Найкращі інструменти віддаленої налагодження у 2020 році

Що стосується налагодження, інструмент, який ви використовуєте, надзвичайно важливий і може визначити, наскільки легко виправити проблеми в коді.

У перші дні процес налагодження був досить складним завданням. З очевидною відсутністю надійних налагоджувачів, розробники звернулися до кількох хакерів.

Наприклад, під час налагодження мобільного додатка чи веб-сайту ви відтворюєте проблеми на робочому столі, а потім використовуєте інструменти розробника Chrome та подібні набори інструментів.

На жаль, ці хаки були не такими ефективними - вам доводилося постійно переходити вперед-назад із вашого браузера на робочому столі та мобільного пристрою.

Швидко перейдіть до сьогоднішнього дня, і ми маємо потужний набір інструментів, які дозволяють вам налагоджувати дефектний код, що працює на іншому пристрої, ніби це локальний код. Найкраще, ці інструменти віддаленої налагодження не тільки вирішують проблеми налагодження, але й покращують співпрацю між командами розробників.

У цій публікації я зібрав десять найкращих інструментів віддаленої налагодження, які можна надійно використовувати для віддаленої налагодження коду.

Грабіжник

Rookout - це інструмент, який вносить спритність у процес налагодження. Він може використовуватися для налагодження коду JVM, Node.JS та Python як у безсерверних, так і в контейнерних програмах.

Краса Rookout полягає в її здатності дозволяти користувачам швидко та безпечно налагоджувати як проміжні, так і виробничі програми. Це усуває тривалі та складні процеси налагодження, надаючи всі необхідні дані за лічені секунди.

Дані на вимогу, надані Rookout, гарантують, що розробники можуть розуміти та налагоджувати проблеми, що містяться в їх коді, без кодування, повторного розгортання або перезапуску своїх програм.

За допомогою Rookout ви можете віддалено налагоджувати живі програми Electron. Спільний інтерфейс Rookout дозволяє розробникам встановлювати непорушні точки зупинку в проблемних програмах Electron.

Інструмент дає вам повну інформацію про ефективність програми, завдяки чому ви можете відстежувати проблеми та розробляти відповідні виправлення. Rookout робить все це можливим без необхідності встановлювати інше програмне забезпечення на кінцевого користувача

Основні моменти

 • Почати легко
 • Безшовна інтеграція Git
 • Інтегрується з низкою інструментів, включаючи Slack, Datadog, Sentry, Sumologic тощо
 • Відстеження взаємодії та можливості спільного використання екрана
 • Надає вичерпні дані налагодження в режимі реального часу

Код Visual Studio

Visual Studio Code - це завжди найкращий вибір для кожного розробника, який працює з .NET. Він має безліч функцій для полегшення як локальної, так і віддаленої налагодження. За допомогою цього інструменту ви можете встановити умовні точки зупинку та точки журналу.

Це також дозволяє перевіряти змінні. Для віддаленої налагодження потрібно встановити пакет розширень для віддаленої розробки коду VS. Цей пакет має три розширення, які надають усе необхідне для запуску, моніторингу та прискорення циклу віддаленої налагодження.

Основні моменти

 • Безкоштовні крос-платформні операції
 • Високоактивна спільнота розробників із підтримкою Microsoft
 • Вбудований контроль Git
 • Підтримує широкий спектр розширень та варіантів налаштування для вдосконалення робочого процесу
 • Автоматична перевірка помилок і кольорове кодування - це чудово

RubyMine

RubyMine - це потужна та інтелектуальна платформа IDE, яка дозволяє налагоджувати Ruby on Rails, CoffeeScript, JavaScript, CSS, ERB та HAML тощо. Його вдосконалений вбудований налагоджувач дозволяє вам легко встановлювати точки зупинки та визначати умови потрапляння.

RubyMine від JetBrains пропонує два способи налагодження програм, що працюють на віддалених пристроях. Спочатку ви можете додати віддалений інтерпретатор Ruby та налаштувати зіставлення між локальними та віддаленими файлами проекту, а потім запустити сеанс налагодження.

Крім того, ви можете запускати програми на віддаленому пристрої, а потім додати інтерпретатор Ruby.

Після цього налаштуйте зіставлення між файлами та прив’яжіть до запущеного процесу. Останнє особливо корисно при налагодженні програми, яку ви не можете запустити безпосередньо зі своєї IDE.

Ще одна чудова річ цього інструменту - це те, що він дозволяє запускати кілька процесів налагодження одночасно.

Основні моменти

 • RubyMine базується на надійній платформі intelliJ IDEA
 • Хороша підтримка фреймворків і технологій, пов'язаних з рубіном
 • Функція автозавершення досить гарна
 • Хороша інтеграція Git.
 • Підтримує кілька плагінів
 • Безшовно інтегрується з рейками

PyCharm

PyCharm - це ще одна надійна IDE, розроблена JetBrains для Python. Цей інтелектуальний редактор коду оснащений можливостями віддаленої розробки, включаючи запуск, тестування, налагодження, розгортання та програми на віртуальних машинах та віддалених хостах.

