Чому стільки розробників ненавидять рекрутерів

Це ваш останній шанс. Після цього шляху назад вже немає. Ви приймаєте блакитну таблетку - історія закінчується, ви прокидаєтесь у своєму ліжку і самостійно продовжуєте пошук роботи. Ви приймаєте червону пігулку - ви залишаєтесь у Рекрутерленді, і я показую вам, наскільки глибока кролича нора.

У фільмі 1999 року «Матриця» - ви це вже бачили, правда? - Морфей призиває Нео до своєї банди брудних светрів і пролітає через каналізацію на іржавому судні на повітряній подушці.

Звичайно, це не те, як він передає його Нео.

Натомість Морфеус сідає у зношений шкіряний крісло і продовжує викликати у Нео цікавість до цілої матриці.

"Що таке матриця?"

“На жаль, нікому не можна сказати, що таке матриця. Ви повинні переконатися в цьому самі ».

Морфей промовляє Нео до наступного кроку - ковтання червоної пігулки - при цьому розкриваючи якомога менше про саму Матрицю. Роблячи це, йому вдається створити відчуття таємниці. Невідкладно. Страх втратити краще життя.

Якщо все це звучить звично, це тому, що це та сама тактика, яку використовують рекрутери, які хочуть, щоб ви випили червону пігулку і відповіли на їхні небажані повідомлення.

Рекрутери використовують інструмент під назвою “InMail”, щоб видаляти вам повідомлення на основі відповідності ключових слів у вашому профілі LinkedIn. Вони знають, що якщо вони розсилають 1000 повідомлень на день, і навіть 1% людей відповідають, у них буде більше ніж достатньо шукачів роботи, щоб залишатися в бізнесі.

Хто знає - можливо, вони навіть вдарять джек-пот і почують відповідь від старшого DevOps, архітектора платформи або когось іншого з особливо затребуваним набором навичок.

На щастя для вас, цих спамерів легко помітити. Якщо ярлик “InMail” не відразу їх видасть, це буде їх знеособлена природа.

LinkedIn створив імперію на суму 26 мільярдів доларів, постачаючи зброю рекрутерам, які змагаються в гонці озброєнь. А з придбанням корпорацією Майкрософт LinkedIn, ситуація може погіршитися, перш ніж налагодиться.

Рекрутери - це не просто дружні жарти, подібні до цих. Серед вербувальників популярні серед розробників, які часто видаляють свої облікові записи LinkedIn просто для того, щоб уникнути лапи рекрутерів або дати відсіч, тролюючи їх.

Але як би не дратували рекрутери, вони є реальністю ринку праці розробників. Багато стартапів, орієнтованих на найм, намагалися усунути рекрутерів, використовуючи однотипний двосторонній ринок, який ви використовували б для замовлення автомобіля (Lyft), оренди кімнати (AirBnB) або придбання копії Matrix Trilogy.

Я не буду вам брехати, Нео. Кожен наймаючий стартап, який відстояв свої позиції, кожен, хто намагався автоматизувати вербувальників людей із процесу набору, зазнав невдачі.

Правильно - усі ті вигадливі веб-сайти, які обіцяють, що змусять роботодавців «битися за вас», насправді є просто воронками до більш традиційних кадрових агентств, керованих людьми.

Виявляється, продати людину (кандидата на роботу) організації людей (роботодавцю) непросто вирішити за допомогою програмного забезпечення.

З наймом у вас є люди по обидва боки угоди. Обидві сторони постійно зважують конкуруючі варіанти. На обидві сторони тиснеться час. І обидві сторони реалізують власні очікування та когнітивні упередження.

Алгоритми далекі від можливості надійно закрити подібні угоди без участі людини. Ось чому рекрутери все ще існують і, ймовірно, будуть існувати ще довгий час. Їх відточена дипломатія та навички сватання допомагають тримати процес найму вперед.

Вербувальники нікуди не йдуть. Тож давайте поговоримо про те, як вони працюють.

