Як перейти до віддаленого сховища Git

Примітка: Це третє відео у серії Git для початківців. Перше відео дивіться тут.

У термінології Git ми називаємо сховище Git на вашому комп’ютері локальним сховищем.

Пульт дистанційного керування Git - це те саме сховище, що зберігається десь в Інтернеті. Він може служити резервною копією. Якщо ваш комп’ютер виходить з ладу, ви завжди можете отримати останню версію з пульта на свій комп’ютер.

Перш ніж говорити про пульти Git, ми повинні поговорити про різні послуги, які надають вам пульти Git. Давайте розглянемо кілька прикладів.

Відмінності між службами Git

Немає відмінностей між цими трьома службами, коли йдеться про саму Git.

Єдині відмінності між послугами - це їхня популярність, веб-інтерфейс та ціни.

Багато людей люблять користуватися Github, оскільки Github є найпопулярнішим із трьох. Ось чому більшість проектів з відкритим кодом розміщуються на Github. (Примітка: проекти з відкритим кодом також можуть розміщуватися на Bitbucket та Gitlab).

Іноді вам може знадобитися створити приватні сховища. Приватне сховище - це сховище Git, яке можете прочитати лише ви та люди, яким ви надаєте дозвіл.

Якщо ви хочете створити приватні сховища, ви можете розглянути Bitbucket або Gitlab. Вони дозволяють безкоштовно створювати приватні сховища.

Якщо ви хочете створити приватний репозитарій на Github, вам потрібно платити 7 доларів на місяць.

У цій статті показано, як налаштувати пульт дистанційного керування на Github. Інші служби дотримуються тих самих інструкцій.

Створення сховища на Github

Увійдіть у Github. Створіть обліковий запис, якщо у вас його ще немає.

Після входу ви побачите кнопку з плюсом (+) у правому куті сторінки. Клацніть на цю кнопку плюс і виберіть «нове сховище».

Щоб створити нове сховище, потрібно назвати його сховищем.

Опис містить деталі, щоб інші люди могли зрозуміти ваш проект. Це необов’язково. Наразі це можна залишити поза увагою.

Встановіть для проекту державний або приватний, залежно від того, що ви хочете.

Потім проігноруйте решту та натисніть кнопку створити сховище.

Після натискання на кнопку створити сховище ви потрапите на сторінку з деякими інструкціями Git.

Наразі ігноруйте ці інструкції. Ці знання вимагають використання командного рядка Git. Ви дізнаєтесь, як це зробити, за кілька уроків.

Наразі ми хочемо пов’язати наш локальний репозиторій у Fork із віддаленим сховищем, яке ми щойно створили.

Скопіюйте URL-адресу, яку ви бачите на сторінці.

Обов’язково виберіть SSH (не HTTPS!).

SSH дозволяє вам натискати (поміщати речі у віддалене сховище) і тягнути (копіювати віддалений назад у свій локальний), не вводячи щоразу своє ім’я користувача та пароль Github. Це значно полегшує справи.

Далі відкрийте проект у Fork та натисніть кнопку.

Це четверта кнопка зліва. Це схоже на стрілу, яка йде вгору.

Після натискання кнопки Fork запропонує вибрати гілку та пульт, до якого потрібно натиснути.

У цьому випадку наша гілка буде головною (оскільки у нас лише одна гілка).

Нам потрібно додати пульт, який ми щойно створили. Щоб додати пульт, клацніть на поле для вибору та виберіть Додати пульт.

Далі потрібно назвати пульт дистанційного керування.

Ім'я за замовчуванням для більшості пультів дистанційного керування буде джерелом. Якщо у вас кілька пультів дистанційного керування, вам потрібно буде перейменувати пульт відповідно до того, звідки вони беруться (наприклад, Github, Heroku та Bitbucket).

URL-адресою сховища має бути URL-адреса, яку ви скопіювали з Github.

Виберіть Додати новий пульт, коли закінчите.

Вперше натиснувши на пульт

Коли ви вперше натискаєте свої файли на пульт, переконайтеся, що встановлено прапорець створення посилання на відстеження.

