Типи даних у статистиці - номінальні, порядкові, інтервальні та співвідношення Типи даних, пояснені на прикладах

Якщо ви навчаєтесь на іспит із статистики та вам потрібно переглянути типи даних, ця стаття дасть вам короткий огляд із кількома простими прикладами.

Тому що погодьмося: не багато людей вивчають типи даних задля розваги чи у своєму реальному повсякденному житті.

Тож давайте зануримось.

Кількісні та якісні дані - в чому різниця?

Коротше кажучи: кількісний означає, що ви можете його порахувати, і це числове (подумайте, кількість - те, що ви можете порахувати). Якісний означає, що ви не можете, і це не числово (подумайте якість - натомість категоричні дані).

Бум! Просто, правда?

Існує ще одне розрізнення, яке слід отримати прямо перед тим, як переходити до реальних типів даних, і це пов’язано з кількісними (числовими) даними: дискретні чи безперервні дані.

Дискретні дані включають цілі числа (цілі числа - наприклад, 1, 356 або 9), які не можна розділити залежно від природи того, що вони є.

Як кількість людей у ​​класі, кількість пальців на руках або кількість дітей, які хтось має. Ви не можете мати 1,9 дитини в сім'ї (незважаючи на те, що може сказати перепис населення).

Безперервні дані , навпаки, навпаки. Його можна розділити скільки завгодно і виміряти з великою кількістю знаків після коми.

Як і вага автомобіля (можна розрахувати з великою кількістю знаків після коми), температура (32,543 градуси тощо) або швидкість літака.

Тепер про цікаві речі.

Якісні типи даних

Номінальні дані

Номінальні дані використовуються для позначення змінних без будь-якого кількісного значення. Поширені приклади включають чоловіків / жінок (хоча і дещо застарілих), колір волосся, національності, імена людей тощо.

Простою англійською мовою: в основному це ярлики (а номінальне походить від "name", щоб допомогти вам запам’ятати). У вас каштанове волосся (або карі очі) . Ви американець . Вас звати Джейн .

Приклади:

Який колір волосся у вас?

 • Коричневий
 • Блондинка
 • Чорний
 • Веселковий єдиноріг

Що ти за національністю?

 • Американський
 • Німецька
 • Кенійський
 • Японський

Зверніть увагу, що ці змінні не перекриваються. Для цілей статистики, так чи інакше, ви не можете мати волосся як каштанового, так і райдужного кольору єдинорога. І вони насправді пов’язані лише основною категорією, частиною якої вони є.

Звичайні дані

Ключ із порядковими даними полягає в тому, щоб пам’ятати, що порядковий звучить як порядок - і важливий порядок змінних. Не стільки різниці між цими значеннями.

Порядкові ваги часто використовують для вимірювання задоволення, щастя тощо. Ви коли-небудь брали одне з таких опитувань, подібне до цього?

"Наскільки ймовірно ви рекомендуєте наші послуги своїм друзям?"

 • Ймовірно
 • Ймовірно
 • Нейтральний
 • Навряд чи
 • Дуже малоймовірно

Дивіться, ми насправді не знаємо, яка різниця між дуже малоймовірною та малоймовірною - або якщо це така ж величина ймовірності (або, малоймовірності), як між ймовірною та дуже ймовірною. Але це нормально Ми просто знаємо, що ймовірність більш ніж нейтральна, а малоймовірна - більш ніж дуже малоймовірна. Все в порядку.

Кількісні типи даних

Дані інтервалу

Дані інтервалу є цікавими (і корисними), оскільки вони стосуються як порядку, так і різниці між вашими змінними. Це дозволяє виміряти середнє відхилення та центральну тенденцію.

Улюблений усім приклад даних інтервалу - температури в градусах Цельсія. 20 градусів тепла тепліше 10, а різниця між 20 градусами і 10 градусами становить 10 градусів. Різниця між 10 і 0 також становить 10 градусів.

Якщо вам потрібна допомога в запам’ятовуванні, що таке шкали інтервалів, просто подумайте про значення інтервалу: простір між ними . Тож ви не тільки дбаєте про порядок змінних, а й про значення між ними.

Однак є невелика проблема з інтервалами: немає "справжнього нуля". Справжній нуль не має значення - цього немає, - але 0 градусів С однозначно має значення: досить холодно. Ви також можете мати від’ємні числа.

Якщо у вас немає справжнього нуля, ви не можете розрахувати коефіцієнти. Це означає роботу додавання та віднімання, а ділення та множення - ні.

Дані коефіцієнта

Слава богу, є дані про співвідношення. Це вирішує всі наші проблеми.

Дані коефіцієнта говорять нам про порядок змінних, відмінності між ними, і вони мають абсолютний нуль. Що дозволяє проводити та робити всілякі обчислення та умовиводи.

Дані коефіцієнта - це дуже схожі дані інтервалу, окрім нуля, це означає відсутність. Для даних коефіцієнтів неможливо мати від’ємні значення.

Наприклад, висота - це дані співвідношення. Не можна мати негативний зріст. Якщо висота об’єкта дорівнює нулю, тоді об’єкта немає. Це відрізняється від чогось типу температури. І 0 градусів, і -5 градусів є цілком дійсними і значущими температурами.

Тепер, коли у вас є основна обробка цих типів даних, ви повинні бути трохи готовішими до вирішення цього іспиту статистики.