Як оформити першокласну технологічну практику - і технічну роботу - ще під час навчання

Сім семестрів тому я започаткував коледж без досвіду програмування. Єдине, що я мав, - це високі прагнення працювати в техніці.

Під час першого набору сезону набору я подав заявку на купу компаній. Я отримав кілька зворотних дзвінків, але це все. Без подальших спостережень. Ніяких інтерв’ю на місці. Нічого.

Я продовжував намагатися. Я подав заявку в понад 150 компаній. Я зіткнувся з десятками інтерв’ю.

Я зазнав невдачі більше, ніж досяг успіху. Але це все гаразд. Тому що ті невдачі зробили мої тріумфальні моменти ще більш незабутніми.

По дорозі я зустрічав корисних наставників і проводив амбітних наставників. Зараз ці люди працюють у таких місцях, як Airbnb, Facebook, Google, SpaceX та Snap.

Що стосується мене, то минулого літа я пройшов стажування в Uber. І я готовий прийняти штатну роботу в одній з улюблених компаній, коли закінчу.

Зараз, коли я закінчую останній рік навчання, я хочу поділитися всім, чому я навчився за ці роки. Це не має бути остаточним довідником. Це лише скромний путівник, що народився з моєї любові допомагати іншим досягти своїх цілей (і моєї любові до Легоса).

До кінця цієї статті ви будете знати все, про що я хотів би знати, коли я вперше почав надсилати заявки.

Кілька слів до початку ...

Нехай ваша боротьба за ідеальну роботу не заволодіє вашим життям. Школа - це час самовідкриття та всебічного особистісного зростання. Тож виходьте туди і зустрічайте людей, які роблять різні речі. Приєднуйтесь до різноманітних студентських організацій та приймайте участь у заходах поза зоною комфорту.

Надто легко пов’язати власну гідність із престижною роботою, яку ти можеш отримати. Але пам’ятайте: у житті є набагато важливіше, ніж робота.

Мої найкращі спогади про коледж - це не витрачання тижнів на підготовку до співбесід або навіть отримання телефонних дзвінків. Вони вперше досліджують Сан-Франциско з моїми найближчими друзями. Вони грають у волейбол з моїми веселими товаришами по команді. Я ціную цей унікальний досвід, яким поділився з людьми, яких люблю, набагато більше, ніж будь-яку роботу.

Перефразовуючи мою улюблену цитату від Twitter та засновника Medium Ев Вільямса: «Невдача вашої [роботи] - це не провал у житті. Невдача у ваших стосунках є ". Не втрачайте з виду те, що важливо.

Також не випадково, що всі, кого я знаю, з сильною системою підтримки, врешті-решт досягли успіху. Коли ви потрапляєте в кризу - і всі ми це робимо - вам потрібні ваші друзі, щоб бути поруч з вами. Я б ніколи не пройшов перший рік навчання без чудових друзів, які тримали мене на плаву.

Тепер давайте почнемо. Ви накачали? Я накачаний!

Основи побудови

Перш ніж ми дійдемо до хорошого матеріалу, вам потрібно скласти тверді основи. Здається очевидним? Абсолютно. Але це найскладніший крок цього посібника, тому слухайте.

Тепер цей посібник призначений для студентів коледжів, тому, якщо ви навчаєтесь у середній школі, скажіть! Жартую. Насправді я захоплююся вашою ініціативою. Коли я навчався в середній школі, я не мав найменшого уявлення, чим хочу займатися.

Починаючи з навчання в коледжі, вашим головним пріоритетом має стати зміцнення ваших математичних навичок. Інформатика в значній мірі спирається на математичні поняття, такі як ймовірність, логіка та теорія чисел. Без математики ти не збираєшся далеко заходити на заняттях з бур’янами та технічних співбесідах.

Якщо ви вже добре володієте математикою, продовжуйте читати. Більшість цього посібника настільки ж застосовна до вас, як і до студентів коледжів. Перейдіть до розділу онлайн-класів нижче та пройдіть решту цього посібника. Отримати практику середнього школяра є складним завданням, але, звичайно, не неможливим.

В ПОРЯДКУ. Назад до студентів коледжів.

Побудова основ починається з початкових класів програмування. Зверніть увагу та освоїте основи. Популярним, але помилковим поняттям є "середній бал не має значення". Хоча це правда, що більшість компаній не вивчатимуть ваш середній бал, будь-які прогалини у ваших фундаментальних знаннях повернуться до вас пізніше. Отримавши гідний середній бал, ви також, швидше за все, зрозумієте основи.

Ваші заняття охоплюватимуть багато базових знань, але вони ледве подряпають поверхню сучасних технологій. Вивчіть цікаві теми навколо основних понять, що викладаються на уроці. Ось так ви здобуваєте широту знань і придумуєте майбутні ідеї проектів.

Якщо ви не вивчаєте інформатику, не хвилюйтеся.

У мене є друзі, які передумали і розпочали навчання на молодшому курсі. Вони все одно закінчили вчасно із чудовими пропозиціями про роботу, тож ти зовсім не запізнився. Тим не менш, вам потрібно буде приносити жертви та брати додаткові заняття кожного семестру.

