Чому типографіка важлива - особливо на Оскарі

У самому кінці нагородження Оскаром 2017 року в категорії найкращого фільму відбувся великий поворотний кінець і велике заблудження. Оголошено неправильного переможця. Якщо озирнутися на кадри та проаналізувати їх, ви могли б прочитати на обличчі Уорена Бітті, що щось не так, як тільки було оголошено переможця найкращого фільму.

Давайте швидко переглянемо покрокову шкалу подій:

 1. Уоррен Бітті та Фей Данауей виходять на презентацію найкращого фільму , але замість них неправильно отримали конверт для найкращої актриси .
 2. Уоррен читає картку, а потім на мить зупиняється, щоб прочитати її ще раз, щоб бути впевненим (що аудиторія вважає комічним). Він навіть перевіряє, чи немає в конверті ще чогось.
 3. Потім він продовжив показувати Фей Данауей картку з виразом обличчя, на якому, ймовірно, було сказано: "це правильно?"
 4. Перш ніж він зміг їй щось сказати, Фей автоматично зчитує картку (схоже, вона її прочитала не повністю) і оголошує неправильного переможця.
 5. Зараз найбільша хвиля за 88 років поспіль Оскара вже зареєстрована в історії.

Я гадаю, є кілька звільнень, щоб чогось подібного не сталося - особливо на Оскарі! Але є одне, що Академія, можливо, не врахувала або не забула щодо цьогорічних карток-переможців: типографіка .

" Типографіка - це мистецтво та техніка аранжування шрифтів, щоб зробити письмову мову читабельною, читабельною та привабливою при відображенні" - Вікіпедія

Ось оригінальний знімок екрану картки переможця найкращого фільму, який порушує багато правил, я щойно цитував:

По-перше, він розбірливий, ви можете розрізнити всі літери. По-друге, це дещо читається, але візуальна вага «Місячного світла» та продюсерів рівна та поєднується. Нарешті, хоча це лише картка переможця, вона візуально не приваблива. Я вважаю справедливим сказати, що це об’єктивно м’яко.

На основі дизайну цієї картки я реконструював картку, яку б бачили Уоррен і Фей , та, яку вони отримали :

Це жахлива типографіка. Ще раз наголошу на жахливому. Horrible . Або бути приємнішим - не добре. Подивіться ще раз. Звичайно, кожен міг допустити таку ж чесну помилку!

Слова "Найкраща актриса" є там - внизу - дрібним шрифтом!

Ви на телебаченні, де мільйони людей по всьому світу дивляться. Ви трохи нервуєтесь, і вам доведеться прочитати картку. Ви, швидше за все, прочитаєте його зверху вниз (візуальна ієрархія), не ставлячи під сумнів, чи правильна картка. Цей погляд на обличчі Уоррена звучав так: "На ньому написано" Емма Стоун "." Фей, напевно, пропустила цю частину, і її охопило хвилювання і просто випалило: "Земля Ла-Ла".

Я не звинувачую в цьому Фей чи Уоррена. У цьому були винні дві особи: хто відповідав за дизайн карти-переможця (Чи справді це був дизайн? Давай), і нещасна людина, яка вручила їм неправильний конверт.

Чітко оформлені картка та конверт (навіть не давайте мені починати з того золота на червоному конверті) завадили б цьому.

Ось три основні речі, які неправильні з картами переможців загалом:

 1. Ми всі знаємо, що це Оскари, але логотип не повинен бути у верхній частині картки.
 2. Категорія "Актриса" знаходиться внизу, дрібним шрифтом.
 3. Ім'я переможця, головне, що слід прочитати, має такий самий розмір, як другий рядок, і має однакову вагу.

Тепер давайте уявимо собі альтернативний графік , де провідні були дані цієї модифікованої версію про неправильних картах, використовуючи одні й ті ж елементи оригінальної карти:

Звичайній людині це може здатися не дуже, але зміна розміру, розташування та ваги тексту має велике значення . Досить велика різниця, що цю неприємну помилку можна було запобігти.

Давайте проаналізуємо різницю між оригінальною карткою та моєю модифікованою картою з паралельним порівнянням тонких, але важливих змін.

Ось що слід було змінити, виходячи з трьох дорікань, які я щойно зробив:

 1. Логотип не повинен бути вгорі. Всім відомо, що це Оскар. Ми переносимо логотип Оскара внизу, де це найменше важливо в цьому контексті.
 2. Категорія премії «Найкраща актриса» перенесена вгору, так що це перше, що хтось бачить і читає. Немає плутанини, що це за категорія, оскільки це чітко сформульовано першим .
 3. Ім'я Емми Стоун більше, ніж назва "La La Land", оскільки вона є переможницею цієї категорії. Переможець повинен бути самим підкреслили , що на картці з усією іншою інформацією, як назва фільму, в меншій або менш товстим шрифтом (я розумію , що текст може бути тільки таким великим, щоб мати однаковий зовнішній вигляд для всіх картки, при цьому розміщуючи довші імена).

Це воно. Це все, що потрібно було зробити дизайнеру. Ці три речі. Я думаю, найму дизайнера карток цього року не передбачалось.

З модифікованою карткою, навіть якби ведучі потрапили неправильну, нічого з цього не сталося б, оскільки ведучі подивились би на це і сталося б одне з двох: їхні очі читали б “Краща актриса” , "Або" Емма Стоун ". Читання будь-якого з них означало б, що це не картка найкращого фільму , і вони попросили б Джиммі Кіммела або продюсера на сцену, щоб його виправити.

Картку потрібно було писати та оформляти таким чином, щоб вона давала зрозуміти читачеві лише найважливішу інформацію.

Як творець, важливість друкарської справи є абсолютним вмінням знати, і люди - а не лише дизайнери, повинні подумати про її вивчення. Типографіка може бути надзвичайно корисною при написанні добре структурованого резюме, створенні звіту, який виглядає захоплююче, розробці веб-сайту з інтуїтивно зрозумілою ієрархією - і, безумовно, для розробки карток переможців конкурсів.

І нарешті, в Академію кінематографічних мистецтв і наук я хотів би подати свій шаблон дизайну для картки переможця 90-ї нагороди «Оскар» (мій комісійний внесок більш ніж розумний, і це лише одна з багатьох ідей). Картка чиста і зручна для читання будь-яким ведучим, лише з відповідною інформацією. Навіть слова "Оскар" не повинні бути там (менше слів для читання). Графіка статуї чудово працює.

І велике вітання Moonlight за перемогу в найкращому фільмі !

Покажіть свою підтримку, поплескавши цю статтю, написавши її в Twitter, поділившись нею та слідуйте за мною, щоб відкривати нові речі.

Також Бенджамін Банністер:

 • Майбутнє iPhone X: від реалістичного до абсурдного
 • Як би виглядав Apple MacPad Pro?
 • Як я навчився готувати. За один місяць.