Як вчитися постійно (не вигоряючи)

У техніці постійне навчання (як на роботі, так і поза нею) - це невимовна вимога роботи.

Коли я підріс, я ходив із батьком до книгарні кожні вихідні, і кожен раз він брав нову книгу про кодування. Тоді я завжди запитував, чому він працює на вихідних. Тепер я розумію, бо зараз вихідні я проводжу так само.

Робота в галузі техніки вимагає від вас постійно засвоювати нові навички. Галузь рухається настільки швидко, що ті, хто не продовжує вчитися, відстають. Продовження успіху на роботі залежить від вашої здатності вчитися, але це може бути надзвичайною перспективою закінчити довгий робочий день лише для того, щоб поїхати додому вчитися.

То як же ви знайдете мотивацію до навчання та забезпечите продуктивність часу, який ви витрачаєте на навчання?

№1: встановіть ціль

Встановіть розумну мету (конкретну, вимірювану, досяжну, релевантну та засновану на часі). Це допоможе вам структурувати ваше мислення. Наприклад, загальною метою буде: "Я хочу навчитися кодувати". РОЗУМНОЮ ціллю було б: "Я хочу створити веб-сайт із HTML та CSS протягом наступних 6 місяців".

 • Конкретно: перехід від "навчитися кодувати" (загальне) до "створення веб-сайту за допомогою HTML та CSS" (конкретно). Це має бути тим, що мотивує та зосереджує вас. Чого ви хочете досягти? Чому?
 • Вимірюване: Як ви можете відстежувати свій прогрес до досягнення своєї мети? Чи вважається написання сценарію "навчання кодуванню"? Подумайте, як ви можете виміряти свій прогрес до досягнення своєї мети. Якщо це не можна виміряти, набагато легше стати немотивованим. Щось на зразок "побудувати веб-сайт за допомогою HTML та CSS" набагато простіше відстежувати ваш прогрес.
 • Досяжне: Думайте реалістично про власні обмеження. Якщо ви звикли приїжджати додому і дивитись телевізор щодня протягом 3 годин, ви, мабуть, не раптом почнете щодня приходити з роботи і витрачати 3 години на навчання. Нічого страшного. Не плануйте дуже кардинальних змін - дуже важко зробити такі зміни стійкими.

  Натомість подумайте про невеликі зміни. Плануйте 30 хвилин, щоб витратити на нову навичку. Подумайте про те, чого ви досягли в минулому, і чи ця мета досяжна для вас. Це також гарний час подумати над тим, чи надмірно ви зобов’язуєтесь. Ви намагаєтесь вивчити іспанську мову, зіграти на гобої та вивчити нову структуру протягом усього наступного місяця? Виберіть одну річ і зосереджуйтесь на ній. Це полегшить досягнення однієї мети, і ви завжди можете вибрати іншу мету для свого наступного проекту.

 • Відповідне: чи відповідає ця мета тому, що я хочу? Наприклад, якщо ваша мета - стати розробником програмного забезпечення, які найкращі навички вам потрібно розвивати? Спершу вивчіть ці навички. Запитайте себе, чи це найкращий час для цієї мети.
 • Залежно від часу: перша ціль не встановлює жодних обмежень за часом, що може бути важко мотивувати себе до досягнення. Зрештою, коли у вас назавжди, набагато легше думати: "Почну завтра". Друга мета дає вам жорсткі терміни для її досягнення (6 місяців).

Хоча, безумовно, важче (і спочатку потрібно більше часу) встановлювати SMART цілі, це заощадить ваш час у довгостроковій перспективі.

У Sprint автори зазначають, що кожен із нас має обмежену здатність приймати рішення щодня. Його потрібно зберігати для найважливіших завдань. З першою метою (навчитися кодувати), тепер вам потрібно вирішити, на якій мові програмувати, який проект чи проекти ви хочете побудувати, і коли ви збираєтеся це зробити. Друга мета (створити веб-сайт за допомогою HTML та CSS) відповідає на всі ці питання для вас.