Якщо ви не можете відвідувати уроки CS в коледжі, існує безліч чудових Інтернет-ресурсів, які допоможуть вам.

Два найкращих онлайн-вступних курси - це Гарвардський CS50x на edX та CS101 на Udacity. Після цього вступу вам потрібно освоїти структури даних та алгоритми. Я рекомендую Принстонські алгоритми Частина 1 і Частина 2 на Coursera, або CS61B від UC Berkeley.

Щоб переконатись, що ви йдете по шляху, зверніться до Посібника технічної розробки Google.

Не хвилюйся, якщо ти спочатку борешся.

Кілька тижнів після мого першого семестру я був повністю вражений. Я цілими днями вивчав поняття, на які інші студенти розуміли години. Я думав про відмову щотижня. "Як мені коли-небудь наздогнати цих вундеркіндів?"

Але якщо ви запитаєте мене чи когось із моїх друзів, хто пройшов це, ми всі скажемо вам одне і те ж: навчитися програмувати - це не те, наскільки ти талановитий або як рано ти почав кодувати. Йдеться про наполегливість.

Формування інтуїції програмування займає багато часу - подібно до вивчення людської мови. Ви довго не побачите світла в кінці тунелю. Але повірте мені. Якщо ви зробите по одному кроку, ви врешті-решт доберетесь.

Залишатися мотивованим складно, але є секрет.

Зосередьтеся на майстерності, а не на результатах.

Поставте собі за мету покращити свою майстерність, а не досягти певного результату. Доктор Хайді Грант Халворсон провела дослідження, де попросила дві групи людей вирішити різні проблеми. Першій групі було сказано набрати якомога більше балів. Другій групі було наказано розглядати проблеми як можливість навчання.

Результати дивували. Перша група була розчарована, тоді як друга група наполягала і вирішувала більше проблем.

Зосереджуючись на майстерності, ви розглядаєте перешкоди та тиск часу як речі, які допоможуть вам зростати. Навпаки, мислення, орієнтоване на результат, створює проблеми як дратівливі перешкоди, що перешкоджають вашому шляху.

Більше того, ви будете бачити постійний прогрес, якщо зосередитесь на майстерності. Щоразу, коли ви читаєте новий абзац або вирішуєте нове питання, ви вдосконалюєте свої навички. Цей вид безперервного задоволення неймовірно задовольняє.

Тож наступного разу, коли ви будете вчитися на уроці або вправлятись на співбесідах, зосередьтесь на тому, щоб покращитися, а не на іспиті чи оформити пропозицію.

Ви можете прочитати більше про цю тактику у дописі Едмонда Лау Quora.

Окрім базових навичок кодування, вам потрібно знати, що відбувається в технічній галузі.

Це виходить за рамки звучати розумно під час набору. Звернувши увагу на галузь, ви першими відкриєте нові можливості для просування своєї кар'єри вперед.

Для читання в Інтернеті перегляньте TechCrunch, Techmeme, Product Hunt та Hacker News. Якщо ви часто користуєтеся Twitter, стежте за новинами технічних джерел. На Medium та Quora персоналізуйте свої канали, щоб отримати глибокі враження від галузі.

Якщо ви любите розсилку електронною поштою, загляньте в Axios Pro Rata, CB Insights та Mattermark Daily.

Щоб глибоко зануритися в конкретну компанію, використовуйте Crunchbase та блог компанії. Ви також можете дізнатись про культуру компанії від Glassdoor.

Нарешті, не забудьте насправді поговорити з людьми. Я дізнався так багато про світ технологій із випадкових розмов з друзями та однокласниками.

З часом ви прочитаєте про багато цікавих компаній. Почніть складати таблицю компаній, які вас цікавлять, з першого дня. Коли ви подасте заявку до цих компаній у майбутньому, використовуйте цю таблицю, щоб відстежувати свій прогрес.

Коли у вас є основи, час застосовувати свої навички. Один із найкращих способів зробити це шляхом ...

Будівельні проекти

Якщо ви подібні до мене, у вас немає великого досвіду для початку, і це нормально! Першим кроком є ​​заповнення цього порожнього резюме проектами.

Коли я вперше вирішив працювати над проектом, у мене кілька днів був параліч рішення. “Що я повинен зробити? Що, якщо це не оригінально? А якщо людям це не подобається? "

Пізніше я зрозумів, що насправді не має значення проект. Навчитися чомусь і закінчити розпочате набагато важливіше. Але це не означає, що ви можете робити все, що завгодно. Якщо ваш проект занадто тривіальний, ви не вразите жодного рекрутера. Якщо ваш проект q занадто складний, ви втратите імпульс, перш ніж його завершити.

Прагніть виконати проект, який, на вашу думку, ви зможете виконати за один-два місяці. Проект повинен включати структури даних, алгоритми та дизайнерські рішення. І зробіть щось, що вас цікавить, так ви насправді пройдете це аж до завершення.

Ось компіляція проектних ідей на Reddit для натхнення.

Придумавши ідею, витратьте трохи часу на планування, але не надто довго. Ви хочете розпочати якомога швидше. Тепер ви можете задатися питанням: "Чи не безвідповідально вскочити раніше часу?"

