Як розпочати розробку Android

Вступ до розробки Android

Додатки Android можуть стати чудовим, цікавим способом потрапити у світ програмування. Офіційно програмісти можуть використовувати Java, Kotlin або C ++ для розробки для Android. Хоча можуть існувати обмеження API, використовуючи певні інструменти, розробники можуть використовувати велику кількість мов, включаючи JavaScript, C або збірку. Можливостей безмежно.

Від простих ігор та допоміжних програм до повномасштабних музичних програвачів є багато можливостей створити щось значуще за допомогою Android. Спільнота розробників Android широко поширена, а документацію та ресурси в Інтернеті легко знайти, щоб ви могли вирішити будь-яку проблему, з якою стикаєтесь.

Безумовно, є крива навчання, щоб звикнути до фреймворку Android. Але як тільки ви зрозумієте основні компоненти, що складають додаток, решта стануть природними.

Крива навчання, задіяна в Android, має порівняно менший нахил порівняно з вивченням інших технологій, таких як NodeJS. Також порівняно легше зрозуміти та внести свій внесок у AOSP, розміщений у Google. З проектом можна ознайомитись тут.

Починаємо

Перегляньте посібники у цій папці, щоб дізнатись про 4 основні компоненти, що складають додаток для Android, та про те, як можна розпочати роботу із зразком програми. Потім заглибіться в більш просунуті теми, такі як фрагменти та система побудови Gradle. Нарешті, ознайомтесь із посібником із технічних характеристик матеріалів, щоб дізнатися, як зробити ваші програми красивими та зручними для користувачів.

Налаштування та початок роботи з Android Studio

Перейдіть за цим посиланням і встановіть останню версію JDK. Тепер завантажте звідси набір інструментів Android Studio та SDK. Встановіть Android Studio та SDK після налаштування. Зверніть увагу на розташування SDK. Якщо у вас виникли помилки, перейдіть до налаштувань пізніше, щоб їх усунути.

Нарешті, навчіться інтегрувати сторонні бібліотеки та служби Firebase, щоб додати функціональність у свій додаток. Було б корисно, якщо ви переглянете офіційну документацію щодо кожного компонента.

Офіційна документація

Посібник розробника Google для Android

Java проти Котліна: яку мову вивчати?

З тих пір, як Google оголосив Kotlin офіційною мовою для розробки Android на Google IO у 2017 році, програмісти, які хочуть стати розробниками Android, мають дилему. Велике питання перед ними полягає в тому, чи варто їм вивчати Kotlin чи Java.

Початківці в розробці Android повинні починати з Java

Перше і головне, що розробка Android - це не все. Як програміст, ви, можливо, починаєте свою кар’єру з розробки Android. Але якщо ви починаєте з такої усталеної мови, як Java, ви стаєте частиною більшої спільноти та ринку Java, що безпосередньо означає більше можливостей для працевлаштування.

Друге і найважливіше - це величезна спільнота програмістів Java, а це означає, що ви можете знайти відповіді, коли застрягнете. Це дуже важливо, тому що, як новачок, ви зіткнетеся з багатьма технічними проблемами, і ви, можливо, не знаєте, куди йти, коли застрягнете.

Коли ви шукаєте в Google проблему Java, ви обов’язково отримаєте відповіді. Але те саме не можна сказати про Котлін, який досі є новою мовою програмування.

Програмісти Java повинні вивчити Kotlin

Тепер повернемось до другого набору програмістів, які хочуть навчитися розробці Android: наших колег-розробників Java. Для них я думаю, що найкраще навчитися Котліну, оскільки це дійсно покращує продуктивність.

Клас, який займає 50 рядків коду на Java, справді може бути написаний лише одним рядком у Kotlin. Це може допомогти вам уникнути всіх кодових таблиць - наприклад, вам не потрібно вказувати методи отримання та встановлення, методів equals (), hashCode () або toString (). Котлін може генерувати все це сам по собі.

Якщо ви не знаєте, Kotlin розробляється JetBrains, компанією, яка стоїть за однією з найпопулярніших Java IDE, IntelliJ IDEA. Вони були магазином Java, що розробляв IDE, такі як IntelliJ IDEA, PyCharm та ReSharper, все на Java. А потім вони побудували Котлін, щоб поліпшити свою продуктивність. Але в той же час вони не змогли переписати весь свій код в Kotlin, тому вони зробили Kotlin повністю сумісним з Java.

Оскільки Kotlin генерує байт-код Java, ви можете використовувати ваші улюблені фреймворки Java та бібліотеки в Kotlin, а ваші друзі Java також можуть використовувати будь-яку розроблену вами структуру Kotlin.

Ресурси Java:

 • Основи програмування на Java
 • Кращі приклади Java
 • Найкращі підручники Java 8
 • Java для абсолютно початківців - повний відео-курс

Котлінські ресурси:

 • Все ще використовуєте Java для розробки додатків для Android? Спробуйте замість цього Котліна.
 • Розробляйте власні програми для Android за допомогою Kotlin - повний відео-курс
 • Корисні стандартні функції бібліотеки в Kotlin
 • Функціональне програмування в Котліні

Докладніше про розробку Android:

 • Як спростити архітектуру програми для Android
 • Огляд сховища Android
 • Як покращити швидкість збірки своїх проектів Android