Кожен розробник повинен мати свій блог. Ось чому і як з цим дотримуватися.

Зацікавлені у вивченні JavaScript? Отримайте мою електронну книгу на jshandbook.com

Блог корисний з багатьох причин. Це може стати джерелом потенційних клієнтів, це місце, де в майбутньому ви можете продавати свою продукцію, якщо хочете стати інді-розробником, або просто місце, де у вас є ваша аудиторія та висловлювати свої ідеї.

Я веду блоги вже більше 11 років, більш-менш послідовно - хоча іноді я зупинявся занадто довго. Нещодавно я оновив блог і почав писати послідовно - дуже послідовно - до того моменту, що зараз пишу кожен день тижня. Я вже бачив багато хороших результатів.

Свою місію я знайшов у тому, щоб допомогти розробникам навчитися Frontend Development: я щодня випускаю новий підручник у своєму блозі flaviocopes.com , пояснюючи все, що знаю про певну тему. Якщо ви любите JavaScript або розробляєте в Інтернеті, не пропустіть!

Ось мої думки щодо ведення блогу, чому, на мою думку, кожному розробнику слід вести блог і вести блог послідовно.

Кілька речей, які я хочу, щоб ти забув

"Я не фахівець"

У кожного є унікальний кут, погляд на те, чим варто поділитися. Вам може здатися, що ви знаєте не так багато, як людина X, але людина Y може мати набагато менше досвіду, ніж ви, і виграла б від читання ваших думок та навчань.

Крім того, найкращий момент навчити щось одразу після того, як ви це вивчили, тому що ви пам’ятаєте, як відчуваєш незнання про це.

У цьому випадку ви можете вести блог з тоном студента, який що-небудь навчився. Я щодня вчуся нового. Близько 50% того, що я закінчую писати, я щойно навчився під час дослідження теми.

"Я не хороший письменник"

Я теж ні, але мені все одно.

Тільки пам’ятайте: ви ніколи не станете хорошим письменником, якщо роками не вправляєтеся писати щодня. Зрештою ти станеш хорошим письменником.

"Я боюся критики"

Це правда, що деякі місця в Інтернеті не бояться давати різкі думки щодо речей, як відомо, Reddit і Hacker News - але це добре.

Пам’ятайте, ви не зростаєте, якщо вас не кидають виклики. Крім того, вам не потрібно розміщувати там повідомлення, якщо ви цього не хочете. Чи турбуєтесь ви про те, що хтось зробить підлий коментар до публікації, яка суперечить? Видаліть коментарі взагалі.

Чому написання - це чудово для розробника

Ви вчитеся набагато швидше

Один із способів, як я найкраще навчаюся, - це заняття. Я буквально вирішую тему, про яку, на мою думку, щось знаю, і покручую по круговій петлі детально розбираючи речі, про які я не знав або навіть не думав.

Кажуть, ви ніколи повністю не розумієте тему, поки не зможете її пояснити. Блоги - це низька перешкода для пояснення речей.

Почніть свою кар'єру

Я почав свою кар’єру в галузі програмного забезпечення завдяки блогу.

Це був 2007 рік, і я почав ділитися дрібницями, про які вчився, будуючи кілька веб-додатків як частину своєї університетської програми.

Завдяки цьому блогу я отримав безліч зв’язків та рекомендацій щодо майбутньої кар’єри фрілансера та підрядника.

З тих пір цей старий щоденник помер - я давно перестала писати про нього, і вміст, який тепер повністю застарів, давно зник. Але без цього, я думаю, я б ніколи не уявляв, що відкрию власний бізнес прямо зі школи.

Переключіть передачі або стек технологій

Я робив це кілька разів, коли писав свій блог. Якщо я займаюся одним видом технологічного стеку, і мене цікавить щось інше, я пишу про це кілька постів.

Наприклад, минулого літа я заглибився у програмування Go на два місяці. І у мене буквально були рекрутери, які надсилали мені пропозиції про роботу, на які я ніколи не звертався, лише тому, що вони знайшли мої публікації, якими ділилися в Інтернеті.

