Отже, ви хочете бути менеджером з продуктів? Ось так я почав.

Одним із найпоширеніших запитань, яке мені задають, є: "Як влаштуватися на роботу менеджером з продуктів, якщо ви раніше не працювали менеджером з продукту?"

Деякий час тому у мене було таке саме запитання. Це головна проблема курки та яєць - ви не можете вступити до клубу, якщо ви вже не є членом клубу.

Як менеджер облікового запису в стартапі Edtech, я зацікавився роботою над продуктом. Я сподівався внутрішньо перейти на роль продукту в моїй компанії. Я відчував, що моє глибоке розуміння потреб наших творців контенту та наших учнів дає мені перевагу. Але мені сказали: “Вибачте, нам просто дуже потрібен хтось із досвідом управління продуктами”.

За останні кілька років, після великої роботи та досліджень, я зміг успішно перейти до управління продуктами. Періодично я отримуватиму випадкові запити або знайомства зі знайомими, у яких точно одне і те ж запитання: "Якщо я хочу бути менеджером з виробництва, але я ніколи ним не займався, як це зробити?"

Це мій досвід у тому, щоб поділитися власною подорожжю дещо ефективніше та ширше. Я не можу гарантувати жодних результатів після використання цієї формули - я просто знаю, після багатьох спроб і помилок, ось як я туди потрапив. Бажаю тобі удачі у власному шляху!

Крок 0: Попрацюйте над продуктом (або, принаймні, наблизьтесь до нього якомога ближче)

Чекати, що? Чи не вся справа в тому, що я намагаюся влаштуватися на роботу там, де я починаю працювати над продуктом?

Так, але ось у чому річ. Ви не можете справді розірвати цикл курки та яєць, не відчувши трохи смаку того, як насправді бути куркою. Часто може здатися, що ви насправді не займаєтесь «продуктом», якщо у вашому заголовку йдеться про щось інше, але є всі види речей, які відповідають цим вимогам:

 • Збір відгуків від користувачів, визначення їх пріоритетів на основі впливу на бізнес та впливу на споживача та обмін інформацією з відповідними особами, які приймають рішення, які можуть внести зміни
 • Придумування нової ідеї для функції та деталізація всіх речей, які вона буде робити, а потім з’ясування, чи можна її створити
 • Аналізуючи дані вашого веб-сайту / програми, щоб визначити загальні шляхи користувачів або чи мали певні ділові події серйозний вплив
 • Управління лініями доходів або прибутку та збитків для конкретного товару чи послуги та внесення змін, що збільшують цей дохід
 • Проведення проекту від початку до кінця, який включає людей з різних команд, які об’єднуються, щоб щось побудувати

До того, як я отримав офіційний титул менеджера з продуктів, я збирав досвід, який був зосереджений навколо продукту. Як менеджер по роботі з клієнтами, більша частина мого успіху була пов’язана з глибоким розумінням усіх тонкощів нашого продукту та запеклим захисником нових функцій, необхідних моїм партнерам. Як лідер вертикалі, яка заробляла понад 100 тис. Доларів на місяць, я надав пріоритет маркетингу, письму та товарним ресурсам, щоб допомогти своєму бізнесу розвиватися.

Крок 1: Прочитайте

Ось речі, які я читав, готуючись до співбесіди та обмірковуючи, чи дійсно я хотів би перейти:

 • Зламати інтерв’ю для прем’єр-міністра - досить базове, але дає гарне розуміння того, якими можуть бути загальні запитання та вправи. Якщо ви не проводили співбесіди у справах, це хороша практика.
 • Stratechery - Щоденний інформаційний бюлетень, що висвітлює поглиблений аналіз технологій, включаючи розбиття стратегічних кроків компаній, злиття, чому певні продукти виходять з ладу, а інші ні, тощо. Я насправді не почав читати це, поки не розпочав свою нинішню роботу, але це цілком коштує 10 доларів на місяць підписки, якщо ви хочете підсилити стратегічне мислення на макрорівні щодо технологічного ландшафту.
 • Інформаційний бюлетень Кена Нортона про принесення пончиків - Поради щодо того, як насправді добре виконати роботу менеджера з продуктів. Також включає оголошення про роботу та рекомендовані книги.
 • Блог і бюлетень Джулі Чжуо - Чесні, особисті історії з її кар’єри віце-президент з дизайну продуктів у Facebook та отримані уроки. Вона чудово справляється з особистими труднощами, які виникають внаслідок того, що є продуктом (боротьба з невпевненістю, проникнення в галузь, вирішення конфліктів, відповідь на відмову).

