Як відкрити своїх невідомих знайомих

Відомі пізнання, невідомі пізнання та невідомі невідомі

Минуло майже двадцять років, як Дональд Рамсфельд, тодішній державний секретар США, сказав:

"Є речі, які ми знаємо, і знаємо. Є відомі невідомі. Тобто є речі, про які ми зараз знаємо, що не знаємо. Але є і невідомі невідомі. Є речі, про які ми не знаємо, яких не знаємо знати ".

Ця приказка зазвичай використовується для проведення аналізу управління ризиками шляхом поділу майбутніх перешкод на 3 категорії:

Відомі знання  - речі, які ми знаємо (тобто знаємо), що ми знаємо. Вони становлять менший ризик, оскільки це факти, в яких ми впевнені.

Відомі невідомі  - речі, які ми знаємо (тобто знаємо), але не знаємо, - вони означають ризик, але оскільки ми їх знаємо, ми можемо виміряти ризик, зрозуміти його та дослідити більше, щоб зробити це відомим.

Невідоме невідоме  - речі, про які ми не знаємо (тобто не знаємо), але не знаємо. Вони, мабуть, найнебезпечніші, оскільки охоплюють те, про що ми не знаємо, і тому не можемо планувати, аналізувати або вживати заходів для їх пом’якшення. Вам доведеться зробити ретельне дослідження, щоб знайти речі, яких ви не знаєте, але не знаєте.

Коли ви ставите це так, це може трохи заплутати, тому давайте помістімо це в графік:

Але почекайте ... а як щодо невідомих знайомих ? це те, про що Дональд Рамсфельд не обговорював, але може бути найцікавішим.

Те, що ви не знаєте, знаєте

У невідомому відомому квадраті часто забувають або просто неправильно витлумачений. Я легко можу зрозуміти, чому люди не бачать важливості цього і просто називають це суперечкою безглуздя - як хтось може не знати чогось, що вони вже знають?

Ну, виявляється, ваші знання базуються на багатьох речах, про які ви не знаєте - інстинктах, інтуїціях чи інших факторах, які, на вашу думку, є дріб’язковими.

Подумайте про свою рідну мову. Ви можете легко сформулювати будь-яку думку до точного речення. Оскільки англійська мова не є моєю першою мовою, мені довелося її вивчати роками. Мені довелося вивчити тисячі слів, щоб розширити свій словниковий запас, дізнатись різницю між іменником, дієсловом, прикметником та як використовувати їх для побудови речення. Мені довелося дізнатися різницю між теперішнім простим, теперішнім прогресивним і минулим ідеальним. Навіть знання того, коли використовувати “on”, “in” чи “at”, для мене все ще залишається проблемою. Якщо англійською є ваша рідна мова, ви, можливо, навіть не знаєте всіх цих правил, ви вивчили їх у молодості і просто знаєте, як ними правильно користуватися. Таким чином, ви також можете не знати про виклики, з якими стикаються інші, коли вони намагаються говорити по-англійськи.

Що може статися, якщо ігнорувати невідоме відоме?

До сих пір ми тільки намагалися зрозуміти , що ці відомі невідомі є , але не зупинився на чому ці речовини взагалі. Ігнорування відомих невідомих призводить до проблемного дисонансу між фактами (тим, що ви знаєте) та вашим усвідомленням (чого ви не знаєте). Ігнорування їх може завдати шкоди та призвести до ситуацій, деякі з вас занадто добре знають:

“Синдром самозванця”

Кілька років тому я почув про синдром самозванця, і я відразу ж пов’язав його. Я завжди намагаюся оточити себе людьми розумнішими, ніж я, щоб я міг вчитися і прогресувати. Проблема в тому, що я завжди сумнівався у своїх знаннях і відчував, що одного разу всі вони викриють мою “таємницю” і зрозуміють, що я не такий хороший, яким я себе уявив. Мені було страшно, що одного разу вони вимагатимуть замінити мене кимось кращим. Поки цього не сталося (і, сподіваюсь, ця публікація не дасть їм божевільних ідей?).

