Вступ до SOLID, нового, рецентралізованого Інтернету Тіма Бернерса-Лі

Нещодавно професор Тім Бернерс-Лі зняв завісу з проекту "Solid". Я вирішив це перевірити. У цій статті я описую, що має на меті Solid, а також як можна з цього розпочати.

Що таке Solid?

Solid - це спроба повторної децентралізації Інтернету.

Re - децентралізація?

У той час бачення Інтернету було децентралізованим спільним простором для читання та запису. Перший браузер (званий WorldWideWeb) також був редактором.

Однак у міру прогресу дизайн веб-додатків почав централізуватися з різних причин. Дані користувачів стали джерелом енергії та доходу для інтернет-компаній.

Тверде рішення - це рішення.

Solid - це нова парадигма веб-додатків, яка є зворотно сумісною з існуючою Web.

Solid - це стек технологій, група пов’язаних протоколів, реалізацій та зростаюче співтовариство. Подібно до Інтернету.

Розділення програми та даних

У доінтернет-обчисленнях ваш персональний комп’ютер зберігав ваші дані.

Коли люди почали використовувати кілька комп’ютерів і додали до свого життя смартфони, модель „ваші дані залишаються з вами” була замінена на „Ваші дані знаходяться в одному або декількох масивних центрах обробки даних у всьому світі, якими керує розробник додатків”.

Отже, програми були глибоко пов'язані з їхніми даними. Створення програми в Інтернеті передбачає масштабне управління даними людей.

Програми та їх здатність заробляти гроші вимірюються за допомогою їх силосу даних . Ваші дані важко перенести, оскільки різні програми зберігають дані дуже по-різному.

Результат? Майже кожна програма має огороджені садові характеристики. Це зменшує стимули для розробників до інновацій на рівні додатків. Існуючі платформи захищені від зривів, оскільки блокування даних ускладнює рух користувачів.

Правила захисту даних

Деякі країни прийняли закони про захист даних. Компанії повинні зробити ваші дані доступними, і ви можете завантажити або видалити їх.

Це намагається повернути контроль над даними назад користувачам. Але це юридичний рецепт, а не технічна реальність. Дані користувачів все ще належать розробникам програм, і можливість завантаження даних не дуже корисна, якщо ви не можете перейти на альтернативну версію.

Стручки: Принесіть власні дані

Суцільні засоби захисту це з технічної сторони. Це дозволяє додаткам бути побудовані таким чином , де вони читають і пишуть дані , що зберігаються на вашому стручка .

У вас є стручок. У ваших друзів є стручок. Структури зберігають ваші дані. Ви дозволяєте програмам отримувати доступ до вашого стручка.

Можливо, у вас кілька стручків. Можливо, окремі для дому та роботи. Ваш стручок може жити на вашому комп’ютері або розподілятися між вашими пристроями. Або він може бути розміщений для вас.

А стручки зберігають пов’язані дані . Ваш стручок може посилатися на щось у моєму блоці або де-небудь в Інтернеті.

Ми хочемо, щоб програми працювали на наших пристроях. Але ми також хочемо автономності наших даних. І ми хочемо, щоб різні програми могли використовувати однакові дані та писати на них.

Ідеї ​​Solid

Потрапляння у Solid нагадало мені почати з веб-розробки. Я пам’ятаю, що вивчав HTML, CSS, JavaScript та рамки дня, і все одночасно.

Єдина відмінність: Solid - це нове, і допомогу знайти важче.

Ось збірка концепцій першого дня, які ви хочете знати, щоб розпочати розробку для Solid:

(PS: якщо ви просто хочете заскочити, перейдіть до пункту "Перші кроки")

Зв’язані дані

Потужність Solid, та й мережі в цілому, полягає у способі гіперпосилання даних.

У Solid ви зберігаєте дані, які створюєте, де завгодно. Ваші особисті дані, ймовірно, містяться на вашому пристрої. Для посилання на ці дані ви використовуєте URL-адреси, як в Інтернеті.

Це також хороший час , щоб представити повну форму твердого тіла: SO CIAL LI nked D ата.

Прочитайте про пов’язані дані в контексті Solid

Структура опису ресурсу

RDF - це спосіб представлення пов’язаних даних із твердженнями форми subject-predicate-object. Їх також називають трійками.

RDF - абстрактна модель. Ви навіть можете представляти RDF в англійських реченнях. Ось завдання зі списку завдань:

T1 is a taskT1 is labelled "Write an article about Solid"T1 is due October 5rd 2018T1 is assigned to @itsarnavbT1 is incomplete

Черепаха

Черепаха - це компактний спосіб представлення даних RDF, використовуючи URL-адреси для представлення subject, predicateта object.

Це повторюється і важко читається, тому черепаха має префікс та скорочену систему. Це стає особливо важливим із довшими документами.

Ви можете прочитати більше про черепаху. Або ви можете переглянути повний документ про черепаху тут. Це детальний загальнодоступний профіль професора Рубена Верборга, який є частиною команди Solid.

Семантична павутина

Тім Бернерс-Лі найкраще пояснює це:

Я мрію про Інтернет [в якій комп’ютери] стають здатними аналізувати всі дані в Інтернеті - вміст, посилання та транзакції між людьми та комп’ютерами. «Семантична павутина», яка робить це можливим, ще не з’явилася, але коли це станеться, повсякденні механізми торгівлі, бюрократії та нашого повсякденного життя будуть оброблятися машинами, що розмовляють з машинами. "Розумні агенти", про яких люди рекламували протягом століть, нарешті здійсняться

Перші кроки

Робіть це в будь-якому порядку, який вам підходить.

 • Отримайте стручок: Зареєструйтесь у будь-якого безкоштовного постачальника каналів або запустіть власний сервер (якщо це ваша справа)
 • Створіть солідну програму за допомогою цього підручника
 • Прочитайте про ці хаки, зроблені з Solid
 • Прочитайте тверді документи

Переходьте твердо

Ви можете допомогти твердій екосистемі шляхом

 • сприяння розвитку самого Solid та пов'язаної з ним інфраструктури.
 • розробка додатків за допомогою Solid.

Але будьте обережні, на даний момент навчання та розвиток для Solid вимагає багато спроб і помилок і задавання потенційно безглуздих питань. Немає переповнення стека, на яке можна посилатися. Налагодження деяких помилок може зажадати від вас копання у джерелі.

Ось спільноти, де ви можете отримати допомогу:

 • r / solid (я один з модів)
 • gitter.im/solid

І нарешті, мої DM відкриті: @itsarnavb. Я спробую відповісти на кожне запитання, яке я отримаю, або знайти когось, хто зможе.

І я буду постійно оновлювати цю статтю найкращими ресурсами, щоб дізнатись про Solid.

Подальше читання

 • Солідний веб-сайт - solid.mit.edu
 • Зміни парадигми для децентралізованої мережі - Рубен Верборг
 • Один маленький крок до Інтернету - Тім Бернерс-Лі