Як правило, так. Але особисті проекти відрізняються від проектів компанії. Особисті проекти повинні навчити вас чомусь новому та зміцнити ваш досвід під час підбору персоналу. На відміну від проектів компанії, вам не потрібно захоплюватися дизайном та якістю коду.

Якщо ви застрягли на початку, запишіть якийсь код - будь-який код. Створення особистого проекту - це як писати, ви тільки починаєте. Не хвилюйтеся, якщо це не має сенсу. Побачивши код у редакторі, ваші соки потечуть.

Відстежуйте свій проект за допомогою контролю версій. Якщо ви не знаєте, що це таке, створіть обліковий запис Github і навчіться користуватися Git. Вам потрібен Github, оскільки це основний спосіб збереження та відображення ваших проектів.

Якщо можете, розкажіть про свій проект, щоб рекрутери могли з ним пограти. Більшість рекрутерів не перевіряють ваш код, тому демонстрація в реальному часі - найкращий спосіб продемонструвати свій проект.

Прагніть виконати від трьох до п’яти проектів до моменту, коли ви почнете подавати заявку.

Приголомшливий перший проект - це особистий веб-сайт.

Ви вивчаєте основи веб-розробки та отримуєте власний простір в Інтернеті для відображення своєї роботи.

Codecademy має два чудові підручники зі створення веб-сайтів:

 • Зробіть веб-сайт вчить вас основам HTML, CSS та Bootstrap.
 • Розгортання веб-сайту вчить, як розмістити свій веб-сайт в Інтернеті. Крок 3 цього підручника не потрібний, просто скористайтеся безкоштовним доменом .github.io.

Занадто просто? Перетворіть свій особистий веб-сайт у динамічний щоденник. Для цього вам потрібно вивчити фреймворк веб-розробки, такий як Rails або Django. Ознайомтесь з підручником із Ruby on Rails або Посібником для дівчат Django.

У Muse та Awwwards є приклади персональних веб-сайтів, якщо вам потрібне натхнення у дизайні. Крім того, ви повинні перевірити цей злий особистий веб-сайт.

Хакатони чудово підходять для мотивації себе робити проекти.

У школах та організаціях по всьому світу проводяться хакатони, які проводяться протягом кількох днів. За цей короткий проміжок часу ви дізнаєтесь багато нового, придумаєте унікальні ідеї та познайомитесь з цікавими людьми.

Багато хакатонів відшкодовують витрати на проїзд, тому немає виправдання, щоб не поїхати. Використовуйте Hackalist або Hackevents, щоб виявити майбутні.

Деякі з найкращих північноамериканських хакатонів, яких я знаю, - це PennApps, HackMIT, HackNY, MHacks, HackTech, HackIllinois, CalHacks, TreeHacks, Hack the North, YC Hacks та Greylock Techfair.

Ви також можете брати участь у проектах з відкритим кодом.

Робота над відкритим кодом - це чудовий спосіб додати значення значущим проектам. Крім того, ви багато чому навчитесь, бачачи код, написаний більш досвідченими інженерами.

Вперше скочити у відкрите джерело може залякати. Дві хороші точки входу - Google Summer of Code та стаття Саяна Чоудхурі про відкритий код для початківців. Github також щойно випустив власний путівник із відкритим кодом. Знайдіть крутий проект і зануртесь. Ви досить швидко його зрозумієте.

Дослідження є альтернативою проектам.

Якщо у вашій школі є програма для студентів, чудово! Застосувати якомога швидше. Якщо його немає, подивіться, які дослідження проводять ваші професори. Якщо їх робота здається цікавою, напишіть їм електронною поштою та запитайте, чи можете ви зробити свій внесок. Ви здивуєтесь, наскільки сприйнятливі вони до охочих студентів.

У майбутньому ви навіть можете попросити свою команду направити вас до передових компаній. Майте на увазі, дослідження включає досвід, а не Проекти у вашому резюме.

Це можуть бути жорсткі проекти балансування та школи.

Я часто чую скаргу на те, що “я не встигаю робити сторонні проекти під час занять”. Я особисто винен у тому, що час від часу це кажу.

Важко виділяти час на проекти, оскільки, на відміну від школи, ви не несете відповідальності за терміни та іспити. Після навчального дня спокусливо вибрати соціальні медіа чи відеоігри замість свого проекту. Але якщо ви продовжуватимете відкладати це, семестр закінчиться, перш ніж ви це знаєте.

Для боротьби із зволіканням змушуйте себе щодня потроху працювати над своїм проектом. Навіть якщо це всього лише 15 хвилин, у вас з’явиться звичка постійно прогресувати.

Ось чому хакатони та дослідницькі проекти такі чудові. Вони нав'язують зовнішні терміни та очікування, щоб ви не могли тягнути підбори.

Тепер, коли у вас є певний досвід, вам потрібно десь його покласти.

Створення резюме

Написання резюме може здатися досить простим, але є безліч нюансів. Зрештою, це перше, що рекрутери прочитають про вас. Дуже важливо справити гарне перше враження.

