Рецепт успіху Google Summer of Code

Короткий вступ до GSoC

Google Summer of Code (GSoC) - це щорічна програма, що фінансується Google для заохочення студентів до створення програмного забезпечення з відкритим кодом. Щороку Google обирає менторські організації. Студенти працюють у парі з наставниками наставницьких організацій для роботи над своїми проектами. Період кодування триває 3 місяці, і студенти проходять 3 оцінки протягом цього періоду.

Будучи студентом, GSoC є однією з престижних програм, в якій ви можете взяти участь. За статистикою 2017 року прийнято 1318 студентів, а понад 4200 студентів отримано відмову, що робить висновок, що рівень прийнятності становить близько 20-25%.

Етапи в GSoC

Технічно існує 4 оцінки, які студенти повинні пройти, щоб успішно виконати проект GSoC.

Етап пропозиції

Проекти перераховані за кожною обраною організацією. Щоб звузити перелік організацій, використовуйте теги, пов’язані з кожною організацією. Наприклад, організація дослідницької групи сталого обчислення (SCoRe) має теги Cloud, Blockchain, Go та Node.js. Це забезпечить можливість швидкої фільтрації для студентів, щоб вибрати найбільш підходящі для них організації.

Швидше за все, у вас з’явиться максимум 5 організацій. Якщо ні, то вам доведеться пройти кожну організацію, детально розглянути проекти та побачити, що вони очікують від вас протягом 3 місяців. Кожен студент може подати лише 3 пропозиції, а один студент може працювати лише над одним проектом.

Щоб збільшити шанс бути обраним, завжди є гарною ідеєю подати 3 пропозиції для 3 проектів. Кожна організація надає власний шаблон пропозицій.

Подаючи будь-які проекти пропозицій, ви повинні брати участь у будь-яких існуючих проектах організації, щоб довести здатність виконувати завдання. Це буде аспектом доданої вартості, який також можна додати до пропозиції.

Перш ніж закінчиться термін пропозиції, обов’язково поділіться своїми проектами з наставниками та спробуйте отримати їх відгук. Гарне спілкування з наставниками відіграє величезну роль, про яку я розгляну пізніше.

Ось мої пропозиції, які я подав до організації SCoRe:

Після подання пропозицій повністю залежить від наставників, яких вони відберуть студентами для своїх проектів. Наявність вагомих пропозицій, а також внесків у проекти буде ключовим фактором для обрання.

Спілкування та оцінка спільноти 1

Якщо ви пройшли так далеко, вітаємо! ?. Ви пройшли один із найважчих етапів.

Тепер настав час зв’язку спільноти, який є періодом представити себе громаді та познайомитись з іншими наставниками. У цей період студенти вносять зміни до своїх пропозицій, якщо це необхідно, після обговорення їх зі своїми наставниками. Це допоможе прояснити будь-які неоднозначні ідеї та створить справді надійну проектну пропозицію, а також уточнений набір основних етапів, які потрібно виконати. На той випадок, якщо студенти не знайомі з технологіями, необхідними для проекту, вони мають шанс навчитися. Зв'язок між громадами зазвичай триває місяць.

Після закінчення періоду зв'язку громади починається період кодування, і студенти починають свою проектну роботу. Кожна організація має свій спосіб оцінювання студентів. Деякі можуть мати щоденні оцінки або щоденні сутички, якщо застосовується гнучкий підхід, або, можливо, щотижневі оновлення. Отже, ви повинні дотримуватися будь-якого процесу, що використовується у вашій організації.

Частина цього оновлення, як правило, вимагає написання публікації в блозі з прогресом. Навіть якщо це не критерій оцінки для вашої організації, рекомендується писати оновлені повідомлення в блозі. Це чітко покаже ваш прогрес і те, що ви дізналися. Далі йде мій блог GSoC, де я оновлював свій щотижневий прогрес.

NodeCloud

NodeCloud - це бібліотека Node.js з уніфікованим API для хмарних провайдерів medium.com

Коли закінчується перший період кодування, студенти подають свою роботу наставникам через веб-додаток GSoC. Наставники будуть здавати або не здобувати студентів залежно від успіху.

Оцінка 2

Другий період кодування починається відразу після першого оцінювання. На другому етапі я настійно рекомендую студентам провести ґрунтовну дискусію з наставниками для обговорення будь-яких необхідних змін у процесах. За допомогою цього ви зможете переоцінити будь-які короткі надходження та вжити необхідних дій. Це виграє як студентам, так і наставникам з точки зору успіху проекту.

Якщо ви працювали над проектом якісно, ​​це ідеальний час, щоб збільшити свій темп і наздогнати все, від чого ви відстаєте. Це залежатиме від коментарів вашого наставника. Наприкінці другого періоду кодування студенти повинні подати свої роботи.

Оцінка 3

Це буде остання оцінка та важливий етап. Знову проводимо ретельну дискусію з наставниками, щоб оцінити, де ви знаходитесь, та отримати уявлення про основні етапи, які потрібно виконати.

Також на цьому етапі вам потрібно заповнити документацію, пов’язану з проектом, якщо ви не зосередилися на цьому. Наприкінці третього періоду студенти повинні завершити речі та переконатися, що всі вимоги виконані, щоб пройти GSoC. Переконайтеся, що ви перевершили очікування наставників.

Спілкування є ключовим

Спілкування зі своїм наставником є ​​дуже важливим, оскільки воно вирішує кожне рішення, оскільки GSoC - це віддалена програма. Ніхто не буде зустрічатися з наставниками для обговорення проектів.

На початковому етапі регулярне спілкування з наставниками - і зміна проектів пропозицій та надання пропозицій - створить у наставників позитивні враження про вас як про активного студента, який готовий докласти зусиль для проекту. На мій погляд, це вирішальний фактор, який відрізняє вас від інших студентів - крім внесків для організації. Тому майте на увазі регулярно спілкуватися зі своїм наставником та надавати оновлення про хід.

За кожне завершення оцінювання ви отримуватимете стипендію (це залежить від країни, в якій ви проживаєте), а після проходження всіх оцінок ви отримаєте сертифікат та обмін Google.

Ось, ось що вам потрібно знати, щоб пройти GSoC. Обов’язково починайте рано і регулярно спілкуйтеся зі своїми наставниками. Удачі! ?