Як налаштувати Virtualenv за допомогою Virtualenvwrapper на Ubuntu 18.04

Дозвольте розповісти вам історію. Нещодавно я зрозумів, що мені потрібно переглянути, як налаштувати virtualenvwrapper поверх virtualenv в Ubuntu 18.04. Я виконував цей процес кілька разів на різних комп’ютерах, і кожен раз, здається, він трохи відрізняється, ніж раніше.

Я щойно отримав новий ноутбук і по дорозі додому прочитав кілька підручників на тему “Як налаштувати virtualenvwrapper на Ubuntu 18.04”. І дозвольте сказати вам - це здавалося дуже простим, оскільки всі ці підручники були досить прямими і в основному пояснювали, як зробити ці три 3 речі:

  • Встановіть virtualenv
  • Встановіть virtualenvwrapper
  • Відредагуйте .bashrc / .bash_profile або обидва

Але, хоча я читав усі ці підручники, жоден з них мені справді не працював.

У мене було кілька помилок, коли я намагався з’ясувати, що пішло не так під час підручників.

Спочатку я отримав трохи “ mkvirtualenv: команду не знайдено ”, потім трохи “ -bash: /usr/bin/virtualenvwrapper.sh: Немає такого файлу чи каталогу ”, а потім дотик “ ПОМИЛКА: virtualenvwrapper не зміг знайти virtualenv на вашому шляху ”.

Після деяких досліджень я зрозумів, що всі підручники з virtualenvwrapper Ubuntu 18.04 - це копії старого тексту, написаного до квітня 2016 року (дата випуску Ubuntu 16.04).

Я знаю це, тому що з Ubuntu 16.04 і пізніше місце встановлення pip vritualenvwrapper змінилося /usr/local/bin/virtualenvwrapper.sh на ~/.local/bin/virtualenvwrapper.sh.Зверніть увагу, що локальний каталог прихований.

Отже, я почну з написання навчального посібника, який покаже вам, як уникнути всіх вищезазначених питань.

Передумови

У цій статті я покажу вам, як налаштувати virtualenvwrapper з pip3 (pip для Python 3). Я вибрав цю версію pip замість Python 2, оскільки кінець життя Pythons 2 був 1 січня 2020 року.

Python 2 вийде із системи… //pythonclock.org/

Для завершення цього підручника вам знадобиться комп’ютер із встановленою Ubuntu 18.04 та підключенням до Інтернету :). Також були б корисними деякі знання про термінали та редактор Vim. Я припускаю, що ви вже оновили та оновили свою систему.

Налаштування віртуального середовища

Тепер відкрийте свій термінал у домашньому каталозі, клацнувши правою кнопкою миші та вибравши опцію «Відкрити в терміналі». Ви також можете натиснути CTRL, ALTі Tклавіші на клавіатурі , в той же час , щоб автоматично відкрити термінальне додаток.

Спочатку потрібно створити спеціальний каталог, який міститиме всі ваші віртуальні середовища. Тож приступайте до створення нового прихованого каталогу під назвою virtualenv.

mkdir .virtualenv

Тепер слід встановити pip для Python3.

sudo apt install python3-pip

Підтвердьте встановлення pip3.

pip3 --version

Тепер встановіть virtualenv через pip3.

pip3 install virtualenv

Щоб дізнатись, де був встановлений ваш virtualenv, введіть:

which virtualenv

Встановіть virtualenvwrapper через pip3:

pip3 install virtualenvwrapper

Ми збираємось змінити ваш файл .bashrc, додавши рядок, який буде коригувати кожне нове віртуальне середовище для використання Python 3. Ми спрямовуватимемо віртуальні середовища на каталог, який ми створили вище (.virtualenv), а також вказуватимемо на розташування virtualenv та virtualenvwrapper.

Тепер відкрийте файл .bashrc за допомогою редактора Vim.

vim .bashrc

Якщо ви все ще не використовували редактор Vim або у вас його не встановлено на вашому комп'ютері, вам слід встановити його зараз. Це широко використовуваний редактор Linux, і з поважної причини.

sudo apt install vim

After you've installed Vim open the file .bashrc file by typing the vim .bashrc command in your terminal. Navigate to the bottom of the .bashrc file, press the letter i to enter the insert mode of Vim, and add these rows:

#Virtualenvwrapper settings: export VIRTUALENVWRAPPER_PYTHON=/usr/bin/python3 export WORKON_HOME=$HOME/.virtualenvs export VIRTUALENVWRAPPER_VIRTUALENV=/home/goran/.local/bin/virtualenv source ~/.local/bin/virtualenvwrapper.sh

After you are done, press the esc key. Then type :wq and press enter. This command will save and exit the Vim editor. Close and reopen your terminal when you’re done.

To create a virtual environment in Python3 and activate it immediately, use this command in your terminal:

mkvirtualenv name_of_your_env

You should confirm that this environment is set up for Python3:

Python -V

To deactivate the environment use the deactivate command.

deactivate

To list all available virtual environments use the command workon or lsvirtualenv (same result as workon but shown in a fancy way) in your terminal:

workon lsvirtualenv

To activate one specific environment use workon + name of your environment:

workon name_of_your_env

There are several useful command you might need to use someday:

Rmvirtualenv will remove a specific virtual environment located in your .virtualenv directory.

rmvirtualenv name_of_your_env

Cpvirtualenv will copy the existing virtual environment to a new virtual environment and activate it.

cpvirtualenv old_virtual_env new_virtual_env

Well done! You have now created your first isolated Python 3 environment.

Thank you for reading! Check out more articles like this on my freeCodeCamp profile and other fun stuff I build on my GitHub page.