Як писати середні історії, які насправді будуть читати люди

Щомісяця більше 30 мільйонів людей використовують Medium. Вони приїжджають сюди в пошуках чогось, що варто прочитати. Щось суттєве. І ви можете їм це дати.

Алгоритми Medium ставлять вас на рівні умови. Ваші історії можуть домінувати у стрічках новин. Ви можете зламати список найкращих історій Medium. Ви можете перемогти професійних письменників та знаменитостей.

Я покажу тобі, як.

Але чому ви повинні дбати про те, що говорить якийсь розробник програмного забезпечення щодо написання?

Оскільки за останні 30 днів я в середньому отримував 12 000 переглядів на день у своїх розповідях про Medium. Читачі Medium рекомендували мої історії 13 000 разів. І я редактор однієї з найбільших публікацій Medium.

Коротше кажучи, я знаю, що тут пише на Medium.

Але гарне письмо не допоможе вам, якщо ви не можете привернути увагу людей.

Зброя масового залучення

Як письменник ви ведете війну проти байдужості. Ви повинні змусити людей піклуватися про вашу історію. Ви повинні переконати їх ризикнути на вас.

У вас є лише дві зброї проти невпинного прокручування стрічок новин: заголовок та зображення.

Ось як виглядає історія у стрічці новин Medium:

Ось як це виглядає у Facebook:

А ось як це виглядає у Twitter:

Заголовок та початковий образ - це єдине, за чим люди повинні судити про вашу історію. Перш ніж вони зможуть прочитати перший абзац вашої історії, вони повинні відповісти на запитання. Це те саме питання, яке ми всі задаємо собі щодня: чи буде це варте мого часу?

Ваша перша робота як письменника - вибрати заголовок та зображення, які змусять людей відповісти "так".

Заголовки: частина мистецтва, частина науки

Ваш заголовок - найважливіша частина вашої історії. Витратьте час на його вдосконалення.

BuzzFeed створив видавничу імперію на основі переконливих заголовків. Ось лексичний аналіз 60 000 заголовків BuzzFeed і те, що для них найкраще підходить.

Я не кажу, що вам слід використовувати заголовки, схожі на BuzzFeed. Але ви повинні знати про них. Вони наповнені гіперболою та страхом пропасти. Подумайте, що їхня ефективність говорить про людську психологію та новини про природу.

Ось кілька типів заголовків, які добре працюють на Medium:

  • великі висловлювання, такі як «X закінчився», «X зламався» або «X - бик ****»
  • Заголовки, в яких використовуються негативні слова, такі як «зупинити», «ніколи» та «більше ніколи не ____»
  • Шаблон «Я _____, а це _____» (наприклад: «Я їв піцу на сніданок, і це було чудово»)

Скільки повинен бути ваш заголовок? HubSpot проаналізував 6000 публікацій у блогах і виявив, що історії з заголовками від 8 до 14 слів отримують більше публікацій у соціальних мережах.

Інша думка - наскільки емоційний заголовок. Чим емоційніший (позитивний чи негативний) заголовок, тим більше шансів, що люди натискають його.

Ось інструмент, який допомагає збалансувати довжину та настрої ваших заголовків.

Заголовки традиційно пишуться у "заголовку". Associated Press зазначає, що "велику літеру кожного слова, окрім статей, узгоджувальних сполучників та прийменників із трьох літер або менше, складають великі літери".

На Medium я часто викидаю регістр заголовків у вікно і просто пишу заголовки, як звичайне речення. Я навіть включаю розділові знаки за необхідності. Цей формат є більш розмовним і легшим для читання.

Арешт зображень

Другим найважливішим аспектом вашої історії є її початковий образ.

Medium присвоює вашому початковому зображенню мета-властивість og-image. Це означає, що ваш початковий образ буде послугою вашої історії всюди: стрічки новин соціальних мереж, Reddit, Google News - навіть читачі RSS.

Для цієї історії я обрав образ Емми Стоун, яка зображала журналіста-початківця біля своєї друкарської машинки в 1960-х. Це з популярного фільму 2011 року «Допомога».

