Як я влаштувався на свою першу роботу розробника-самоучки? Я готувався як божевільний.

"Дайте мені шість годин, щоб зрубати дерево, і я проведу перші чотири заточуючи сокиру". - Абрахам Лінкольн.

Ця цитата є майже втіленням поради, яку я збираюся дати. Тож якби було одневам довелося відійти від цієї статті, я б закликав вас запам'ятати цю цитату. Якщо ви не зовсім впевнені у значенні цих відомих слів, ви це зробите в свій час.

Я вважаю, що потрібно надати трохи попередньої історії про себе. Я не хочу, щоб ти сприймав мене як незнайомця, який дає пораду. Я хочу, щоб ти бачив мене такою людиною, як ти, яка пережила подібний досвід.

Я 22-річний розробник-самоучка. Я почав вчитися 9 місяців тому.

До моєї подорожі кодування я був типовим підлітком, який зазнав впливу суспільства та системи освіти.

На останньому курсі середньої школи мені дали кілька місяців і сказали, що мені потрібно прийняти одне з найважливіших рішень у своєму житті - те, що я хочу навчатись у вищій школі.

Я думав, що піду на поле, яке було б стабільним та безпечним, тому я обрав ланцюжок поставок та логістику.

Протягом двох років, проведених в університеті, мені було не по собі, і я не був впевнений, чому. Я вважав, що нещастя і смак незадоволення є чимось нормальним, як молода людина в університеті. Я подумав: "все це зміниться, як тільки я закінчу і отримаю роботу зі свого ступеня!"

Тепер я знаю, що це було б далеко від істини.

Справжня проблема полягала в тому, що я не знайшов чогось, чим би по-справжньому захоплювався, - чогось, на що б я міг витратити свій час і сили, роблячи, а не позначаючи це як "роботу". Перед початком третього курсу я відкрив світ саморозвитку та програмування незабаром після цього.

Нещодавно я влаштувався на роботу розробником у молодий і зростаючий стартап.

Це було моє перше і єдине посидіння з фактичною компанією, і я мав успіх.

Зауважте, що до цього я зустрівся з двома кадровими агенціями. Але це було з наміром визначити свої навички співбесіди та оцінити галузь, готуючись до майбутніх співбесід.

Загалом, я б сказав, що досягнення успіху з першого ходу - це досить велике досягнення. Незважаючи на те, що у мене були проекти та код, які я мав би показати, я впевнений, що це мій минулий досвід, риси характеру, мислення та позиція, яку я поставив у якості кандидата, призвели до мого успіху.

Ось як я став тим кандидатом.

Нехай спочатку буде знято найважливіше (і цілком очевидне).

Код щодня.

Якщо ви серйозно ставитеся до цілої справи розробника, вам слід оволодіти та вдосконалити свій вміння, коли це можливо. Кодування повинно бути продовженням вас самих.

Ви повинні дійти до того моменту, коли прокинетесь і, природно, відчуваєте схильність сісти і потренуватися в коді.

Це не життя і не смерть, якщо ви пропустите день, але важливо завжди намагатися вписати сеанс у кожен день.

Визначити цілі.

Ви, напевно, чули це десяток разів, і, сподіваємось, цього разу це щось прилипає, і ви почнете робити.

Існує причина, чому проповідується постановка цілей.

Без цілі ви ніколи не розкриєте весь свій потенціал. Без цілі ви будете постійно щось переслідувати і ніколи нікуди не дістатися.

"Я хочу бути успішним!" або "Я хочу бути багатим!" Це не цілі, це побажання.

Ви повинні бути конкретними. Ви повинні точно знати, що саме ви хочете і як ви збираєтесь це отримати. Ви повинні працювати, поки не отримаєте його.

Визначте, що хочете, запишіть і читайте щодня.

На початку вересня я написав у своєму журналі "Я збираюся влаштуватися розробником компанії, у яку я вірю, до лютого 2018 року".

Відтоді все, що я робив, я робив з наміром і метою досягнення цієї єдиної мети.

Я почав переглядати оголошення про роботу лише близько 5 тижнів тому. Я досяг своєї мети протягом 3 місяців, на відміну від спочатку встановлених 5 місяців.

У цьому краса цілей. Наявність напрямку та цілі може означати всю різницю.

Стрибайте до будь-якої можливості вчитися.

Цього року я зміг відвідати Європейську академію інновацій, найбільшу у світі програму екстремального підприємництва.

Я зіткнувся з цією можливістю завдяки тому, що поставив себе там і підвищив обізнаність щодо свого особистого бренду, що стане наступною темою.

Академія була для мене раз у житті можливістю. Я мав можливість співпрацювати зі студентами з усього світу, а також бути наставником та навчати експертів таких компаній, як Google.

Я прийшов додому з проникливістю та знаннями, які, безумовно, дозволили мені рости та відрізнятись від конкурентів.

Найкраще, що ви можете зробити під час зустрічі з потенційними роботодавцями, - це продемонструвати, наскільки ви віддані навчанню та зростанню через нові можливості. Чому вони наймуть когось свідомо добре, що існує велика ймовірність того, що кандидат може стати самовдоволеним зараз, коли він забезпечив собі посаду в компанії?

Крім того, наставники в академії постійно наголошують, що найголовніше у стартапі - це не ідея, а культура та люди, які за нею стоять - колективний розум.

Найкращим інтересам компаній є найняти персонал, який мотивується і рухається. Будь такою людиною.

Створіть свій особистий бренд.

Якщо ви хочете виділитися, ви повинні показати якийсь авторитет у галузі, в якій ви хочете бути частиною. Почніть викладати себе та свій вміст.

Причиною того, що я зміг отримати можливість долучитися до програми підприємництва, був той факт, що друг побачив, що я роблю, і зробив направлення. Я не знав, що програма існує, і пропустив би її, якби тримав у собі свої цілі та те, чим прагну бути.

Умієте писати? Почніть вести блоги.

Хороше бути на камері? Запустіть канал YouTube.

Насолоджуєтесь звуком? Почніть свій власний подкаст.

Не обов’язково бути експертом, потрібно лише розпочати документування своєї подорожі. Всі люблять історію.

Будьте готові поставити себе там, бути вразливим і показати, що ви серйозні. Роблячи це, ви вже зарекомендували себе наперед, ніж більша частина вашої конкуренції.

Висновок

"Дайте мені шість годин, щоб зрубати дерево, і я проведу перші чотири заточуючи сокиру".

Пам’ятаєте нашого давнього друга від раніше?

Люди так захоплені спробами вивчити певні рамки кодування або мови, щоб спробувати задобрити оголошення про роботу. Це просто інструменти. Це хто використовує інструменти, які мають найбільше значення.

Якщо ви зможете зустрітися з роботодавцями і дійсно продемонструвати себе кандидатом, який би добре поєднувався з їх командою та культурою, у вас буде високий шанс отримати роботу - самоучки чи ні.

Якщо ваша мета - зрубати дерево, а не рубати його без будь-якої підготовки, чому б не освоїти сокиру та не заточити її? Тепер ви можете зрубати це дерево кількома короткими, але справжніми махами. А може, якщо вам пощастить, одним махом!

Ось бажаю вам удачі у вашій подорожі. Як завжди, моя папка "Вхідні" відкрита для всіх, хто потребує подальшої поради чи має запитання.

Не соромтеся зв’язуватися зі мною на будь-якій з платформ нижче!

Instagram | LinkedIn | Twitter