Після 5 років розваги Fun Fun, кодування Legend MPJ рухається до своєї наступної великої подорожі

5 років тому Маттіас Петтер Йоханссон - більш відомий як MPJ - був уже відомим розробником.

Він створив собі ім’я, відповівши на сотні питань кодування на Quora. І він пройшов шлях від студента театру до плідного розробника, створивши продукт, придбаний Blackberry.

Отже, влітку 2015 року MPJ працював на висоті свого рівня розробником інтерфейсів у Spotify у своїй рідній Швеції.

І саме тоді він вирішив - здавалося б, нізвідки - запустити програмуючий канал YouTube.

Я чітко пам’ятаю, як сидів у вітальні батьків із гарячим чаєм, коли його перше відео вийшло в ефір. І звичайно я натиснув на нього. Бо як можна не натиснути на відео, яке називається Fun Fun Function?

"Здрастуйте!" MPJ буйно кричав у своєму першому відео. "У цій серії відео я навчу вас, як робити функціональне програмування на JavaScript".

Тоді мало хто з нас знав, що цей "відеосеріал" триватиме 5 років, охопить понад 200 серій і, зрештою, стане постійним акцентом MPJ.

Подаруйте спільноті розробників скарб на кодування

На додаток до функціонального програмування, MPJ охоплює багато інших тем програмування.

Протягом усього шоу було два надійних світильника: висока енергія MPJ та його постійно мінливий колір волосся.

Протягом багатьох років MPJ перетинався з одними з найбільш захоплюючих викладачів у галузі техніки.

Він також поділився багатьма ідеями про те, як проникнути в область розробки програмного забезпечення та як продовжувати прогресувати у своїй кар'єрі.

Всьому доброму має бути кінець

Тож сьогодні, зі змішаними емоціями, я переглянув його остаточне відео.

Якщо у вас є 15 хвилин, я закликаю вас переглянути відео - навіть якщо ви ніколи раніше не дивилися його канал. Бо це майстер-клас з того, як відповідально та рішуче вклоняєшся довгому проекту.

Напевно, я дізнався більше про MPJ і про те, що це за людина, із цього відео, ніж про всі інші його хитрі, вдумливі відео разом.

Якими б ти не були хорошими, ти все одно можеш покращитися

MPJ - пристрасний розробник, який любить кодування та любить викладати. Все це просвічує його відео. Але він також той, хто бачить свою життєву діяльність як значною мірою незавершеною.

Він має смиренність усвідомлювати межі власних здібностей і продовжувати досліджувати та розширювати їх.

Як він пояснює у своєму останньому відео:

"Коли я запустив Fun Fun Function, я все ще був у Spotify, і мені було трохи просто розмовляти про роздуми, коли я був у будівлі Spotify.

І коли я пішов на повний робочий день [на Fun Fun Function], все, що я робив, було говорити про створення - а не про створення. Коли я творив, саме інструменти сприяли створенню - накладання Twitch та подібні речі.

Не зрозумійте мене неправильно, це був дивовижний спосіб провести свій час. Від тисяч людей я чув, як я допоміг їм стати кращими та натхненішими розробниками, поділившись своїм захопленням та знаннями зі світом.

Але я думаю, що зараз, через 5 років, мені вже не з чим поділитися.

Я поділився всіма речами, про які дізнався за час роботи програмістом. І я також трохи втратив пристрасть до самого ремесла, як кодування. І тому я справді не можу внести свій внесок із великим ентузіазмом на даний момент.

Тож мені пора повернутися туди, де ви всі ».

Вище покликання

Найголовніше, MPJ хоче взяти участь у вирішенні важливого виклику, що стоїть перед людством - виклику психічного здоров'я.

Він пояснює:

"Я хочу повернутися до створення продуктів, викладання речей у світ і витратити якийсь час на роздуми про те, що саме мене турбує. Що саме я повинен створювати?

Я дбаю про багато речей. Але одне, що торкається останнім часом, - це психологія та психічне здоров’я.

Я не дуже багато про це розповідаю на каналі, але коли я був у пізньому підлітковому віці, моя мати покінчила життя самогубством. Це було після дуже тривалої битви з хронічною депресією та пристрастю до бензодіазепінів.

Протягом останнього року я близько ходив на терапію, стикаючись з багатьма внутрішніми демонами, які були там протягом багатьох років. І коли я це зробив, я зрозумів, яка велика, цікава, важлива проблема психічного здоров’я. У мене склалася думка, що психічне здоров’я - це сфера, над якою слід працювати більше людей.

Щорічно понад 800 000 людей покінчують життя самогубством. Майже у всіх країнах самогубство є більш поширеним способом померти, ніж вбивство - іноді в 10 або 20 разів більше. Кожні 40 секунд хтось робить самогубство ".

Ми можемо більше не отримувати відеороликів Fun Fun Function, але приємно знати, що такі люди, як MPJ, наполегливо працюють над великими проблемами, з якими стикається людство.

І я завжди буду вдячний за багато розумінь, які нам залишив MPJ.

Ви можете переглянути повний архів його відео Fun Fun Function тут.

І Маттіас - якщо ти читаєш це - Господньої швидкості на твої подальші починання. Програміст YouTube не буде таким самим без вас.