Фотографія того, хто сидить за своїм ноутбуком, виглядала б надто загальною. Наші стрічки новин вже заповнені цими картинками.

Однак якщо ви хочете використовувати стокові фотографії, є маса безкоштовних стокових фотографій, що мають ліцензію Creative Commons, які ви можете використовувати у своїх історіях.

Я рекомендую тримати фотографії тематично узгодженими протягом вашої історії. Ось ще одне зображення написання персонажів Емми Стоун. Це допомагає розбити довгі ділянки тексту.

В одній історії я використовував лише зображення з трилогії "Темний лицар":

Переговори із зарплатою: як не підпалити купу грошей

Поп-вікторина, гарячий постріл. medium.freecodecamp.com

І я використовував лише зображення Пеггі Олсен з «Божевільних чоловіків» для іншого:

Отримання підняття зводиться до одного: важелі.

Можливо, ви певний час працювали на своїй роботі, і ваша зарплата не йшла в ногу з рівнем життя вашого міста. medium.freecodecamp.com

Ці історії не згадують у своєму тексті Темного лицаря чи Божевільних людей. Зображення існують, щоб візуально підсилити повідомлення кожної історії, надаючи їм смаку.

Ложка зображень допомагає тексту йти вниз.

Інший популярний прийом - розміщення заголовка вашої історії на початковому зображенні. Моя подруга Крістіна зробила це з найбільш рекомендованою історією на Medium:

37 найкращих веб-сайтів, щоб дізнатися щось нове

Немає абсолютно ніякого виправдання для того, щоб не оволодіти новою навичкою, не розширити свої знання або врешті-решт підвищити свою кар’єру ... poduzet.maqtoob.com

Почніть розглядати зображення на початку процесу написання. І ніколи не публікуйте щонайменше одне зображення. Інакше ваша історія буде майже непомітною у стрічках новин.

Нарощуйте імпульс, маючи сильну перевагу

Після того, як ваш читач натисне вашу історію, розпочинається пробна версія. Вони шукають будь-якого приводу, щоб повернутися до своєї стрічки новин. Читання вимагає набагато більше зусиль, ніж прокручування фотографій котів.

Не витрачайте час на вступні новини чи оновлення - почніть негайно розповідати і розповідати свою історію.

Встановіть довіру

Придумайте спосіб встановити свою довіру протягом перших кількох абзаців. Якщо ви є найкращим фахівцем у своїй галузі, скажіть так. Не думайте, що люди збираються витратити час, щоб погуглити вас.

"Хто ти такий, говорить так голосно, що я не чую, що ти кажеш". - Ральф Вальдо Емерсон

Ви пишете про здоров'я як нелікар? Ви пишете про особисті фінанси як мільйонера? Вам доведеться подолати будь-який скептицизм, який може виникнути у читачів щодо вашої довіри.

Я підтвердив свій авторитет як письменника раніше, опублікувавши свою останню статистику середнього рівня. Вам потрібно буде знайти досягнення, на якому ви можете сурмити. Щось, що створює у читачів враження, що "ця людина знає, про що вони говорять".

Підсилюйте свій авторитет протягом своєї історії. Підкріпіть свої аргументи даними. Використовуйте вбудовані посилання на дослідження (не з оплатою праці).

Це не New England Journal of Medicine. Це Середній. Тому не використовуйте виноски.

Пишіть розумно

Добре писати важко. Як будь-яка майстерність, потрібна практика. Немає ярликів, щоб стати сильним письменником.

Зроби собі послугу: напиши те, що знаєш .

Ви коли-небудь чули термін "письменники блокують?" Блок письменника трапляється, коли ви недостатньо знаєте тему, щоб написати про неї. Протиотрутою є дослідження. Навчання. Вихід у поле.

Не публікуйте нічого, чим не пишаєтесь. Medium - це не цифрова гра. Це соціальний договір. Люди йдуть за тобою. У свою чергу, ви виявляєте повагу до їх дефіцитного часу.

