9 популярних онлайн-курсів, які назавжди зникли ... і як ви все ще можете їх знайти

Оскільки безкоштовні онлайн-курси вперше стартували наприкінці 2011 року, понад 700 університетів створили понад 700 університетів у всьому світі.

Але майже третина цих курсів значиться як “закінчена” на Class Central. Це означає, що ми не знаємо, коли (або якщо) ці курси будуть колись запропоновані знову.

Минулого року ми втратили кілька сотень цих курсів, коли Coursera закрила свою стару технологічну платформу.

Деякі з цих курсів повернулися або навіть перейшли на іншу платформу курсів. Але багато курсів роками не працюють, і в багатьох випадках платформи курсів видаляють сторінки опису курсів зі своїх веб-сайтів. Наче вони ніколи не існували. Деякі з цих курсів мають сотні оглядів на Class Central та пройшли сотні тисяч учнів.

На щастя, Class Central має майже повну історію всіх курсів, які коли-небудь пропонувались. Я проаналізував усі готові курси і склав список кількох популярних курсів. Де це можливо, я порекомендую альтернативне джерело, щоб отримати доступ до відео з курсу.

1. Посібник для початківців з ірраціональної поведінки з Деном Арілі

Якщо ви любите читати статті або слухати подкасти про економіку, ви можете знати, хто такий Ден Арілі. Він є професором психології та поведінкової економіки в Університеті Дьюка, і його часто використовують як "експерта" у ЗМІ. Він досить популярна фігура - його виступ на TED переглянули понад сім мільйонів людей, і він написав кілька бестселерів New York Times.

Ще в березні 2013 року Ден Аріелі також розпочав надзвичайно популярний курс на Coursera під назвою "Посібник для початківців з ірраціональної поведінки". Сторінка курсу більше не існує на Coursera, але ви можете знайти її на Class Central тут. Востаннє він був запропонований у березні 2014 року та має понад 500 відгуків про Class Central - і майже всі з них - 5-зіркові. Насправді це все ще найвищий курс психології на Class Central.

Ви можете прочитати на Quora, чому курс був знятий.

Де знайти матеріали курсу?

Інший користувач Quora створив резервну копію матеріалів курсу. Ви можете знайти тиждень 1 - тиждень 5 тут і тиждень 6 тут. Якщо ви шукаєте на YouTube, ви також знайдете кілька доповідей, проведених Ден Аріелі. Це не відео з курсу, але можуть бути певні збіги.

2. CS188.1x: Штучний інтелект

Було невтішно бачити цей курс edX знятим. CS188.1X UC Berkeley є одним із 50 найкращих онлайн-курсів Class Central усіх часів, а також 2-м курсом з найвищим рейтингом на нашій темі про штучний інтелект. Ми навіть опублікували поглиблений огляд на 1100 слів для цього курсу. Ось що мав сказати рецензент (Мал Міньяс):

“Це не просто найкращий курс з ШІ, коли-небудь доступний в Інтернеті. Це найкращий курс, який коли-небудь доступний з будь-якої теми ".

За словами Мала, CS188.1x був надзвичайно складним і складним курсом, але він також приносив користь. Ось GIF одного з поданих проектів Мала.

Вам слід серйозно подумати про прочитання цілого огляду Мала, щоб дізнатись про цей дивовижний курс, який ви ніколи не отримаєте.

Де знайти матеріали курсу?

Жартую. Професори курсу розмістили всі матеріали курсу на своєму веб-сайті.

3. Соціальна психологія

Це ще один дуже популярний курс психології. Насправді це третій курс психології на Class Central. Соціальна психологія, започаткована в серпні 2013 р., Взяла на себе понад півмільйона студентів у всьому світі. Колись цей курс мав найбільшу в світі сесію курсів, у якій навчалося 250 тис. Слухачів. Навіть у період розквіту безкоштовних онлайн-курсів ця кількість була досить вражаючою.

Викладачем курсу Скоттом Піосом є професор психології кафедри психології Уеслінського університету. Він також є засновником Мережі соціальної психології (SPN), найбільшої у світі Інтернет-спільноти, присвяченої соціальній психології.

Курс знизився, коли Coursera минулого року закрила свою стару платформу.

Де знайти матеріали курсу?

У попередній версії статті вказувалося на інший курс, завантажений до академічних потоків. На жаль, мені не вдалося знайти альтернативне джерело соціальної психології.

Оновлення : Мохаммад Ясер завантажив відео із соціальної психології на Google Drive. Дякую, Мухаммед Ясер.

4. Коротка історія людства

Доктор Юваль Ноа Харарі - ізраїльський історик і професор кафедри історії Єврейського університету в Єрусалимі. Як і Ден Аріелі, ви можете зіткнутися з ним у звичайних публікаціях.