За останні пару місяців було дуже важко уникнути випадкового натраплення на статтю, бесіду чи блог, в яких не згадувалося про синдром самозванця . Всі люблять говорити про це, ділитися своїми особистими історіями і пишатися тим, що є частиною ексклюзивної групи, яка має цей синдром. Ну… вгадайте, майже у всіх нас це є. Запитайте 20 своїх друзів, чи не відчували вони колись, що вони недостатньо хороші для своєї роботи, чи коли-небудь сумнівались у своїх досягненнях - я обіцяю, що майже всі вони зможуть спілкуватися.

Якщо це так, то це справді синдром? Можливо, люди, які завжди вважають, що вони найкраще підходять для роботи, мають якийсь «синдром надмірної самовпевненості».

Мені шкода, що ви лопнули міхур і змусили вас почувати себе не такими «унікальними», як ви думали. Якщо ви запитаєте мене, ви подібні до будь-якої іншої людини, яка не знає про те, що вони знають, або цінує свої навички. Якщо ви щось досягли або якщо люди вважають, що ви в чомусь вмієте, то, мабуть, і ви. Якщо ви відчуваєте, що вам просто пощастило, або що люди навколо вас не бачили вас за шахрайство, яким ви є, то, можливо, у вас є якісь проблеми в тому, як ви сприймаєте свої вміння та знання. Це хибне сприйняття означає, що ваша невідома відома область переймає відому відому. У вас є багато знань (що змусило вас досягти успіху), але відсутність обізнаності змушує вас почувати себе шахраєм і засліплює ваше поле зору до такої міри, що ви більше не можете бачити в собі позитивних якостей.

прогалини в розумінні

Кілька років тому я намагався пояснити, чим я займаюся на роботі, молодому студенту: «Ми робимо синхронізацію файлів і ділимося продуктами для малих та середніх підприємств. У нас є готовий SaaS, але клієнти можуть також придбати сховище S3 і встановити його локально ”. Незважаючи на те, що все, що може здатися дріб’язковим для людей з досвідом початкового рівня в області хмар, цей студент дивився на мене як на оленя у фарах. До всього, він також був надто збентежений тим, що ледве зрозумів слово.

Чесно кажучи, я не звинувачую їх, бо вони не могли про це знати. Потім це змусило мене зрозуміти, що насправді я був проблемою в цій ситуації. Припускаючи, що ці терміни були просто загальновідомими, я ігнорував свої невідомі знання .

Важливо зазначити, що невідомі знання не обмежуються лише термінологією. Розмовляючи з дипломованими спеціалістами або менш досвідченими інженерами (або іншими менш досвідченими людьми у вашій галузі), ви можете виявити, що їм теж бракує знань, які сьогодні здаються вам цілком "базовими".

Навіть коли ми працюємо з більш досвідченими професіоналами, ми часом не надаємо достатньо контексту або не передаємо достатньо деталей. У своїй галузі я працюю над певними функціями місяцями, приймаю певну командну термінологію та поглинаю індивідуальні командні практики. Коли я розмовляю з іншими колегами (особливо тими, хто не входить до моєї команди), я абсолютно не знаю про ці знання і припускаю, що всі вони інтуїтивно зрозуміють, як працює моя команда.

Такі типи прогалин у розумінні часто призводять до розбіжностей, оскільки кожен схильний інтерпретувати неявні деталі по-різному. Більше усвідомлення дрібних деталей, таких як ці, і більш чітка інформація щодо них може зменшити плутанину та створити кращу командну форму.

Відчуваєте, що ви недостатньо зростаєте

На початку моєї кар’єри все було новим, і я відчував, ніби щодня вчився новим речам. У якийсь момент я відчув, що моя крива навчання повільно зменшується. Врешті-решт, дійшло до того моменту, коли я не вивчав нові мови та техніки кодування щодня, бо я вже був знайомий з операційними схемами ... Виявляється, я помилився з цим.

