Формула Unsplash: як Crew майже перервався і отримав 5 мільйонів відвідувачів

Як ви могли перейти від майже відсутність тяги та закінчення грошей до залучення мільйонів відвідувачів на ваш веб-сайт?

Ви можете зробити так, як Crew випадково зробив з Unsplash. Створіть сторонній проект з відкритим кодом, який спрямовує мільйони відвідувачів на ваш платний продукт.

На початку, коли вони відкривали ринок для фрілансерів, Crew не міг знайти хорошу фотографію для домашньої сторінки свого веб-сайту. Тож вони найняли фотографа (те, що вони знайшли в Інтернеті, було занадто безглузде, або занадто дороге).

Після того, як вони зробили фотосесію, у них була маса залишків. Тож вони вибрали 10 фотографій та розмістили їх у блозі Tumblr, щоб інші могли завантажити їх безкоштовно - «10 безкоштовних фотографій кожні 10 днів».

І з того моменту, коли Unsplash / Crew просунули свої 10 фотографій у скромному блозі Tumblr на HackerNews, вони отримували мільйони відвідувачів та перенаправляли тисячі нових клієнтів на ринок Crew, в кінцевому підсумку рятуючи свій бізнес.

[With Unsplash] Ми продовжували мати таку величезну криву зростання за обсягом зусиль, які ми докладали, поки в Crew у нас була повна команда, і ми намагалися досягти зростання, і це була справжня битва. Врешті-решт, за цей перший рік ми завантажили мільйон завантажень, і це було нашою позначкою, що це насправді не сповільнювалось - Мікаель Чо, засновник Crew та Unsplash

Це просто неймовірна рентабельність інвестицій за кілька невикористаних знімків, які збиралися зібрати пил на жорсткому диску.

Ось чому сьогодні я збираюся показати вам деякі тактики, які Unsplash використовував для вирощування та продажу екіпажу, свого ринку фрілансів, і розширює свою платформу для фотографування до 1 мільярда фотографій, що переглядаються на місяць, з понад 300 000 безкоштовних фотографій із високою роздільною здатністю та 50 000+ авторів .

1. Візьміть свої «невикористані» творіння, щоб розкрити недосяжні канали розповсюдження

У Unsplash були невикористані фотографії з фотосесії для їх веб-сайту. І вони мали три варіанти вибору. Вони могли забути про них. Вони могли спробувати продати їх на веб-сайті з фотографіями. Або вони могли їх просто віддати.

А їх роздача виявилася набагато кращою ідеєю, ніж просто зберегти їх для себе або спробувати продати на фондовій фотоплатформі.

Нещодавно група дослідників виявила, що найбільш поширеними статтями з New York Times були ті, що надавали читачам практичну користь. Надання комусь чогось корисного, як правило, найбільше впливає на людей. Коли ви поєднуєте дві потужні речі, такі як дарування та фотографія, ви досягаєте абсолютно нового рівня впливу.

Щоб почати це робити, ви можете використовувати прості та безкоштовні інструменти, такі як WordPress.

Unsplash розпочав роботу в блозі Tumblr за 19 доларів, щоб опублікувати свої безкоштовні фото. Як тільки це дійсно натягнуло сили та залучило клієнтів та готівку, було сенсом витратити трохи часу та грошей на створення належної платформи для розміщення Unsplash.

Ми вірили, що користь від роздавання наших зображень значно перевищує те, що ми могли б заробити, якщо нам потрібна оплата чи кредит. Це виявилося правдою. Вивільнивши наші зображення, Unsplash перетворився на щось набагато більш значуще, ніж сотні доларів, які ми, мабуть, заробили б, продаючи їх. Ці перші 10 фотографій були переглянуті 58 мільйонів разів. Unsplash став спільнотою, що налічує понад 20 мільйонів творців. Люди з усього світу щедро внесли понад 250 000 фотографій, просунувши вперед сотні мільйонів творчих актів - Мікаель Чо.

Фотографії без розмиття не тільки допомогли дизайнерам та підприємцям створити демонстраційні програми та веб-сайти, але й стали джерелом натхнення для всіх - від викладачів до некомерційних організацій та незалежних творців.

Якщо ви дизайнер або творець вмісту - будь то код, рецепти, сільське господарство, монтаж фільмів, графічний дизайн, фотографія, мода, електронне обладнання, матеріальний дизайн, автомобілі, літаки, роботи чи що завгодно - і вам важко отримати розподіл У роботі, є місце для ваших ідей з відкритим кодом, особливо якщо ви ділитесь якісним вмістом та дизайном.