# 2 Розбийте його

Тепер, коли у вас є своя мета, розбийте її на щомісячні, щотижневі, щоденні або погодинні кроки (настільки, наскільки вам потрібно пройти). Для прикладу раніше, якщо ваша мета - створити веб-сайт з HTML і CSS, і ви не знаєте, як кодувати, розбийте його на керовані кроки. Наприклад:

 • Знайдіть ресурси для вивчення HTML та CSS (наприклад, freecodecamp.org)
 • Щодня витрачайте щонайменше 30 хвилин на роботу над проблемами програмування
 • Почніть створювати веб-сайт і щодня присвячуйте роботі над ним щонайменше 30 хвилин

Це досить простий приклад, але мета вже виглядає більш керованою. Створити веб-сайт? Це здається справді важко. Щодня витрачаючи 30 хвилин на роботу над вивченням нового? Це набагато зручніше. Практично у кожного є вільні 30 хвилин, які вони можуть попрацювати у свій день для чогось, що для нього важливо.

# 3 Блокуйте час

Тепер, коли у вас є мета, придумайте, як витрачати на це солідний блок часу щодня (або якомога частіше). Невеликі відрізки часу (скажімо, 5 хвилин) тут і там легко стерти на користь інших речей, а може й недостатньо довго, щоб ви могли зосередитись на порушеній справі.

Дослідження показують, що відновлення уваги після переривання може зайняти (в середньому) більше 20 хвилин. Більш ефективно, якщо ви можете визначити годину (а то й 30 хвилин) щодня та заблокувати їх, щоб зосередитись лише на цій меті.

Ось чому цілі, що враховують час, так важливі. Набагато простіше заблокувати час, якщо ви можете сказати "це лише на 1 місяць, або два місяці тощо". Блокування невизначеного часу зробити набагато складніше.

Крім того, блокування лише невеликої частини часу означає, що ви можете працювати над своїм проектом протягом призначеного часу, а потім піти робити щось інше, знаючи, що ви щось зробили. Блокування певного часу для роботи над особистим проектом означає, що ви можете працювати протягом 30 хвилин, а потім розслабитися, не турбуючись, на відміну від роботи і вимкнення під час спроби багатозадачності 6 інших речей (перегляд Netflix, перевірка текстів, приготування їжі тощо). ), ймовірно, закінчиться тим, що ви ще більше напружені і почуватиметесь менш продуктивними.

Дослідження показують, що дуже, дуже, дуже мало людей можуть по-справжньому виконувати багатозадачні дії (я точно не належу до них), і що спроба зробити це просто ускладнює виконання завдань. Не намагайся. Заблокуйте час, використовуйте його для свого проекту, а потім робіть те, що вам подобається.

No4 Зосередьтесь

Це може бути дуже, дуже легко в техніці, щоб почати вивчати одне і отримувати побічні стежки. Існує безліч безкоштовних ресурсів, щоб навчитися майже чому завгодно, і це може бути приголомшливим і важко знати, з чого почати (настільки, що це може паралізувати і неможливо почати вивчати все взагалі).

Уникніть цього паралічу, вибравши лише одну мету і дотримуючись її. Буде набагато корисніше, якщо ти зможеш зробити щось добре (наприклад, створити веб-сайт), ніж багато речей, лише трохи (наприклад, надрукувати "Hello World" усіма можливими мовами). Знайдіть час, щоб переконатися, що те, що ви робите, допомагає вам досягти своєї мети. Запитайте себе: "Це допомагає мені досягти моєї розумної мети?" Якщо ні, можливо, пора переоцінити.

Пам'ятайте, ви вже зробили важку частину, коли ставите свою мету. Ви вирішили, що це важливо, і заблокували час. Тепер вам просто потрібно над цим попрацювати.

Якщо кожного разу, коли ви сідаєте вчитися, вам доведеться мотивувати себе на це, у вас не буде сил для навчання. Укладення звички до навчання економить вашу енергію для реального завдання. В ідеалі ви дійдете до того моменту, коли зайдете, сядете і просто почнете працювати, не думаючи про це.

А тепер піди щось вчись!

Шукаєте більше ресурсів? Перевірте цих справді розумних людей:

 • 6 суворих істин, які зроблять вас кращою людиною
 • Отже, ви хочете працювати в безпеці ...
 • Те, що я дізнався з навчальної програми Coursera, як вчитися
 • 30-годинний метод вивчення нової навички