... І вам потрібно швидко справити це враження. Рекрутери витрачають на перегляд резюме в середньому шість секунд. Ви чули це правильно. Шість секунд.

Майже весь цей час витрачається на ваше ім’я, компанії, назви посад, дати початку / закінчення, назви школи, спеціальності та назви проектів. Все у вашому резюме має бути адаптоване до того, щоб допомогти рекрутерам якомога швидше знайти ці ключові відомості.

Ось кілька важливих рекомендацій.

Легко сканувати:

 • Дотримуйтесь однієї сторінки.
 • Нехай він буде чорно-білим, якщо ви не досвідчені в дизайні. Кольори шумні.
 • Дотримуйтесь стандартного формату (хронологічний, без дивних шрифтів, розмір шрифту від 10,5 до 12 пт, поля від 0,5 до 1 дюйма). Стандартні формати легше читаються програмами синтаксичного аналізу та легше проглядаються вербувальниками.
 • Нехай воно буде стислим. Текстові стіни знеохочують читачів.

Виділіть ключові моменти:

 • Зробіть своє ім’я великим.
 • Виділіть назви компаній, посади, дати початку / закінчення, назву школи, спеціальності та назви проектів.
 • Важливий вміст повинен бути вище. Для студента порядок важливості, як правило, становить Освіта> Досвід> Проекти> Навички.

Наріжте жир:

 • Мета та короткий зміст непотрібні.
 • Описи повинні говорити про щось відчутне. “Винятковий командний гравець” не працює. "Збільшення коефіцієнта конверсії користувачів на 20%" .
 • Люди, які не мають технічного досвіду, будуть читати ваше резюме, тож позбудьтеся заплутаних деталей.

Не нехтуйте деталями:

 • Включіть вищий із сукупного середнього балу та основного середнього балу. Якщо вони обидва менше 3,0, залиште це.
 • Включіть посилання на реальну демонстраційну версію або репозиторій Github для кожного проекту.
 • Не включайте нічого, про що вам не комфортно було б відповідати на питання. Більшість людей роблять цю помилку, коли перелічують свої навички.

Щоб отримати додаткові поради, прочитайте це.

Закінчивши своє резюме, попросіть своїх однолітків переглянути його. Попросіть їх бути чесними та суворими. Мій перший проект був жахливим порівняно з моїм десятим проектом.

Якщо вам не вистачає часу, скористайтеся онлайн-розробниками резюме

Стандартне резюме та CakeResume - це два видатні інструменти, завдяки яким легко створити гарне резюме.

Якщо у вас немає профілю LinkedIn, створіть його.

LinkedIn дозволяє рекрутерам знайти вас та допомагає підтримувати вашу професійну мережу. Плюс, він вам знадобиться пізніше для рекрутерів із холодними електронними листами.

Маючи декілька проектів під вашим поясом і резюме в руках, ви готові розпочати підготовку до співбесід.

Підготовка до бою до співбесід

Проблеми співбесіди можна розділити на два сегменти, поведінкові питання та технічні питання. Потрібно почати займатися обома принаймні за два місяці до подання заявки. Оскільки сезон набору персоналу розпочинається у серпні / вересні, літня перерва - гарний час для початку.

Питання поведінки

Мета поведінкових питань полягає в тому, щоб дізнатись більше про твій досвід та чи ти насправді робив те, що сказав у своєму резюме. Не сприймайте поведінкове інтерв'ю легковажно. Низька продуктивність може зменшити ваші шанси отримати пропозицію.

Щоб задати поведінкові запитання, вам потрібна чітка відповідь на тему «Розкажи мені про себе» та три історії для вирішення всіх інших питань.

«Розкажи мені про себе» - це найпоширеніший поведінковий питання, який ви отримаєте, і вам потрібно його розчавити.

Не робіть кардинальної помилки, повернувши своє резюме. Натомість розкажіть історію.

Приверніть увагу інтерв’юера сильним вступом. Потім перейдіть у коментар про свої ключові проекти та досвід. Не базікайте про деталі - будьте простими та підкреслюйте результати. Нарешті, поясніть, чому вас цікавить посада.

Спокусливо поговорити про кожну річ, яку ви зробили, але ви втратите свого інтерв’юера. Нехай воно буде стислим. Ваша відповідь повинна тривати одну-дві хвилини.

Підготуйте три історії, які ви можете розповісти у відповідь на всі інші поведінкові запитання.

Як правило, вас попросять навести приклади лідерства, подолання виклику чи невдачі. Кожна з трьох ваших історій повинна показувати принаймні одну з цих тем.

Історія потребує початкового резюме, проблеми, трьох-п’яти кроків дії та кінцевого результату. Ось приклад.

Короткий зміст: Очоліть невмотивовану команду для завершення проекту CS

Проблема: Двоє членів команди не виконали свою роботу і хотіли залишити CS

Дія 1: Поспілкувався з ними один на один, щоб зрозуміти, чому вони вивчають CS Дія 2: Сказав їм, хоча зараз це важко, вони можуть досягти успіху, якщо будуть наполегливо працювати

Дія 3: Підкреслив, що вони безцінні для решти команди

Дія 4: Використовував календар Google для планування зустрічей та Trello для відстеження прогресу

Дія 5: Проведення соціальних заходів для зближення команди

Результат: Завершив проект і всі отримали принаймні A-

Ця історія може бути використана для відповіді на будь-яке питання про лідерство чи подолання виклику. А тепер іди думай про своє!

