Тестування досвіду користувача: Якісне тестування

Що таке якісне тестування?

Якісне тестування, яке може проходити у формі співбесід або інших безпосередньо спостережуваних тестів на зручність використання, має, як правило, дослідницький характер і має на меті отримати більш глибоке розуміння досвіду користувача. Це може бути особисто або за допомогою інструментів для відеоконференцій, таких як Skype або Google Hangouts.

Якісне тестування має на меті зібрати інформацію про повсякденний досвід користувача та мотивацію, щоб побачити, як ці деталі можуть вплинути на використання ними продукту чи інструменту.

Результати

Використовуючи якісні методи дослідження, для дослідника важливо визнати, що вони можуть вплинути на результати дослідження. Оскільки досліджується людський досвід замість твердих даних (кількість кліків, тенденції розташування входу тощо), важко залишатися цілком об’єктивним під час тестування або оцінки результатів.

Результати також не обов’язково будуть відтворюваними. Це пов’язано з тим, що фактори, що впливають на досвід користувача, різноманітні і можуть змінюватися щодня.

Ці фактори можуть мати форму того, що користувач переживає один день більший стрес, ніж інший через нові події у своєму житті або більше відповідальності того дня, користувачі мають абсолютно інший життєвий досвід, ніж один одного, погана погода, що впливає на настрій користувача, та будь-що інше що впливає на особисте чи емоційне життя людини.

Результати якісного тестування зазвичай відображаються у вигляді тем чи категорій замість цифр.

Приклад

Ось чудовий приклад від The ​​Interaction Design Foundation про різницю між кількісними дослідженнями та якісними дослідженнями:

Щоб проілюструвати різницю, припустимо, ви хочете вивчити фізичні вправи групи користувачів. Ви можете вивчити їх за допомогою кількісних або якісних методів дослідження.

Якщо ви використовуєте кількісний метод , ви можете створити онлайн-опитування та поширити його серед великої кількості учасників. Учасники повинні відповісти на заздалегідь визначені запитання щодо своїх фізичних вправ, таких як "Скільки годин на тиждень ви тренуєтесь?"

Якщо ви виконуєте свою роботу належним чином, відповіді на опитування можуть бути узагальнені чисельно, без упереджень на основі вашої власної думки чи особистого досвіду вправ.

Якщо ви використовуєте якісний метод , ви можете вибрати співбесіду з обмеженою кількістю учасників, де ви розмовляєте з учасниками про те, коли, де і як вони здійснюють.

Оскільки співбесіда схожа на розмову, ваші результати залежатимуть від того, як ви ставите подальші запитання до відповідей учасників - і те, як ви це робите, певною мірою залежатиме від вашої особистості та вашого власного досвіду вправ. Аналогічним чином результати співбесіди також певною мірою залежать від суб'єктивної інтерпретації того, що вам сказав учасник.

Методи тестування

З “12 методів дослідження UX (кількісних та якісних)” Кевіна Далві:

Інтерв’ю

Зазвичай охоплює три типи співбесід:

  1. спрямовані інтерв'ю, де дослідник задає конкретні запитання користувачам і намагається порівняти відповіді з іншими користувачами
  2. нережисовані інтерв’ю, коли дослідник намагається провести більш загальну дискусію з користувачем
  3. етнографічні інтерв’ю, де дослідник спостерігає за користувачем (користувачами) у власному середовищі, щоб зрозуміти, як вони підходять до певних аспектів, виконують певні завдання.

Опитування та анкетування

Швидкий спосіб збирати інформацію від великої кількості користувачів, але їх очевидним обмеженням є відсутність будь-якої взаємодії між дослідником та користувачами.

Тести на зручність використання

Включає прохання користувачів (користувачів) використовувати додаток / продукт для досягнення певних цілей. Існує три варіації таких тестів:

  1. модероване тестування - де користувачів приводять до лабораторії та дають їм конкретні завдання або тести для виконання.
  2. немодероване тестування - де користувачі проводять тест у свій час, як правило, віддалено.
  3. партизанське тестування - більш випадкова форма тестування, коли випадкових користувачів у соціальній мережі чи місцевості вимагає використання програми / продукту та надання неформальних відгуків.

Сортування карт

Основна мета тесту сортування карт - зрозуміти, як користувачі сприймають взаємозв'язки та ієрархію між різним вмістом, категоріями та іншою інформацією. Це зазвичай використовується для створення відповідної інформаційної архітектури або карт веб-сайтів.

Тести на дереві

Подібно до сортування карток, основною метою є перевірити, чи продукт / програма має відповідний рівень ієрархії інформації, розроблений у продукті.

A / B тести

Зосереджується на наданні користувачеві двох або більше варіантів та документуванні уподобань користувача серед варіантів. Існують також розширені або цілеспрямовані тести A / B для певного аспекту продукту, такі як елементи дизайну, інформаційна ієрархія, навігація тощо.

Розвиток персони

По суті, це представлення групи користувачів, які демонструють дуже схожу модель з точки зору поведінки використання програми незалежно від віку, статі, місцезнаходження, освіти та професії.

Джерела

  1. Мортенсен, Дітте. "Найкращі практики якісного дослідження користувачів". Фонд дизайну взаємодії. Січень, 2018 р. Доступ: 13 лютого 2018 р.