Як вибрати ноутбук для програмування

Вибір правильного ноутбука для програмування може бути складним процесом.

Легко заплутатися, досліджуючи різні варіанти. Існує багато різних моделей ноутбуків, кожна з яких має різні компроміси.

Ви можете писати код на більшості ноутбуків. Однак ваша продуктивність покращиться, якщо ви використовуєте машину, яка відповідає типу завдань, які ви виконуєте.

Існують різні типи розробки, і для кожної спеціалізації потрібні різні інструменти. Отже, не існує універсального підходу до придбання машини для розробки.

У цій статті я зробив такі припущення:

  • Ви веб-розробник
  • Ваш ноутбук - це ваша основна машина розвитку

Ось кілька міркувань перед придбанням наступного ноутбука.

Мобільність

Ноутбуки бувають усіх форм і розмірів. Вам потрібно зрозуміти, наскільки портативним ви хочете, щоб ваш ноутбук був.

Якщо вам не потрібно часто носити ноутбук з собою, ви можете розглянути 15-дюймовий ноутбук. Зазвичай вони мають кращі специфікації та більше можливостей екрану для багатозадачності.

Якщо ви працюєте в різних місцях або багато подорожуєте, вам може підійти 13 або 14-дюймовий ноутбук. Вони легші та забезпечують довший час автономної роботи.

Якщо ви не купуєте ноутбук 2-в-1, сенсорний екран не забезпечує достатньо переваг, щоб виправдати додаткові витрати. Я пропоную вам уникати сенсорного екрану.

Дисплей

Екран ноутбука - одна з найважливіших функцій, особливо для програмістів. Розробка додатків передбачає тривале вдивляння в екран. Потрібно уважно стежити за деталями.

Більшість бюджетних ноутбуків поставляються з дисплеєм 1366 x 768, який я вважаю в кращому випадку посереднім. На дисплеї недостатньо екрану для багатозадачності. Крім того, текст недостатньо чіткий, щоб ви могли комфортно читати.

Дисплей 4 кб є надмірним для ноутбука, особливо якщо врахувати додаткові витрати та розряд акумулятора, з якими ви зіткнетеся.

Що б ви не робили, не купуйте ноутбук із дисплеєм із роздільною здатністю Full HD 1920 x 1080 (1080p). Якщо вам потрібно заплатити трохи більше, щоб отримати 1080p, зробіть це.

Також переконайтесь, що дисплей має хороші кути огляду; екран вашого ноутбука не повинен подвоюватися як дзеркало!

Обчислювальна потужність (CPU)

Процесор вашого ноутбука має величезний вплив на продуктивність, тому ви не можете дозволити собі економити на цьому. Існує багато різних типів процесорів з різними технічними характеристиками. Обов’язково враховуйте ці специфікації. Одними з найбільш важливих є розмір кеш-пам’яті, кількість ядер, частота та потужність теплової конструкції.

Загалом, приємного процесора Intel i5 або i7 з частотою 3 ГГц і більше повинно вистачити для більшості людей.

Пам'ять (RAM)

Я не думаю, що будь-яке серйозне програмування можна зробити на ноутбуці з оперативною пам'яттю менше 4 Гб. Моя найменша рекомендація щодо оперативної пам'яті - 8 Гб. Навіть цього стає ледве достатньо з появою додатків Electron, які люблять споживати велику кількість оперативної пам'яті. Якщо у вас є зайві гроші, інвестуйте в 16 ГБ оперативної пам'яті.

Тип і місткість сховища

Отримання твердотільного накопичувача (твердотільного накопичувача) має бути на першому місці серед ваших пріоритетів. Це дасть вам значне покращення продуктивності порівняно зі звичайним жорстким диском. Кожна операція буде набагато швидшою завдяки SSD: включаючи завантаження ОС, компіляцію коду, запуск програм та завантаження проектів.

SSD на 256 Гб повинен бути базовим. Якщо у вас більше грошей, краще твердотільний диск на 512 ГБ або 1 ТБ. Якщо вартість є фактором, зупиніть свій вибір на меншому твердотільному накопичувачі, де ваша операційна система буде жити поряд із вашими програмами та документами, які часто отримують доступ (наприклад, файли проектів). Решта речі, такі як музика або відео, можуть лежати на більшому зовнішньому жорсткому диску.

Клавіатура

Ви не можете дозволити собі компроміси з якістю клавіатури вашого ноутбука, оскільки саме це ви будете використовувати для вибивання коду цілий день. Я схильний віддавати перевагу ноутбукам з більш компактною розкладкою клавіатури.

Найголовніше - це ретельно випробувати клавіатуру ноутбука перед покупкою. Переконайтеся, що клавіші зручні та легко доступні під час хорошої подорожі. Клавіатура з підсвічуванням корисна, якщо ви збираєтеся часто працювати в умовах недостатнього освітлення.

Сік

Хороший час автономної роботи може бути не так важливим для вас, якщо ви проводите більшу частину часу біля розетки. Тим не менше, знімайте принаймні 6 годин автономної роботи.

Не покладайтесь на очікуваний час автономної роботи, як зазначено виробником. Прочитайте оцінки сторонніх розробників із надійних веб-сайтів і подивіться, що кажуть реальні користувачі про продукт на форумах та оглядах.

Операційна система

Вибір операційної системи визначатиме, який ноутбук купувати значною мірою. Користувачі Windows мають безліч варіантів, але якщо ви віддаєте перевагу macOS, ви обмежитеся однією з пропозицій Macbook.

Linux буде працювати на більшості апаратних засобів, але краще купувати ноутбуки, які мають офіційну підтримку Linux. Деякі постачальники, такі як Dell та System 76, пропонують машини високої якості з попередньо встановленою системою Linux. Можливо, ви захочете розглянути їх першими.

В іншому випадку, проведіть дослідження, щоб переконатися, що ноутбук, який ви збираєтеся придбати, добре відповідає вашим улюбленим дистрибутивам Linux.

Виділена або інтегрована графіка?

Виділена (також відома як дискретна) відеокарта не дуже важлива для кодування. Економте гроші, використовуючи вбудовану відеокарту. Вкладіть заощаджені гроші в твердотільний диск або кращий процесор, який забезпечить більшу цінність грошей.

Я хотів би знати, які фактори ви вважаєте найважливішими для машини розробки та як це впливає на вашу щоденну роботу.

Якщо вам сподобалась ця стаття, поділіться зі своїми друзями-розробниками та клацніть зелене серце “❤” внизу, щоб інші могли її знайти. Дякуємо за читання