Не всі ваші розповіді мають стосуватися технологій. Наприклад, я завжди розповідаю про те, як я допомагав своїй волейбольній команді долати поразку.

Завдяки цьому ви зможете пройти будь-яке поведінкове співбесіду. Щоб дізнатись більше, прочитайте розділ "Поведінкові запитання" в розділі "Розбиття інтерв'ю кодування"

Технічні питання

Технічні питання - це суть процесу співбесіди. Ось перелік тем, які потрібно знати, щоб пройти технічні співбесіди. Щоб освоїти ці теми, використовуйте наступні чотири ресурси:

 1. Злом інтерв’ю з кодуванням (~ 2 місяці до подання заявки)
 2. LeetCode (~ 1 місяць до застосування)
 3. Фальшиві співбесіди (~ 2 тижні до подання заявки)
 4. Glassdoor (~ 2 дні до співбесіди)

Злом інтерв’ю з кодування - один із найкращих ресурсів.

Гейл Лаакманн Макдауелл "Розбір кодування" - це найпопулярніший посібник з набору технічних кадрів. Спочатку прочитайте розділ Технічні питання. Робіть нотатки, щоб допомогти запам’ятати основні ідеї.

Що стосується практичних питань, зосередьтеся на розділах «Масиви та рядки», «Зв’язані списки», «Стек» та «Черги», «Дерева та графіки», «Об’єктно-орієнтоване проектування», «Рекурсія» та «Сортування».

Також ознайомтесь із розділами Маніпуляція бітами, Масштабованість, Бази даних, Потоки та замки.

Якщо у вас виникли проблеми з будь-якою з тем, вивчіть перші кілька сторінок цього розділу. Вони містять коротке та солодке пояснення теми.

Спробуйте кожне запитання принаймні 30 хвилин, перш ніж шукати рішення. Ознайомившись із рішенням, ви все-таки повинні впровадити його та протестувати самостійно. В іншому випадку ви не будете повністю розуміти логіку.

Закінчення CtCI має зайняти три-чотири тижні спеціальних зусиль.

LeetCode - це другий ресурс, з яким слід зайнятися.

Він має величезний перелік проблем, класифікованих за складністю. Кожна проблема має власні тести, вимоги до складності часу та рішення.

Постарайтеся заповнити від 30 до 50 запитань і почувайтесь зручно із запитаннями середнього рівня, перш ніж почати подавати заявку. Якщо ви робите лише три на день, ви можете закінчити 42 за два тижні.

Спочатку Leetcode легко розчаруватись. На початку я не міг вирішити жодної простої проблеми. З часом я вдосконалювався, але все одно часто застрягаю у проблемах середнього та складного рівня. Добре, що інтерв’ю відрізняються від Leetcode. В інтерв’ю ви отримуєте підказки, якщо застрягли. Крім того, виведення правильної логіки важливіше, ніж написання запущеного коду.

Хоча Leetcode - не найкраща симуляція реальних інтерв’ю, він феноменальний для побудови інтуїції для вирішення проблем.

Фіктивне інтерв’ю є дуже ефективним, якщо ви робите їх правильно.

Фокус наслідує справжнє інтерв’ю якомога ближче.

Якщо ви співрозмовниця, будьте професіоналом, задавайте питання та розмовляйте вголос. Якщо ви - інтерв’юер, приурочіть інтерв’ю, вступайте у розмову та записуйте відгуки.

Я пропоную забронювати приватну кімнату в університетському містечку та пройти перебіг інтерв’ю. Переконайтеся, що в кімнаті є велика дошка для малювання.

По черзі беруть інтерв’ю та беруть інтерв’ю у друга, який також вербує. Здатність зрозуміти перспективу інтерв’юера покращить ваші власні навички інтерв’ювання.

Glassdoor - це безцінний ресурс для інформації про компанію.

У більшості випадків вам не потрібно Glassdoor за кілька днів до співбесіди. Якщо компанія не дуже велика, у Glassdoor не буде багато конкретних запитань на співбесіду.

Glassdoor краще вивчити загальний процес співбесіди компанії. Перейдіть до розділу Інтерв’ю та відфільтруйте за посадою, на яку претендуєте. Іноді існують різні ярлики для однієї і тієї ж роботи, тому перегляньте їх усі.

Прочитайте досвід кандидатів і продумайте запитання, які вони опублікували. Швидше за все, ви не отримаєте однакових запитань, але їх робота дасть вам уявлення про те, чого чекати.

Виділяючи свою заявку

Нарешті настав час розіслати заявки і почати бачити, як ваша напружена праця окупається! Сезон набору починається в серпні / вересні, але ви можете зв’язатись на місяць-два раніше. Для роботи в міжсезоння подайте заявку принаймні за 6 місяців до цього.

По-перше, вам потрібен перелік компаній, до яких ви можете подати заявку.