Про це свідчать успіхи Unsplash, Github, Instructables, Arduino, Adafruit, OS Vehicle (Now Open Motors), Local Motors, Wikihouse або Opendesk.

Коли дворазовому автору-бестселеру №1 "Нью-Йорк Таймс" Тіму Феррісу було заблоковано розповсюдження своєї книги в "Барнс і Нобл", він безкоштовно завантажив уривки зі своєї книги на BitTorrent, щоб отримати розповсюдження. Письменник Лео Бабаута "не має авторських прав" у своєму популярному щоденнику "Дзен звички", слугуючи поширенню своєї творчості далі, ніж будь-коли він міг поодинці. Шанс Репер став першим виконавцем, який виграв Греммі, не продаючи фізичних копій свого альбому та не віддаючи більшу частину своєї музики безкоштовно - Мікаель Чо

Ви ділитесь чимось безкоштовно і залучаєте аудиторію та співавторів, що, в свою чергу, привертає ще більшу аудиторію та надихає ще більше учасників творити та робити свої внески.

70% людей, які завантажують зображення з Unsplash, - це люди, які ніколи раніше нічого не завантажували з веб-сайту з фотографіями. І те саме стосується будь-якої іншої галузі. 70% людей, які завантажуватимуть новий вміст без авторських прав, будуть людьми, які в даний час не купують нічого у цій галузі, але які, в свою чергу, можуть стати творцями, реміксерами та промоутерами.

Справедливо уявити, що якщо ви ділитесь своїми проектами у відкритому коді та запрошуєте інших, аби поділитися ними, ви могли б використати цілу нову аудиторію, яка ніколи не мала б доступу до вашої роботи, і допомогла б вам побудувати та просувати її.

Винос:

 • Складіть список усього невикористаного вмісту, який ви створили
 • Поділіться цим вмістом у відкритому коді на WordPress, Dropbox або будь-якому іншому безкоштовному інструменті, який ви можете знайти . Переконайтесь у трьох речах. По-перше, вміст, яким ви ділитесь, не повинен бути широко доступним в інших місцях. По-друге, люди повинні вважати вміст справді корисним, хоча він безкоштовний, і мотивовані сприяти його створенню. По-третє, вміст повинен бути настільки корисним, щоб люди були готові за нього платити.
 • Відкривайте та публікуйте від 1 до 10 ідей на місяць . Наприклад, від 1 до 10 фотографій або дизайнів на місяць.
 • І запропонуйте людям підписатися на ваш бюлетень, щоб отримувати більше відкритих ідей щомісяця, щоб ви могли продовжувати збільшувати свою аудиторію.

2. Знайдіть аудиторію, яка платила б за ваш проект з відкритим кодом, і даруйте його безкоштовно

Не йдіть туди, де ваша аудиторія з відкритим кодом. Натомість перейдіть туди, де люди вже платять за такий вміст з відкритим кодом, яким ви вже ділитесь.

Помилка, яку, на мою думку, роблять багато людей, і яку я також зробив на початку, полягає в тому, щоб поділитися своєю роботою з іншими однолітками, оскільки вони зрозуміють, що ви робите. Багато розробників приєднуються до інших подій розробників або груп LinkedIn, замість того, щоб відвідувати події чи групи, де ніхто не робить те, що вони роблять.

Остерігайтеся, ваші однолітки знають, як робити те, що ви робите, тому їх може зацікавити ваш вміст з відкритим кодом, але вони не будуть платити вам за будь-яку іншу послугу, яку ви пропонуєте.

Тож слід шукати людей, які будуть платити за ваші послуги. А якщо ви некомерційна організація, це будуть люди, готові натиснути кнопку пожертви.

Ніщо не може перемогти безкоштовно. Тож за все, що люди платили, вони будуть раді отримати це безкоштовно. Що має залучити тонни трафіку та увагу до вашого проекту з відкритим кодом, а також до вашої платної продукції.

У випадку з Unsplash спочатку вони не ходили до фотографів. Вони відвідали Hacker News, щоб поділитися своїми безкоштовними фотографіями - веб-сайтом, що збирає спільноту підприємців та любителів інформатики.

