Що слід знати перед увімкненням двофакторної автентифікації (2FA)

Оскільки кібербезпека стає основною проблемою, двофакторна автентифікація (2FA) стає темою, яка стає гострішою з кожним днем.

Зрештою, хто не хоче захищати свої приватні дані? Двофакторна автентифікація може не бути захищеним від кулі рішенням, але є одним з найпростіших і найкращих способів зміцнити вашу віртуальну безпеку.

Розглядайте двофакторну автентифікацію як доповнення надійних паролів, а не як заміну.

Двофакторна автентифікація додає ще один рівень безпеки до процесу входу, зменшуючи шанси зламу вашого облікового запису. Просто знання та введення пароля недостатньо, оскільки існує другий шар, який, як правило, чутливий до часу. Це робить процес набагато безпечнішим.

Ось кілька фактів, які ви хотіли б знати, перш ніж увімкнути двофакторну автентифікацію:

Чотирьох із п'яти порушень даних можна уникнути, використовуючи 2FA

Кіберзагрози зростають, і двофакторна автентифікація насправді допомагає протистояти їм.

Більшість порушень, пов’язаних із хакерством, мають місце через слабкі або викрадені паролі. Оскільки багато користувачів, як правило, використовують однаковий пароль скрізь, ризик зростає вдесятеро. Очевидно, що потрібно щось більше, ніж просто паролі.

Відповідно до звіту про порушення даних Verizon, 80% порушень даних можна усунути за допомогою двофакторної автентифікації.

2FA гарантує, що навіть якщо ваш пароль буде зламаний, хакер повинен зламати інший рівень безпеки, перш ніж вони зможуть отримати доступ до вашого облікового запису. І оскільки більшість методів 2FA залежать від часу, це значно ускладнює роботу хакера.

Недарма всі основні веб-сайти та банки надають можливість увімкнути двофакторну безпеку.

Двофакторна автентифікація не є заміною надійних паролів

Слабкі та повторювані паролі є шкодою для кібербезпеки. Незалежно від того, який обліковий запис чи послугу ви використовуєте, завжди найкраще встановити унікальний складний пароль.

Використання багаторазових паролів в Інтернеті робить нас вразливими до масових впливів, навіть якщо безпека одного сайту порушується. У такому випадку всі наші рахунки можуть бути у розпорядженні зловмисника.

Навіть якщо ви ввімкнули двофакторну автентифікацію, надійні паролі є обов’язковими. Як вже згадувалося раніше, розглядайте 2FA як додаток до надійних паролів, а не як заміну.

Завжди використовуйте складну комбінацію літер, цифр та спеціальних символів, щоб створити надійний та унікальний пароль для кожної послуги, якою ви користуєтесь. Ви також можете використовувати таку послугу, як LastPass, щоб легко керувати своїми паролями.

Отримати паролі можна двома способами

Ви можете генерувати паролі для 2FA різними способами. Коди можна генерувати на сервері, а потім надсилати вам за допомогою електронної пошти, SMS або телефонного дзвінка. Зазвичай це вимагає мережевого зв’язку для вашого мобільного телефону, що може призвести до недоступності облікових записів у віддалених районах.

Інший варіант - генерувати пароль в автономному режимі на телефоні чи апаратному пристрої. Ви можете легко генерувати паролі 2FA на своєму телефоні за допомогою таких програм, як Google Authenticator, Authy або TOTP Authenticator. На ринку також доступні апаратні пристрої, такі як YubiKey, для налаштування двофакторної автентифікації.

Цей метод є більш надійним, оскільки не потрібне підключення даних, що робить вас менш схильними до мережевого фішингу.

У деяких випадках другим кроком може бути також біометрична перевірка або введення PIN-коду, який ви встановили раніше.

Завжди створюйте резервну копію. Ви не хочете, щоб ваш обліковий запис був заблокований

2FA працює з передумовою, що ви завжди маєте доступ до вторинного пароля. Але у випадку, якщо ви користуєтеся двофакторною програмою автентифікації і втрачаєте телефон або дані стираються, ви можете втратити доступ до свого облікового запису.

Щоб уникнути такого сценарію, деякі веб-сайти надають резервні коди, які ви повинні надійно зберігати та використовувати в таких ситуаціях. Крім того, ви можете використовувати додаток для автентифікації, який надає можливість резервного копіювання ключа безпеки та пов’язаних даних.

Ми розробили додаток TOTP Authentication для iOS та Android, маючи це на увазі. Додаток дозволяє вам створювати резервні копії ключа безпеки та відповідної інформації на вашому пристрої або в Інтернет-сховищах, таких як Google Drive, без жодних клопотів. Зашифрований файл резервної копії можна налаштувати на іншому пристрої лише кількома натисканнями. Ви можете завантажити програму з магазину iTunes звідси, а з Google Play Store тут.

Висновок

Двофакторна автентифікація поволі стає нормою в цифровому світі. Більшість банків, хмарних служб зберігання даних та веб-сайтів у соціальних мережах вже пропонують цю можливість. Вам слід увімкнути 2FA, де це можливо. Як кажуть, профілактика краще, ніж лікування.

У вас є запитання щодо автентифікації 2FA? Зніміть їх у коментарях!

Щоб дізнатись більше про двофакторну автентифікацію, ви також можете ознайомитися з цією статтею.