Блюз після випускного: 10 порад для останнього інформатики

Я пам’ятаю день, як закінчив коледж, як це було вчора. Оточений сотнями найближчих друзів, родини та однолітків, я слухав декана нашого університету, коли вона описувала грандіозність цієї події. Це був той момент, якого я чекав… останні чотири роки, нарешті, того вартий.

Пам’ятаю, я сидів там і посміхався з нетерплячим очікуванням. Я був готовий довести світові, наскільки яскраво я міг блищати у цій галузі, наполегливо виконуючи свої мрії, яких я ніколи раніше не мав.

За шість місяців до випуску я пам’ятаю, як наповнював свій час ярмарками вакансій, кавою та численними інтерв’ю. «Просто почекайте, поки закінчите навчання», - сказав мені кожен рекрутер, - у вас попереду багатообіцяюче майбутнє в цій галузі. Просто затримайтеся там. У нас завжди є місце для молодих талантів ».

Сім’я та професори мені раз за разом розповідали, як відчайдушно бізнес шукає розробників, і величезна кількість оголошень про роботу в Інтернеті, які я знайшов, лише ще більше підтвердили їхню думку. Все, що я читав про галузь, видавалося правдою; професійні розробники програмного забезпечення були затребувані, і я дуже хотів поповнити їх ряди.

Однак, незважаючи на те, що нарешті отримав диплом, я жодним чином не був готовий до того, наскільки важким буде отримання першої роботи.

Пам’ятаю, через тиждень після закінчення навчання я вдивлявся у свою поштову скриньку, відчайдушно сподіваючись на якісь ознаки життя щодо пошуку роботи. "Позиція виконана", "Дякуємо за подання заяви" та "Ми вирішили піти з іншим заявником", - зазначалося в кожному електронному листі. Кожен електронний лист із відмовами різав мене все глибше і глибше, ніж попередній. Як це могло статися зі мною? Мені сказали, що мій ступінь стане ключовим фактором, який відкриє решту мого майбутнього, однак через 15… 16… 17 заявок я не був наближений до штатної роботи, ніж ті, що були за 6 місяців.

Майбутнє, яке я вважав таким яскравим переді мною, раптом стало таким недосяжним.

Пошук післядипломної роботи - одна з найскладніших і найнеприємніших речей, з якими я стикався на сьогоднішній день у своїй кар’єрі. Як я так сильно зрозумів, як виглядатиме пошук роботи? Ви можете собі уявити моє здивування, коли я почав спілкуватися з оточуючими людьми про їхній досвід полювання на роботу, лише щоб дізнатися, що я був не один. Між місцевими зустрічами, клубами та організаціями я був абсолютно вражений, коли дізнався, скільки осіб, які мають науковий ступінь (або, принаймні, пристойний досвід розвитку), працюють у сфері послуг просто тому, що пошук роботи працював з ними так само нещадно, як і зі мною .

Незважаючи на те, що нас навчають, якою корисною буде кар'єра в галузі розробки програмного забезпечення, я вважаю, що ми недостатньо готуємо своїх випускників до того, яким є світ пошуку роботи в наші дні. Оскільки навколишній світ так швидко змінюється, я вважаю, що оснащення наших студентів розумінням того, як підходити до пошуку роботи, є настільки ж важливим, як знання технічних навичок.

Незважаючи на те, що я пережив, я точно знаю, що у світі розробки програмного забезпечення є місце для нових випускників. Нам просто бракує розуміння того, як пробитися в цю галузь лише завдяки нашій університетській освіті.

Три роки тому я закінчив університет, не маючи уявлення про те, як буде виглядати моє майбутнє, але сьогодні я впевнено можу сказати, що я професійний розробник програмного забезпечення, у мене попереду світле майбутнє. Я пишу цю статтю з надією втішити тих, чий пошук роботи був схожий на мій, і поділитися цінними порадами, які я отримав щодо пошуку післядипломної роботи. Ця інформація справді сформувала мою кар’єру на краще, і я сподіваюся, ви знайдете ці поради такими ж корисними, як і я.

Тепер без зайвих роздумів ... Ось мої 10 найкращих порад для нещодавнього випускника комп’ютерних наук, який шукає роботу.

10 порад випускнику комп’ютерних наук, що шукає роботу

Під кожною підказкою я включив зовнішні статті, де ви можете знайти більше інформації про тему. Автори та веб-сайти не відображають мої особисті переконання, але я знайшов їх ресурси доречними та корисними для подальших досліджень. Не соромтеся використовувати ці посилання як плацдарм для власних досліджень!

1. Зрозумійте, що найважчою вашою перешкодою буде отримання досвіду.