Крок 2: Задайте питання

Я попросив своїх друзів підготувати мене до будь-якого знайомого менеджера, навіть знайомих знайомих. Потім я розставив контактну інформацію менеджерів із продуктів, з якими я познайомився, на наступні категорії:

 1. Мені зовсім не цікаво працювати в їхній компанії
 2. Я хотів би працювати в їхній компанії

Я встановив 5–10 дзвінків із менеджерами продуктів у групі 1, щоб задати всі мої запитання щодо кар’єри в прем’єр-міністрі:

 • Що ви шукаєте, беручи інтерв’ю у прем’єр-міністрів?
 • Ось мій чесний досвід, які частини, на вашу думку, я повинен виділити?
 • Як ви потрапили туди, де є?

Оскільки я насправді не брав з ними інтерв’ю, мені було зручно відкрито ділитися своїми вразливими місцями та просити відверту пораду - речі, які ви не завжди можете зробити під час фактичного інтерв’ю.

З цих дзвінків я зміг скласти власне розуміння „ідеального” ПМ: аналітичного, технічно підкованого, споживчого, критичного мислителя, стратегічного, здатного працювати з багатьма різними типами людей та мотивувати їх.

Я думав про те, якими були мої сильні та слабкі сторони. Я був слабким у глибокому кількісному аналізі даних та знаннях програмування, але сильнішим у роботі з багатьма різними типами людей та визначенні пріоритетів на благо бізнесу.

Я сформував пошук у прем’єр-міністра до ролей, які відповідали моїм сильним сторонам, і мав потужну мережу підтримки, щоб підкріпити мої слабкі сторони (наприклад, вчені-аналітики даних та аналітики, щоб допомогти виростити мої навички кількісного аналізу, сильні провідні інженери, які могли б допомогти мені скерувати та визначити пріоритети розробницька робота).

Крок 3: Підготуйте свою власну історію та викладіть себе там

Після всіх інформаційних дзвінків я зміг розробити ідеальніший підхід до того, чому компанія повинна приймати мене на посаду прем'єр-міністра, хоча в моєму резюме не було офіційного звання. Я зосередився на всіх заходах, подібних до PM, які я робив:

 • Співпраця з прем'єр-міністрами та інженерами для створення нових функцій
 • Оцінка потреб користувачів та збалансування складних груп зацікавлених сторін
 • Аналіз даних для прийняття бізнес-рішень

Враховуючи, наскільки важко перейти до управління продуктами, титул прем'єр-міністра відчувався як таємне суспільство, в яке можуть прорватися лише надлюди. Але всі інформаційні дзвінки, які я мав, були дуже корисними для демістифікації ролі і додавали мені сміливості, що я мав необхідні навички, щоб виконати цю роботу.

Щоб надати собі впевненості та оцінити власну ринкову вартість, я розмістив свій профіль на Hired.com, ринку, де роботодавці звертаються до вас і пропонують вам заявки на зарплату. Я добре зрозумів, де я стояв на ринку та який рівень зарплати я міг попросити. Оновлення мого профілю LinkedIn і встановлення його як «відкритого для нових можливостей» також допомогло з деякими вхідними запитами набору персоналу.

Крок 4: Інформаційні інтерв’ю, які, швидше за все, перетворяться на справжні інтерв’ю

Назад до групи №2 - прем'єр-міністри (та інші люди) у компаніях, в яких я насправді був би радий працювати. У мене не було людей, щоб познайомити мене з цими контактами, поки я не відчув, що я провів достатню кількість досліджень і не склав свій розповідь про свій досвід.

Коли я розмовляв з ними, я робив це з урахуванням того, що це фактичне інтерв'ю, і проводив більшість своїх інформаційних запитань конкретно про компанію, як вона працює у фінансовому плані та майбутні стратегічні плани. Майже у кожному випадку людина в кінцевому підсумку скеровувала мене до свого керівника відділу кадрів, щоб розпочати початковий процес екрану телефону.

Крок 5: Інтерв’ю, інтерв’ю, інтерв’ю

Як тільки я пройшов повз екран телефону HR, почалася справжня робота. Загальним процесом буде: неформальний телефонний чат з кимось, хто працює у компанії -> Екран телефону HR -> Екран телефону менеджера з найму -> Взяти домашні вправи -> На місці, як правило, включаючи презентацію моєї роботи, ситуативні вправи або те й інше.

Тема того, як пройти співбесіду з прем’єр-міністром, - це м’яка тема, яку я можу взяти під увагу в наступному дописі :)

Як я вже згадував раніше, це дуже специфічно для мого власного досвіду, і я не думаю, що існує один універсальний шлях до того, щоб стати прем'єр-міністром. Прем'єр-міністри, з якими я зустрічався і працював, походять з широкого кола професій, від магістрів поезії (я), до колишніх програмістів, до людей, які закінчили навчання і пішли безпосередньо у продукт.

Сподіваюся, цей короткий огляд буде корисним для тих з вас, хто сподівається перейти на управління продуктами, і бажаю вам удачі!

Будемо раді почути ваш власний досвід та поради в коментарях.