Як налаштувати інтегроване середовище розробки (IDE)

Якщо ви переходите від онлайн-підручників до створення власних проектів, вас може вразити ідея створення власного інтегрованого середовища розробки (IDE) або задатися питанням, навіщо вам це взагалі потрібно, щоб зробити свою роботу.

У цій статті я обговорю, що таке IDE , і дам вам кілька уявлень про те, як може виглядати ваш, особливо якщо ви працюєте в JavaScript, хоча інформація буде застосована незалежно від мови чи типу проекту.

Ось відео-версія цього допису, якщо хочете (28-хвилинний перегляд):

Що таке інтегроване середовище розвитку?

Простіше кажучи, інтегроване середовище розробки - це все, що потрібно програмісту, щоб виконати свою роботу. Фактичний склад IDE буде різнитися залежно від мов програмування, типів проектів і навіть між програмістами, але є деякі речі, які є загальними серед багатьох середовищ IDE, про які я розповім нижче.

Найпростіший спосіб зрозуміти IDE - розглянути рішення "все в одному", таке як Unity. Як повнофункціональний ігровий движок, Unity має все необхідне для створення 2D або 3D гри: графічний інтерфейс, який дозволяє будувати свій ігровий світ, редактор коду (Visual Studio), де ви можете писати сценарії, спосіб завантажуйте залежності та активи та навіть інтеграцію GitHub, щоб ви могли відстежувати версії збірки та співпрацювати над проектами. Для менших проектів Unity можна розглядати як повністю функціональне інтегроване середовище розробки, де все вже налаштовано для вас після завантаження ігрового движка.

Інші середовища розробки ID можуть сильно відрізнятися за складністю, особливо якщо ви берете участь в онлайн-підручнику, який дозволяє кодувати прямо в браузері. Один із моїх переговорів із загальними відповідями на запитання: "яку мову програмування я повинен навчити?" це думка, що вивчати JavaScript простіше, оскільки "він просто працює у вашому браузері".

Повідомте це всім, хто намагався створити IDE для програми Create React, яка вимагає запуску та запуску декількох компонентів, жоден з яких не є очевидним під час роботи в Інтернеті. Щоб насправді працювати розробником, вам потрібно чотири основні речі для налаштування інтегрованого середовища розробки: редактор коду, інтерфейс командного рядка (CLI), система контролю версій та менеджер пакетів.

Основне застереження: ваша IDE може сильно відрізнятися залежно від мови програмування або типу проекту, але вам, мабуть, знадобиться одне або кілька з наведеного нижче в будь-якому випадку!

Засіб IDE №1: редактор коду (і компілятор)

Ціла купа онлайн-підручників дозволяє просто кодувати у браузері, що чудово підходить для розуміння основних концепцій програмування, але в довгостроковій перспективі вам знадобиться редактор, який дозволяє зберегти ваш код (і скомпілювати його, якщо ви використовую таку мову, як C # або C ++).

Є багато редакторів коду, таких як Atom (легкий, безкоштовний та з відкритим кодом), Sublime (надзвичайно популярний серед безлічі інтеграцій) та Visual Studio / Visual Studio Code (підтримується Microsoft і чудово працює) . Не можна було б говорити, що вони "все одне і те ж", оскільки кожен із них пропонує різний підхід для підтримки робочого процесу кодування, тому ви можете спробувати один або два, перш ніж вирішити, який з них вам більше подобається.

Засіб IDE №2: Інтерфейс командного рядка (CLI)

Якщо у вас є комп’ютер, ви, безсумнівно, використовували провідник файлів або інший навігаційний графічний інтерфейс для доступу до файлової системи, створення папок, видалення файлів тощо.

Інтерфейс командного рядка (CLI) дозволяє робити те саме ... у звичайному тексті. Спочатку це може здатися надзвичайно архаїчним або надокучливим, але як тільки ви обмотаєте голову ланцюжком команд та інтегруєте їх у свій робочий процес, ви почнете бачити потужність CLI та наскільки це важливо для більшості середовищ розробки.

