Майбутнє форуму freeCodeCamp

4 роки тому ми запустили форум FreeCodeCamp, щоб кожен мав сприятливе місце, щоб отримати допомогу з програмування.

У той час Stack Overflow був сумно відомий тим, що закривав запитання програмістів-початківців через те, що вони «дублюються» або «не відповідають темі».

Ми прийняли свідоме рішення бути іншими. Ми розслабилися і просто дозволили людям задавати свої питання в мирі. Єдиним правилом, яким люди повинні були керуватися, був наш Кодекс поведінки із 200 слів.

Швидко перемотуйтеся до 2019 року, і наш підхід спрацював чудово. Зараз це один з найбільших форумів програмування в Інтернеті, який щомісяця переглядає 5 мільйонів. Це все безкоштовно та без реклами.

Але спільнота розробників зараз стикається з новим викликом. І знову ж таки, ми повинні зважати на це.

Reddit витіснив інші спільноти розробників в Інтернеті

Сьогодні більшість форумів зникли на користь Reddit.

Наприклад, якщо ви шукаєте angular forumв Google, найвищий результат не стосується форуму Angular. Швидше, це тема прямо тут, на форумі freeCodeCamp, де хтось запитує, де можна знайти хороший Angular форум.

Раніше було, що існували спеціальні форуми майже для кожної теми. У наш час не існує навіть форумів для таких популярних інструментів, як Angular.

У той же час, кутовий субреддит є живим і здоровим.

Нічого страшного, можна подумати. Reddit - цікавий веб-сайт. Subreddits легко створювати та підтримувати. А хтось інший оплатить рахунок за хостинг.

Але коли ви сконцентруєте все світове співтовариство розробників на одному веб-сайті, проблеми обов’язково будуть.

Перш за все, Reddit належить приватній корпорації. Він працює з невеликою прозорістю.

Субреддити - еквівалент наземного пробігу.

Запустити спільноту на Reddit легко. Наприклад, коли творець Node.js Райан Даль анонсував свій новий проект Deno, я пішов і створив субреддит Deno.

Я опублікував відео виступу Райана Даля, а потім негайно забув про сабреддит. Лише місяці по тому я повернувся і зрозумів, що громада настільки зросла. Моє власне керівництво громадою не мало ніякого значення. Він виріс, тому що люди шукали "Deno" на Reddit, виявляли мій subreddit через його назву та починали розміщувати публікації.

Думаю, цей самий ефект пояснює, як r / програмування, r / машинне навчання та інші великі підредакти, орієнтовані на програмне забезпечення, стали фактичним ядром спільноти розробників. Люди, які контролюють ці громади, не обов'язково найкращі люди для цієї роботи. Вони лише перші, хто натиснув кнопку "створити спільноту" на бічній панелі Reddit.

Той, хто реєструє субреддит, повинен його зберегти. Вони можуть призначити своїх друзів модераторами.

Ці модератори мають повний контроль над тим, які публікації з’являються (і зникають). Вони можуть заборонити будь-кого з їхніх субредітів у будь-який час і з будь-якої причини.

Що ще гірше, облікові записи Reddit є псевдоанонімними. Це означає, що ми не маємо уявлення про те, хто керує цими субредітами або який порядок денний їх.

Наприклад, r / LearnJavaScript був запущений співробітником завантажувального табору кодування в Сан-Франциско. Але я б ніколи не знав про це, якби хтось із того кодування bootcamp мені не вказав на це.

Кілька років тому r / webdev заборонив мене. Я не уявляю, чому. Я часто бачу запитання на r / webdev щодо freeCodeCamp - деякі з них навіть згадують мене по імені - і я не можу відповісти. Я надіслав повідомлення модераторам subreddit з проханням відновити його, і ніхто з них не потрудився відповісти.

Деякі з цих проблем - лише артефакти оригінального дизайну Reddit. Засновники Reddit задумали Reddit як спільний фільтр для онлайн-контенту. Начебто Digg і SlashDot. Reddit не був задуманий із суттєвими дискусіями. Йшлося більше про натискання стрілок "проти" і "проти".

Спільна платформа фільтрації Reddit дуже добре знаходить найкращі фотографії котів, які вам сподобаються. Це менш добре для підтримки глобальних спільнот.

О, і Reddit також заблокований у Китаї та світі. Хоча це не вина Reddit, це означає, що майже чверть світу не може взяти участь у цих спільнотах Reddit.

Для спільнот розробників Reddit - шлях найменшого опору. Але ми бачили, куди веде цей шлях.

Ви можете створити спільноту на Reddit за лічені секунди. Натисніть кнопку "Створити спільноту" на її бічній панелі. Reddit подбає про все для вас. Все, що вам потрібно, це ім’я вашої спільноти, і ви готові піти.

Також легко було створити спільноту в групах Yahoo. Але цього місяця Yahoo оголосив, що всі 10 мільйонів його громад потрапляють на смітник історії.

Це лише остання з довгих лінійок платформ спільнот, які загинули - не тому, що люди ними не користувались, а тому, що її корпоративні керівники більше не хотіли за них платити. За допомогою натискання кнопки перемикання мільйони спільнот миготять.

"Інтернет - це не дружнє місце. Речі, які не залишаються актуальними, навіть не мають розкоші залишати руїни. Вони зникають". - Марк Цукерберг написав про це у своїй "Червоній книжці", яку змусив читати кожного працівника Facebook ще в 2012 році

У якийсь момент у майбутньому це трапиться і з Reddit. І всі його субредіти зникнуть. Вони навіть руїн не залишать.

