Як створити віртуальну машину Google Cloud і підключитися до неї за допомогою SSH

Google Cloud пропонує безліч інструментів та послуг. Однією з цих служб є створення віртуальних машин, що легко настроюються. Якщо ви не знайомі з тим, що таке віртуальна машина, ось визначення від Microsoft:

Віртуальна машина - це комп'ютерний файл, який зазвичай називається зображенням, і який поводиться як справжній комп'ютер. Іншими словами, створення комп’ютера в комп’ютері. Він працює у вікні, як і будь-яка інша програма, надаючи кінцевому користувачеві такий самий досвід роботи на віртуальній машині, як і в самій операційній системі хоста. Віртуальна машина знаходиться в ізольованому середовищі від решти системи, що означає, що програмне забезпечення всередині віртуальної машини не може уникнути або втрутитися в сам комп'ютер.

Віртуальні машини потрібні у багатьох ситуаціях для тестування додатків на інші операційні системи, доступу до заражених вірусом даних або для експериментів з іншими операційними системами. Ви можете встановити віртуальні машини на свій комп’ютер. Ви також можете створити їх у хмарі та просто підключитися до них.

У цьому підручнику я розповім вам про те, як створити віртуальну машину в Google Cloud. Ми можемо підключитися до нього за допомогою SSH з вашого комп’ютера.

  1. Якщо у вас його ще немає, створіть тут обліковий запис Google Cloud.

Ви отримаєте кредит у розмірі 300 доларів, щоб пограти протягом року! Цього більш ніж достатньо, щоб навчитися і пограти з усім, що пропонує Google Cloud.

2.Створіть новий проект або використовуйте вже існуючий. Ви можете створити новий проект з назвою project1 , наприклад, як показано у наступному gif:

3. Тепер ви готові створити віртуальну машину. Перейти в лівий верхній кут головної сторінки Google Cloud, натисніть на іконку трійника ≡ і виберіть Compute Engine -> VM Insta н се й клімат ск Cre їли.

Введіть будь-яке ім'я, яке хочете, у поле Ім'я, як показано нижче:

Зберігайте регіон і зону за замовчуванням. Будь-який регіон / зона підходить для цього підручника. Якщо вам цікаво, що вони означають, ви можете прочитати документацію Google Cloud про них тут.

Ви можете зберегти тип машини за замовчуванням або натиснути Налаштувати довиберіть кількість ядер процесора, пам’яті та графічних процесорів, які ви хотіли б мати у своїй віртуальній машині. Ви побачите, як зміниться вартість на правій стороні!

Для перших експериментів із Google Cloud ви можете бути консервативними, отримавши кредит у розмірі 300 доларів США для певної роботи. У такому випадку ви можете вибрати наступну конфігурацію:

Далі виберіть завантажувальний диск. Наприклад, ви можете вибрати 20 ГБ, SSD, Ubuntu 16.04 LTS, як показано нижче:

Потім встановіть обліковий запис служби в розділі « Ідентифікація та доступ до API» на « Немає облікового запису служби», як показано нижче:

Нарешті, перейдіть на вкладку Безпека під Брандмауер . Ви побачите поле SSH Key, як показано нижче:

Тут ви збираєтеся підключити свій комп’ютер до віртуальної машини за допомогою SSH-ключа!

Якщо ви не знайомі з SSH (Secure Shell) і чому вам може знадобитися його використовувати, це мережевий протокол, який забезпечує зашифрований обмін даними між двома комп’ютерами (у цьому випадку вашим комп’ютером та серверами Google), які під’єднані через незахищений мережі (Інтернет тут).

Для встановлення з'єднання SSH вам може знадобитися програма, яка може це зробити, залежно від вашої операційної системи. Дотримуйтесь решти цієї публікації залежно від вашої операційної системи (Windows або Mac / Linux).

Windows

Я рекомендую PuTTY . Це відкритий і простий у використанні SSH-клієнт. Ви можете завантажити PuTTY та встановити його звідси.