По правді кажучи, я вчився по тонні щодня. Як старший інженер-програміст, я виконував більше роботи, яка вимагала “м’яких навичок”, таких як спілкування, планування та залучення команди. Важко було пам’ятати про ці навички, коли я лише коротко думав про те, що дізнався.

Але навіть ті «тверді навички», які я засвоїв, хитрі і їх легко ігнорувати: коли я озирнуся на минулі місяці, я, можливо, лише пам’ятаю, що вивчив GoLang, але якщо заглиблююся глибше, знайду всі підлі невідомі знання, які Є ключовим фактором для просування моєї кар'єри на наступний рівень.

Пора йти дорогою з жовтої цегли

В історії про Чарівника з Озу Дороті зустрічає Опудало, яке хоче мозок, Олов’яного Лісоруба, який бажає серця, та Боягузливого Лева, якому потрібна мужність. Всі вони гуляють разом, переживають багато пригод та долають свої виклики, використовуючи сили одне одного. Коли вони повертаються до Чарівника країни Оз, він пояснює їм, що атрибути, яких вони шукали, були у них весь час. Я бачу це, подорож дорогою з жовтої цегли просто очистила їхні сліпі плями та допомогла їм побачити свої невідомі знання.

Тепер твоя черга.

Як потрапити на свою дорогу з жовтої цегли?

Тепер, коли ви розумієте важливість невідомих знань, важливо усвідомити, що це не те, що вимагає подальших досліджень або аналізу. Все, що вам потрібно зробити, - це приділити йому належну увагу, перетворивши неявні знання на явні. Зверніться до своєї інтуїції та несвідомих переконань; скористайтеся своїми інстинктами та сформуйте їх у щось, про що ви зможете довести до відома решту світу. Роблячи це, ви зможете не тільки краще донести свої думки та знання до інших, але й допомогти собі нарешті підвищити обізнаність про свої невідомі знання і тим самим стати кращими у тому, що ви робите.

Ви також розумієте, що перемикання невідомого відомого на відоме відоме не вимагає від вас вивчення чогось нового - все, що вам потрібно зробити, це викликати це і перетворити неявне відоме на явне відоме. Перетворення ваших інтуїцій, несвідомих переконань та інстинктів у щось, про що ви можете писати / говорити, допоможе вам не лише спілкуватися та ділитися своїми знаннями з іншими, але також може допомогти собі усвідомити те, що ви знаєте, а отже, стати кращим професіоналом.

То що ви можете зробити, щоб розкрити свої невідомі знання ?

Практичні способи виявлення своїх невідомих знань

Пишіть більше

Або блог, або проект, або просто документ, що містить ваші аргументи за певним рішенням (тобто, чому ви віддали перевагу рішенню А, а не рішенню Б). Ви здивуєтесь, дізнавшись, що ваші, здавалося б, прості ідеї набагато глибші після того, як ви напишете про них.

У моєму випадку буквально кілька днів тому я думав про невідомі знання. У мене не було більше 5 рядків на цю тему (насправді я хотів лише про це писати, але у мене не було щебетання :)), але, як бачите, виявилося, що це значно більше.

Займіться можливостями публічного виступу

Говоріть і діліться тим, що ви дізналися, з іншими. Не вважайте, що все, що ви говорите, є тривіальним. Найкращих розмов, які я чув, не потрібні були людям, які вивчали тематичну галузь протягом 20 років, а тим, хто відкрив нову перспективу. Пам’ятайте, що можна провести п’ятихвилинну розмову на будь-яку бажану вами тему, оскільки те, що може здатися вам «легким», вимагає більшої контекстуальності при розмові з іншими.

