Чому вам слід вивчити Ruby on Rails у 2019 році

Кожна тенденція, технологія і навіть мова програмування мають свій пік популярності, який рано чи пізно трохи зменшиться або значно. Якщо ми пошукаємо в Google “стан рубінової мови”, швидше за все, ми отримаємо багато результатів щодо передбачуваної смерті Рубі та зменшення популярності. Тим не менше, я вірю в те, що Рубі чудово справляється і все ще залишається гарною технологією для вибору в 2019 році.

Ось чому:

1. Ruby все ще входить в топ-10 мов програмування

Дуже малоймовірно, що Ruby скоро помре, оскільки вона все ще є серед найкращих мов програмування GitHub у 2018 році. Більше того? Великі підприємства, такі як GitHub та Airbnb, постійно використовують Ruby on Rails. Буквально пару днів тому гігантських хмарних обчислень AWS додав Ruby до свого безсерверного обчислювального рішення - AWS Lambda поруч із Java, C #, Python та Node.js, що підтверджує стабільне положення мови.

Можливо, Рубі сповільнився (не каламбур), але він далеко не вмирає, особливо через величезну кількість існуючих проектів, які доводиться підтримувати та продовжувати.

2. Громада активна та підтримує

Структура Rails має понад 3500 авторів на GitHub. Часті оновлення та нові дорогоцінні камені, створені розробниками, гарантують, що програми, створені за допомогою фреймворку, можуть бути розроблені простіше і швидше доставлені.

Активна спільнота регулярно ділиться досвідом та вирішує проблеми. Маючи понад 300 000 питань щодо Stackoverflow, навряд чи вам буде дуже важко знайти рішення проблеми, з якою ви стикаєтесь. Не тільки Ruby, але і Ruby on Rails за ці роки зріли, а його документація стала дуже детальною та обширною - чудова відправна точка для новачків.

Рубін - це не тільки Rails. Більш легкі рішення, такі як Sinatra, фреймворки, що пропонують різні підходи, такі як Hanami, і навіть рамки для пошуку подій зростають у популярності та покращують те, що може запропонувати Ruby.

3. Рубі постійно еволюціонує

Завдяки оновленням принаймні двічі на рік, творці Ruby переконуються, що мова не вмирає і постійно розвивається. Незважаючи на те, що проблеми з продуктивністю не зникнуть найближчим часом через деякі основні характеристики Ruby (особливо його динамічний характер), вихід Ruby 3 у 2020 році, як очікується, внесе кілька вдосконалень, які можуть зробити Ruby значно швидшим.

4. Це дійсно чудово для стартапів, внутрішніх інструментів, створення прототипів та іншого

Завдяки інтуїтивно зрозумілому, простому і читабельному синтаксису, що призводить до набагато більшої продуктивності, Ruby чудово підходить для стартапів або будь-якої компанії, яка хотіла б якомога швидше поставити (і розширити) програмні продукти. Швидший розвиток означає кращу економію (швидший час виходу на ринок), що важливо для стартапів з обмеженим бюджетом. Таким чином, більше грошей можна інвестувати у розробку таких додаткових матеріалів, як оновлення функцій та маркетинг.

З іншого боку, великі проекти можуть отримати користь від Ruby on Rails, використовуючи його як інструмент для створення прототипів або ефективний спосіб надати рішення, що підтверджують концепцію. Оскільки порівняно легко і дешево створювати та розширювати програми за допомогою Ruby, це також чудовий варіант для побудови внутрішніх / внутрішніх інструментів, де продуктивність не є головним пріоритетом.

Нерідкі випадки використання Ruby навіть для великих, високопродуктивних програм. Зазвичай для цього потрібні інженери, які знають, як створювати високопродуктивні програми в Ruby, однак швидкість не пов'язана з цією мовою. Крім того, може знадобитися деяке горизонтальне масштабування.

5. Ruby має усталені рекомендації щодо стилю коду

Ruby - це зріла мова програмування та стабільна технологія, яка приносить більше картини, ніж просто "модна". Ще можна написати поганий код на Ruby, і дехто каже, що це досить просто, оскільки мова дуже гнучка - вона дозволяє досягти одного і того ж результату різними способами (не завжди найкрасивішими).

З іншого боку, сама мова дозволяє писати красивий та читабельний код - це заохочується усталеним набором найкращих практик, пов’язаних із впровадженням та тестуванням. Такий код, якщо він правильно написаний, може бути легко зрозумілим та підтримуваним колегами-розробниками, додатково покращуючи стабільність та ремонтопридатність усього рішення.

6. Щастя розробника

Величезна кількість бібліотек та ресурсів для навчання, корисна та активна спільнота, усталені найкращі практики та красивий, читабельний синтаксис - все це робить Ruby мовою програмування, з якою приємно працювати. Це мова, орієнтована на щастя розробника.

У більшості випадків щасливі розробники надають своїм клієнтам кращу цінність. Хоча існують й інші мови, які намагаються імітувати найкращі аспекти Ruby (наприклад, Crystal), це все ще незрілі технології, які повинні зарекомендувати себе у виробничих середовищах.

Але чому Рубі сповільнює?

На це запитання немає простої відповіді, але ми можемо про це теоретизувати. Цілком ймовірно, що Рубі досить визріла і почала втрачати якийсь імпульс. Багато рішень, бібліотек і методів вже було створено або розроблено, тому потреба в нових не така значна, як колись. Ми також можемо спостерігати незначне зменшення, коли мова заходить про появу нових навчальних матеріалів - швидше за все з тієї ж причини.

Крім того, поява нових мов та фреймворків, які більше підходять для певних додатків / рішень, змусило Ruby поділитися своєю частиною торта з новими гравцями. Мови, які набагато менше потребують ресурсів, мови, що забезпечують ефективні бібліотеки для спеціалізованих рішень, пов'язаних з ML / AI чи іншими новими концепціями, і нарешті, мови, розроблені для паралельної обробки - Ruby не може конкурувати з ними в цих областях, принаймні поки що. Краще завжди використовувати правильний інструмент для правильної роботи, і Ruby - це не універсальний інструмент.

Висновки

Навіть у 2019 році Ruby залишається чудовим вибором для ваших потреб у розробці. Немає сумнівів, що це все ще актуальна мова, і вона все ще приваблює нових послідовників та розробників.

Нарешті, але не менш важливим є те, що слід пам’ятати, що не існує «поганих» мов програмування як таких, а лише погано підібраних мов для окремих випадків використання. Тож, якщо ви вважаєте, що Ruby вам підходить, не соромтеся, він все ще серед найпопулярніших технологій.

Спочатку опубліковано на selleo.com.