Внутрішні вербувальники працюють у одного роботодавця. Вони набирають кандидатів виключно для цього роботодавця. Їх робота носить більш канцелярський характер, і більша частина їх компенсації здійснюється у вигляді зарплати. Про внутрішніх рекрутерів багато що не можна сказати, крім того, що ви можете стежити за цікавим на Quora.

Коли люди говорять про ненависників рекрутерів, вони говорять про рекрутерів агентств , які, по суті, є продавцями, які працюють у багатьох роботодавців.

Ви можете запитати на цьому етапі - якщо всі рекрутери працюють у роботодавців, то хто працює у нас, розробників, коли ми хочемо отримати нову роботу?

Ну, наскільки рекрутери агентств можуть змусити вас повірити, що вони працюють на вас, вони працюють на роботодавців, бо це той, хто їм платить. Якби вони працювали на вас, їх би не називали вербувальниками - їх називали б агентами. Але більшість (позаштатних) інженерів занадто дешеві, щоб платити за агентів, тому вони вдаються до використання рекрутерів.

Роботодавці виплачують цим вербувальникам агентств - також відомим як "сторонні рекрутери" або "вербувальники на випадок непередбачених ситуацій" - комісію на основі вашої початкової зарплати. Зазвичай це від 15% до 30%.

Отже, якщо ваша початкова зарплата становить 100 000 доларів США (бонуси не враховані), то ваш роботодавець виплатить вашому рекрутеру від 15 000 до 30 000 доларів США залежно від узгодженого відсотка. Рекрутер отримає ці гроші лише в тому випадку, якщо ви залишатиметеся в компанії після пробного періоду, який зазвичай становить 90 днів.

Важливо повторити, що ці гроші не надходять із вашої зарплати - роботодавці вже передбачили ці витрати. Теоретично проходження рекрутера вам нічого не коштує.

Таким чином, заохочення рекрутерів надзвичайно добре узгоджуються з вашими умовами пошуку шукача роботи:

  1. Оскільки вони отримують зарплату на основі вашої початкової зарплати, вони схильні допомогти вам домовитись про якомога більшу стартову зарплату.
  2. Чим більше кандидатів вони розміщують - і чим швидше вони їх розміщують - тим більше грошей заробляють рекрутери. Тому вони захочуть допомогти вам влаштуватися на роботу якомога швидше, щоб вони могли перейти до інших шукачів роботи.
  3. Оскільки вони отримують заробітну плату лише за умови досягнення успіху в якості працівника (і залишаючись принаймні 90 днів), вони хочуть переконатися, що ви компетентні та відповідаєте культурі компанії.

Ця система звучить досить здорово, так? Це насправді працювало досить добре приблизно до 10 років тому. Саме тоді LinkedIn з’явився і перетворив рекрутинг на один гігантський спам-фестиваль.

Сьогодні кожен може створити обліковий запис LinkedIn, отримати безкоштовний місяць навігатора продажів LinkedIn, зробити швидкий пошук за ключовими словами та почати заповнювати вхідні скриньки розробників спамом.

Вони можуть робити вигляд, що вони із заснованої рекрутингової фірми - реальної чи вигаданої. Вони можуть стверджувати, що мають тісні робочі стосунки з основними роботодавцями, у яких ви хотіли б працювати. Вони можуть розкидати великі, але правдоподібні показники зарплати, щоб привернути вашу увагу. Все, що їм потрібно зробити, щоб ви випили їх червону пігулку, натиснувши цю кнопку відповіді.

Наступне, що ви знаєте, вони звертаються до компаній від вашого імені, аби згодом розкрити роботодавцям, що вони фактично не є кандидатом, а насправді рекрутером. Вони змінюють ваше резюме, щоб не включати ваші особисті контактні дані та зміцнювати свої позиції посередника. Вони використовують усілякі тактики чорних капелюхів, щоб спробувати набрати ту жирну комісію з набору з якомога меншою кількістю роботи.

