуємо! Навчилися працювати з AJAX? Давайте Аякс-іфі все! Наткнувся на чудовий самоцвіт Рубін? Давайте зв’яжемо це!

І щоразу, коли я вдосконалював свої навички, я хотів переписувати матеріали, щоб використовувати кращий або чистіший код, що змушувало мене піклуватися про нього дедалі більше.

RaterFox

У перший рік роботи розробником я дізнався багато нового. Я також вважаю, що допоміжні проекти, над якими я працював вночі або на вихідних, дали моїм здібностям до навчання та мотивації великий стимул.

Один з проектів, на який я витрачаю найбільше часу, називається RaterFox. Це соціальна платформа для фільмів та телешоу, яка, крім усього іншого, дозволяє вам оцінювати та переглядати назви або рекомендувати їх своїм друзям.

Я використовував TMDbAPI для отримання фільмів і телевізійних даних. Я використав API Giphy, щоб створити засіб вибору gif, щоб користувачі могли створювати "Реакції", щоб показати свої початкові думки про фільм або серіал.

Я все ще наполегливо працюю над удосконаленнями (адже коли проект коли-небудь буде закінчений?), Але якщо ви зацікавлені, ви можете переглянути його тут. (До речі, будь-який відгук вітається та вітається! Зв’яжіться зі мною: [email protected]).

Коли побічні проекти блищать

Робота над побічними проектами може мати різне призначення. Це можуть бути вдосконалення певних навичок, експерименти з новими технологіями, випробування ідеї продукту або створення стартапу.

Але якою б не була мета, це ідеальний спосіб створити щось нове. Робота над побічним проектом відрізняється від “звичайної” роботи, оскільки менше тиску, немає термінів і правил. Ви можете вільно гратись і переходити на щось інше, коли захочете.

Ця свобода іноді може призвести до непродуктивних, важких та напівробочих "продуктів", але це також може призвести до чогось креативного, надихаючого та інноваційного. І саме тоді засяє краса побічного проекту.

У компанії, в якій я працюю, у нас щомісяця проводиться «День експериментів». Це чудово для випробування деяких цікавих технологій. Подібні ідеї зустрічаються у багатьох технологічних компаній - і легко зрозуміти, чому.

Наприклад, кнопка Facebook "Подобається" починалася як "дивовижна кнопка" і була створена під час хакерської служби Facebook. Зараз ця проста функціональність є основною функцією і використовується у різних видах цифрових продуктів.

Під час hack-a-thon творці не знали, що будують кнопку, яка мала б такий вплив, але це зробило.

Величезні технологічні гіганти, такі як Facebook та Google, надихнули менші компанії витрачати більше часу на побічні проекти, оскільки результати бачили всюди.

Gmail, Google talk, AdSense та Google News - це деякі з успішних проектів, які народилися завдяки відомій політиці Google на 20%. Це дозволяє працівникам використовувати до 20 відсотків робочого тижня в Google для реалізації власних проектів.

Більше історій успіху

Окрім чудових продуктів, якими багато хто з нас користується щодня, таких як Gmail чи Instagram, є ще багато історій успіху стартапів, які будуються з побічних проектів.

Візьмемо для прикладу Unsplash, допоміжний проект, який зробив більше, ніж могли собі уявити творці: він врятував їх стартап. Unsplash, який надає високоякісні зображення без авторських прав, розпочався як ринок для найму незалежних дизайнерів та розробників. Він не зміг набрати зчеплення, поки їхній побічний проект (який спочатку був побудований за один день) не почав підніматися.

Команда Crew, компанія поряд з Unsplash, запустила багато інших побічних проектів, які стали основними джерелами перенаправлення на веб-сайт Crew.

"За кілька годин більше людей піклувалося про нас, ніж за весь минулий рік".

Якщо ви розробник, швидше за все, у вас є обліковий запис на Github, веб-сервісі хостингу сховищ управління версіями Git (о, і компанія на мільярд доларів).

Засновники Кріс Ванстрат та П. Дж. Х'єтт були засмучені тим, як важко було змінити відкритий вихідний код, тому вони створили власне сховище. Вони будували свій побічний проект вночі та у вихідні дні, і зараз обслуговують понад 20 мільйонів користувачів.