Якщо ви стежили за технологічною галуззю, ви вже мали на увазі деякі компанії.

Щоб додати до свого списку, перегляньте The Breakout List, Список компаній, що запускають кар’єру Wealthfront, та таблицю лідерів єдинорога CrunchBase.

Щоб отримати більше ідей, ось список із 163 компаній, на які я подивився, коли набирав персонал.

Не будьте прискіпливими до того, до яких компаній подавати заявки. Якщо вам здається, що товар цікавий або ви чули хороші речі про компанію, подайте заявку. Турбуйтеся про вибір, коли отримаєте кілька пропозицій.

Процес подання заявки

Я рекомендую спочатку подати заявку та взяти співбесіду для компаній, які вас менш цікавлять. Це хороший спосіб пройти навчання для майбутніх співбесід у компаніях, які вам потрібні більше. Але не роби занадто багато - ти не хочеш перегоріти.

Коли я приймаю на роботу, я намагаюся тримати процес менше 3 місяців і не проводити більше 10 інтерв’ю на місцях. Більше того, у мене не вистачає пари, і моя продуктивність страждає.

Коли ви плануєте свої співбесіди, поширюйте їх. Інтерв’ю психічно виснажує, тому вам потрібен час, щоб відпочити між ними. Компанії не заперечать, якщо ви попросите тиждень-два перед початком їхнього процесу.

Коли ви будете готові подати заявку, використовуйте 5-ти підхід:

 1. Реферали
 2. Розсилка рекрутерів електронною поштою
 3. Ярмарки кар’єри
 4. Інтернет-програми

Цей список упорядкований за коефіцієнтом успіху та часовими зобов’язаннями. Наприклад, реферали мають найвищий показник успішності, але вимагають найбільше часу.

Реферали - найкращий спосіб розпочати співбесіду.

Коли працівник звертається до когось, це золота підтримка. Рекомендації складають менше 10% заявок, але 20-50% можливих найму.

Попросіть своїх друзів або старших учнів направити вас. Ви також можете попросити співробітників про телефонний чат або каву, щоб дізнатись більше про компанію та замовити направлення в кінці. Не соромтеся з цього приводу. Якщо вас наймають, працівник, який вас скерував, отримує бонус - це обов’язковий варіант для вас обох.

Рекрутери з холодної розсилки - це наступне найкраще, що потрібно перенаправити.

Для невеликих компаній, які не мають офіційного підбору персоналу, зверніться до інженерного менеджера. Для ще менших компаній просто надішліть електронного листа генеральному директору або технічному директору.

Найпростіший спосіб отримати адреси електронної пошти - запитати контакти у рекрутерів у мережі.

Вам потрібен обліковий запис LinkedIn, щоб знайти адреси електронної пошти. Знайдіть компанії, до яких ви хочете подати заявку на LinkedIn, і відфільтруйте їх співробітників за рекрутерами. Далі встановіть Hunter або Slik, що дозволяє отримати електронну адресу з профілю LinkedIn.

Хантеру не подобається, якщо ви намагаєтеся зареєструватися за допомогою особистої електронної пошти, тому використовуйте свою шкільну електронну адресу.

Ваші електронні листи повинні бути стислими. Сформулюйте свою зацікавленість у цій посаді та додайте короткий виклад своєї історії. Не забувайте додавати своє резюме. Щоб заощадити час, зробіть шаблон. Вам просто потрібно змінити назву рекрутера, назву компанії та заяву про зацікавленість.

Якщо ви не отримаєте відповіді через тиждень, продовжуйте. Якщо протягом наступного тижня ви не отримаєте відповіді, повторіть подальші дії.

Ярмарки кар’єри змушують вас стикатися з рекрутерами та інженерами.

Для кар’єрних ярмарків попередньо перевірте, які компанії відвідують. Запишіть тих, хто вас найбільше цікавить, бо у вас може не бути часу на розмову з усіма з них. Роздрукуйте 10-20 копій вашого резюме, щоб передати їх рекрутерам. Будьте готові відповісти на запитання про ваш досвід та проекти.

Рекомендую піти раніше - пропустіть заняття, якщо доведеться. Ви уникатимете черг і ловите рекрутерів, перш ніж вони вичерпаються від спілкування без зупинок.

Не відчувайте тиску, щоб задавати рекрутерам запитання, якщо у вас їх немає. Ви нікого не образите, якщо перейдете прямо до справи і запитаєте, чи є у них отвори.

Після вашої розмови не забудьте отримати їх електронні листи, щоб ви могли пізніше відповісти. О так, і насправді слідкуйте! Не дозволяйте цим візиткам збирати пил за допомогою безкоштовних футболок та сумки.

Для хакатонів ви націлитеся на одну компанію, яка вам дуже подобається, замість 10 - 20.Спонсори компанії створять магазин на місці. Це ваш.

Перед хакатоном знайдіть спонсорську компанію, на яку ви хочете орієнтуватися. Приїхавши, представтесь його інженерам та рекрутерам. Використовуйте їх API у своєму проекті та взаємодійте з ними протягом усього хакатону.