Деякі ключові аспекти успішного технічного блогу

Будьте узгоджені з темою

Я ніколи не підписуюся на стрічки блогів, які не зосереджені на чомусь. У моєму випадку я розмовляю з Frontend Development і підписуюсь на інші блоги щодо frontend development.

І хоч я багато говорив про Go минулого літа, все одно було цікаво також підтримувати розробників (навчіть Go, якщо у вас є можливість, це освіжає). Не просто блукати про все, що спадає на думку. Тримайте це професійно.

Показувати послідовно

Якщо ви збираєтеся щотижня писати допис у блозі, зробіть це. Двічі на тиждень, набагато краще. Я пишу кожен день, бо знаю, що якщо дозволю якийсь день проскочити, я дозволю собі пропустити ще один день, і так далі, поки більше не буду публікувати.

Пишіть дописи заздалегідь

Не пишіть повідомлення в блозі в той день, коли ви хочете його опублікувати. Напишіть це за тиждень наперед або більше. Ви рідше пропускаєте день публікації в блозі, навіть якщо взяли кілька днів відпочинку або хворієте.

Також непогано опублікувати їх заздалегідь. WordPress це робить дуже простим, і це можливо зробити також зі статичними блогами (ось як я це роблю з Netlify та Hugo). Заплануйте певний час і день, щоб писати послідовно.

Складіть список ідей щодо публікацій

Джеймс Алтучер каже, щодня записуйте 10 ідей. Це 3650 ідей на рік. Принаймні кілька з них будуть хорошими ідеями.

Те саме стосується назв та тем публікацій у блогах. Складіть список ідей щодо публікацій у блозі. Коли ви відчуєте натхнення писати, у вас буде суперечка, ідеальна для того дня.

Читати книги. Читайте повідомлення в блозі. Прочитайте Twitter. Слухайте подкасти

Будьте в курсі тем, про які ви хочете писати. Я пишу про розробку програмного забезпечення, а Twitter - це нескінченне джерело чудових ідей для тем. Те саме стосується книг та блогів. Середній дивовижний для цього.

Підкасти різні, тому що ви їх слухаєте, і я завжди маю такий під час їзди або коли я беру півдня перерви, щоб вигулювати собак на природі.

Рано вставати

Встановіть будильник, фактично прокиньтесь і починайте писати. Раніше я прокидався о 8 ранку - оскільки мені ніколи не їздили на роботу до роботи (я працюю лише віддалено), я міг це зробити спокійно. Зараз я прокидаюся о 6 ранку, а до 8 ранку у мене запланований новий пост на наступний тиждень. Коли ви виконали таке завдання, як створення нового допису в блозі до 8 ранку, ви відчуваєте надмірну енергію для вирішення решти дня. Прокинься ще раніше, якщо зможеш (я не можу, або я проведу решту дня в зомбі-штаті).

Блок відволікання

Досліджуючи в Інтернеті, щоб написати допис у блозі, неймовірно легко застрибнути у відволікаючі місця. Я блокую їх за допомогою SelfControl на своєму Mac, і я не можу вимкнути блокувальник.

Пишіть на власній платформі

Пишіть на власній платформі. Пишіть на власній платформі. Пишіть на власній платформі. Використовуйте чужі платформи, щоб отримати більше охоплення. Зіграйте в довгу гру. Кожна публікація у вашому блозі може коштувати тисяч відвідувачів протягом наступних 10 років. Можливо, ні, але, можливо, наступним хітом, який найбільше сподобається Google і поставить номер 1, є наступний пост, який ви напишете.

Не просто пишіть виключно на платформах інших людей: ви не є їхніми власниками, і вони навіть можуть вийти з бізнесу (це відбувається постійно) або закрити службу, і ви втратите все це.