Всі хочуть розробників. Чорт, усі ПОТРІБНІ розробники. Однак чи більшість підприємств готові не поспішати і навчити когось навичкам, необхідним для виконання роботи? Немає.

Час - це гроші, і коли бізнес поспішає дістати продукцію та виправити двері, він не в змозі гальмувати настільки довго, щоб пришвидшити роботу нового розробника. Ось чому отримати роботу безпосередньо з коледжу може бути настільки складно. Ви будете в невигідному становищі, коли вперше почнете; навіть якщо у вас були стажування, досвід керівництва та численні години волонтерів (як у мене). Компанії оцінюють, скільки часу пройде, поки вони не почнуть отримувати віддачу від своїх інвестицій.

Наберіться терпіння і зрозумійте, що не кожне робоче середовище сприятиме вашому навчанню. Хоча там є позиції. Подивись уважно і уважно подивись, і ти їх знайдеш.

2. Переконайтесь, що ваш код видно потенційним роботодавцям.

Це була одна з перших порад, яку я отримав щодо пошуку роботи, і хотів би, щоб я прийняв її раніше. У коледжі я пройшов 3 різні курси з основних каменів, кожен з яких виготовляв підшивку товщиною 2 дюйми, повну коду та систем, які я особисто побудував. Незважаючи на всю цю важку роботу, жодне з інтерв’ю, яке я мав побачити, зроблене мною, тому що їм було недоступно для перегляду!

Github та Bitbucket - це неймовірні ресурси, якими ви повинні скористатися, якщо плануєте внести свій внесок у бази даних коду на рівні підприємства. Дедалі частіше заявки на роботу вимагають посилання на особисті сховища коду, щоб технічні рекрутери могли переглянути ваші навички перед тим, як налаштовувати співбесіди. Багато людей, яких я знаю, отримували пропозиції про роботу лише на основі їх внесків із відкритим кодом! Інвестуйте у вивчення цих платформ управління джерелами контролю. Ви не пошкодуєте.

 • “Вступ до Git та Github для початківців (підручник)” - //product.hubspot.com/blog/git-and-github-tutorial-for-beginners
 • “Представляємо Git Flow” - //datasift.github.io/gitflow/IntroducingGitFlow.html

3. Почніть розвивати свою професійну мережу за допомогою соціальних мереж.

LinkedIn - це популярний професійний сайт у соціальних мережах, який я використовував для створення мережі, не виходячи з власного будинку. Між знайомствами з новими професіоналами, встановленням кави з людьми, якими я захоплююсь, і читанням корисних статей, LinkedIn - чудовий ресурс для тих, хто хоче професійно рости. Крім того, це гідна платформа, яку можна використовувати під час пошуку цієї першої роботи.

Якщо ви ще не зареєстрували обліковий запис, спробуйте створити профіль LinkedIn і скористайтеся ресурсами для набору, доступними з безкоштовним членством. Важливо також зазначити, що інші платформи соціальних медіа, такі як Twitter, рясніють розробниками програмного забезпечення, які діляться своїми знаннями та досвідом. Скористайтеся перевагами цих спільнот і не бійтеся робити внески до них самі! Кожен повинен десь починати.

 • “Як ДІЙСНО дозволити рекрутерам тепер працювати” - //www.linkedin.com/pulse/how-really-let-recruiters-know-youre-open-donna-serdula/
 • “Кого слідкувати в Twitter, якщо ви хочете зрозуміти технологію” //www.digitaltrends.com/social-media/tech-people-influencers-follow-twitter/

4. Не бійтеся знайти рекрутера.

Як я вже згадував раніше, є більше вільних посад, ніж розробники, які займають їх. Через це компанії мають складний час, щоб знайти найкращого кандидата. Ми всі знаємо, де є проблема, там є гроші, які потрібно заробити. Наведіть вхід до галузі технічного рекрутингу.

Технічні кадрові агентства допомогли подолати цю прогалину, пропонуючи послуги компаніям, надаючи їм талант безкоштовно для найманої особи. Рекрутери отримують зарплату , знаходячи вас якнайкраще відповідає роботодавцю. Рекрутери знайомляться з технічними вимогами місцевого бізнесу та з тим, де будуть доступні посади програмного забезпечення початкового рівня.

Не бійтеся звертатися до агентства, якщо вам важко змусити компанії відповісти на вас самостійно. У деяких містах може бути навіть важко влаштуватися на роботу без допомоги кадрового агентства просто через довіру, яку кадрові агенції створили у місцевого бізнесу.

Попрацюйте з кадровим агентством, зрозумійте їх процес і те, як це безпосередньо вплине на вашу роботу. Не всі агенції та рекрутери однакові, і важливо, щоб ви та ваш рекрутер мали однакові цілі щодо позицій, які вас цікавлять.