Налагоджувач пропонує декілька точок зупинки, перегляд кадрів, годинники, режими кроку, віддалені інтерпретатори та консоль налагодження.

Деякі дивовижні особливості PyCharm включають складне автоматичне заповнення, чудову підтримку рефакторингу та безперебійну інтеграцію з такими інструментами, як Django, IPython, Docker, Vagrant та Pytest.

Крім того, PyCharm - чудовий крос-платформний інструмент розробки. Крім Python, він підтримує JavaScript, Cython, CoffeeScript, TypeScript SQL, HTML / CSS, Node.js, AngularJS та багато іншого.

Основні моменти

 • Чудове підключення до декількох баз даних для запитів в IDE
 • Пошук та встановлення пакетів є простим
 • Автоматичне заповнення коду
 • Візуалізація Git
 • Показує помилки коду на льоту та полегшує виправлення

GDB

GDB можна ефективно використовувати для налагодження програм на іншому комп'ютері. Щоб виконати віддалену налагодження, вам потрібно буде запустити утиліту GDB у хост-системі. Крім того, ви повинні запустити gdbserver на цільовій системі, щоб дві утиліти спілкувалися через мережу або послідовну лінію, використовуючи віддалений послідовний протокол GDB.

Існує два варіанти конфігурації для віддаленої налагодження за допомогою GDB / gdbserver. Перший передбачає використання віддаленого сервера GDB для автоматичного створення та завантаження коду програми на віддалену машину.

Другий варіант - використання віддаленої налагодження GDB, де ви повинні мати виконувані файли.

Основні моменти

 • Простий у використанні та відстеження несправностей у коді
 • Міжплатформна та широка мовна підтримка
 • Ефективний для аналізу дампів ядра

Затьмарення

Eclipse - це відома IDE для розробки Java, яка також підтримує такі мови, як Python, Ruby, C # та PHP. Eclipse IDE оснащений розширеними функціями для розробки та налагодження, що робить його всебічним інструментом.

Однією з найбільш вражаючих особливостей Eclipse є перспектива налагодження платформи, яка показує детальну інформацію про налагодження, таку як точки зупинку, змінні, стеки викликів та потоки поруч.

Використовуючи Eclipse, ви можете переходити до виконання програми, призупиняти та відновлювати потоки, оцінювати вирази та перевіряти значення. Управління конфігураціями віддаленої налагодження на Eclipse досить просте і зрозуміле, що робить інструмент більш популярним серед розробників.

Основні моменти

 • Автоматичне заповнення коду
 • Хороша підтримка рефакторингу
 • Відмінна навігаційна здатність
 • Допомагає при перевірці синтаксису на чистий та ефективний код
 • Інтеграція Git

Налагоджувач Zend Studio

Zend Studio - це професійна IDE, яка підтримує редагування коду PHP, тестування, налагодження тощо.

Він тісно інтегрований із сервером Zend, створюючи тим самим повне середовище PHP, що полегшує аналіз проблем, виявлених у проміжних та виробничих середовищах.

Zend також пропонує розширення PHP, яке користувачі можуть встановлювати на веб-серверах для налагодження PHP-скриптів. Використовувати Zend для налагодження досить просто - вам потрібно лише відкрити вихідний код, встановити точки зупинку в проекті та запустити сеанс налагодження.

Віддалене налагодження на Zend можна виконати трьома способами. Перший варіант - використання функції налагодження URL на Zend Studio.

По-друге, ви можете використовувати функцію налагодження як функцію веб-сторінки в Zend Studio. І нарешті, за допомогою панелі інструментів браузера Zend у Firefox або Chrome.

Основні моменти

 • Можливість просіяти файли проекту лише кількома натисканнями клавіш
 • Високоефективна та швидка платформа
 • Підтримка великої громади
 • Чудово підходить для створення та налагодження PHP-додатків
 • Рамка надзвичайно гнучка

WinPdb

WinPdb - чудовий налагоджувач Python, який добре працює у системах Windows, Mac OS та Linux. Він сумісний як з Python 2.x, так і з Python 3.x.

Цей інструмент налагодження підтримує розумні точки зупинки, модифікацію простору імен, декілька потоків, вбудовану налагодження та зашифроване спілкування. Для віддаленої налагодження потрібно скопіювати rpdb2.py (налагоджувач командного рядка Winpdb) на віддалену машину.

Після закінчення запустіть скрипт Python за допомогою налагоджувача на віддаленій машині. З локального пристрою запустіть графічний інтерфейс і приєднайте сценарій до налагодження. На цьому етапі ви можете використовувати базове ім’я або повний шлях сценарію, як це є на віддаленому пристрої. Ви можете дізнатись більше про налагодження сценаріїв Python за допомогою Win PDB тут.

Основні моменти

 • Підтримує багатопотокове налагодження
 • Зашифрований зв’язок для віддаленої налагодження
 • Швидше, ніж PDB
 • Простий у використанні графічний інтерфейс із точками зупинку, стеком / інспекцією змінних тощо

Використовуйте наведені вище інструменти, щоб покращити роботу віддаленої налагодження. Щасливого кодування!