Ось як ви можете зробити програму 360 VR за 10 хвилин за допомогою Unity

Віртуальна реальність (VR) захоплює. Це також New Frontier розробки додатків.

ВР готовий народити нові форми розповіді та емоційно сильні переживання. Проте створення VR сприймається як залякування: це дорого і вимагає як спеціального обладнання, так і навичок.

Але це змінюється, оскільки інтуїтивно зрозумілі інструменти та доступне апаратне забезпечення роблять розробку VR доступною. Цей посібник покаже вам, як створити програму для відео 360 на Android та Google Cardboard всього за кілька хвилин. І майже не потрібно кодування;)

Розвиток VR не повинен перешкоджати реалізації ваших ідей. Давайте розпочнемо:

Що тобі потрібно

Ось наш список продуктів:

? Аналого ndroid телефону ж ITH гіроскоп рухів почуття голови, біг на KitKat або більш нової ОС.

? Гарнітура для ардборду змінного струму . Якщо у вас немає одного, ви можете знайти багато на Amazon менше ніж за 10 доларів. Цей мій улюблений.

? U nity3D, крос-платформний ігровий движок, який вам потрібно встановити на свій комп’ютер, версії 5.6 або новішої. Ми використаємо це програмне забезпечення для побудови всього нашого проекту.

? Пакет GoogleVR SDK для Unity, який ви можете завантажити заздалегідь.

? Відео 3 60. Зніміть одну за допомогою панорамної камери (ось її можна підключити до телефону) або знайдіть одну в Інтернеті.

Як ми будуємо цей додаток?

На відміну від звичайного відео, яке має прямокутний кадр, 360-відео має форму кулі. Отже, спочатку нам потрібно створити сферичний екран, на який можна проеціювати наше 360-відео. Програвач (або глядач) буде знаходитися всередині цієї сфери і зможе переглядати відео в будь-якому напрямку.

Наведені нижче кроки повинні змусити вас почуватись спроможними вносити власні зміни, пояснюючи, як все це працює під капотом. Покрокові інструкції див. У відео

Крок 1: Створення сфери?

По-перше, давайте відкриємо новий проект Unity, якщо ви починаєте з нуля (або нову сцену, якщо ви хочете інтегрувати 360-програвач відеопроекту в існуючий проект.) Подумайте про сцену як про один рівень відеоігри, а про проект як повна гра.

Потім додайте кульовий об’єкт у Сцену, розміщений у центрі ( Положення = 0, 0, 0 ), радіусом 50 ( Шкала = 50, 50, 50 ). Положення Камери також слід встановити на 0, 0, 0. Камера - це очі гравця / глядача, тому ми хочемо, щоб вона була в центрі Сфери. Розміщення в іншому місці зробить відео спотвореним.

Після того, як Камера розміщена всередині Сфери, остання вже не видно в Сцені. Не хвилюйтеся, цьому є пояснення! Дійсно, більшість ігрових механізмів за замовчуванням не відображають за замовчуванням внутрішню сторону тривимірних об'єктів. Це тому, що нам рідко доводиться їх бачити, а надавати їх було б марною тратою ресурсів. Ми це виправимо далі.

Крок 2: Перевернути нормальні сфери?

У нашому випадку нам дійсно потрібно бачити нашу Сферу зсередини. У цьому вся суть програми, тому ми збираємось перевернути її навиворіт.

В Unity сфери насправді не є сферами (що? Нам весь час брехали!), Це багатокутники, виготовлені з тисяч маленьких, крихітних граней. Видно зовнішні сторони граней, але не внутрішні. З цієї причини ми збираємося створити програму, щоб перевернути ці маленькі грані, як млинці.

У 3D-геометрії ми називаємо це перетворення «зворотними нормалями» або «перевертаючими нормалями».

Ми будемо використовувати програму під назвою Shader , яку ми застосуємо до Матеріалу Сфери. Матеріали контролюють зовнішній вигляд об’єктів в Unity. Шейдери - це невеликі сценарії, які обчислюють колір кожного відтвореного пікселя на основі освітлення та інформації, витягнутої з їх матеріалів.

Отже, створіть новий Матеріал для Сфери, а потім новий Шейдер, застосований до цього Матеріалу. Нам потрібно написати власний код для шейдера ... але, не боячись, ви можете скопіювати та вставити код нижче:

Цей маленький шейдер переверне кожен піксель кулі навиворіт. Тепер наша Сфера здається великою білою кулею, якщо дивитись зсередини, всередині нашої Сцени. Наступним кроком є ​​перетворення цієї білої кулі на відеопрогравач.

Крок 3: Проектуйте своє 360-відео у сферу?

Тут вам потрібно мати під рукою відео у форматі 360 mp4. Імпортуйте його в проект, а потім перетягніть у сферу. І ось тоді відбувається магія: з’являється компонент «Відеопрогравач» і бум, відео готове до відтворення.

Ви можете грати з такими налаштуваннями, як цикли та аудіо. Він також підтримує потокове передавання!

Крок 4. Налаштування Google Cardboard?