 • “Мисливці за головами: правда про роботу з ними (поглиблений путівник)” - //www.resumetoreferral.com/headhunters/
 • "Що вам потрібно знати про те, як рекрутери отримують зарплату (і як це вплине на ваш пошук роботи)" - //chameleonresumes.com/need-know-how-recruiters-get-paid-may-affect-job-hunt/

5. Знай, що ти шукаєш.

Хоча ви можете точно не знати , чим хочете займатися до кінця свого життя, ви, мабуть, будете знати, скільки годин ви хочете працювати протягом тижня, зарплату, яку ви очікуєте, чи хочете ви / потребуєте пільг чи ні.

Одне з найбільших речей, яке я виявив, коли вступив у галузь, - це різниця між штатними працівниками та підрядниками. Хоча самі титули за своєю суттю не мають різниці в роботі, це вплине на розмір заробітної плати, час роботи, пільги та загальну безпеку роботи. Перш ніж розпочати пошук та обговорення заробітної плати, запишіть речі, які потрібно врахувати:

 • Чи є у вас найближчі великі канікули?
 • Як часто вам потрібна ваша зарплата?
 • Скільки ви витрачаєте щомісяця? Особистий? Векселі? Інші обов'язки?
 • Чи плануєте ви переїхати найближчим часом?

Деякі особи бажають зайняти штатну посаду в певній організації (повні виплати, ВОМ та вихідні дні), але, можливо, вам доведеться працювати там підрядником до того, як роботодавець захоче прийняти вас на повний робочий день. Досліджуйте ринок у своєму районі, поки ви спілкуєтесь у мережі. Ви можете бути фінансово гнучкими зараз, але вам потрібно більше стабільності через кілька років, ви ніколи не знаєте.

Також ... важливий ласощі.

Де б ви не приземлились, ймовірність перебування там більше 3 років дуже мала. У 2017 році індустрія програмного забезпечення мала найвищий товарообіг серед усіх інших галузей, і це було поважно. Між попитом і зростаючою компенсацією, яка спонукає талановитих інженерів, вартість вашого часу значно зростатиме, чим більше ви працюєте. Враховуйте це, з нетерпінням чекаючи прийняття вашої першої позиції; ви, мабуть, не будете там назавжди, то які компроміси можна зробити на рік-два?

 • «Контракт проти повного робочого дня» - //blog.toggl.com/contract-vs-full-time/

6. Ваша вартість! = Те, що вам заплатять

Однією з найскладніших порад для мене було прийняти реальність того, що зарплата, яку мені пропонують, не буде прямо дорівнювати моїй вартості як професіонала.

Гіпотетично, скажімо, я чудовий кандидат на посаду початкового рівня. Я працьовитий, охочий і готовий вчитися, і я вартую певної суми робочої сили. Хоча це дуже логічне мислення, не обов’язково бізнес думає, коли йдеться про переговори щодо зарплати. Незважаючи на своє бажання отримати талановитих розробників, вони все ще займаються прибутком. Що може означати пропонування нижчої зарплати тому, хто готовий її прийняти.

Можливо, вам доведеться розглядати свою потенційну зарплату як "скільки мене спонукає йти на роботу вранці" проти "скільки я" вартую "". Ця зміна мислення може врятувати вашу самооцінку та рівень стресу на початку переговорів про зарплату. Велика ймовірність того, що вони націляться нижче, ніж ви думаєте, що вас «вартий». Поки є люди, готові прийняти меншу зарплату, вам буде важко знайти когось, хто готовий заплатити вам те, що, на вашу думку, вартує.

Хоча спочатку це може засмучувати, розумійте, що кількість, яка потрібна вам, щоб «встати вранці», з часом збільшиться. Ви не будете назавжди знаходитися на нижчому рівні шкали оплати праці. Чим більше у вас досвіду, тим більше сили у вас буде у переговорах щодо зарплати. Будьте впевнені, що в технологічній галузі існує безліч способів піднятися.

 • Оцінка зарплати в Glassdoor “Розробник початкового рівня” - //www.glassdoor.com/Salaries/entry-level-developer-salary-SRCH_KO0,21.htm
 • Особиста оцінка Glassdoor “Знай свою ціну” - //www.glassdoor.com/Salaries/know-your-worth.htm

7. Ознайомтесь із тестуванням та тестовими рамками

Хоча це рідко охоплюється ступенем бакалавра, тестування програмного забезпечення - це те, з чим ви стикаєтесь майже на кожній роботі з розробки.

Як інженер, ваша робота полягає в тому, щоб розробляти чудові рішення, а також гарантувати, що ці рішення не порушують попередню функціональність. За допомогою тестових платформ розробники можуть ідентифікувати помилки, що виникають у новоствореному коді.