Звичайно, це можна сказати для будь-якого веб-сайту. Або будь-яка спільнота. Або будь-яка річ. Ніщо не вічне.

Але я скажу так: freeCodeCamp продовжуватиме існувати ще довго після того, як Reddit закінчить перехід між приватними пайовими фондами, перш ніж припинити свою діяльність.

І я можу сказати це з упевненістю. З двох великих причин.

Причина №1: Право власності

freeCodeCamp - це некомерційна організація, що звільняється від оподаткування 501 (c) (3). Ми є громадською благодійною організацією. Ви володієте freeCodeCamp. Всі це роблять. Ми спільне.

З іншого боку, Reddit - це корпорація вартістю 3 мільярди доларів, яка кілька разів за свою 14-річну історію змінювала власність.

У той момент, коли власники Reddit розглянуть це як мертву вагу у своєму портфоліо, вони позбавлять що-небудь цінного, включаючи дані користувачів. Вони продадуть це найвищій пропозиції, а потім відкинуть решту.

Причина №2: Стійкість

freeCodeCamp не такий вже й дорогий в експлуатації. Я роками витрачав всю громаду на власні заощадження, загальна вартість яких становила лише близько 150 000 доларів. (Це особисто для мене, звичайно, було багато грошей. Але я лише одна людина. Зараз ми є спільнотою мільйонів розробників.)

У Reddit сотні співробітників. Вони платять за сотні - може, тисячі - серверів. Коли Reddit випадає у важкі часи, вони закриють ці субреддити.

З певної точки зору, колись Дігг був набагато більшим, ніж був Reddit. Зрештою, фінансова компанія придбала Digg за 500 000 доларів.

Можливо, Reddit витрачає більше 500 000 доларів на день, щойно існуючи на даний момент. Хоча я не можу сказати точно, тому що, знову ж таки, Reddit знаходиться в приватній власності, і немає прозорості.

Чому форум freeCodeCamp працює так добре: модератори, модератори, модератори

Форум freeCodeCamp - це щось особливе. Люди добровільно витрачають свій час та свої знання на допомогу один одному. Ми зростаємо, тому що дедалі більше людей хочуть підтримуючого місця, щоб отримати допомогу з програмування.

Головна причина цього: модератори - справді добрі люди.

Я сам перевірив усі наші моди. Я спостерігав, як вони взаємодіють з іншими людьми, і ретельно розглядав їхній темперамент. Вони не тільки прочитали наш довідник модератора - багато з них допомогли його написати.

Протягом багатьох років я зустрічався з кожним модератором, щоб обговорити їхні обов'язки. А в деяких випадках мені навіть доводилося особисто спілкуватися з ними в таких містах, як Нью-Йорк, Гонконг та Дублін.

Потрібен час, щоб визначити лідерів громад та допомогти їх навчати. Але це абсолютно того варте.

Як субфоруми freeCodeCamp можуть стати альтернативою субреддитам

Традиційно freeCodeCamp був розділений на декілька підфорумів:

 • Довідка щодо навчальної програми
 • Відгуки про проект
 • Поради щодо кар’єри
 • І мій особистий улюблений: Ви можете це зробити!

Що ж, сьогодні я оголошую про 7 нових підфорумів. Кожен з них присвячений галузі програмування, яку люди вже обговорюють на форумі. Різниця полягає в тому, що тепер кожне з цих полів має свою власну спільноту.

Ось повний перелік нових підфорумів:

 • Наука про дані
 • Дизайн
 • DevOps
 • InfoSec
 • Машинне навчання
 • Розробка мобільних додатків
 • Веб-розробка

Ви можете задавати питання в цих підфорумах. Ви можете поділитися своїми проектами. Ви можете поділитися пов’язаними новинами. По суті, ці підфоруми функціонують так само, як їхні еквівалентні підредакти на Reddit.

Головна відмінність полягає в тому, що ви знаєте, хто такі модератори. І це люди, яких я спеціально вибрав, бо вони підтримують та допомагають.

Інша відмінність полягає в тому, що всі дотримуються того самого простого Кодексу поведінки із 200 слів.

Я вже визначив десятки людей на форумі freeCodeCamp, котрих, на мою думку, було б непогано допомогти очолити ці нові підфоруми.

Але це великі довгострокові зусилля. Нам потрібна вся допомога, яку ми можемо отримати.

Якщо у вас є пристрасний інтерес до однієї з цих тем, і ви думаєте, що хочете стати хорошим модератором для його підфоруму, я рекомендую вам подати заявку, щоб стати модом. Все, що вам потрібно, це обліковий запис форуму та принаймні 3 випадки, коли ви допомагаєте людям на форумі.

Якщо я вважаю, що ви добре підходите для нашої команди модераторів, я призначу для вас відеодзвінок, щоб я міг дізнатись більше про вас та ознайомити вас із цими інструментами.

Ви можете подати заявку, щоб стати модератором одного з цих нових підфорумів тут.

Крім того, коротке оновлення про візуальний дизайн форуму

Можливо, ви помітили, що як на freeCodeCamp.org/learn, так і на freeCodeCamp.org/news тепер перероблено "Chic Command Line" на основі нашого нового Посібника зі стилю дизайну.

Ми майже закінчили наш редизайн форуму freecCodeCamp. Незабаром це має відбутися, і виглядатиме особливо круто в темному режимі.

Тим часом я закликаю вас створити теми для цих нових підфорумів. Кожен повинен вивчити основи програмування. Але де ви вирішите спеціалізуватися, зрештою вирішувати вам.