Що таке хром? Чим веб-браузер Chromium відрізняється від Chrome

Хром ... звучить як щось у Періодичній системі (воно є) або щось супергерої використовували б для перемоги над своїми ворогами.

Цікавий факт: це також браузер, який дуже нагадує Chrome від Google. І, як не дивно, ці два стосунки певним чином пов’язані між собою.

Тож давайте дізнаємось трохи більше про Chromium - що це таке, і чим він відрізняється від Chrome.

Що таке хром?

Chromium - це веб-браузер з відкритим кодом, який запускається проектом Chromium, вперше випущений у 2008 році. Будь-який розробник може змінювати або оновлювати вихідний код (але лише невелика кількість розробників Chromium насправді може додати власний код).

І Chromium підтримує це досить активне співтовариство. Через це браузер часто оновлюється, що чудово. Різні його частини реєструються за різними різними ліцензіями, наприклад, за ліцензією BSD (для частин, написаних Google - про це нижче), та для MIT, LGPL та інших.

Якщо ви хочете перевірити це, завантажте його тут.

Що таке Chrome?

Chrome - це веб-браузер Google. Розробники Google розробляють, підтримують та випускають його. Але ось крутий факт: Chrome побудований поверх відкритого коду Chromium.

То як це працює? Ну, розробники Google беруть цей код Chromium і створюють над ним власні власні функції. Що дає нам Chrome. Тож Chrome має деякі додаткові функції, такі як автоматичне оновлення, відстеження даних браузера та вбудована підтримка Flash.

Деякі з цих функцій корисні, а деякі (наприклад, відстеження даних) змушують розробників нервувати.

Якщо ви фанат, ви можете завантажити його тут.

Як вони схожі

Оскільки Chrome Google насправді побудований поверх вихідного коду Chromium, вони мають однакові кістки, як ми вже встановили.

Їхні логотипи також досить схожі. Chrome - це різнокольорова тематика Google, а Chromium - кілька відтінків синього.

Але вас, напевно, набагато більше цікавлять відмінності, тож давайте поглянемо на них.

Найбільші відмінності між Chromium та Chrome

Вони по-різному обробляють оновлення

Chromium постійно оновлюється, оскільки розробники постійно змінюють вихідний код. Проблема (чи крута річ?) Полягає в тому, що вам потрібно вручну оновити браузер, оскільки він не оновлюється самостійно.

З іншого боку, Chrome оновлюється автоматично так часто. Тому вам не потрібно пам’ятати про оновлення браузера. Але він не оновлюється майже так часто, як Chromium.

Отже, якщо ви хочете побачити найновіший та найкращий вихідний код проекту Chromium відразу ж після його виходу, то найкраще скористатися браузером Chromium.

Проблеми конфіденційності

Звичайно, Chrome надзвичайно простий у використанні. Але якщо Chrome - це ваш веб-переглядач, Google відстежує вашу інформацію. Хром цього не робить.

Якщо вам це незручно, але вам все одно подобається Chrome як веб-переглядач, можливо, Chromium є кращим варіантом для вас. Ваша конфіденційність буде більш захищеною, але ви все одно отримаєте досвід роботи з вихідним кодом Chromium.

Підтримка Adobe Flash

Google Chrome має вбудовану підтримку програвача Adobe Flash. Але оскільки код Flash не є відкритим, проект Chromium не використовуватиме його. Отже, якщо ви використовуєте Chromium і хочете увімкнути Flash, вам доведеться перестрибнути кілька обручів.

Однак зауважте, що, оскільки з 2020 року поступово припиняється використання Flash на користь HTML5, це не повинно бути великою справою найближчим часом.

Моє царство для кодека

Що таке кодек, можете запитати? Кодек (комбінація коду та декодування) - це комп’ютерна програма, яка перетворює між аналоговим та цифровим звуком одночасно стискаючи та стискаючи великі формати файлів.

Оскільки музичні та відеофайли величезні, кодеки були створені для кодування (або зменшення) цих файлів, а потім їх декодування, коли вони готові до перегляду або редагування.

То навіщо вони нам потрібні? Якщо у вас був довгий тиждень, і ви просто хочете Netflix та холод сьогодні ввечері, вам знадобляться ці кодеки, щоб дозволити відтворення цього вмісту.

Хоча Chrome постачається із вбудованими медіа-кодеками (такими як AAC, H.264 та MP3), Chromium - ні. Отже, якщо ви хочете транслювати / переглядати деякі шоу, вам потрібно буде використовувати Chrome або встановити ці кодеки вручну в Chromium.

Магазин Google Play проти зовнішніх розширень

Якщо ви хочете завантажити розширення в Chrome, це можна зробити лише з Google Play Store (на Mac та Windows). Якщо ви хочете отримати деякі зовнішні розширення, вам слід увімкнути режим розробника.

Якщо ви використовуєте Chromium, навпаки, сміливо захоплюйте будь-які розширення, які хочете.

Режим пісочниці безпеки

Коли ви використовуєте плагіни в Chrome, браузер обмежує їх функціональність, щоб вони могли виконувати лише ту функцію, для якої ви їх завантажили. Тобто вони "затиснуті" або обмежені саме цією метою. Chrome автоматично обмежує ці плагіни для вас.

Зазвичай це добре з міркувань безпеки. Але Chromium не завжди включає режим пісочниці відразу. Ви можете дізнатись більше про це тут.

Який браузер підходить саме вам?

Врешті-решт, це залежить від того, що ви хочете від свого досвіду перегляду веб-сторінок.

Якщо вам потрібен простий нестандартний браузер, який не потребує великої уваги, Chrome може бути для вас.

Але якщо у вас є проблеми щодо конфіденційності, і ви не проти заглибитися в якусь роботу та виконати якусь роботу, Chromium може запропонувати корисний досвід.

Щасливого перегляду!