Посилання на відстеження говорить Git відслідковувати поточну гілку (у цьому випадку головну) і натискати або тягнути до тієї ж гілки на пульті дистанційного керування.

Якщо ви не створюєте посилання на відстеження, вам потрібно буде кожного разу вказувати, до якої гілки натискати (або витягувати).

Примітка: якщо розгалуження звучить для вас зараз чужим, не хвилюйтеся з цього приводу. Про розгалуження ми поговоримо на наступному уроці. Наразі просто пам’ятайте, що вам потрібно створити посилання на відстеження.

Після того, як це встановлено, ви можете натиснути push, і Fork перенесе ваш проект на Github.

Після натискання ви можете переглянути розділ Усі коміти. (В інших клієнтах Git це буде історія Git).

У всіх комітах ви побачите два теги. Один називається master(головна гілка на нашому комп'ютері). А інша називається origin/master(головна гілка на віддаленому іменованому джерелі). У цьому випадку нашим походженням є Github, тому origin/masterйдеться про головну гілку на Github.

Коли ці два теги знаходяться в одній коміті, це означає, що файли, які ми маємо в нашій локальній гілці ведучого, є однаковими з файлами, які ми маємо в гілці майстра Github.

Ви можете переконатися, що це відповідає дійсності, якщо повернетесь на сторінку, з якої отримали віддалену URL-адресу Git. Оновіть цю сторінку, і ви побачите те, що зазвичай бачите на Github (сторінка проекту).

Якщо ви подивитесь на файли, то помітите, що файли точно такі ж, як і файли, які ви маєте на своєму комп’ютері.

Натискання вдруге

Подальші поштовхи набагато легші.

Скажімо, ми вносимо зміни до нашого сховища. Цього разу ми хочемо створити README.mdфайл. А README.mdфайл з'являється на сторінці проекту Git і допомагає людям зрозуміти , що проект о.

Ви хочете створити README.mdфайл для кожного створеного сховища.

Щойно ми створимо файл, ми побачимо зміни у Fork, якщо ми натиснемо вкладку змін.

Як і раніше, ми хочемо індексувати файл і зафіксувати файл. У цьому випадку повідомлення про коміт може бути “Створити Readme.md”.

Створюючи новий коміт, загляньте на бічну панель ліворуч. Ви побачите число, одиницю та стрілку, яка вказує вгору біля головної гілки.

Це говорить нам, що наша головна гілка є на один коміт попереду віддаленої гілки. Це означає, що наша головна гілка є більш сучасною у порівнянні з віддаленою гілкою.

Якщо ви подивитесь на історію Git, ви можете зробити коміт “Створити readme.md” у локальній гілці, але цей коміт ще не дійшов до віддаленого.

Щоб натиснути нову фіксацію на пульт, вам потрібно ще раз натиснути на кнопку.

Потім натисніть ще раз натиснути.

Це воно.

Після того, як коміт буде передано у віддалену гілку, ви зможете побачити, що origin/masterтег переміщується до того самого коміту, що і masterтег.

Щоб довести, що це працює, ви можете оновити сторінку сховища Github, і ви зможете побачити свій новий README.mdфайл!

Підведенню

Пульт дистанційного керування Git - це щось на зразок резервної копії, яка зберігається на чужому комп’ютері. Щоб створити пульт дистанційного керування Git, ви можете скористатися однією з популярних служб, таких як Github, Bitbucket та Gitlab.

Створіть віддалене сховище, а потім зв’яжіть місцеве сховище з віддаленим сховищем. Зв’язавши їх, ви можете перейти до віддаленого сховища.

Дякуємо за читання. Ця стаття вам якось допомогла? Якби я це зробив, я сподіваюся, ви подумаєте поділитися цим; ви можете просто допомогти тому, хто почував себе так само, як і перед тим, як прочитати статтю. Дякую.

Ця стаття була спочатку розміщена в моєму блозі.

Підпишіться на мій бюлетень, якщо ви хочете більше статей, які допоможуть вам стати кращим розробником інтерфейсу.