В останній день ідіть, покажіть їм свій проект. Потім запитайте про можливості роботи / стажування. На даний момент вони вже бачили вашу трудову етику, креативність та інтерес до їх компанії. Інтерв’ю вам майже гарантовано.

Хакатони можуть також функціонувати як непрямі ярмарки кар'єри. Я знаю людей, які брали інтерв’ю, спілкуючись з інженерами та рекрутерами зі спонсорських компаній на хакатонах. Щоб отримати додаткові поради щодо цієї стратегії, прочитайте статтю Райана Нортона.

Онлайн-програми - це найпростіший спосіб подати заявку.

Використовуйте рушничний підхід. Більшість заявок вимагають лише вашого резюме, тому подати заявку до багатьох компаній можна за один раз.

Перейдіть у розділ «Технології», «Простий список заявок», «Постачання стажерів» та веб-сайт кар’єри вашої школи - чудові ресурси для пошуку вакансій.

Здебільшого вам не потрібен супровідний лист. Але якщо компанія робить супровідний лист обов’язковим або вимагає короткої відповіді, будьте обережні. У цьому випадку компанія насправді піклується про придатність, тому створіть скрупульозну реакцію.

Я багато разів згорів, нехтуючи обов’язковими супровідними листами та короткими відповідями. Не поспішайте писати - покаже поспішна відповідь.

Для подання заявок через Інтернет я також рекомендую TripleByte. Спочатку ви виконуєте вікторину з кодування. Потім TripleByte поєднує вас з провідними компаніями та пришвидшує процес їх найму. Майте на увазі, цей ресурс працює лише для пошуку штатної роботи.

Підкорюючи співбесіду

Для багатьох людей це найбільш нервова частина процесу, але не потрібно турбуватися. Інтерв’юер на вашому боці (навіть якщо це не здається).

Перш ніж піти далі, потрібно пам’ятати про одну річ.

Проявіть ентузіазм!

Ентузіазм відіграє величезну роль у тому, чи отримуєте ви пропозицію. Сьогодні компанії люблять говорити про те, наскільки вони цінують культуру. Вони в основному мають на увазі, що вони хочуть когось, хто захоплюється їх місією та продуктом.

Правда, більшість кандидатів не вміють захоплюватися. Найкращий спосіб переконатися, що ви це робите, - це заздалегідь підготувати список речей, які вам подобаються в компанії. Відповідаючи на поведінкові запитання або ставлячи запитання, піднімайте елементи зі свого списку. Використовуйте щоденник компанії та її профіль Crunchbase, щоб знайти речі, про які можна поговорити.

Тепер давайте розглянемо кілька найкращих практик для технічних співбесід.

Коли ви вперше почули проблему, запишіть її. Потім уточніть у співбесідника, що, на вашу думку, задає питання. Не припускайте, що ви зрозуміли запитання, коли почули його вперше.

Далі запишіть кілька прикладів входів і виходів і переконайтеся, що вони правильні. Це дає вам час подумати про рішення та надає тести, які ви зможете виконати пізніше.

Якщо вам потрібно більше часу на роздуми, не бійтеся, попросіть хвилинку для мозкового штурму. Не повинно бути надто складно розробити грубу силу. Поговоріть із співбесідником, обмірковуючи шляхи його вдосконалення.

Продовжуйте відбивати ідеї свого інтерв’юера, поки не знайдете кращого рішення. Поясніть це своєму інтерв’юеру і починайте кодування лише після того, як вони будуть задоволені.

Поки ви працюєте над проблемою, постійно повідомляйте про свій розумовий процес. Як ви вважаєте, що важливіше фактичної відповіді. Будьте відвертими, але не базікайте нескінченно. Зробіть паузи для роздумів, і нехай інтерв’юер робить пропозиції.

Не космос і не виглядати віддалено. Ви повинні спрямувати всю свою увагу на інтерв’юера, щоб залучити їх. Якщо вони заручені, вони подадуть вам позитивні сигнали, якщо ви йдете по шляху, і підкажуть, якщо ні. Більше того, вони будуть емоційно вкладені у вас і хочуть, щоб ви досягли успіху.

Наприкінці співбесіди ви отримаєте час поставити запитання. Пам’ятайте, співбесіда є двосторонньою. Не просто задавайте питання, які, на вашу думку, інтерв’юеру сподобається почути. Задавайте питання, на які ви насправді хочете знати відповіді. Я пропоную запитати про особистий досвід, щоб отримати більш достовірні відповіді.

Запам’ятайте ці поради, і ви будете готові до технічних співбесід.

Середній процес співбесіди виглядає так:

Задача кодування> Чат рекрутерів> Інтерв'ю по телефону> Інтерв'ю на місці

Процес залежить від компанії. Іноді чат рекрутерів буде першим. Іноді у вас не буде завдання кодування. Але загальна структура схожа.

Завдання кодування - це прямий тест.

Зазвичай він розміщується на Hackerrank. Я пропоную заздалегідь зробити кілька запитань щодо цього, щоб ознайомитися з форматом.

У виклику кодування немає ніякої хитрості. Пройдіть якомога більше тестів. Маючи достатню практику на Leetcode, це має бути прогулянка парком.

