Низьковисаючий фрукт дизайну: чому слід використовувати суперсімейки шрифтів Google

Ось усе, що вам потрібно знати про надсімейства шрифтів, щоб ваш наступний дизайн-проект засяяв.

Що таке надсімейство шрифтів?

Ми говоримо про Джексонів? Кардашянці? Грона Брейді? Вигадана сім'я Стіва Мартіна в "Дешевше дюжиною"? Або ми можемо говорити про щось більш тісне, пов’язане зі шрифтами?

Відповідь: МИ РОЗМОВЛЯЄМО '' БУТИ ШРИБИ, ВСІ ⚡

Суперсімейство шрифтів - це набір шрифтів (приклад: merriweather та merriweather sans), які були спеціально розроблені, щоб добре виглядати разом. Подібно до музиканта, який одночасно грає окремі ноти, щоб створити один мелодійний акорд, дизайнери шрифтів створюють сімейства шрифтів, які виділяються індивідуально, але також чудово поєднуються, пропонуючи універсальність за стилем та вагою, що робить вміст на сторінці більш привабливим для візуалізації та легшим для читання.

Подумайте про це так: у суперсімействі є один манекен (основна форма скелета), який може бути одягнений у безліч різних комплектів одягу (засечки, ширина, вага, розмір, курсив). Результат: заздалегідь упаковані, візуально згуртовані шрифти, які просять використовувати разом для Вашого наступного дизайнерського проекту. Іншими словами, суперсімейки - це великі соковиті яблука, які чекають на збір.

Звідки вони взялись?

Найдавніші дані про надсімейства походять з римських документів ще в 79 р. Н. Е. Ці римські документи містили варіації розміру тексту для створення візуальної ієрархії. Римляни робили текст заголовка більшим, ніж текст основного тексту, ще до того, як було круто.

Швидко переходьте до 1800-х років, і є шрифти, розроблені для сумісності між різними письмовими мовами, такими як латинська, грецька та кирилиця. Це були одні з найперших прототипів надсімей, які ми знаємо і любимо сьогодні.

До 1900-х років відбувся вибух різноманітних шрифтів без засічок, що розширило можливості варіацій для всіх надсімей. За роки до Другої світової війни (так, я щойно викинув посилання на Другу світову війну у статті про типографіку?), Всесвітньо відомий голландський дизайнер шрифтів Ян ван Кримпен розробив перший комплексний набір шрифтів із властивою сумісністю, проект під назвою R omulus.

За його власними словами, він задумав "створити повну сім'ю типу, що складається, з початку, з римської, похилої римської, напівжирної та напівжирної стислої форми, щонайменше чотирьох ваг без зарубок, типу сценарію та набір грецьких символів ".

Це був найамбітніший проект дизайну шрифтів на сьогоднішній день, і хоча він не завершив його після війни, це був початок того, що зараз є звичним у дизайні шрифтів: надродини.

ПОЗІВ. Добре, давайте перейдемо до хороших речей.

Ось 10 суперсімей Google Font, про які ви повинні знати

Ми обговорили, що вони собою являють, звідки вони беруться та чому ви повинні ними користуватися. А тепер давайте подивимось кілька дійсних надродин в дії. Ось кілька чудових пар із суперсімей Google Fonts, які можна використовувати для наступного дизайнерського проекту!

1) Quattrocento і Quattrocento Sans

Розроблено за типом Імпалларі

2) Roboto Condensed і Roboto

Розроблено Крістіаном Робертсоном

3) Робото Моно та Робото

Розроблено Крістіаном Робертсоном

4) PT Sans та PT Serif

Розроблено ParaType

5) Оксиген моно та кисень

Розроблено Верноном Адамсом

6) Source Sans Pro та Source Serif Pro

Розроблено Полом Д. Хантом (Санс) та Франком Грісхаммером (Серіф)

7) Йосефін Сляб і Йосефін Санс

Розроблено Сантьяго Ороско

8) Кодувати Без напівзгущеного та Кодувати Без

Розроблено за типом Імпалларі

9) Алегрея і Алегрея Санс

Розроблено Huerta Tipográfica (Alegreya) та Juan Pablo del Peral (Aleygra Sans)

10) Монтсеррат та заступники Монтсеррат

Розроблено Джульєтою Улановським

Слова на прощання

Пошук красивої пари шрифтів для вашого наступного проекту не повинен бути напруженим, копітким, трудомістким або складним. Суперсімейство СТАНОВЛЕНО виглядати красиво разом та створювати візуальну гармонію для Вашої веб-сторінки. Навчіться їх знати і любити, і ви швидко станете чудовим дизайнером!

Переконайтеся, що ви перевірили пару шрифтів, де ми допоможемо вам поєднати шрифти Google разом і запропонувати чудові пропозиції для надсімейства шрифтів для вашого наступного проекту!

Додаткове читання

Ось ще кілька ресурсів про суперсімейки, якщо вам цікаво:

  • Блог Adobe Typekit - Дослідження типу: поєднання шрифтів
  • FontLabVideos - Лекція для суперсімей шрифтів із Sumner Stone
  • Fonts.com - Супер Сім'я
  • Google - суперсімейки
  • Вікіпедія - Суперсімейство шрифтів
  • Проекти Ромула, Ян ван Кримпен

Дякую Хайден та Еммі за всю допомогу у цій статті.

Не соромтеся коментувати нижче або зв’язуватися зі мною у Twitter!