На цьому кроці ми зробимо враження справді захоплюючим. Ось чому ми хочемо переглянути його у гарнітурі VR, тут Google Cardboard.

Ми збираємось створити «стереоскопічний» вигляд (екран буде розділений на дві частини, з деякими ефектами «риб’ячого ока» з обох сторін - по одній стороні для кожного ока), використовуючи GoogleVR SDK. Ефект риб’ячого ока на кожне око у поєднанні з викривленням пластикових лінз картону - це те, що створює ілюзію глибини та занурення.

Щоб додати SDK GoogleVR до нашого проекту, завантажте та імпортуйте плагін, тоді ми налаштуємо купу налаштувань Android:

  • Перейдіть до меню верхньої панелі> Файл> Створити налаштування. Додайте свою відкриту сцену, якщо вона ще не додана, а потім виберіть Android у списку підтримуваних платформ.
  • Клацніть на Switch Platform . Перший раз, коли ви зробите перемикач, потрібно трохи часу.
  • Клацніть на Налаштування програвача . Компоненти відображаються на панелі інструктора.

У інструкторі налаштувань програвача в розділі «Інші налаштування»:

  • Перевірте, чи підтримується Віртуальна реальність . У розділі SDK для віртуальної реальності виберіть значок +, а потім виберіть Cardboard, щоб додати його до списку.
  • Введіть ім’я пакета в поле Ідентифікатор набору (наприклад, com.yourdomain.demo360 ). Він повинен бути унікальним і використовується для того, щоб відрізняти наш додаток від інших у магазині Google Play.
  • Встановіть спадне меню Мінімальний рівень API на “ Android 4.4 'Kit Kat' (рівень API 19) ”.

Потім візьміть елемент ' GvrViewerMain ' з папки GoogleVR \ Prefabs у браузері проектів і перетягніть його на сцену. В Інспекторі дайте йому те саме положення , що і центр Сфери - ( 0, 0, 0 ).

У GvrViewerMain Панельні контролює всі налаштування VR Mode, такі як адаптація екрану для лінз картону в. Він також взаємодіє з гіроскопом вашого телефону для відстеження рухів голови. Коли ви повертаєте голову, камера та те, що ви бачите, також перетворюються всередину 360-програвача відео.

Тепер ви можете дивитись у всіх напрямках, коли ввімкнено відео та екран розділений на дві частини, щоб розмістити обидві лінзи картону.

Крок 5: Запустити програму на Android?

На завершальному етапі ми запустимо додаток на телефоні Android і поділимось ним із друзями!

Це можна зробити двома способами:

  • Поверніться до Файл> Створення налаштувань. Ви можете підключити телефон Android за допомогою кабелю USB до комп’ютера та натиснути кнопку « Створити та запустити». Це встановлює додаток прямо на ваш телефон.
  • Інший варіант - натиснути кнопку « Тільки побудувати» . Це не встановлює його на телефоні, а натомість генерує файл APK. Ви можете поділитися файлом .apk електронною поштою з усіма, хто хоче спробувати щойно побудований шедевр. Вони повинні двічі торкнутися вкладення APK, щоб встановити його на своїх телефонах.

Під час процесу збірки вам може бути запропоновано вибрати кореневу папку Android SDK. Якщо це так, завантажте Android SDK, а потім виберіть його розташування в папці.

Запустіть програму, вставте телефон у гарнітуру з картону, готово! Ви можете замінити відео чим завгодно у форматі 360 і відчути занурення VR 360 вдома.

Йдемо далі

Вітаємо! Ви створили програму для відео 360 і вам на відстані кроку від створення програми для відео VR ! Хоча терміни часто використовуються однаково, 360 і VR визначають два різні варіанти:

  • Відео у форматі 360 записується з усіх боків за допомогою спеціальної камери або збірки з декількох. Користувач може дивитись у будь-якому бажаному напрямку, але інтерактивність досвіду відсутня.
  • VR зазвичай відноситься до комп'ютерного середовища, в яке занурений користувач. Це інтерактивний досвід: гравець може пересуватися та керувати об’єктами, окрім того, щоб дивитись у всі сторони.

Ваш новий додаток може послужити відправною точкою для розширення досвіду VR. Unity має безліч функцій, якими ви можете скористатися, наприклад, додавання 3D-елементів або ефекти крутих частинок ✨ для накладання та покращення вашого відео, або додавання деяких інтерактивних елементів.

Ви також можете розмістити повноформатне 3D-середовище всередині 360-програвача відео та використовувати його як skybox. Користувач може орієнтуватися в пейзажах, використовуючи цей чудовий сценарій для ходьби.

Нехай ваша фантазія розгулить і покаже мені свої творіння: твітуйте мені @AdrianaVecc або залиште коментар.

Створювати красиві історії з VR важко. Будувати їх не повинно.

Якщо вам сподобалась ця стаття, натисніть, будь ласка ? нижче, щоб інші люди це побачили.

Адріана - художник і дизайнер продуктів, який створює досвід VR, що створює емпатію. Якщо ви хочете втілити свої ідеї віртуальної реальності, напишіть нам електронний лист: [email protected]?