Мати аудиторію

Це йде паралельно з попереднім пунктом. Якщо ви тільки починаєте, ви можете отримувати 10 відвідувачів на день, якщо будете активно ділитися своїми публікаціями (якщо тільки ви не вдаритеся на якійсь платформі обміну, як Reddit або Hacker News).

Постійний трафік надходить від пошукових систем, але це дуже-дуже довга гра, і легко впасти духом, якщо ви пишете з пристрастю, але ваші дописи ніхто не читає.

Отже, шукайте аудиторію. Пишіть у своєму власному щоденнику, імпортуйте свої публікації в Medium (щоб він додав канонічний тег, і ви не злите Google через дубльований вміст) і спробуйте опублікувати його у великій публікації. Публікації прагнуть до змісту, у них є аудиторія, яку потрібно задовольнити, і вони шукають вас. Рання аудиторія підвищить ваш ентузіазм та рішучість. Посилання назад до вашого блогу.

Рекламуйте свій вміст

Коли ви натискаєте "опублікувати", ви зробили 50% роботи: у вас є ваша ідея, ви провели дослідження теми разом із фактичним написанням, ви шукали помилки, ви знайшли гарну картинку ... і тепер вам потрібно рекламувати своє письмо. Опублікуйте в Twitter, якщо у вас є щось таке. Знайдіть інші способи "показатись".

Деякі місця можуть вітати вашу саморекламу, але це насправді залежить від місця та його правил.

Ваш блог - це ваша медіа-платформа

Цю цитату я прочитав у Hacker News кілька тижнів тому:

Не сприймайте це як блог. Розглядайте це як власну медіа-платформу, єдиною метою якої є трансляція інформації, що стимулює продажі - //twitter.com/pryelluw

Ця порада на місці. Я його врятував і планую читати раз на місяць. Продажі - це те, що може викликати почуття дискомфорту, але сприймайте це як продаж ідей або продаж власних знань. Продаючи себе.

Налаштуйте список електронної пошти зараз

Дійсно. RSS не помер, але використовується лише невеликим відсотком людей. Ви не є власником своїх підписок на Twitter або підписок на Medium, ви просто володієте своїм списком розсилки. Я рекомендую TinyLetter, він простий, безкоштовний і дивовижний.

Не дбайте про дизайн

Дійсно. Особливо, якщо ви не зацікавлені в дизайні, оберіть найпростішу тему, яку зможете знайти. Просто - це приємно і красиво.

Ваш блог не про вас

Читачам все одно про вас. Читачі приходять до вашого блогу, тому що вони сподіваються, що ви вирішите проблему для них (якщо вони прийшли з пошуку Google), або тому, що вони вважають, що знайдуть корисну інформацію, яка допоможе їм щось зробити. Допоможіть їм, написавши для них .

Уникайте спливаючих вікон та оголошень

Дійсно. Немає спливаючих вікон. Вони не працюють, якщо ви націлюєте інших розробників як своїх читачів, вони дратують, і Google може навіть покарати вас за їх використання.

Також не розміщуйте рекламу на своєму сайті. Вони просто погані, і якщо у вас немає тисяч відвідувачів на день, вони того не варті.

Перевірте своє рішення для коментарів, якщо ви користуєтесь послугою третьої частини. Дуже популярний показ реклами для користувачів, які не авторизовані на своїй платформі, якщо ви не заплатите.

Не дозволяйте своєму блогу збирати пил

Якщо ви починаєте з нового блогу, перш ніж навіть опублікувати одне повідомлення, підготуйте кілька публікацій.

Не сидіть надто довго на цих постах - підготуйте чергу.

Виберіть графік, дотримуйтесь його і ніколи не здавайтеся.

Коли ви бачите блоги, які мають 3 чи 4 публікації на рік , або покинуті блоги, прикро думати про мрії, які мріяв власник на початку. Але ці мрії так і не здійснилися, і блог залишився зовсім наодинці, збираючи пил і з кожним днем ​​стаючи менш актуальним.

Нехай ваш блог не буде таким.

Зацікавлені у вивченні JavaScript? Отримайте мою електронну книгу на jshandbook.com