Ми виклали це на Hackernews, і за кілька годин воно стало першим. Сайт почав розбиватися, оскільки ми мали загальнодоступні посилання на Dropbox. Керівник інженерної служби Dropbox випадково подивився пост Hackernews і сказав, що вони підвищать нас до максимального професійного плану на день. Їх не слід використовувати для загальнодоступних посилань на Dropbox, але він сказав, що вони будуть підтримувати сайт, оскільки вважають, що це круто. І це був перший день Unsplash - Мікаель Чо

Чо знав, що його аудиторія шукає безкоштовні та красиві фотографії для своїх веб-сайтів. І їх часто важко знайти навіть на Flickr або навіть на веб-сайтах з фотографіями. Отже, Unsplash дуже підходив.

А крім того, аудиторія підприємців також може бути зацікавлена ​​у наймі інших розробників, фрілансерів та дизайнерів на своєму веб-сайті Crew, створюючи доброчесне коло для свого бізнесу.

Ось деякі інші приклади платіжної аудиторії та колег проектів з відкритим кодом:

Винос:

 • Складіть список людей, які вже платять за вміст, який ви пропонуєте у відкритому коді
 • Потім перелічіть веб-сайти або події, куди ці люди регулярно ходять
 • Рекламуйте свій вміст з відкритим кодом на цих веб-сайтах та заходах. Наприклад, Unsplash звернувся до Hacker News, VentureBeat, Digital Trends, Lifehacker та Tech Vibes, де знав, що багато розробників шукають безкоштовні та красиві фотографії, яких люди не могли знайти на Flickr.

3. Спрямуйте трафік на сторінку вашої послуги або продукту за допомогою проекту з відкритим кодом

Як тільки Unsplash залучив людей до своєї платформи, їм просто довелося додати посилання на Crew, щоб залучити нових клієнтів, щоб найняти фрілансерів зі свого ринку.

Це просте посилання в Unsplash залучило понад 5 мільйонів відвідувачів до екіпажу. Від мобільних та веб-дизайнерів та розробників, які бажають запропонувати свої послуги на Crew, до платників, зацікавлених у наймі своїх фрілансерів для створення власних веб-сайтів або додатків.

Але Unsplash приносить користь не тільки екіпажу. Будь-який фотограф, який робить фотографії, може додати посилання на власну компанію та скористатися трафіком Unsplash.

Фактично, завантаживши 460 зображень, Семюель Целлер отримав понад 255 мільйонів переглядів та понад 1,7 мільйона завантажень своїх зображень.

Ось так його знайшов його перший клієнт, найбільші банки Швейцарії, і дав йому 4 проекти, коли він почав працювати фрілансером у 2016 році.

Причина, чому вони звернулись до нього? Вони вже використовували кілька його зображень Unsplash у своїй глобальній базі даних і хотіли більше в тому ж стилі.

Винос:

 • Використовуйте свій проект з відкритим кодом для посилання та просування платної послуги . Наприклад, Unsplash використовував посилання на Marketplace Crew's Marketplace. Підручники Adafruits посилаються на їх продукти електронної комерції, посилання на WordPress на їх афілійованих хостингових партнерів тощо.
 • Дайте учасникам місця, де вони можуть просувати власні профілі та послуги.

4. Створіть взаємовигідні стосунки зі своїми творцями безкоштовного контенту

Коли ви знайдете людей, готових платити за ваші послуги та завантажувати ваш вміст з відкритим кодом, настав час запросити своїх однолітків взяти участь.

Це зробить ваш відкритий вміст більш цінним, а також залучить аудиторію, яку хочуть охопити ваші автори.

На початку фотографи могли розміщувати десять фотографій кожні десять днів на Unsplash, якби вони були схвалені. І це насправді, коли Unsplash піднявся на інший рівень.

Unsplash може змусити фотографів давати свої фотографії безкоштовно, показуючи їм, що надання вмісту, що сидить на їх жорстких дисках, може допомогти їм створити для себе аудиторію.

Деякі інші переваги, які вони могли б отримати за внесок:

 • Спрямувати безпрецедентні обсяги впливу, які створили велику кількість відвідувачів сайту
 • Щоб отримати реферали клієнта
 • Використовувати його як соціальний доказ (фотограф може сказати своїм клієнтам, що його фотографії мали тисячі переглядів та завантажень на Unsplash)
 • Займатися своїм ремеслом
 • Щоб використовувати фотографії для побудови аудиторії, вони можуть спрямувати на заробіток на життя.
 • Або намагаються по-справжньому повернути громаді .