Це не повинно бути на найбільшій конференції, яку ви можете придумати. Почніть із 5-хвилинної розмови зі своєю командою - я впевнений, у вас є принаймні одне, що можна поділитися з ними. Ви будете здивовані, скільки разів мої однолітки казали мені, що не зможуть провести п’ять розмов на тему, яка, на їх думку, була тривіальною. Після того, як у них з’явилися слайди, вони просили 10 хвилин, і я йшов у безпечному плані, призначивши для них 15 хвилин. Пройшло близько 20 хвилин, поки мені не довелося їх зупиняти;)

Наставник Інші

Допомога іншим надасть вам вкрай необхідний доказ того, що ви недостатньо поважаєте себе. Прийом менторських занять допоможе вам усвідомити, скільки ви можете запропонувати і наскільки корисні ваші знання для інших. Ви не можете отримати відповідь на всі , і це прекрасно, але не варто недооцінювати значення маленьких порад і хитрощів ви набираєте по вашій дорозі з жовтої цегли.

Коли ти допомагаєш іншим, ти нарешті розумієш, що не даєш собі достатньо кредитів. Ви будете вражені кількістю речей, про які ви не думали, і тепер ви можете допомогти іншим рости та вчитися. Можливо, ви не маєте відповідей на все, і це нормально, але ви, безсумнівно, можете допомогти їм порадами, які ви вивчили в дорозі. Ви також можете допомогти їм в аналізі ситуацій або в думках, коли потрапляєте на перешкоду.

Якщо випадково ви не впевнені в тому, щоб стати повним наставником, починайте з малого. Допоможіть новим працівникам на вашому робочому місці або кільком студентам з місцевого коледжу. Я можу гарантувати, що такі маленькі жести змусять вас швидко зібрати плоди.

Відстежуйте те, що ви дізнаєтесь

Приділяйте кілька хвилин щотижня або місяця, щоб записати те, що ви дізналися. Так, навіть ті, які спочатку можуть здатися дріб’язковими. Не надто акцентуйте увагу на видатних досягненнях, а навпаки, приділяйте більше уваги меншим. Це може бути новий ярлик, який ви вивчили, або нова стратегія щодо написання кращих електронних листів. Поділіться своїм списком зі своїм менеджером на роботі, або 1x1 зі своєю командою під час щотижневих зустрічей. Все заслуговує на перелік і оцінку, хоч би як мало.

Не ігноруйте позитивні відгуки

Ви можете багато чого дізнатись про себе та те, на що ви здатні, від інших. Найкращий спосіб вчитися - запитувати зворотний зв'язок у свого менеджера або товаришів по команді. Люди часто зосереджуються на негативних коментарях, але це не все, на що вам слід звертати увагу. Отримавши відгук, не забудьте також дати місце своїм сильним сторонам та позитивним властивостям. Вони можуть допомогти вам краще зрозуміти свої знання та пролити світло на ваш прогрес. Ви навіть можете дізнатися, що те, що, на вашу думку, у вас не дуже добре, сприймається іншими як одна з ваших сильних сторін, а точніше ваші невідомі знання;)

Висловіть вдячність

Коли хтось оцінює вашу роботу або робить вам компліменти, скажіть спасибі. Не будьте занадто скромними, не намагайтеся пояснити, чому це було не так важко, або недооцінюйте свої досягнення - просто подякуйте їм. Якщо хтось доклав зусиль, щоб визнати ваше досягнення, у нього є на це поважна причина.

Зрештою, це ваша дорога

Вам не потрібно виконувати кожен із перелічених вище кроків. Дорога кожного виглядає по-різному. Прокладіть свою дорогу та йдіть своєю дорогою. Легко забути йти дорогою, якою ви йшли, тому час від часу намагайтеся бути більш свідомими своїх невідомих пізнань і перетворювати їх у відомі пізнання.

Дякуємо, що витратили кілька хвилин свого часу. Не соромтеся додавати мене в Twitter / Linkedin або коментувати нижче

-Алон

Особлива подяка:

  • Керен за її чудову роботу над редагуванням цієї публікації та після багатьох ітерацій - перетворення моїх ідей у ​​щось читабельне
  • Rina Artstain за коректуру, перегляд цієї статті та чудові технічні відгуки