І в процесі вони марно витрачають ваш час, заплямовуючи вашу репутацію і, можливо, навіть попереджаючи поточного роботодавця про те, що ви шукаєте іншу роботу.

Якщо достатньо з нас перестане реагувати на цих спамерів InMail, очікувана цінність їхніх заходів щодо спаму впаде, і врешті-решт спамери відмовляться і перестануть нам спамувати.

Але не всі вербувальники є спамерами. Деякі насправді можуть вам допомогти.

Є ще багато досвідчених, надійних рекрутерів. Ці рекрутери вже мають робочі стосунки з роботодавцями, і вони можуть набагато краще розуміти потреби та очікування роботодавців, ніж ви, як одноразовий шукач роботи.

Візьміть, наприклад, вимоги до роботи. Приблизно приблизно 20 років тому розділ вимог до оголошень про роботу працював навмисно, щоб відлякувати некваліфікованих людей. Але часи змінилися, і зараз існує величезна нестача талантів. Незважаючи на те, що це ринок продавця навичок програмування, вимоги до роботи все ще складаються з урахуванням ринкової ментальності покупця.

Хороший рекрутер може сісти з роботодавцем, щоб зрозуміти їх справжні мінімальні вимоги до тієї чи іншої посади та розібратися, який із десятка крапкових пунктів у їхніх робочих вимогах насправді має для них найбільше значення.

Наприклад, якщо у вас досвід роботи з Express.js, але ви ніколи раніше не працювали з Ruby on Rails, хороший рекрутер знає, чи вважатиме роботодавець ці навички порівнянними. І кожен роботодавець - і кожен менеджер з найму, який працює на них - різний.

Ви можете бути в курсі своїх рекрутерів щодо своїх знань та досвіду. На відміну від роботодавців, ви можете бути відвертими щодо своєї поточної зарплати та бажаної зарплати. Рекрутери стимулюються, щоб допомогти вам отримати якомога більшу зарплату, і вони набагато краще уявляють діапазони зарплат для різних компаній, місцеположень та назв посад.

Хороший рекрутер може також заощадити вам надзвичайно багато часу, відводячи вас від позицій, які, на їх думку, погано підходять для вас, і до позицій, на яких, на їхню думку, ви будете щасливі та досягнете успіху.

О, і чи вам коли-небудь відмовляли в роботі, коли ви думали, що повністю забили інтерв'ю? Роботодавці, мабуть, не скажуть вам, чому вони вирішили "переслідувати інших кандидатів".

Отже, ви витратили години свого життя - можливо, дні - на співбесіду для цієї роботи, і у вас навіть немає зворотного зв’язку, щоб показати її.

Ну, якщо у вас хороший рекрутер, він може виступати як зворотний канал. Оскільки вони мають робочі стосунки з роботодавцем, що перевищує вашу єдину кандидатуру, вони мають сильну можливість з’ясувати, чому роботодавець не прийняв вас на роботу. Ваш рекрутер може перетворити цю інформаційну чорну діру на джерело ефективного зворотного зв'язку, навчити вас про те, що пішло не так, і налаштувати вас на успіх під час наступного співбесіди.

Якщо ви шукаєте хорошого рекрутера, який допоможе вам у пошуку роботи, не турбуйтеся про LinkedIn. Ідіть прямо до своїх друзів. Можливо, вони раніше мали успіх у конкретного рекрутера. Одна відверта думка друга коштує десятків сумнівних 5-зіркових відгуків про Yelp.

Багато штатних рекрутерів зосереджуються лише на старших посадах, яких легше розміщувати та керувати вищими комісіями. Але якщо продовжувати шукати, ви виявите, що є вербувальники, які спеціалізуються на широкому діапазоні дисциплін та рівнів кваліфікації.

Не падайте духом. Якщо вам потрібен союзник у пошуку роботи, там ваш Морфей, готовий показати вам, наскільки глибока кроляча нора.

Я пишу лише про програмування та технології. Якщо ви стежите за мною у Twitter, я не буду витрачати ваш час. ?