Вирішуючи ці проблеми на ранніх термінах, ви можете усунути значну частину помилок, які може виявити клієнт, регулярною взаємодією з продуктом. Хоча ви ніколи не можете по-справжньому усунути всі помилки, ви можете взяти на себе відповідальність за продукт, використовуючи тестування найкращих практик.

Тестування може допомогти вам стати кращим розробником. Як колись сказав Борис Бейзер, американський інженер-програміст та автор ...

«Більше, ніж акт тестування, акт проектування тестів є одним із найкращих попереджувачів помилок. Мислення, яке потрібно зробити для створення корисного тесту, може виявити та усунути помилки до їх кодування - справді, тестування дизайну тестів може виявити та усунути помилки на кожному етапі створення програмного забезпечення, від задуму до специфікації, до проектування, кодування а решта ".
 • “Що таке тестування програмного забезпечення? Вступ, визначення, основи та типи ”- //www.guru99.com/software-testing-introduction-importance.html
 • “Типи тестування програмного забезпечення” - //www.geeksforgeeks.org/types-software-testing/

8. Використовуйте ресурси аспірантури вашої школи

Це може здатися неважким, але не забувайте, що ваш університет має неймовірну кількість ресурсів під рукою. Вони зробили своїм бізнесом випуск молодих талановитих фахівців, готових до робочої сили. Не будьте в шоці від того, що компанії регулярно звертаються до них з проханням про кандидатів. Ви відкриєте ці можливості лише тоді, коли знайдете час поговорити з ними та запитати!

Я закінчив невеликий приватний університет і навіть там мав вражаючу кількість ресурсів, щоб допомогти мені у забезпеченні моєї першої роботи. Між рецензентами резюме, контактами місцевих компаній і навіть ексклюзивними оголошеннями про можливість працевлаштування університети мають багато ресурсів. Не забуваємо про ярмарки вакансій, які постійно відбуваються по всьому місту! Не поспішайте і вивчіть наявні ресурси. Ви можете бути приємно здивовані допомогою, яку вони надають.

9. Інтерв’ю часто

Часто ми піддаємося надзвичайному тиску на себе під час пошуку роботи. Якщо ви щось подібне до мене, інтерв’ю викликають тривогу, нервують і є загальним неприємним досвідом. Однак все це просто через недосвідченість у самому опитуванні. Якщо вам не комфортно в тому, з ким ви розмовляєте, і знаєте, що саме вони шукають, ви будете нервувати! Який найкращий спосіб боротися із занепокоєнням під час співбесіди? ... Більше інтерв’ю.

Протягом своєї кар'єри ви збираєтесь працювати в багатьох місцях, тому вам стане на користь стати "професійним інтерв'юером". Ви вже знаєте, що не будете залишатися на одному місці назавжди, то яка шкода від розмови про інші можливості роботи? Якщо ви берете співбесіду на посади, які не обов’язково бажаєте прийняти, набагато простіше буде взяти співбесіду на роботу, яка вас дуже цікавить.

Завжди тримайте свої варіанти відкритими. Це справді налаштовує вас на успіх, коли справа доходить до прийняття підказки No10.

І нарешті ...

10. Переконайтесь, що ви та ваша сім’я є No1. ЗАВЖДИ.

Це справді початок однієї з найбільших пригод у вашому житті. Ви знаходитесь у занадто великій галузі, щоб ненавидіти свою роботу, і це дивовижна річ. Якби я чогось навчився за останні три роки, я б сказав, що ні для чого не варто жертвувати своїми стосунками; навіть не дуже хороша оплачувана робота.

Зараз у вас є один з найбільш затребуваних наборів навичок у світі ... не забувайте про це.

Отримавши першу роботу, отримати наступну стане набагато простіше. Ідея залишити роботу, яка вас навчила чомусь, може лякати, але пам’ятайте, що в кінці кінців капіталізм погано грається зі сентиментальністю.

У світі, який швидко змінюється, важливо ставити себе та свою постійну освіту як пріоритет у вашому постійному пошуку роботи. Чим краще посада, яку ви зможете влаштувати, тим краще ви зможете піклуватися про свою сім’ю та своє майбутнє; і в кінці дня це найголовніше.

Я сподіваюся, що ці поради допоможуть тобі так само, як і мені. У цій галузі є багато місця для всіх нас, і кожен, з ким ви зустрічаєтесь, має досвід, у якого ви можете навчитися. Якщо у вас є чудова порада, яку, на вашу думку, повинні знати нові студенти, поділіться нею в коментарях нижче!

Дякую за читання і бажаю тобі найкращого успіху у пошуках роботи.

Дженна Палмер, @jpalmerproject (Twitter)