На Mac ви можете використовувати термінал. Оскільки я встановив GitHub для Windows (докладніше про GitHub нижче) на своїй машині, я використовую Git Bash для своєї роботи. Тут для вас є кілька варіантів, і, можливо, варто ознайомитися з кількома підручниками з командного рядка, щоб зрозуміти деякі основні принципи, щоб вам було комфортно використовувати його в IDE.

Засіб IDE №3: Система контролю версій

Існує кілька ресурсів, які надають огляд того, що таке контроль версій і чому ви повинні ним користуватися. Досить сказати, що коли ви будуєте щось інше, ніж простий проект, вам знадобиться спосіб створити резервну копію вашої роботи, поділитися своїм кодом із співавторами та відстежувати різні версії збірки, щоб ви могли обробляти деталі основи коду, а не інші.

GitHub - не єдина система контролю версій, але на даний момент це золотий стандарт, і варто витратити ваш час, щоб переглянути кілька навчальних посібників, щоб дізнатися, як скористатися його можливостями, навіть якщо ви просто накручуєте використовуючи його як метод віддаленого резервного копіювання.

Крім того, хоча існує кілька доповнень для інтеграції GitHub безпосередньо у ваш редактор коду (або ігровий движок), стандартною практикою виконання завдань, пов’язаних з Git, є використання інтерфейсу командного рядка, що забезпечує ще одну причину для того, щоб стати досвідченим у своєму CLI на вибір .

Засіб IDE №4: Менеджер пакетів

Для деяких середовищ розробки, як у нашому прикладі Unity вище, все, що вам потрібно зробити, це завантажити та встановити програмне забезпечення, щоб розпочати створення ваших проектів. Більшість залежностей, які вам знадобляться, будуть включені до вашого початкового завантаження, а якщо ні, то буде спосіб отримати доступ до них із ігрового механізму (наприклад, Unity's Asset Store).

Для інших, більш обраних для себе пригод IDE, вам потрібно буде скласти речі самостійно, і одним з найважливіших компонентів буде менеджер пакетів, такий як NPM або Conda.

Менеджери пакетів роблять багато речей, і за їх найосновніших функцій вони допоможуть вам встановити всі залежності, які вам знадобляться для завершення роботи. Наприклад, якщо ви хочете розпочати проект React, ви перейдете до папки через CLI, а після встановлення NPM (який входить до складу Node.js) введіть:

npx create-react-app my-app cd my-app npm start

Перший рядок в основному говорить: "Гей, NPM! Завантажте всі залежності для Create React App і помістіть їх у папку, що називається" my-app "."

Потім другий рядок повідомляє CLI: "Перейдіть до нового каталогу під назвою" my-app "."

Третій рядок запускає дію: "NPM, це я знову. Запустіть сервер розробки, який відображає мій проект у браузері та оновлює його щоразу, коли я вношу зміни в код."

Після того, як ви встановите всі необхідні залежності за допомогою диспетчера пакетів, ви почнете працювати в редакторі коду та використовувати інтерфейс командного рядка для надсилання запитів на витягування або надсилання коду до віддаленого сховища за допомогою вашої системи контролю версій.

Підсумовуючи, інтегроване середовище розробки включає всі речі, необхідні для виконання роботи, і варіюється залежно від мови, типу проекту та ваших особистих уподобань. Зазвичай IDE включають редактор коду (і компілятор), інтерфейс командного рядка, систему контролю версій та менеджер пакетів, але ваше інтегроване середовище розробки може мати різні вимоги або їх комбінацію.

Ти можеш це зробити!

Якщо вам сподобалася ця стаття, будь ласка , розглянути можливість перевірити мої ігри і книги, підписавшись на мій канал YouTube, або приєднатися до Entromancy розбрату.

М.С. Фарзан, к.е.н. писав і працював у гучних компаніях з відеоігор та редакційних веб-сайтах, таких як Electronic Arts, Perfect World Entertainment, Modus Games та MMORPG.com, а також працював менеджером спільноти для таких ігор, як Dungeons & Dragons Neverwinter та Mass Effect: Andromeda . Він є креативним директором та провідним дизайнером ігор Entromancy: A Cyberpunk Fantasy RPG та автором трилогії The Nightpath . Знайдіть MS Farzan у Twitter @sominator.