Чат рекрутерів - це неформальна розмова.

Зазвичай це для організації телефонного інтерв’ю та відповіді на будь-які запитання. Ви можете отримати одне або два поведінкові запитання. Час від часу у вас можуть виникати технічні запитання, подібні до дрібниць, на зразок «Поясніть, як працює хеш-карта».

На цьому етапі кандидати рідко отримують відмову (хоча мені це вдалося кілька разів). Ставтеся до цього як до шансу дізнатися більше про компанію. Задавайте запитання на високому рівні - вербувальники, як правило, не знають технічних деталей.

Не забудьте запитати про формат решти процесу співбесіди, щоб вас ніщо не зачепило.

Етап телефонного співбесіди - це один-два раунди технічних співбесід.

Іноді ви робите відеочат, а не телефонний дзвінок. Зазвичай ви кодуєте відповідь у спільному редакторі, такому як Collabedit.

Якщо зв’язок поганий або у вас проблеми з розумінням інтерв’юера, висловіться. Ви не збираєтесь отримувати закріплені бали, тому не намагайтеся виправити це.

Інтерв’ю на місці - це три-шість раундів інтерв’ю з перервами на обід.

День паралельних співбесід виснажливий - заздалегідь виспіться! Інтерв’ю на місцях переважно технічні, але деякі компанії поєднують поведінковий та дизайнерський раунди. Обід для вас, щоб дізнатись більше про компанію, тож розслабтесь трохи.

Під час співбесіди використовуйте дошку на свою користь. Залиште багато місця з правого боку та між рядками, щоб у вас було місце для редагування.

Після співбесіди не зупиняйтеся на цьому. Думаючи про це, кінцевий результат не зміниться. Ставтеся до цього так, ніби вас відкинули, і продовжуйте застосовувати та практикувати.

Оцінюючи пропозицію

Вітаємо! Ви отримали пропозицію! Погладьте себе по спині - ви заробили.

Але ваша робота ще не закінчена. По-перше, подякуйте своєму рекрутеру і повторіть свій ентузіазм щодо компанії. Потім запитуйте свою пропозицію письмово.

Пора домовлятися.

Пропозиція роботи не є щедрістю - це пропозиція укласти угоду. Природно, що угода передбачає переговори.

Я не буду надто детально розробляти тактику переговорів. Просто прочитайте посібник Хасиба Куреші щодо переговорів.

Майте на увазі, деякі пропозиції не підлягають обговоренню, але спробувати ніколи не завадить.

Уникайте неоплачуваних робіт. У 90% випадків це не варто. Я всі за те, щоб навчати пріоритетно над зарплатою, але принаймні працюю в компанії, яка цінує вас достатньо, щоб заплатити вам.

Якщо у вас більше однієї пропозиції, вітаємо! Ти неймовірний. Але тепер ви повинні прийняти рішення.

Вибір пропозиції прийняти - приємна проблема. Найкраща пропозиція залежить від конкретного кандидата, але ось одна універсальна пропозиція, я сподіваюся, вам добре підходить.

Складіть список з 10 професійних та особистих цілей, яких ви хочете досягти протягом наступних 10 років.

Це може бути що завгодно, наприклад, виплата студентських позик, заснування стартапу чи освоєння нового хобі. Виберіть роботу, яка наближає вас до цих цілей.

Ось ще кілька порад, які слід пам’ятати:

 • Ваш майбутній менеджер життєво важливий для вашого кар’єрного зростання. Знайдіть чудового наставника, який удвічі стане вашим чемпіоном.
 • Проходите стажування в різних компаніях, щоб отримати ширший досвід. Ви дізнаєтесь більше і розширите професійну мережу.
 • Оптимізуйте для навчання та підвищення рівня заробітної плати, якщо заробітна плата не дуже погана.
 • Працюйте в одній фірмовій компанії. Це полегшить набір у майбутньому, але знайте, що це ще не кінець світу, якщо у вас його немає.
 • Вибір мови програмування не має значення. Важливим є вивчення хороших інженерних практик і як працювати в команді.
 • Виберіть першу інженерно-технічну компанію з програмним / апаратним продуктом.
 • Не забувайте про пристрасть. Це дивовижне відчуття - будувати продукт, у який ти віриш.

Висновок

Це підводить нас до кінця цього посібника. Я сподіваюся, що завдяки цьому ви будете набагато краще підготовлені, ніж я був на початку технологічної кар'єри.

На початку отримання пропозиції може здатися неможливим, але головне - розглядати її як серію етапів, а не як величезне завдання. Якщо ви будете досягати невеликого прогресу щодня, ви будете там, перш ніж це зрозумієте!

Коли ви отримаєте цю роботу мрії, не забудьте її повернути. Поділіться своїм досвідом та поширте рекомендації. Передайте любов, і ми всі полетимо вище.

Дякуємо за читання! Якщо вам сподобалась ця історія, порекомендуйте її, натиснувши кнопку and та поділившись нею в соціальних мережах. Таким чином, це бачать і інші люди!

Дякуємо Вікторії Сан, Софі Хе, Рітіці Пай та Кальвіну Луї за монтаж.