Хороші історії середнього рівня не виходять природними. На кожну хвилину тривалості історії сподівайтесь витратити принаймні годину на написання, переписування та редагування своєї історії.

Якщо говорити про довжину історії ...

Середні читачі віддають перевагу довшим історіям.

Науковці даних Medium виявили, що 7 хвилин - це оптимальна тривалість для історії Medium.

На практиці історія повинна тривати стільки, скільки потрібно, а не більше.

Якщо ви не можете придумати принаймні 5 хвилин думок, перегляньте передумови своєї історії.

Винятком цього є історії, які в основному являють собою зображення, вбудовування чи код.

Пишіть на рівні шостого класу

Те, що багато хто з ваших читачів навчався в коледжі, не означає, що їм подобається читати на рівні коледжу. І багато з них не будуть носіями англійської мови.

Вставте свою історію в редактор Хемінгуея. Це виділить щільні речення, прислівники, пасивний голос та інші проблеми стилю. Це також присвоїть рівень оцінки вашому загальному письму.

Незважаючи на те, що ви, можливо, дізналися на уроках композиції з англійської мови, люди віддають перевагу коротким абзацам, аніж "стінам тексту".

У абзацах з одним реченням немає нічого поганого.

Помилка на стороні створення нових абзаців.

Додайте 5 тегів

Середній дозволяє додати до вашої історії до п’яти тегів. Використовуйте їх.

Люди стежать за певними темами на Medium. Найпопулярніші з них - #tech, # уроки життя, # подорожі, # дизайн та # стартап.

Люди, які стежать за тегами, які ви використовуєте, можуть бачити вашу статтю у своїй стрічці новин. Теги також полегшують людям натрапити на вашу історію в результатах пошуку.

Рекламуйте свої історії в соціальних мережах

Після того, як ви натиснете "Опублікувати", ваша історія почне "занепадати" в механізмі рекомендацій Medium. З часом він з’явиться у меншій кількості стрічок новин. Єдиний спосіб протистояти цьому занепаду - отримати більше переглядів та рекомендацій.

Перші кілька годин є критичними. Не забудьте негайно отримати кілька рекомендацій щодо своєї історії. Вони слугуватимуть доказом концепції.

Тиск з боку однолітків є потужним. Люди набагато частіше натискають, що рекомендують серце, якщо інші люди це вже зробили.

Поділіться своєю історією у Facebook, Twitter та LinkedIn. Ви можете переглядати статистику своєї історії в режимі реального часу. Попросіть відгуку у своїх друзів та послідовників. Включіть цей відгук у свою історію.

Коли люди порекомендують вашу історію, поділіться нею з відповідними субредітами Reddit та групами Facebook.

Якщо у вас є список розсилки, ви можете повідомити його своїм абонентам.

Надішліть свою історію великому спеціалізованому виданню.

Інший спосіб охопити набагато більшу аудиторію - це публікація вашої історії в одній з публікацій Medium. Це спільноти письменників та редакторів, які спеціалізуються на написанні кількох ключових тем, таких як охорона здоров’я чи освіта.

Наприклад, публікація Free Code Camp Medium (для якої я є редактором) зосереджена на розробці, дизайні та науці про дані. У ньому понад 50 000 послідовників.

Коли публікація синдикує вашу історію, вона з’явиться у стрічках новин своїх послідовників. Публікації також можуть розміщувати вашу історію на своїх цільових сторінках.

Дізнайтеся, хто є редакторами цих публікацій, і викладіть їм свою історію.

Попросіть людей рекомендувати та ділитися ними.

Середній - все ще досить новий. Більшість людей не розуміють, як працюють механізми рекомендацій та дотримання.

Ось моя остання порада щодо розширення читацької аудиторії тут, на Medium: додайте інструкції та власне зображення GIF внизу ваших історій. Це покаже людям, як рекомендувати вашу історію та йти за вами.

Я пишу лише про програмування та технології. Якщо ви стежите за мною у Twitter, я не буду витрачати ваш час. ?