Він є автором низки книг, серед яких високо оцінений Sapiens: Коротка історія людства. Згідно з версією Amazon Author Beta, яка займає автори, доктор Юваль є автором No3 в історії. Чи не дивно було б мати можливість пройти курс прямо у такої популярної та загальнолюдської фігури?

Востаннє ви могли це зробити в серпні 2014 року, коли курс пропонувався на Coursera. Його курс «Коротка історія людства» - це ще один високо оцінений курс «Класу Центральний», який ми, можливо, більше ніколи не побачимо. Ви можете переглянути навчальну програму, відвідавши сторінку курсу в класі Central. Лекція 17 має назву “Лекція 17: Кінець Homo Sapiens”.

Де знайти матеріали курсу?

Вам не потрібно порушувати закон, щоб отримати доступ до матеріалів курсу для цього. Доктор Юваль завантажив курс на YouTube. ось посилання на список відтворення.

5. 6. 7. Обробка природних мов (3 курси)

Цей курс цілком міг би називатися Захистом від темних мистецтв . З якоїсь причини на Coursera було три ітерації курсу обробки природної мови, і жодна з них зараз недоступна. Ось список цих трьох курсів.

  1. Обробка природних мов: Ден Юрафскі та Крістофер Меннінг, Стенфордський університет. Вперше викладаний у березні 2012 року, це був один із перших 20 курсів, запропонованих на Coursera (зараз їх понад 2000).
  2. Обробка природних мов: Майкл Коллінз, Колумбійський університет. Пропонується у лютому 2013 року.
  3. Вступ до обробки природної мови: Драгомир Радев, Мічиганський університет. Цей курс є відносно новим і пропонувався кілька разів з моменту його першого запуску на Coursera у жовтні 2015 року. Сторінка курсу Coursera для цього курсу все ще існує, але в ньому немає дати майбутнього курсу. Я сподіваюся, що цей з часом повернеться в Інтернет.

Де знайти матеріали курсу?

Кожен із цих курсів можна знайти у двох місцях: YouTube та Academic Torrents. Перевага Academic Torrent полягає в тому, що ви також можете завантажити додаткові матеріали курсу, такі як стенограми, PDF-файли або PPT.

  1. Обробка природних мов: Ден Юрафскі та Крістофер Меннінг, Стенфордський університет. YouTube | Академічні торенти
  2. Обробка природних мов: Майкл Коллінз, Колумбійський університет. YouTube | Академічні торенти
  3. Вступ до обробки природної мови: Драгомир Радев, Мічиганський університет. YouTube | Академічні торенти

8. Історія світу з 1300 р. / Лабораторія глобальної історії

Цей курс Принстонського університету має цікаву історію (га!). Його пропонували на трьох різних платформах. Вперше він був запропонований на Coursera у вересні 2012 року під назвою A History of the World з 1300 року . У вересні 2014 року він переїхав до NovoEd, і він отримав назву Global History Lab . Нарешті, він з’явився на edX у вересні 2016 року. Можливо, професор Адельман любить пропонувати цей курс кожні два роки. Матеріали могли частково або повністю змінитися між цими ітераціями курсу.

Де знайти матеріали курсу?

На жаль, я не зміг знайти матеріали курсу. Якщо ви можете його знайти, залиште коментар нижче. Якщо ви все ще маєте доступ до ітерації курсу edX, можливо, ви можете створити список відтворення відео. EdX розміщує всі свої відео на YouTube у режимі не для всіх. Ви не можете їх шукати, але якщо у вас є доступ до них, ви можете створити список відтворення та повідомити нас у коментарях нижче :)

9. Стартап-інженерія

Стартап-інжиніринг - це курс Стенфорда, який “заповнює розрив між академічними інформатиками та виробничим програмним забезпеченням”.

Він був запропонований одного разу на Coursera, ще в червні 2013 року. Курс викладає Баладжі С. Шрінівасан; він був технічним директором і співзасновником Counsyl, стартапу з геноміки, який розпочався в гуртожитку в Стенфорді, а зараз тестує ~ 4% усіх народжень в США. На початку цього року адміністрація Трампа також вважала його керівником FDA (так, Баладжі ненавидить FDA). В даний час він є членом правління фірми VC A16Z та генеральним директором / співзасновником 21.co.

На курсі був ще один викладач, доктор Віджай Панде, професор Стенфордського університету, але схоже, що у всіх відео на курсі є Баладжі.

Де знайти матеріали курсу?

Ви можете знайти всі відеозаписи курсу в цьому списку відтворення на YouTube.

Я впевнений, що пропустив багато курсів. Повідомте мене в коментарях, якщо ваш улюблений курс зник з платформ онлайн-курсів.