Я вступив у хакатон, маючи лише 13 днів досвіду кодування. Ось що я дізнався.

Я не знав, що потрапив у хакатон. Я чув цей термін у подкасті CodeNewbie, коли хтось ділився їх історією. Що я пам’ятаю з цього подкасту, це рекомендація стати частиною спільноти.

Отже, коли я побачив допис у групі на FreeCodeCamp Las Vegas у Facebook про StartUp Weekend, це привернуло мою увагу.

Ця назва, як випливає з назви, була зосереджена на відкритті нового бізнесу шляхом об’єднання підприємців, дизайнерів та розробників. Але, згідно з моїм акаунтом freeCodeCamp, у мене було лише 13 днів кодування. Я прокоментував допис. Запитання, чи виграю я від такої події, незважаючи на відсутність знань та досвіду. Майк Зіетлов, оригінальний плакат, відповів і сказав, що я виграю, але мені доведеться попрацювати над цим.

Тож я підписався на те, що, на мою думку, було визнано зустріччю.

Коли я прибув, з усією впевненістю вийшов з ліфта і пішов у неправильному напрямку. На той час, коли я знайшов потрібну кімнату, сумнів настав. Зустріч доброзичливих людей тимчасово відкинула ці сумніви. Коли я зустрів Майка, ми обговорили, як я можу взяти участь у цій події.

Я пояснив, де я був у навчальній програмі freeCodeCamp. Я щойно завершив проект “сторінки данини”.

Майк сказав, що групам, ймовірно, знадобиться хтось, хто створить цільову сторінку для своїх бізнес-ідей. Це допомогло мені розслабитися - принаймні я б міг щось зробити.

Вибір команди

Захід офіційно стартував, і учасники виклали свої бізнес-ідеї. Було багато хороших ідей. Коли настав час вибирати команду, я хотів приєднатися до команди, яка б кидала мені виклик насправді щось робити.

Але я не хотів бути єдиним розробником команди.

Тож я розшукав команду, яка також найняла більш досвідчених розробників. Так сталося, що крок Майка передбачав створення веб-сайту для зв’язку підприємців з місцевими розробниками в Лас-Вегасі. Звичайно, розробники приєдналися до цієї команди, оскільки вони зацікавлені в продукті. Таким чином, з 5 розробниками та 2 бізнес-аналітиками народилася команда Developers.Vegas.

Кілька речей підтвердили моє рішення приєднатися до цієї команди.

Одне було, коли ми вперше зустрілись і обговорювали наші плани та способи підготовки. Майк згадував, що колись йому знадобляться фотографії. Сподіваючись бути корисним та маючи досвід фотографії, я пішов добровольцем. Спочатку Майк з радістю прийняв мою допомогу, але потім сказав, що ні. Він сказав мені, що на цих вихідних я збираюся бути розробником і що мені потрібно попрацювати. Я це оцінив - я був тут, бо хотів навчитися кодувати, і Майк це визнав і поважав.

Інше, що підтвердило моє рішення приєднатися до цієї команди, - це те, як ми почали перший ранок. Майк розпочав роботу з льодоколом. Ми поділилися короткою біографією, нашими цілями на вихідні та відповіли на деякі інші запитання, які варіювались від дурного до глибокого. Це зайняло 2 години, але це була варта інвестиція. Я думаю, що це справді об’єднало нас як команду та об’єднало у створенні діючого продукту.

Робота над проектом

Нарешті, настав час працювати (чи ні). До цієї події все моє кодування виконувалось за допомогою вбудованих у браузер редакторів у freeCodeCamp та CodePen. Після розмови з командою я завантажив VS Code.

Потім я зрозумів, що не знав, як щось із цього працює. Мені довелося налаштувати git, що, на мою думку, зараз зрозуміло, але я впевнений, що мені ще багато чому потрібно навчитися. Пам’ятаю, я якось працював над майстром замість своєї гілки. Це було досить напружено. Я весь час думав про те, як підвів команду. Я з полегшенням зрозуміла, що не все зіпсувала.

Це було лише кілька моїх бід, перш ніж я нарешті зміг приступити до роботи. У мене було кілька доручень. Всі вони брали участь у створенні та стилізації тексту та кнопки над зображенням банера. Я був радий прийняти цю роботу, бо це те, що я знав, як робити, або, принаймні, міг зрозуміти, як це робити.

Мені нагадали запитати в Google, коли я застряг. Як би просто це не звучало, я думаю, що в цьому є своя техніка. Я повинен був переконатися, що ставлю правильне запитання, і що знайдені відповіді - це відповіді, які мені потрібні. Пізніше я дізнався, що ніхто не хоче виконувати ту роботу, яку мені довелося робити. Я недостатньо знаю, щоб зрозуміти, чому всі ненавидять CSS.

По мірі того як подія тривала, я зміг дізнатись у інших розробників.

Я дізнався трохи про React та про те, як працюють ці компоненти. Ми обговорили код, коли з’ясували, як абстрагувати дані з нашої бази даних, щоб ми могли відображати дані на нашому сайті. Власне, я допоміг вирішити одну з наших проблем, коли хотів наполегливо спробувати щось нове. У процесі ми з’ясували, чому інший товариш по команді застряг протягом більшої частини дня. Ми обробляли щось як масив, коли це насправді був об’єктом. Це було тоді, коли я нарешті відчув, що тягну свою вагу на команду.

Заключні думки

Окрім технічних знань та досвіду, я багато чому навчився з цієї події. Це наголошувало на важливості хорошої команди. Інші коментували, наскільки згуртованими ми всі були, не дивлячись на те, що лише два учасники знали один одного до заходу. Також було круто бачити, що всі вчаться. Ось у чому річ. Ми створили середовище, відкрите для навчання, орієнтоване на продуктивність праці. Ми заїжджали один до одного, щоб побачити їхній прогрес і чи потрібна їм допомога. Ми міняли б ролі, коли це доречно.

Я думаю, що багато успіху команди також відбулося завдяки її керівництву.

З самого початку Майк був захоплений своїм проектом. За 1 хвилину, яку йому довелося викласти свою ідею, він витратив 30 секунд, розмовляючи про ідею, і 30 секунд, розмовляючи про те, кого він хотів у своїй команді. "Кам'яні холодні вбивці". І ось ким ми стали - «розробниками SCK».

Я думаю, що його передбачення інвестувати час у значущі криголами окупилося в значній мірі. Він також взяв на себе роль фасилітатора. Наявність того, хто розумів кінцеву мету та засоби її досягнення, нагляд за проектом сприяв нашому успіху.

Я радий, що брав участь у цій події. Хоча це закінчило мою 13-денну серію кодування на freeCodeCamp, я б зробив це знову.

Я рекомендую іншим спробувати зробити те саме, але обов’язково знайдіть хорошу команду. Я особисто планую відвідати більше таких заходів - ви можете побачити мене на наступному демонстраційному дні в Лас-Вегасі. До того часу я пробиратимусь через навчальну програму freeCodeCamp. Можливо, тоді я нарешті зрозумію, чому всі ненавидять CSS.