Після встановлення PuTTY відкрийте генератор ключів PuTTY і натисніть кнопку створити . Він генерує випадковий ключ, якщо ви наведете мишу на порожню область. Після цього ви отримаєте щось подібне:

Змініть поле ключового коментаря на щось впізнаване та зручне для друку, оскільки це згодом стане іменем користувача!

Потім збережіть як відкритий, так і приватний ключі, натиснувши відповідні піктограми, показані на малюнку вище.

Виділіть весь ключ поля від генератора ключів PuTTY, а потім скопіювати і вставити його в ключових даних поля в Google Cloud:

Клацніть створити і дочекайтеся створення екземпляра віртуальної машини.

Тим часом ти можеш піти в PuTTY. Перейдіть до SSH -> Uth і перегляньте збережений файл приватного ключа.

Далі перейдіть до Google Cloud і скопіюйте зовнішній IP із екземпляра віртуальної машини, який ви щойно створили, як показано нижче:

І вставте його в поле Хост під Сеанси в PuTTY і натисніть Enter :

Примітка: Ви можете отримати повідомлення про помилку. Ігноруйте це та натисніть так . (Там просто сказано, що ключа ще немає в реєстрі. Ви впевнені, що хочете підключитися?)

Потім введіть ім’я користувача, яке ви створили під час створення ключа ( коментар до ключа вище). Бум! ви перебуваєте у віртуальній машині, яку ви щойно створили.

Ви можете встановити на нього python та API Google, наприклад, щоб почати робити магію! Не забудьте вимкнути його в Google Cloud після того, як ви закінчите, щоб бути економічним із вашим кредитом :)

Mac / Linux

Mac та Linux спочатку підтримують з’єднання SSH. Вам просто потрібно створити пару ключів SSH (відкритий ключ / приватний ключ), щоб надійно підключитися до віртуальної машини.

Закритий ключ еквівалентний паролю. Таким чином, він залишається приватним, проживаючи на вашому комп’ютері, і не повинен передаватися жодному суб’єкту господарювання. Відкритий ключ надається комп'ютеру або серверу, до якого потрібно встановити з'єднання. Щоб створити пару ключів SSH для надійного підключення до віртуальної машини, виконайте такі дії:

Введіть наступну команду в терміналі: ssh-keygen -t rsa. Це розпочне процес генерації ключів. Вам буде запропоновано вибрати місце для зберігання пари ключів SSH. Натисніть ENTER, щоб прийняти місце за замовчуванням, як показано нижче:

Далі, виберіть пароль для входу на віртуальну машину або натисніть ENTER, якщо ви не хочете використовувати пароль. Приватний ключ (тобто ідентифікаційний) та відкритий ключ будуть сформовані, як показано нижче:

Тепер запустіть наступну команду: cat ~/.ssh/id_rsa.pub. Він відобразить відкритий ключ у терміналі, як показано нижче. Виділіть та скопіюйте цей ключ:

і вставте його в поле ключа SSH в Google Cloud і натисніть Створити :

Тепер ви можете використовувати зовнішню IP -адресу віртуальної машини, яку ви щойно створили:

для SSH до нього таким чином :

Ви отримаєте "Автентичність хоста ... тощо". попередження, як показано на малюнку нижче. Це нормально. Всякий раз, коли SSH підключається до системи, якої він раніше не бачив, він видасть таке попередження. Відповідь так, щоб підключитися, і бінго!Ви перебуваєте у віртуальній машині, як ви можете бачити з імені хосту instance-3. Щоб вийти з віртуальної машини, просто введіть exit.

Не забудьте вимкнути віртуальну машину в Google Cloud після того, як закінчите, щоб заощадити кредит у розмірі 300 доларів!

Спочатку опубліковано на assawiel.com/blog 23 грудня 2017 р. Оновлено: 10 жовтня 2018 р