"Все почалося з домену, дешевого фрагмента від Slicehost та деяких матеріалів".

Ви ніколи не знаєте, з чим може закінчитися, починаючи побічний проект.

Візьмемо, наприклад, The Point, соціальну мережу, яка з'єднувала користувачів, які хотіли об'єднатися за певну справу.

Коли засновник Ерік Лефкофскі побачив, як користувачі об'єднуються, щоб придбати товар оптом та отримати знижку, він склав кілька нових планів для свого проекту і закінчив групою ... ви знаєте, щоденний веб-сайт, який оцінив 1 мільярд доларів протягом двох років запуску.

Ще однією стороною щоденних угод, про яку ви могли чути, є AppSumo. Цей запуск показує, що для старту вам не потрібно багато грошей. Засновник Ной Каган мав ідею сайту зі знижками для інтернет-компаній, але лише почав з 50 доларів для створення цільової сторінки та збору електронних листів. Вклавши час і зусилля, він в кінцевому підсумку отримав стартап, який продав 1 мільйон доларів за перший рік.

Зараз чудово читати про ці побічні проекти, які стали великими компаніями, але, як я вже згадував раніше, робота над побічними проектами може призвести до багатьох різних переваг.

Існує безліч прикладів людей, які навчилися кодувати, просто працюючи над побічними проектами. Тож якщо ви хочете вивчити нову мову програмування, вдосконалити свої нинішні навички або використати свою креативність для вирішення проблеми, з якою ви зіткнулися, ніколи не пізно починати щось нове. Отже, як почати?

Як розпочати

Часом у нас у всіх у голові проходить чудова ідея, але більшу частину часу ми не реагуємо на них.

Не загадка чому. Ідеї ​​не завжди реалістичні, але необов’язково дозволяти вам бути враженими розмірами деяких наших ідей та думками про їх реальне побудову. Три речі, про які слід пам’ятати, якщо ти хочеш розпочати новий проект:

1. Почніть з малого

Найпростіший спосіб розпочати - вибрати невеликий проект, який вам здасться цікавим, або вирішить вашу проблему. Потім розбийте його на дрібніші компоненти, доки один з них не стане простим для реалізації. Виконайте цю частину і повторюйте процес, поки не отримаєте всі частини, необхідні для вирішення початкової проблеми.

2. Нехай це буде просто

Найкращий підхід - це простота. Ваш проект повинен мати мінімальну складність, мінімальне кодування та бути орієнтованим на основну мету, якій він служить. Якщо це програма, яка дозволяє вам знаходити нові рецепти, вона не потребує функцій чату. Ви завжди можете додати нові речі пізніше, але коли ви тільки починаєте, вам слід звести функції до мінімуму.

3. Відсутність тиску

Початок нового проекту може бути захоплюючим. Хоча цікаво читати про історії успіху проектів, які, перетворившись на успішні компанії, одна з причин, чому робота над побічними проектами може бути настільки цікавою, полягає в тому, що це не повинно давати на вас тиску, щоб заробляти на цьому гроші.

Це означає, що також не має значення, якщо це не вдасться. Ніякі терміни та повна творча свобода не означають, що ви можете вибрати, яким шляхом, на вашу думку, повинен йти ваш проект. Набуваючи досвід у своїй роботі та займаючись улюбленою справою, ви можете створити щось, про що турбуєтесь, що змусить вас повертатися, коли буде більше роботи.

Не відкидайте свій побічний проект як лише те, що ви робите на стороні. Це може стати тим, що ви робите, що робить вас щасливим і збудженим. Можливо, ваш маленький побічний проект колись навіть переросте у ваш „головний проект”. Просто починайте з малого, запасіться терпінням і вдосконалюйте його, поки навчаєтесь. У вас може з’явитися якийсь несподіваний продукт, про який світ не знав, що він потрібен.

Дякуємо за читання! Сподіваюся, інформація була корисною. Слідуйте за мною на Medium, щоб отримати більше статей, або в Twitter та Instagram @jakeprins_nl.