Фактично, самі фотографи повідомляють, що замовляють роботу клієнтів після публікації лише декількох фотографій. Інші облетіли весь світ на фотосесіях. Деякі отримали достатньо роботи, щоб залишити роботу і стати штатними фотографами. Деякі змогли створити аудиторію для нових продуктів. І кожен співавтор, з яким розмовляв Unsplash, насолоджувався впливом їх фотографії на просування творчості вперед.

Сьогодні фотографію на Unsplash можна побачити більше, ніж фотографію на будь-якій іншій платформі. Більше, ніж в Instagram. Більше, ніж на першій сторінці New York Times.

Фотографам більше не потрібно приходити з аудиторією або мати агента, щоб бути чудовими. Unsplash приносить до них аудиторію.

Як незалежний дизайнер, я розумію, ви не можете зробити все для експозиції, оскільки експозиція не оплачує рахунки. Але повністю відкидати значення експозиції теж не має сенсу.

Всім артистам потрібна публіка, щоб вижити. Чому ми витрачаємо час на публікації в Instagram, якщо за це нам не платять? Тому що ці дописи з часом створюють аудиторію.

За останні десять років декілька платформ, таких як YouTube, iPhone, Twitter, Instagram, SoundCloud та Medium, дали змогу дедалі більшій кількості нас висловлюватися та підключатися. Іноді цей вираз і зв’язок робиться для розваги. Ні для чого, крім мети створення. Інший раз це робиться для створення аудиторії для чогось іншого. Творці фільму безкоштовно розповсюджують трейлери на YouTube, щоб продати фільм. Музиканти випускають безкоштовні пісні або цілі альбоми на SoundCloud, щоб продати квитки на концерти. Автори дають безкоштовні розділи та вливають тисячі неоплачуваних годин у блоги, щоб продати книгу.

Нові платформи з відкритим кодом не вбивають галузі. Вони змінюють розподіл - Мікаель Чо

Платформи з відкритим кодом можуть відкрити можливість стільки людей негайно поділитися своїми ремеслами з величезною аудиторією. Нові платформи створюють канал розповсюдження та спільноту, яких ми б не мали. У цьому сенсі ніколи не було кращого часу бути творцем.

Винос:

 • Складіть список місць, веб-сайтів та подій, де ваші однолітки тусуються
 • Перерахуйте та поясніть учасникам вигоди, які вони отримають, вносячи власний вміст (наприклад, залучення трафіку веб-сайту для розбудови їхньої аудиторії, отримання рекомендацій клієнтів, соціального підтвердження, способу практичної роботи чи повернення спільноті)
 • Надайте можливість іншим також внести свій власний вміст та курирувати їх . Це може бути простий заклик до дії, щоб спочатку надіслати вам електронний лист, а через деякий час ви можете просто створити форму, за допомогою якої люди можуть безпосередньо публікувати свої подання.
 • Курируйте їх внески, щоб переконатися, що якість висока
 • Заохочуйте свою спільноту авторів використовувати ваш проект для просування власних платіжних послуг або веб-сайтів, щоб вони також могли скористатися спільним використанням свого вмісту у відкритому коді . Чим більший стимул робити внески, тим більше вони хочуть будувати вміст з відкритим кодом поверх вашої платформи.

5. Створення інших потоків доходу для майбутнього Unsplash

Тепер, коли Crew було продано Dribbble, Unsplash став власною організацією. Оскільки вона більше не може покладатися на екіпаж для фінансування своєї діяльності, вона повинна стати фінансово стійкою.

Отже, щоб знайти нові способи заробляння грошей у 100% компанії з відкритим кодом, є кілька способів, якими Unsplash можна направити вперед:

Власна реклама:

На Unsplash існує багато справді цікавої нерухомості. Наприклад, те, як люди сьогодні використовують Unsplash, дуже схоже на пошук Google, за винятком того, що це для зображень. План - додати компонент рідної реклами до Unsplash.

Скажімо, хтось шукає взуття, і на платформі вже є ці справді гарні фотографії взуття. Скажімо, взуття Nike також є на платформі. Таким чином, ви отримаєте власний рекламний елемент, який вбудований у цей пошук.

Це все одно було б якісною справою. Замість того, щоб використовувати безглузді банерні оголошення та показувати купу рекламних оголошень, можна показувати цільові оголошення. Це додасть вартості Unsplash, а також стане способом для Unsplash отримувати дохід.

Unsplash також може співпрацювати зі співавторами, щоб створити частину вмісту, тому фотографи, які працюють із брендом і хочуть долучитися до Unsplash, насправді можуть встановити зв’язки.

Відбувається ціла подвійна вигода. Ми віримо, що найкращий спосіб заробляти гроші - це допомагати іншим заробляти гроші - Майкл Чо

Люди, які шукають ці зображення, можуть, у свою чергу, вставляти їх на свої веб-сайти, створюючи ще більше реклами для бренду.

Інші проекти з відкритим кодом, такі як Read the Docs, фінансують свої проекти за допомогою так званої "етичної реклами".

 • Вони поважають користувачів, надаючи цінність рекламодавцям.
 • Вони не зберігають особисту інформацію про користувачів.
 • Вони відстежують лише перегляди та кліки.
 • Вони не створюють профілю вашої особистості, щоб продавати рекламу.
 • Вони показують лише якісні оголошення компаній, які цікавлять розробників.
 • Рекламовані товари повинні бути цікавими для користувача.
 • Реклама не буде блимати або рухатися.
 • Вони повідомляють, що показують рекламу, яку хочуть розміщувати на своєму сайті, таким чином, щоб вони почували себе добре.
 • І вони також віддають 10% свого рекламного простору спільним проектам, як спосіб сказати завдяки спільноті з відкритим кодом.
Оновлення: Unsplash фактично розмістив свої спонсоровані банери після написання цієї публікації. Ви можете знайти їх на домашній сторінці та в нагадуваннях про зарахування фотографів, які ви отримуєте, коли завантажуєте зображення.

Поділ доходу від реклами для авторів фото

Іншим способом заробітку Unsplash було б вставлення цих етичних або власних оголошень та надання можливості учасникам вибору для розподілу доходу від реклами.

Скотт Вебб досліджує цю ідею:

Чи не міг Unsplash розробити якийсь алгоритм для визначення доходу від реклами учасників на основі їх переглядів фотографій та завантаження фотографій? Можливо, в алгоритм теж буде включено вподобання фотографій. Як би там не було, якщо вбудована на сайт високоцільова нативна реклама може поділитися доходом із вкладниками? Чи можемо ми побачити щось подібне до того, що бачимо для творців вмісту на YouTube, але з фотографіями? Я не знаю, як це можна технічно розробити, але ця команда Unsplash розумна, або вони знайдуть талант, щоб це здійснити.

Винос:

 • Знайдіть просту бізнес-модель для фінансування своїх операцій з відкритим кодом.
 • Якщо ви не знаєте, як і з чого почати, щоб дізнатись, як заробити гроші з відкритим кодом, перейдіть до цієї публікації від великого Ларса Ціммермана. Подивіться, яка модель найбільше відповідає вашому проекту, і будьте креативні.

Висновок

Unsplash став ключовим гравцем у галузі цифрової фотографії. Ви можете зробити щось подібне, будучи тим, хто сам порушить галузь. Зберіть свою громаду та приносьте користь своїй галузі.

Ось 5 ключових висновків, які ви можете позичити, змінити та прийняти для власного бізнесу на основі реальних маркетингових тактик Unplash:

 1. Використовуйте невикористаний вміст, який ви створили . Поділіться нею на такій безкоштовній платформі, як WordPress або Dropbox, і публікуйте щомісяця від 1 до 10 нових ідей або дизайнів. Запросіть людей підписатися на ваш інформаційний бюлетень, щоб продовжувати збільшувати свою аудиторію
 2. Знайдіть тих людей, які вже платять за те, що ви пропонуєте безкоштовно .
 3. Дізнавшись, де вони знаходяться, рекламуйте свій вміст з відкритим кодом на веб-сайтах та подіях, де вони висять . Не забудьте розмістити посилання на ваш платний проект у своєму вмісті з відкритим кодом.
 4. Зробіть так, щоб люди нічого не думали робити . Надайте учасникам сторінки, де вони можуть просувати власні профілі та послуги, перераховуйте переваги, які вони отримують від участі, та запрошуйте їх до вашого проекту.
 5. Знайдіть простий спосіб отримати гроші за ваші операції з відкритим кодом . Подивіться, яка модель найбільше відповідає вашому проекту, і будьте креативні.

Кредит за обране зображення: Фото Джем-Марвіна фон Хагена на Unsplash

Спочатку опубліковано на boldandopen.com 7 червня 2018 року.